چگونه آرام شویم؟ معرفی راه های رسیدن به آرامش در زندگی

1
685
وش هایی برای اینکه چگونه آرام شویم؟

با وجود تمام مسائلی که در زندگی مدرن با آنها سروکار داریم، آرام بودن و فراموش کردن تمام مشکلات حتی برای یک لحظه، می تواند مشکل باشد. اگر نتوانیم اضطراب را متوقف کنیم، حتی با رفتن به مسافرت و تعطیلات نیز استراحت نخواهیم کرد و آرام نخواهیم شد. اما چگونه آرام شویم؟ راز واقعی برای اینکه بتوانیم تمدد اعصاب داشته و آرام باشیم، پیدا کردن روش های کنترل افکار و آرام کردن خود است، حتی اگر برای یک یا دو ساعت باشد. در اینجا توصیه هایی برای آرام شدن وجود دارد که به طور شگفت انگیزی موثر هستند و کمک خواهند کرد تا بتوانید استرس را در زندگی کنترل و مدیریت کنید.

 

صحبت کردن با دوستان

درمورد مشکل تان صحبت کنید

اگر مشکل تان را با شخص دیگری در میان بگذارید، بار منفی آن نصف خواهد شد. صحبت کردن با یک نفر در مورد مسائلی که به شما استرس می دهند، واقعاً می تواند به آرام شدن تان کمک کند. با همسرتان یا دوست صمیمی تان در مورد مسائلی که شما را آزار می دهند صحبت کنید. این کار کمک خواهد کرد تا سبک شوید؛ همچنین شاید آنها بتوانند دید تازه ای را نسبت به مسائل در اختیارتان قرار دهند.

 

نفس عمیق کشیدن

نفس عمیق بکشید

توصیه دیگر برای اینکه چگونه آرام شویم، کشیدن چند نفس عمیق است. اگر واقعاً استرس دارید و نمی توانید آرام شوید، نفس های عمیق و آهسته بکشید؛ این کار کمک خواهد کرد تا آرام شوید و ضربان قلب تان را پایین بیاورید. نفس های عمیق، اکسیژن بیشتری را وارد خون تان خواهد کرد؛ چیزی که اضطراب را کم می کند. تمرکز کردن روی نفس کشیدن کمک خواهد کرد تا افکار منفی را که درحال دویدن به دور مغزتان هستند، کنترل کنید.

 

غذا خوردن

غذاهایی بخورید که خلق و خوی تان را بهتر می کنند

در واقع انواع مشخصی ازغذاها وجود دارند که حاوی یک نوع آمینواسید ضروری به نام تریپتوفان هستند که به تمدد اعصاب کمک خواهد کرد. تریپتوفان میزان سرتونین بدن را که باعث بهتر شدن خلق و خو می شود، افزایش داده و همچنین تولید ملاتونین را زیاد می کند، چیزی که به شما کمک خواهد کرد تا بخوابید. غذاهایی که حاوی تریپتوفان هستند شامل پنیر، مغزها، دانه سویا و مرغ می شوند.

 

اسانس ها و رایحه های مختلف

رایحه درمانی کنید

رایحه درمانی یک روش بسیار موثر برای تمدد اعصاب و آرام شدن ذهن است. برای این کار، هم می توانید از شمع های معطر استفاده کنید، و هم اینکه از روغن های عصاره ای در ظرف های پخش کننده (اسانس سوز) استفاده کنید، یا چند قطره از آن ها را در وان حمام بریزید. تعدادی از بهترین روغن های عصاره ای که باعث ایجاد آرامش می شوند عبارتند از اسطوخودوس، بابونه، ترنج، و کانانگا هستند.

 

گوش دادن به موزیک های آرامش بخش

موزیک گوش دهید

گوش دادن به موسیقی آرامش بخش، یکی دیگر از توصیه های بسیار خوب برای تمدد اعصاب و استراحت کردن است. در حالی که در میان رایحه فوق العاده روغن های عصاره ای تان نفس می کشید، چند موزیک آرامش بخش گوش کنید. تعداد بسیار زیادی از بررسی ها نشان داده اند که موسیقی تا چه حد می تواند در کنترل کردن خلق و خو تاثیرگذار باشد. گوش دادن به یک موسیقی ملایم و لطیف بهترین است؛ ثابت شده است که گوش دادن به آهنگ های آرامش بخش، حتی می تواند استرس مفرط افرادی که در زیر عمل جراحی هستند را کاهش دهد.

 

خندیدن با صدای بلند

با صدای بلند بخندید

آیا می دانستید که چیزی به نام خنده درمانی وجود دارد؟ طبق مطالعات صورت گرفته، ثابت شده است که خنده با صدای بلند می تواند در کاهش میزان استرس و تمدد اعصاب مردم موثر باشد؛ به طوری که در حال حاضر کلاس های خنده درمانی وجود دارند که می توانید عضو آنها شوید. به جای این کار، شاید ترجیح دهید که یک فیلم خنده دار را در دستگاه پخش کننده فیلم قرار دهید؛ اما هرکاری که می کنید، بدون شک خندیدن به آرام شدن شما کمک خواهد کرد.

 

ورزش کردن

ورزش کنید

لازم نیست که به اندازه دوی ماراتن بدوید تا به تاثیری مشابه با دونده های حرفه ای دست پیدا کنید؛ هرنوع ورزشی، واکنش های شمیایی احساس خوب را در گردش خون آزاد خواهد کرد. اگر ماندن در باشگاه و تمدد اعصاب برای تان مشکل است، یک پیاده روی سریع را در اطراف محل زندگی تان امتحان کنید. این کار کمک خواهد کرد تا ذهن تان را پاک کنید و تعدادی از این هورمون ها را در بدن تان آزاد کنید.

 

حرکات یوگا

در زمان حال زندگی کنید

توصیه دیگر ما برای پاسخ به این سوال که چگونه آرام شویم، متمرکز کردن ذهن در زمان حال است. نگاه کنید و قدرت صداسازی تان را به کار بگیرید؛ به صدای نفس کشیدن خودتان گوش کنید و اصلاً فکرتان را درگیر چیز دیگری نکنید. اگر می خواهید توانایی آرام شدن را داشته باشید، نمی توانید در مورد چیزی که ممکن است در آینده اتفاق بیفتد نگران باشید؛ بنابراین همه آن ها را فقط برای الآن از ذهن تان بیرون کنید. در این صورت احساس خواهید کرد که قادر به تمدد اعصاب هستید.

 

بغل کردن دوستان

یک نفر را بغل کنید

همه ما می دانیم که در آغوش کسی بودن حس خوبی القا می کند؛ اما حالا به وسیله علم ثابت شده است که بغل کردن، افراد را آرام می کند. وقتی کسی که دوستش دارید را در آغوش می گیرید، سطح هورمون های کورتیزون استرس در خون کاهش پیدا می کند و همچنین سطح هورمون عشق، اکسی توسین نیز افزایش می یابد. بغل کردن شخص نزدیکی مثل پدر، مادر، خواهر، برادر، و یا یک دوست صمیمی نیز همین تاثیر را دارد.

 

کتاب خواندن

از عوامل استرس زا دور شوید

شما نمی توانید تمام مسائلی که باعث استرس تان می شوند را با یک حرکت حل کنید؛ اما می توانید از استرس فاصله بگیرید و آرام شوید. از تلفن، کامپیوتر، صفحات مجازی و همه چیزهایی که حواس تان را پرت می کنند دور شوید و خودتان را در یک نقطه آرام و ساکت بیابید؛ جایی که آرامش تان برهم زده نمی شود. یک محیط آرامش بخش را برای خودتان خلق کنید. سپس با آمیختن تعدادی از روش هایی که در بالا بیان کردیم، قادر خواهید بود تا به استراحت بپردازید و تمدد اعصاب کنید؛ حداقل برای یک یا دوساعت.

تبلیغات

1 نظر

  1. ممنون از مطلب خوبتون همش عالی بود فقط اولی الحمدلله تو اینن دوره زمونه نمیشه مشکلات رو واسه کسی گفت و بعدا ÷شیمون نشد. من که ترجییح میدم فقط اگر مجبور شدم مشکلم رو بگم مثلا برای مرخصی و این چیزا و برای کسی تعریف نکنم که بعدا به خودم بگم واسه چی گفتی؟؟؟
    اما راه های دیگه ای هم هست مثل روبرو شدن با مشکلات و به قول فلورانس با کله بری تو شیکم سختی ها و ی پرداختن بهه عللایق مثل رفتن به کلاس نقاشی و موسیقی و خوانندگی و کلا هر کاری که دوسش داریم ولی فرصت رفتنش رو تا الان نداشتیمم.برای رسیدن به آرامش باید یاد بگیریم نسبت به بعضی آدما و بعضی چیزاا بی تفاوت باشیم و مهربونی کنیم به خصوص به خانواده. بوسیدن پای پدر مادر همم یه احساس آرامش فوق العاده ای میده که نظیرش رو جایی پیدا نمیکنی انگار انقدر سبک شدی که میتونی پرواز کنی. رفیق خوب که بشه بهش اعتماد کرد و با شرف باشه هم میتونه آرامشت رو ثبات بده.

پاسخ دادن

نظر خود را وارد کتید
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید