چربی های اضافی معمولاً به سادگی به وجود می آیند اما از بین رفتن آن ها کاری بسیار دشوار است. خصوصاً از بین بردن چربی های شکم و پهلو که یکی از بدترین نوع چربی ها هستند بسیار سخت و دشوار است. برای از بین بردن این چربی های اضافی، باید برخی مواد غذایی را از برنامه غذایی تان حذف کرده و همینطور برخی خوراکی ها را هم بیشتر بخورید. همچنین می توانید به باشگاه های ورزشی بروید؛ اما از آنجا که بسیاری از افراد زمان این کار را ندارند، ترجیح می دهند در خانه یا محل کار چربی سوزی کنند. ما در این مقاله خوراکی هایی که در چربی سوزی بدون ورزش بسیار موثر و مهم می باشند را جمع آوری کرده ایم که در ادامه به توضیح آن می پردازیم.

خوراکی هایی برای چربی سوزی بدون ورزش کردن:

 

1شکلات تلخ

همه افراد بر این باورند که تمامی مواد غذایی شیرین خصوصاً شکلات باعث می شوند که چربی سوزی صورت نگیرد. پس از خوردن شکلات، نوعی انسولین در بدن ترشح می شود که اجازه چربی سوزی به بدن نمی دهد. اما شکلات تلخ از این قضیه مستثناست. خوردن یک تکه شکلات تلخ، قبل و بعد از هر وعده غذایی، مانع از ترشح انسولین می شود و بدن می تواند به راحتی چربی سوزی بدون ورزش را انجام دهد.

2ماست

مصرف کلسیم چربی سوزی را به حد زیادی افزایش می دهد. همچنین همانطور که در مقالات قبلی گفته شد، مصرف پروتئین به میزان زیادی شما را سیر نگه می دارد. به همین دلیل است که در رژیم های غذایی مصرف پروتئین بسیار توصیه می شود. ماست، علاوه بر اینکه حاوی مقدار زیادی کلسیم است، سرشار از پروتئین می باشد که همانطور که گفته شد در چربی سوزی بدون ورزش بسیار مفید و موثر است.

مطلب مرتبط:  تردمیل بهتر است یا پیاده روی؟ بررسی مضرات و فواید دویدن روی تردمیل

3کره بادام زمینی

چربی های اشباع نشده برای بیماری های قلبی بسیار خوب و مفید هستند. همچنین در کاهش وزن و چربی سوزی هم نقش موثری دارند. بادام زمینی و کره آن، در مدت زمان نسبتاً طولانی، موجب کاهش اشتها شده و به آب شدن چربی های شکم سرعت می بخشد.

4آب

نتایج تحقیقات نشان داده که افرادی که بیشتر آب می نوشند، وزن بیشتری نسبت به سایر افراد کم می کنند. نوشیدن آب بدن شما را پر کرده و باعث می شود احساس سیری کنید. اگر می خواهید تغییری در طعم آب به وجود آورید، پیشنهاد می شود چند حلقه از میوه هایی مثل پرتقال یا لیمو را در بطری آب تان قرار دهید. این آب طعم داری که تهیه کرده اید، علاوه بر اینکه طعم خوبی به آب می دهد، موجب چربی سوزی بدون ورزش شده و همچنین تمام عفونت ها و میکروب های بدن را از بین می برد.

5روغن نارگیل

روغن نارگیل موجب افزایش سوخت و ساز بدن می شود. مصرف این روغن موجب می شود انرژی شما چندین برابر شده و همچنین فعالیت های بدنی تان افزایش پیدا کرده و در نتیجه عمل چربی سوزی بدون ورزش انجام می گیرد.

پاسخ دادن

نظر خود را وارد کتید
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید