ممکن است به دلیل سن یا منطقه ی زندگی خود چیزی در مورد قوانین مربوط به ست کردن لباس سفید نشنیده باشید. معمولا زنانی که در بخش های جنوبی زندگی می کنند یا قبل از سال 1980 به دنیا آمده اند با این آداب آشنایی بیشتری دارند. در واقع آب و هوای جنوب از شمال بسیار گرم تر بوده و کاملا مناسب پوشیدن لباس رنگ روشن حتی در زمستان است. احتمالا شما سؤالات متفاوتی در مورد این قوانین دارید؛ بنابراین اگر در این مورد کنجکاو هستید، سن و سابقه ی زنان را در نظر بگیرید.

قوانین ابتدایی برای پوشیدن رنگ سفید

امروزه باتوجه به استریت استایل ها و کت واک ها می توان گفت دنیای مد بر مفاهیم فردی بیشتر تأکید دارد تا تقلید کورکورانه از توصیه های دیگران و شاید این موضوع موجب شود شما فکر کنید هیچ گونه قوانینی برای پیروی وجود ندارد. با این حال اگر هنوز سنتی هستید و از اشتباه کردن یا وابسته شدن به سبک های مد یا ریسک کردن می ترسید، می توانید از قوانین زیر پیروی کنید.

از پیراهن سفید برای مراسم ازدواج دیگران استفاده نکنید

اکثر کارشناسان مد در این مورد اتفاق نظر دارند. تنها فردی که باید در مراسم ازدواج از پیراهن سفید استفاده کند عروس است. استفاده از رنگ سفید در لباسی که می پوشید ایرادی ندارد، اما سرتا پا سفید پوشیدن برای هر فردی غیر از کسی که می خواهد پیمان ازدواج ببندد ممنوع است.

استایل یک خانم با ست لباس سفید

لباس مناسب آب و هوای گرم

اگر در آب و هوای گرمسیری زندگی می کنید، رنگ سفید برای شما حتی در زمستان ضروری است. به خصوص اگر درجه حرارت روزها حدود بالاتر از 30 درجه باشد. در چنین آب و هوایی اصلا غیر معمول به نظر نخواهد رسید اگر از لباس های رنگ روشن تابستانی استفاده کنید.

از رنگ های نزدیک به سفید استفاده کنید

اگر عاشق رنگ سفید و ترکیب آن با رنگ پوست خود هستید اما هنوز از پوشیدن آن در زمستان می ترسید، می توانید به جای آن از رنگ هایی مانند شیری یا بژ استفاده کنید. حتی سنت های سختگیر مد نیز با رنگ سفید زمستانی کنار می آیند.

از پوشیدن لباس سفید در فضای شهری بپرهیزید

برای هر کسی که در محیط های شلوغ شهری زندگی می کند و با وسایل نقلیه ی عمومی جابه جا می شود، پوشیدن لباس سفید چیزی شبیه به فاجعه است. رفت و آمد با مترو و تاکسی، صندلی های کثیف و گودال ها بدون کثیف شدن لباس سفید، شبیه به معجزه است. به همین دلیل است که اکثر زنان شهری از لباس مشکی استفاده می کنند؛ چراکه نه تنها با پوشیدن آن، باریکتر به نظر می رسند، بلکه لک و کثیفی را هم زیاد نشان نمی دهد.

استایل یک خانم با ست لباس سفیدکفش های مناسب بپوشید

کفش پاشنه بلند مشکی در ترکیب با پیراهن سفید کمی عجیب به نظر می رسد. اگر برای بهار یا تابستان از پیراهن سفید استفاده می کنید بهتر است آن را به همراه صندل سفید یا رنگ های ساده و طبیعی بپوشید. اما اگر از پیراهن سفید برای پاییز یا زمستان استفاده می کنید، کفش های قهوه ای گزینه ی بهتری نسبت به کفش مشکی محسوب می شوند.

مجددا یادآوری می کنیم که این موضوع به منطقه ی زندگی شما بستگی دارد، اما حتی برخی از مردم قسمت های جنوبی نیز از این قوانین پیروی می کنند. برخی استفاده از لباس سفید در زمستان را مانند راه رفتن بر لبه ی تیغ می دانند، در حالی که برخی دیگر بدون توجه به نظر دیگران آن را می پوشند. خوشبختانه هیچ پلیسی به خاطر شکستن این قوانین شما را دستگیر نخواهد کرد. بنابراین اگر می خواهید برای فصل های سرد از رنگ سفید استفاده کنید به خود شما بستگی دارد.

انتخاب با شماست

شاید در جایی زندگی می کنید که قوانین ست کردن لباس سفید رنگ را شنیده اید و از آن پیروی می کنید. یا شاید این قوانین را شنیده اید اما تصمیم دارید هرچه دوست دارید و هر زمانی که دوست دارید بپوشید. مد همیشه در حال تغییر است، بنابراین چیزی که زمانی به عنوان قانون محسوب می شود زمانی دیگر از مد خواهد افتاد. چه سنتی باشید و چه انسانی جسور در مسیر مد، در مورد پوشیدن لباس سفید انتخاب با شما خواهد بود.