معرفی چند دمنوش سرماخوردگی برای درمان سریع تر بیماری

0
424
آشنایی با چند دمنوش سرماخوردگی

مصرف بیش از حد آنتی بیوتیک ها و آنتی اسیدها، داشتن رژیم های غذایی ناسالم که حاوی قند بالایی هستند، فقر روی، کمبود خواب، عدم توازن هورمون ها، کمبود آنزیم ها و بسیاری از موارد دیگر باعث می شوند تا سیستم ایمنی بدن ضعیف شده و بیماری های مختلف، خصوصا سرماخوردگی، بیشتر از همیشه گریبان گیرتان شود. بهترین و سالم ترین روش برای مقابله با سرماخوردگی، مصرف دمنوش است. در ادامه این مقاله با چند دمنوش سرماخوردگی که تاثیر فراوانی در تسریع روند بهبود این بیماری دارند آشنا خواهید شد.

 

به خام و دمنوش آن

دمنوش به

وجود مقادیر فراوان آنتی اکسیدان و ویتامین های موجود در دمنوش به باعث شده تا این دمنوش بتواند سیستم ایمنی بدن شما را تا حد زیادی تنظیم و تقویت کند. همچنین مصرف مداوم دمنوش به گلو درد و سرفه را به صورت جدی درمان می کند. توصیه می شود در هنگام ابتلا به سرماخوردگی، هرروز خصوصا صبح ها ناشتا، دمنوش به میل کنید. برای آشنایی با دیگر خواص دمنوش به نیز می توانید اینجا کلیک کنید.

 

دمنوش گل محمدی رقیق

دمنوش گل محمدی

دمنوش گل محمدی یکی دیگر از دمنوش های موثر در درمان سرماخوردگی می باشد. خواص ضد باکتری قوی این دمنوش، موجب افزایش میزان ادرار شده و به این ترتیب سبب درمان عفونت های ادراری نیز می گردد. همچنین دمنوش گل محمدی متبع غنی ویتامین C می باشد که به همین جهت موجب تقویت سیستم ایمنی بدن می گردد. برای آشنایی با مهم ترین خواص دمنوش گل محمدی اینجا کلیک کنید.

 

چوب و پودر دارچین

دمنوش دارچین

دمنوش دارچین تاثیر مستقیمی بر افزایش سلامت بدن دارد. مصرف این  دمنوش سیستم ایمنی بدن را تقویت کرده و در برابر حمله باکتری و ویروس از بدن محافظت می کند. مصرف دمنوش دارچین موجب قطع سرفه شده و تب و بدن درد را به صورت جدی درمان می کند.

 

استفاده از دمنوش لیمو در هنگام سرماخوردگی

دمنوش لیمو

معمولا در هنگام سرفه و گلو درد، مصرف نوشیدنی عسل و آبلیمو پیشنهاد می شود. جالب است بدانید که دمنوش لیمو نیز تاثیری مشابه عسل و آبلیمو داشته و برای درمان گلو درد و سرماخوردگی بسیار مفید می باشد. مقادیر فراوان ویتامین C موجود در این دمنوش، سبب تقویت سیستم ایمنی بدن گشته و به این ترتیب با سرماخوردگی مبارزه کرده و آن را از بین می برد. برای آشنایی با شگفت انگیز ترین خواص دمنوش لیمو اینجا کلیک کنید.

 

سک خانم در حال نوشیدن دمنوش

دمنوش پونه

اگر قصد میل کردن یک دمنوش سرماخوردگی مطلوب و موثر را دارید، پیشنهاد می کنیم از دمنوش پونه استفاده کنید. مصرف دمنوش پونه برای درمان آنفولانزا، تب، سرفه، سردرد، گلو درد و سینوزیت بسیار مفید و موثر می باشد. دمنوش پونه خواص خارق العاده دیگری نیز دارد که برای آشنایی بیشتر با آنها می توانید اینجا کلیک کنید.

 

آشنایی با خواص دمنوش زیره

دمنوش زیره

مقادیر فراوان ویتامین C موجود در دمنوش زیره باعث شده تا این دمنوش، معجزه ای برای درمان سرماخوردگی باشد. دمنوش زیره خاصیت ضد میکروبی داشته و موجب تقویت سیستم ایمنی بدن می گردد. علاوه بر درمان سرماخوردگی، برای پیشگیری از بروز آن نیز موثر می باشد. برای بررسی دیگر خواص دمنوش زیره اینجا کلیک کنید.

 

یک خانم در حال نوشیدن چای

دمنوش گل گاو زبان

اکثر افراد دمنوش گل گاو زبان را فقط برای کاهش استرس و اضطراب می شناسند و از دیگر خواص بی نظیر آن اطلاعی ندارند. جالب است بدانید که دمنوش گل گاو زبان حاوی مقادیر فراوانی از ویتامین C بوده و خاصیت ضد التهابی دارد. وجود این خواص باعث شده تا مصرف دمنوش گل گاو زبان برای درمان سرماخوردگی و گلو درد و همچنین کاهش تب بالا بسیار مفید باشد. برای آشنایی با دیگر خواص دمنوش گل گاو زبان اینجا کلیک کنید.

 

خوردن دمنوش و چای

دمنوش رازیانه

وجود آنتی اکسیدان های بسیار قوی و ویتامین C فراوان موجود در دمنوش رازیانه باعث شده تا این دمنوش، به یک دمنوش سرماخوردگی پرطرفدار و موثر تبدیل شود. مصرف روزانه یک لیوان دمنوش رازیانه، چه هنگامی که سرما خورده اید و چه هنگامی که قصد دارید از بروز این بیماری جلوگیری به عمل آورید، به شدت توصیه می شود. برای آشنایی با دیگر خواص دمنوش رازیانه اینجا کلیک کنید.

 

دمنوش آویشن

دمنوش آویشن

دمنوش آویشن یک دمنوش سرماخوردگی بسیار مفید و موثر می باشد. وجود مقادیر فراوان کارواکرول موجود در این دمنوش سبب درمان قطعی گلو درد می گردد. همچنین ویتامین های A و C فراوان موجود در دمنوش آویشن موجب تقویت سیستم ایمنی بدن می گردد. توصیه می شود تا در فصول سرد سال، روزانه این دمنوش را میل کنید تا از ویروس ها به اندازه کافی دوری کرده باشید. جهت آشنایی با دیگر اثرات بی نظیر دمنوش آویشن اینجا کلیک کنید.

 

دمنوش بابونه با لیمو

دمنوش بابونه

از دیگر دمنوش های موثر در درمان سرماخوردگی می توان به دمنوش بابونه اشاره کرد. دمنوش بابونه خواص ضد باکتریایی داشته و از این رو می تواند در برابر باکتری ها و عفونت از بدن محتفظت به عمل آورد. همچنین مصرف این دمنوش سبب پیشگیری و درمان سریع تر سرفه نیز می گردد. پیشنهاد می شود تا برای دوری از میکروب ها و بیماری های مختلف، روزانه حداقل یک فنجان از این دمنوش میل کنید. برای آشنایی با اصلی ترین خواص دمنوش بابونه می توانید اینجا کلیک کنید.

 

یک خانم سرما خورده

دمنوش سرماخوردگی

برای گرفتن نتیجه بهتر و درمان هرچه سریعتر سرماخوردگی، می توانید از دمنوش هایی استفاده کنید که ترکیبی از چند دمنوش سرماخوردگی مختلف باشند. مصرف این دمنوش ها مقادیر فراوانی از ویتامین C وارد بدن کرده و به روند بهبود و درمان، سرعت می بخشند. توصیه می شود تا روزانه ۲ فنجان از این دمنوش های سرماخوردگی ترکیبی استفاده کنید.

تبلیغات

پاسخ دادن

نظر خود را وارد کتید
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید