معرفی چند ایده جذاب کادوی دست ساز برای روز پدر

0
1867
ایده های درست کردن کادوی دست ساز برای روز پدر

با نزدیک شدن به روز پدر، اکثر افراد به دنبال خرید یک کادوی مناسب و در خور هستند. یکی از پیشنهادات جذاب، ساخت یک کادوی دست ساز برای روز پدر است. چراکه کادوی دست ساز ارزش زیادی دارد و نشان می دهد که شما وقت زیادی را برای ساخت یک هدیه مناسب صرف کرده اید. همچنین در این دنیای پرهزینه، ایده بسیار مناسبی است. اگر طرفدار خرید کادوهای گران قیمت برای پدرتان هستید، باز هم می توانید در کنار کادوی گران قیمت خود، یک کادوی دست ساز با ارزش و دوست داشتنی به او هدیه دهید. در ادامه این مقاله با ایده های جذاب ریموژ آشنا خواهید شد.


کادوی دست ساز برای روز پدر


ظرف شکلات

ظرف شکلات برای روز پدریکی از ایده های جذاب و دوست داشتنی، تهیه یک ظرف پر از شکلات های مخصوص پدر است. تنها چیزهایی که احتیاج دارید یک ظرف شکلات خوری شیشه ای، مقداری از شکلات مورد علاقه پدرتان و چسب رنگی است. برای تهیه این کادو می بایست با استفاده از چسب های رنگی شیشه را به سلیقه خود تزئین کرده و شکلات های مورد علاقه او را داخل آن بریزید.


دستمال جیبی

دستمال جیبی برای آقایانبرای تهیه این کادو یک تکه پارچه مرغوب که قابلیت رنگ گرفتن داشته و ترجیحا به رنگ های روشن مثل آبی آسمانی باشد را انتخاب کنید. سپس طرح مورد علاقه تان را پیدا کرده، آن را روی یک تکه کاغذ کشیده یا پرینت کنید، دور آن را بریده، آن را روی یک فوم که از قبل به همان شکل بریده اید بچسبانید که برجسته شود. سپس آن را روی یک سطح پلاستیکی چسبانده، قسمت کاغذی آن را به رنگ آغشته کرده و روی پارچه مثل مهر بزنید.


لباس چرم برای لیوان

لباس دست ساز چرمی برای لیواناکثر آقایان علاقه خاصی به چرم دارند. اگر قصد دارید یک کادوی دست ساز چرم تهیه کنید، می توانید مقدار کمی چرم خریداری کرده و برای لیوان همیشگی پدرتان یک لباس زیبا درست کنید! سعی کنید لباسی که تهیه می کنید خیلی ساده نبوده و قدری ریزه کاری انجام دهید. برای مثال می توانید از عکس این مورد ایده بگیرید.


جاسویچی چرم

جاسویچی چرمی مردانهیک ایده دیگر برای استفاده از چرم در روز پدر، تهیه یک جاسویچی چرمی است. به این منظور ۳٫۵ سانتی متر چرم به صورت نواری، قفل و سری جاسویچی تهیه کنید. چرم را دور سری چرخانده روی خود برگردانید. سپس قفل را از سمت دیگر رد کرده و باز هم چرم را برگردانده و آن را دوخته یا بچسبانید. همچنین می توانید با استفاده از یک میخ سوراخی ایجاد کرده و سر ته آن را با چفت های آهنی ببندید.


نشانه طرفداری

دستکش گلف دست سازاگر پدرتان اهل ورزش است، کادویی برای او تهیه کنید که نشاندهنده طرفداری شما از او و ورزشی که می کند باشد. برای مثال اگر او گلف بازی می کند، یک دستکش گلف برایش درست کنید. اگر در رشته بدمینتون فعالیت دارد، یک ظرف برای توپ هایش یا اگر در رشته والیبال و بسکتبال فعالیت دارد، کیسه ای زیبا برای نگهداری توپش تهیه کنید.


زیر لیوانی چوبی

زیر لیوانی چوبییک ایده دیگر برای کادوی روز پدر، تهیه یک زیر لیوانی چوبی جذاب است. برای تهیه این زیر لیوانی می توانید تکه چوب هایی را به شکل مربع یا دایره در آورده و روی آن ها طرح بزنید. طرح های روی زیر لیوانی ها را می توانید دستی کشیده یا عکس های خانوادگی یا عکس های زیبایی را پرینت کرده و روی چوب بچسبانید. همچنین می توانید با استفاده از قالب، طرح زیبایی را روی چوب رنگ کنید.


کیف کوچک

یک کیف کوچک مردانه و وسایل مورد نیاز آقایانشاید فکر کنید کیف های کوچک تنها مخصوص لوازم آرایش خانم ها هستند! اما اینطور نیست. آقایان هم گاها به یک کیف کوچک برای قرار دادن وسایل مورد نیازشان احتیاج دارند. برای این منظور می توانید یک تکه پارچه به رنگ مورد علاقه پدرتان انتخاب کرده و یک کیف کوچک بدوزید و با استفاده از زیپ یا دکمه آن را ایمن کنید. اگر می توانید بیشتر هزینه کنید یک خودکار، دکمه سردست یا یک هدیه کوچک دیگر در این کیف قرار دهید.


 نرم کننده ریش

نرم کننده دست ساز ریشگزینه بامزه و کاربردی دیگری که می توانید به عنوان کادوی روز پدر تهیه کنید، یک نرم کننده طبیعی ریش آقایان است. برای تهیه این نرم کننده به نصف فنجان رزماری و روغن طبیعی، ¾ اونس وکس طبیعی، ½ اونس کره شی، ۶ قطره عصاره رزماری، ۶ قطره صنوبر و ۳ قطره عصاره پرتقال را با هم مخلوط کنید تا یک نرم کننده کاملا طبیعی، دست ساز و خوش بو به دست آورید.


ظرف شکلات با نوشته های کوتاه

ظرف شکلات و نوشته برای روز پدریکی از ایده هایی که پیش تر به آن اشاره کردیم، تهیه یک ظرف از شکلات مورد علاقه پدرتان بود. اگر قصد دارید این کار را کمی جذاب تر کنید، می توانید روی تمام شکلات ها نت های کوچکی قرار دهید که در هر کدام از آنها یکی از فعالیت های مورد علاقه پدرتان یا نکته ای در مورد او نوشته شده باشد. مطمئن باشید او با خوردن هر یک از این شکلات ها لبخندی به لب خواهد زد.


جا عینکی

جا عینکی دست ساز تهیه شده از کراواتیکی از کراوات های قدیمی پدرتان که دیگر از آن استفاده نمی کند را به یک جا عینکی بامزه برای کادوی روز پدر تبدیل کنید. برای انجام این کار کراوات را تا زده، حدود ۳۳ سانتی متر از سر کراوات را مشخص کرده و آن را ببرید. قسمت پایینی کراوات که تا خورده است را به حدی ببرید که عینک از آن عبور کند. سپس آن را تا کرده و نیم دیگر رابرروی کراوات بدوزید.


جای تبلت

جای تبلت دست دوزاگر در دوخت و دوز مهارت دارید، می توانید یک کیف تبلت بامزه به عنوان کادوی روز پدر انتخاب کنید. برای تهیه این کیف سعی کنید از پارچه های خوش رنگ و ترجیحا به رنگ مورد علاقه او استفاده کنید. اگر بتوانید یک جای هندزفری هم روی کیف تهیه کنید مطمئنا لبخند رضایت را روی چهره پدرتان خواهید دید.


کوسن های پدرانه

کوسن های تهیه شده با پیراهن مردانهبا استفاده از پیراهن های قدیمی پدرتان که دیگر آنها را نمی پوشد چند کوسن بامزه مردانه درست کنید. این پیراهن را می توانید روی کوسن های قدیمی تان که طرح های معمولی دارد کشیده یا برای آنها کوسن های جدید خریداری کنید. پیراهن ها را طوری روی کوسن بپیچید که دکمه های آن دقیقا در قسمت جلویی کوسن قرار بگیرد. او می تواند این کوسن ها را روی تخت، مبل یا اتومبیل خود قرار دهد.


جعبه کتاب

جعبه کتاب های رنگی و زیبااگر پدر شما به مطالعه کتاب علاقه زیادی داشته و چندین جلد کتاب در کتابخانه خود دارد می توانید به عنوان کادوی دست ساز روز پدر برای چند مورد از کتاب های او جعبه تهیه کنید. این جعبه های زیبا و رنگی کتابخانه و میز پدر را مرتب نگه داشته و باعث می شود کتاب های او سالم بمانند. برای تهیه این جعبه ها از مقواهای بسیار کلفت استفاده کنید که به هیچ عنوان خراب نشده و تا نشوند. می توانید روی مقواها نقاشی کشیده یا طرح بچسبانید. بهتر است یک قسمت به عنوان نام کتاب روی جعبه درست کنید تا برای پیدا کردن کتاب ها دردسری درست نشود.


جعبه دکمه سردست

جعبه های رنگی برای نگهداری از دکمه سردستبرای تهیه این جعبه می توانید از جعبه های کوچکی مثل جعبه آدامس، خوشبو کننده یا هر چیز دیگری استفاده کنید. برای جلوه بخشیدن به این کادوی دست ساز، تمام جعبه ها را رنگ کنید، روی قسمت داخلی که دکمه سردست ها در آن قرار خواهند گرفت از دستمال، مقوا یا هر چیز دیگر که فکر می کنید باعث تمیزی و زیبایی بیشتر جعبه می گردد استفاده کنید.

تبلیغات

پاسخ دادن

نظر خود را وارد کتید
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید