چند نکته در انتخاب ساس بند مردانه برای داشتن استایلی جذاب

0
4581
ساس بند چیست؟ استایل یک آقا با ساس بند مردانه

در مورد استفاده از ساس بند مردانه ممکن است این سؤالات مطرح شود که به طور کلی ساس بند چیست؟ آیا بهتر از کمربند است؟ آیا گزینه ی مناسبی برای مردان کوتاه قد محسوب می شود؟ چه مدل ساس بندی باید خریداری کنیم؟ برای جواب به تمام این سؤالات ابتدا باید بفهمیم که زمان و دلیل استفاده از ساس بند چیست و سپس راهنمایی متخصصین را مطالعه کنیم.

ساس بند به جای کمربند

استایل یک آقا با ساس بند مردانه و شلوار کرماستفاده از ساس بند مردانه از اوایل دهه ی ۱۸۰۰ تا کنون رواج داشته اند. مانند تمام اکسسوری ها، استفاده از آن زیر و بم های خاص خود را دارد و بعید است که بتواند به این زودی ها جایگزین کمربند شود. اما اگر کمی به آن فکر کنید، استفاده از ساس بند هم واقعا منطقی است؛ در واقع اگر بخواهید در برابر جاذبه ی زمین، شلوار خود را به سمت بالا بکشید، ساس بند مشکل شما را در مقایسه با کمربند واقعا حل خواهد کرد.

کاربرد این اکسسوری در مورد شلوارهایی که کمر آن ها کمی گشاد است بیشتر خودنمایی می کند. پارچه ی شلوار گشاد، زیر کمربند جمع شده و احساس ناخوشایندی ایجاد می کند و گویا شلوار در تمام طول روز آویزان است. البته این که ساس بند راه حل منطقی تری نسبت به کمربند به نظر می رسد، دلیل نمی شود همیشه از آن استفاده کنید؛ زیرا شما همیشه نمی خواهید ظاهری شسته رفته و پیراسته داشته باشید.

استفاده از ساس بند در واقع به مجموعه لباسی بستگی دارد که شما در آن زمان پوشیده اید. اگر جین و تی شرت بپوشید معمولا از کمربند استفاده خواهید کرد؛ زیرا ساس بند با این ترکیب لباس کمی عجیب به نظر می رسد. اما اگر ترکیب لباسی که پوشیده اید رسمی و پیراسته است، سعی کنید از کمربند دوری کرده و زیبایی و راحتی ساس بند را امتحان کنید.

مطلب مرتبط:  آموزش تا کردن دستمال جیب کت مردانه با 7 روش جذاب و متفاوت

استفاده از کت و شلوار با ساس بند به خصوص برای مردان کوتاه قد مناسب تر است؛ زیرا بر نیم تنه ی بالایی آن ها دو خط عمودی ایجاد می کند که چشم ها را بازی داده و باعث می شود که شما کشیده تر و قد بلند دیده شوید. بنابراین به خصوص اگر کوتاه قد هستید، سعی کنید همیشه شلوارهایی بخرید که دکمه یا جای تنظیم ساس بند داشته باشند. بعضی از ساس بند ها هم هستند که دکمه های اضافی دارند و می شود آن ها را به شلوار دوخت.

انتخاب ساس بند مناسب

استایل یک آقا با ساس بند مردانه و کت و شلوارتا اینجا فهمیدیم که ساس بند مردانه یک راه مناسب برای بالا نگه داشتن شلوار، به خصوص در مراسم های رسمی است؛ حال می خواهیم در مورد نحوه ی پوشیدن آن ها صحبت کنیم. برای پوشیدن ساس بند دو نکته را همیشه در نظر داشته باشید؛ سایز ساس بند و رنگ یا استایل آن.

سایز ساس بند مردانه

استایل یک آقا با ساس بند مردانه و کت و شلوار

ساس بند ها در پهنا و طول های متفاوتی عرضه می شوند. اکثر ساس بند ها حدود ۴۶ سانتی متر طول دارند و اندازه ی آن ها قابل تنظیم است. بنابراین نیازی نیست که در مورد طول آن نگران باشید. اما اگر نگران کوتاه بودن آن هستید، بعضی از برندها ساس بندهایی سفارشی با طول مورد نظر شما تولید می کنند.

مسئله ی دیگر در مورد سایز ساس بند، پهنای آن است. پهنای استاندارد برای یک ساس بند، ۲٫۵ تا ۳ سانتی متر است و تقریبا برای تمامی اندام ها کاربرد دارد. اما اگر اندام درشتی دارید و می خواهید کمی محافظه کارانه تر عمل کنید، می توانید از ساس بندهای پهن تر استفاده کنید.

مطلب مرتبط:  تمام آنچه در مورد انتخاب و پوشیدن لباس پاییزی باید بدانید

به همین ترتیب اگر اندام باریکی دارید و می خواهید به روزتر به نظر بیایید، می توانید از ساس بندهای باریک تر استفاده کنید؛ اما توجه داشته باشید که ساس بندتان از ۲ سانتی متر باریک تر نباشد. اینگونه به قلمروی مد قدم می گذارید وهمچنین کاربرد و راحتی ساس بند را تجربه خواهید کرد. اما طول و عرض استاندارد برای بیشتر مردان کاربرد دارد.

رنگ، طرح و پارچه

استایل یک آقا با ساس بند مردانه و کت و شلوار

درست مانند دستمال جیب کت، لزومی ندارد ساس بند با پیراهن، کت و شلوار یا کروات شما همرنگ باشد. در حقیقت رنگ و طرح ساس بند کمتر از دستمال جیب کت اهمیت دارد؛ زیرا در اکثر مواقع زیر کت پنهان شده است. اما به این دلیل که ممکن است گاهی کت خود را در بیاورید، در مورد رنگ و طرح ساس بند نیز صحبت می کنیم.

درست مانند کروات، رنگ های ساده و تیره، رسمی تر از رنگ های روشن یا طرح دار است. استفاده از ساس بند تک رنگ و تیره تر از رنگ کت و شلوار، گزینه ی مطمئن تر و مناسبتری است. بنابراین اگر از یک کت وشلوار آبی تیره و پیراهن آبی روشن استفاده می کنید، ساس بند سرمه ای گزینه ی مناسبی خواهد بود. در واقع ساس بند سرمه ای ساده، بسیار همه کاره است و می توانید تقریبا با هر لباسی آن را بپوشید.

با استفاده از رنگی دیگر، علاوه بر رنگ اصلی ساس بند، مابقی ظاهر خود را با یکدیگر ترکیب کنید. برای مثال فلزهای طلایی رنگ ساس بند می تواند جزئیات طلایی رنگ کروات و ساعت را تکمیل کند. اگر از ساس بند های کلیپسی استفاده نمی کنید، باید به انتهای ساس بند توجه کنید.

مطلب مرتبط:  8 روش حرفه ای برای ست کردن پیراهن زنانه با لباس های زمستانی

نکته ای کوتاه در مورد ساس بند های کلیپسی: این نوع ساس بندها را همه افراد دوست ندارند؛ چرا که به نظر خیلی ها ساس بندهای دکمه دار، شیک تر و راحت تر هستند.

نکته ی دیگر اینکه درست مانند کمربند می توانید آن را با آیتم های چرمی در استایل خود هماهنگ کنید. بنابراین اگر انتهای ساس بند شما چرم قهوه ای است از کفش چرم قهوه ای استفاده کنید.

برخی از آقایان توجه به رنگ را مثل یک قانون سفت و سخت در استفاده از ساس بند می دانند، اما ما فقط می گوییم سعی کنید از برخورد رنگ ها بپرهیزید. به هر حال اگر رنگ کفش و ساس بند شما با یکدیگر هماهنگ هم نباشد، دنیا به آخر نخواهد رسید!

آیا از ساس بند استفاده خواهید کرد؟

استایل یک آقا با ساس بند مردانه و کت و شلواربرای بعضی ها ساس بند مردانه ، درست مانند کش های نگه دارنده ی جوراب بوده و هر روز آن ها را نمی پوشند؛ بلکه آن ها را برای مواقع خاص تر و مهم تر که استایل شان اهمیت بیشتری خواهد داشت، استفاده می کنند.

البته برخی آقایان همیشه از این اکسسوری استفاده می کنند و آن را دوست دارند. به هرحال داشتن یکی از آن ها ایده ی بدی نخواهد بود.

تبلیغات

پاسخ دادن

نظر خود را وارد کتید
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید