چگونه از پنکیک برنز استفاده کنیم؟ راهنمایی کامل استفاده از پنکیک برنز

0
2636
یک خانم در حال استفاده از پنکیک برنز

استفاده از پنکیک برنز راهی برای افزودن جذابیت و درخشش طبیعی به چهره ی شماست؛ خصوصاً در روزهایی که پوست شما کمی کدر به نظر می رسد. اما استفاده ی نادرست از این رنگ پنکیک باعث می شود صورت شما کثیف یا نارنجی رنگ به نظر برسد. سعی کنید با استفاده از زیرسازی و کانسیلر زمینه ی پوست تان را صاف کنید. سپس پنکیک برنز را به صورت زده و آن را پخش و محو کنید تا پوست شما با گرمای خاصی بدرخشد. برای راهنمایی بیشتر و کامل تر به ادامه این مقاله مراجعه کنید.

ایجاد زمینه ای صاف و یکدست

۱٫ با یک شوینده و آب ولرم صورت خود را بشویید. از شوینده ای استفاده کنید که به درد نوع پوست شما بخورد، آن را با آب گرم کفی کنید و با حرکات دورانی و روی صورت خود ماساژ دهید. بعد صورت خود را شسته و با یک حوله ی تمیز خشک کنید.

 • اگر پوست خشک دارید از شوینده ی کرمی استفاده کنید.
 • اگر پوست نرمال دارید از شوینده ی روغنی و با pH متعادل استفاده کنید.
 • اگر پوست شما چرب است از شوینده ی کفی استفاده کنید.

۲٫ از یک کرم ضد آفتاب که در عین حال مرطوب کننده ی خوبی نیز باشد، استفاده کنید. بعد از اینکه صورت خود را شستید زمان آن است که پوست خود را مرطوب کرده و محافظت از آن را آغاز کنید. یک مرطوب کننده ی خوب حاوی SPF را روی صورت خود ماساژ دهید و کرم دور چشم هم بزنید.

برای اینکه مطمئن شوید پوست شما در برابر آفتاب کاملا محافظت می شود، مرطوب کننده ای بخرید که در برابر اشعه ی ماوراء بنفش هم شما را محافظت کند.

مطلب مرتبط:  آرایش ساده و شیک صورت در 10 دقیقه - معرفی رازهای یک آرایش سریع

۳٫ کانسیلر بزنید. یکدست کردن صورت قبل از کاربرد پنکیک برنز از اهمیت حیاتی برخوردار است و این هدف با کانسیلر حاصل می شود. کانسیلر را در قسمت هایی بزنید که رنگ آن با بقیه ی صورت متفاوت است.

 • از کانسیلر سبز برای پوشاندن لکه ها و جوش های قرمز استفاده کنید.
 • از کانسیلر صورتی هلویی برای پوشاندن حلقه های تیره ی زیر چشم استفاده کنید.
 • از کانسیلر زرد برای یکدست کردن رنگ پوست استفاده کنید.

۴٫ با استفاده از کرم پودر یا فونداسیون مایع، زمینه ای یکدست ایجاد کنید. وقتی کانسیلر زدید یک لایه فونداسیون مایع به تمام صورت بزنید. این کار باعث صاف شدن صورت و ایجاد زمینه ای مناسب برای کانتورینگ خواهد شد. می توانید برای زدن کرم پودر از یک اسفنج، براش آرایشی یا انگشتان خود استفاده کنید.

 • سعی کنید کرم پودر را تا پایین گردن محو کنید تا ظاهری طبیعی داشته باشد.
 • تا زمانی که پنکیک برنز نزده اید از رژگونه استفاده نکنید.

یک خانم در حال استفاده از پنکیک

کاربرد پنکیک برنز

۱٫ پنکیکی را انتخاب کنید که دو درجه تیره تر از رنگ پوست خودتان باشد. از آنجا که هدف پنکیک برنز، تیره تر کردن پوست صورت شما است رنگی که انتخاب می کنید تا حد زیادی به رنگ پوست شما بستگی دارد. قبل از خرید، کمی از آن را روی مچ دست خود تست کنید تا مطمئن شوید رنگ پوست شما را بدون اینکه حالتی مصنوعی به آن بدهد گرم تر و تیره تر می کند.

 • اگر پوست روشن و سفیدی دارید پنکیک برنز با ته رنگ عسلی انتخاب کنید.
 • اگر رنگ پوست شما گندمی است پنکیک رزگلد- مسی یا با ذرات طلایی انتخاب کنید.
 • برای پوست های تیره پنکیک برنز یا کهربایی بهترین انتخاب است.
مطلب مرتبط:  خانم های عینکی چطور آرایش کنند؟ + آموزش اصول

۲٫ از یک برس پرموی گرد استفاده کنید. اگر برس شما خیلی کوچک یا سفت باشد ممکن است موقع کاربرد پنکیک باعث ایجاد لکه و یا رگه رگه شدن پوست شود. برس های مخصوص پنکیک برنز هم در بازار موجود است، گرچه هر برس فونداسیون یا رژگونه ای هم که بزرگ باشد برای این منظور کفایت می کند.

۳٫ برس را خوب در پنکیک بچرخانید. بهتر است پنکیک را در چند لایه نازک بزنید و کم کم به رنگ مورد نظر برسید تا اینکه یکباره یک لایه تیره بزنید. بنابراین به آرامی انتهای برس خود را در پودر زده و اضافی پودر را با ضربه زدن بگیرید.

۴٫ پنکیک برنز را به پیشانی تان بزنید. شکلی که پنکیک را به صورت می زنید باید از بالا تا پایین صورت به شکل عدد ۳ انگلیسی در هر دو طرف صورت باشد و ابتدای آن باید از پیشانی شروع شود. به آرامی برس را در قسمت های بیرونی پیشانی و در امتداد خط رویش موهای خود بکشید.

۵٫ پنکیک برنز را به گونه ها بزنید. بعد صورت خود را مثل ماهی جمع کنید و پنکیک را به گونه ها بزنید. می توانید این کار را با لبخند زدن هم انجام دهید و از سیب گونه ها شروع کرده و به طرف بالا و سمت خط رویش موها بکشید.

۶٫ پنکیک برنز را به استخوان فک خود بزنید. در آخر شکل ۳ را با کشیدن فرچه در ناحیه ی استخوان فک کامل کنید. این کار به صورت شما شکل و فرم می دهد.

مطلب مرتبط:  آموزش کانتورینگ چشم با توجه به فرم آن - نکاتی حرفه ای برای آرایش چشم

۷٫ برس را با ملایمت روی چانه، بینی و گردن خود بکشید. باید نقاطی را پوشش دهید که آفتاب بیشتر به آن می تابد. یک برس نهایی هم روی قسمت های برجسته ی صورت مثل پل بینی و چانه بکشید. با پنکیک برنز روی گردن، درخشش طبیعی صورت خود را تکمیل کنید چون این کار باعث می شود رنگ صورت و گردن شما با هم یکدست شود.

پایان کار

۱٫ با استفاده از یک برس نو و تمیز، پنکیک برنز تان را کمی محو کنید. با یک برس تمیز و پرموی دیگر به آرامی تمام قسمت های صورت را محو کنید طوری که هیچ خط یا لکه ی غیرطبیعی روی پوست نماند. خیلی مهم است که ناحیه ی گردن را هم بپوشانید و محو کنید. برای محو کردن، برس را به بهترین شکل با حرکات دورانی و کوتاه به سمت بیرون حرکت دهید.

۲٫ خطوط باقی مانده را با پودر شفاف کننده از بین ببرید. اگر صورت خود را به اندازه ی کافی با برس محو کرده اید اما همچنان صاف و یکدست نشده برس را در پودر شفاف کننده بزنید، اضافی آن را بگیرید و دوباره آن را روی پوست خود بزنید و محو کنید.

۳٫ پوست خود را با اسپری تثبیت کننده، فیکس کنید. بعد از اتمام کار، حتماً کل صورت خود را با یک تثبیت کننده ی آرایش اسپری کنید تا در تمام روز چهره ای درخشان داشته باشید.

تبلیغات

پاسخ دادن

نظر خود را وارد کتید
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید