معرفی چند ماسک صورت برای پوست خشک و حساس

0
75
ماسک صورت برای پوست خشک

پوست صورت از پوست قسمت‌های دیگر بدن مهم‌تر است؛ چرا که در دید اول قابل مشاهده است و می‌توان تاثیرات آن را در زیبایی مشاهده کرد. برای رسیدن به یک پوست عالی روش‌های بسیار زیادی وجود دارد. در درجه اول باید با نوع پوست خود آشنا باشید. پوست ما گونه‌های مختلفی دارد که در شیوه رسیدگی به آن تاثیر بسیار زیادی می‌گذارد. برای مثال پوست‌های مرطوب نیاز به مرطوب کننده و آب رسان ندارند چرا که رطوبت خود را از بدن تامین می‌کنند. نوع پوست با توجه به ویژگی‌های درونی افراد و ژن آنها متفاوت است و تقریبا می‌توان گفت در تمام افراد بدون توجه به نسبت آنها متفاوت است. در ادامه این مقاله به توضیحات کامل تری در مورد پوست خشک خواهیم پرداخت و در نهایت چند ماسک صورت برای پوست خشک به شما معرفی خواهیم کرد.

انواع پوست

پوست‌ها در سه نوع خشک، نیمه خشک و مرطوب تقسیم بندی می‌شوند. پوست‌های نیمه خشک پوست‌هایی هستند که در برخی از قسمت‌های صورت خشک هستند و در قسمت‌های دیگر مرطوب خواهند بود. با توجه به نوع پوست باید از روش‌های رسیدگی متفاوتی برای پوست صورت استفاده کنید. از جمله روش‌های رسیدگی به پوست صورت استفاده از انواع ماسک‌ها است. ماسک‌ها با توجه به مشکلاتی که برای پوست صورت اتفاق می‌افتد ساخته می‌شوند. برای مثال هنگامی که جوش‌هایی را بر روی پوست خود مشاهده می‌کنید با توجه به دلیل ایجاد جوش ها از ماسک‌ها و روش‌های دیگر برای از بین بردن جوش‌ها استفاده کرد. در ادامه این متن می‌خواهیم در مورد انواع ماسک برای پوست خشک صحبت کنیم. پوست‌های خشک رطوبت مورد نیاز برای پوست را به دلایل مختلفی از بدن نمی‌گیرند.

مطلب مرتبط:  از بین بردن موهای زائد صورت با چند روش درمانی کاملاً کاربردی

انواع ماسک صورت برای پوست خشک

این پوست‌ها نیاز به آبرسان و مرطوب کننده به مقدار معینی در روز دارند. با استفاده از ماسک‌های مناسب می توان تمام مشکلات مربوط به پوست‌های خشک را برای این نوع پوست‌ها برطرف کرد. در ادامه مطلب چند مورد ماسک صورت برای پوست خشک معرفی می‌کنیم.


ماسک نارگیل برای پوست خشک

روغن نارگیلبرای تهیه این ماسک که برای پوست‌های خشک عالی است باید پودر نارگیل را در شیر بریزید. به خوبی بهم بزنید تا پودر به خوبی در شیر حل شود. در این حالت مشاهده خواهید کرد که یک ماده خمیری شکل درست می‌شود که باید آن را بر روی پوست صورت خود بگذارید. یک لایه نازک روی پوست قرار دهید و مدتی منتظر بمانید. پس از خشک شدن ماسک روی پوست می‌توانید با آب ولرم صورت خود را بشویید.


ماسک روغن کرچک برای پوست خشک

روغن کرچک برای ماسک صورت برای پوست خشکبرای تهیه این ماسک به موم سرد، روغن کرچک و مهم‌تر از همه روغن زیتون نیاز دارید. موم سرد را به میزان ۱۰ گرم تهیه کرده و با ۵ گرم روغن کرچک و روغن زیتون به میزان ۱۵ گرم به خوبی ترکیب کنید. برای ترکیب کردن موم سرد باید ابتدا مواد مورد نظر را روی اجاق قرار داده و سپس آنها را مخلوط کنید. پس از اینکه به خوبی مخلوط شدند به آن دو قاشق غذاخوری آب اضافه کنید. در این حالت یک کرم عالی برای پوست خود می‌سازید که خاصیت بسیار زیادی برای مقاوم کردن پوست صورت دارد. بعلاوه استفاده از این ماسک در فصل‌های سرد بسیار عالی خواهد بود. توجه کنید که باید این کرم را در یخچال نگه دارید.

مطلب مرتبط:  معرفی بهترین روش های از بین بردن موهای زائد صورت با زردچوبه

ماسک جوی دو سر برای پوست خشک

جوی دو سراین ماسک بسیار عالی و راحت ساخته می‌شود و یک خوبی که دارد این است که از جوی دو سر که در تمام خانه ها موجود است برای ساخت آن استفاده می‌شود. در هر زمانی می‌توانید با مواد کمی این ماسک را تهیه کرده و استفاده کنید. برای تهیه این ماسک باید جوی دو سر را پودر کنید تا بتوانید روی پوست بمالید. یک قاشق از این پودر را با روغن زیتون و ماسک مخلوط کنید. دقت کنید که این دو ماده باید به همان اندازه یک قاشق باشد. حتی می‌توانید از گرده زنبور عسل هم در این ماسک استفاده کنید. پس از تهیه مواد لازم آنها را با هم مخلوط کنید و روی پوست قرار دهید. باید به مدت ۱۰ دقیقه صبر کنید. در این مدت ماسک به طور کامل روی پوست خشک می‌شود.

سپس می‌توانید صورت خشک را بشویید. پس از شست و شوی کامل پوست خشک را با یک حوله نرم خشک کرده و مرطوب کننده بزنید. در صورتی که از ماسکی که درست کردید مقداری اضافه ماند می‌توانید به مدت یک هفته آن را داخل یخچال گذاشته و در موراد مورد نیاز استفاده کنید.


ماسک خیار برای پوست خشک

خیارماسک خیار یکی از ماسک‌های بسیار عالی و کاربردی برای پوست‌های خشک است. ذکر این نکته الزامی است که خیار می‌تواند برای پوست‌های خشک و مرطوب استفاده شود، در صورتی که با مواد متفاوتی ترکیب شود. یک ماسک مناسب برای پوست‌های خشک استفاده از ترکیب خیار له شده و ریز شده با خامه ترش است. این مواد را در میزان مورد نیاز تهیه کرده و با هم مخلوط کنید. میزان خیار استفاده شده باید دو برابر خامه ترش باشد. پس از ترکیب کردن ماسک را به مدت ۲۰ دقیقه روی پوست قرار دهید. سپس پوست خود را به خوبی بشویید و با حوله نرم آرام خشک کنید. پس از خشک کردن نیاز است که به پوست صورت خود مرطوب کننده بزنید. می توانید این ماسک در هفته دو تا سه بار استفاده کنید.

تبلیغات

پاسخ دادن

نظر خود را وارد کتید
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید