چگونه ازدواج موفق داشته باشیم – ۱۰ نشانه یک ازدواج آگاهانه

0
2328
نشانه های یک ازدواج موفق و نکات یک ازدواج آگاهانه

آیا زمانی که به ازدواج فکر می کنید از دلایلی که برای این کار دارید، مطمئن نیستید؟ این مسئله، اتفاق معمول اما بزرگی است که اغلب مردم هنگام ازدواج به آن فکر می کنند. ازدواج، تصمیم و تعهد بزرگی است؛ پس مطمئن شوید که برای “بله” گفتن آماده اید. به همین منظور، این ۱۰ نشانه را مطالعه کنید تا مطمئن شوید که می توانید یک ازدواج موفق داشته باشید یا خیر.

۱۰ نشانه یک ازدواج موفق

به کسی که انتخاب کرده اید، اعتماد داشته باشید

زمانی که تصمیم می گیرید ازدواج کنید، درواقع قبول کرده اید که همه ی زندگی خود از جمله زمان، رویاها، پول و اموالتان را به اشتراک بگذارید؛ به همین دلیل قبل از رسمی کردن ازدواج و انتخاب خود، باید مطمئن شوید که همسر خود را تمام و کمال می شناسید و می توانید به طور تضمینی به او اعتماد کنید.

به خاطر خودِ او، عاشقش باشید

این تصور را که می توانید همسر خود را تغییر دهید، کنار بگذارید؛ چون ایده ی خوبی نیست و هیچ وقت نمی توانید این کار را انجام دهید. توجه داشته باشید که حلقه ی ازدواج، رفتار و خصوصیات اخلاقی طرف مقابل و یا رابطه ی شما را تغییر نمی دهد. پس مطمئن شوید که با شخص مناسبی ازدواج می کنید و نه با کسی که فکر می کنید می توانید او را تغییر دهید.

موافقت خانواده و دوستان

برای تصمیم درست نیازی به مهر تأیید اطرافیان نیست؛ اما خوب است که شنوای نظرات آن ها نیز باشید. اگر از حمایت خانواده و دوستان خود بهره مندید، نشانه خوبی است. زیرا آنها شما را می شناسند و می توانند نگاه درست، منطقی و هدفداری نسبت به شرایط شما داشته باشند.

مطلب مرتبط:  چگونه یک دختر را بخندانیم؟ روش های خنداندن دختر مورد علاقه تان

درباره ی خود ازدواج فکر کنید و نه تنها مراسم آن

تصمیمی که می گیرید، فقط در مورد لباس و مراسم نمی باشد. پس مطمئن شوید که رویای شما به محض اینکه از ماه عسل برگردید، تمام نمی شود. اگر موضوعی که برای شما اشتیاق برانگیز است، تعهد طولانی مدتی است که می خواهید و نه فقط شکوه و زیبایی روز عروسی، مطمئن باشید که تصمیم درستی گرفته اید و ازدواج آگاهانه ای خواهید داشت.

نتوانید به زندگی بدون او فکر کنید

در جواب اینکه عشق واقعا چیست، جواب مشخص و سازمان یافته ای وجود ندارد. اما یک چیز در این مورد معلوم است و آن هم اینکه اگر شما به ازدواج فکر می کنید، به این معنی است که هدف شما فقط زندگی کردن با همسرتان است، نه با هر شخص یا اشخاص دیگر و زندگی بدون او برای شما بی معنی است.

یک عروس در حال فکر کردنهرکاری را که به عنوان یک شخص مجرد می خواسته اید، انجام داده اید

از خود بپرسید که آیا هر چیزی را که در دوران مجردی خود می خواستید به آن برسید، به دست آورده اید که اکنون در کمال پختگی ازدواج آگاهانه ای داشته باشید یا فقط رؤیای ازدواج کردن در سر دارید. قطعا شما نمی خواهید در آینده از شریک زندگی خود به این دلیل که مانع رسیدن به رؤیاهای شما شده است، متنفر شوید.

قلب شما است که به شما می گوید “بله”

ممکن است در روند تصمیم گیری خود دچار استرس و اضطراب زیادی شده و نیمه ی منطقی تان، شما را دچار شک و تردید کند. اما اگر قلبتان به تصمیم شما جواب آری می دهد، پس باید به حرفش گوش دهید و از تصمیم خود مطمئن باشید. منطقی فکر کردن خوب است، اما در آخر این قلب شماست که شما را خوشحال می کند.

مطلب مرتبط:  چگونه غرورمان را درست به کار ببریم؟

ترجیح به مصالحه تا بُرد

اگر در مجادله ای، با هدف برنده شدن بحث می کنید، یک طرف این وسط باید ببازد. اما وقتی در یک بحث، هر دو نفر شما با یکدیگر به مصالحه می رسید، علامت خوبی است که نشان می دهد هر دوی شما برای تعهدی که یک ازدواج موفق به آن نیاز دارد، آماده هستید.

چیدن برنامه های طولانی مدت با یکدیگر

اگر در مرحله ای هستید که هر دوی شما بر سر چیزی که از آینده می خواهید، توافق کرده اید، یکی از نشانه های مهم یک ازدواج موفق را دارید. ازدواج، قراردادی توافقی برای انجام مشترک همه ی کارهاست؛ پس اگر برنامه ای در سر دارید که شامل شریک زندگی تان نمی شود، باید دوباره فکر کنید.

هردو واقعا همدیگر را دوست داشته باشید

باز هم به همان کلمه ی قدیمی، عشق رسیدیم. اگر می خواهید برای بدست آوردن سود و منفعت شخصی ازدواج کنید، کاملا در اشتباهید. ازدواج موفق ، ازدواجی ست که هدف آن، رسیدن به کسی باشد که دوستش دارید و می خواهید برای همیشه با یکدیگر زندگی کنید. اگر چنین فردی در مقابل شماست، پس درنگ نکنید و تصمیم درست را بگیرید. در واقع هیچ دلیلی برای اینکه این کار را انجام ندهید، وجود ندارد.

تبلیغات

پاسخ دادن

نظر خود را وارد کتید
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید