هیچ کس خوشتیپ به دنیا نمی آید؛ خوشتیپ بودن را باید آموخت، و این بدان معنی است که همه افراد، می توانند از فشن برای زیبا و با استایل شدن بهره بگیرند. لازم نیست برای داشتن استایل شیک و جذاب، مقادیر زیادی پول را برای خرید لباس و کفش دیزاینری هزینه کنید. تنها چیزی که برای خوشتیپ شدن نیاز دارید، اندکی اراده، کمی زمان برای استفاده بهتر از لباس هایی که دارید، و چند توصیه خوب در زمینه استایل است. به همین منظور، این مقاله را جمع آوری کرده ایم تا بدون خالی کردن حساب بانکی خود، استایل خود را زیباتر کنید.

نکات مهم خوشتیپ شدن :

1. به اکسسوری لباس خود فکر کنید

گاهی مواقع، تنها کاری که برای تبدیل یک استایل ساده به استایل شیک و متفاوت باید انجام دهید، انتخاب چند اکسسوری رنگارنگ و براق است. اگر کمد لباس تان پر از لباس های رنگ خنثی است، تعدادی کیف و کفش رنگی به آن اضافه کنید. افزودن کمی رنگ با استفاده از اکسسوری ها، روشی آسان برای خوشتیپ شدن شماست.

2. آنچه برای شما مناسب است بپوشید، نه آنچه مد به شما می گوید

  اندام ما با یکدیگر متفاوت است و برخی از لباس ها، ویژگی های خاص اندام مان را به بهترین نحو نشان می دهند. هنگامی که دریافتید مناسب ترین لباس برای فرم بدن شما کدام است، از آن به عنوان راهنمای خرید لباس های جدیدتان استفاده کنید. اما خود را به پیروی از مدل های ران وِی محدود نکنید. اگر لباسی برای شما مناسب باشد، بیشتر در آن احساس خوشتیپ بودن و در عین حال، راحتی و اعتماد به نفس خواهید داشت. اما اگر لباسی مد روز بخرید که برازنده ی شما نیست، این حس به شما منتقل نخواهد شد.

3. بدن تان را بپوشانید

هنگامی که زمان به رخ کشیدن بدنتان می شود، بهتر است با چاشنی کردن کمی ابهام، آن را جذاب تر کنید. اگر به عکس سلبریتی ها توجه کنید، می بینید که آن ها تنها یک قسمت از بدن خود را برهنه می کنند. اگر شانه های تان را دوست دارید، آن ها را نشان دهید اما آن را با دامن کوتاه ترکیب نکنید. حتی به نظر ما، نشان دادن یک شانه بسیار جذاب تر از بیرون گذاشتن هر دو شانه است.

4. هنگام خرید هوشیار باشید

مطمئنا چندین بار، هنگام خرید در پشت ویترین مغازه ها به لباسی نگاه کرده و گفته اید: « فوق العاده است، اما مناسب من نیست». اگر می خواهید استایل شیک و جذابی داشته باشید، تا زمانی که لباسی را امتحان نکرده اید، آن را از لیست خرید خود خارج نکنید! حداقل تا اتاق پرو بروید و ارزیابی کنید که آیا برای شما مناسب است یا نه. اگر چیزهای جدید را امتحان نکنید، برای همیشه به یک شکل لباس خواهید پوشید.

5. پالتویی نخرید که استایل شیک تان را خراب کند

پالتوهای زمستانی باید کاربردی باشند، اما یک پالتوی کاربردی لزوما ساده نیست. هنگام خرید پالتو، علاوه بر گرمایش مناسب، به استایل آن هم توجه کنید. در غیر اینصورت، لباس های زیبای خود را با یک پالتوی زشت پوشانده و استایل شیک خود را خراب می کنید. اگر می خواهید خوشتیپ باشید، باید تمام جنبه های لباسی که می پوشید را در نظر بگیرید.

6. از رنگ ها هراسی نداشته باشید

 هنگامی که همه چیز در کمد لباس تان مشکی، قهوه ای یا بژ باشد، تصمیم برای انتخاب لباس، بسیار ساده تر خواهد بود. اما هنگامی که کمی رنگ به آن اضافه کنید، استایل تان متحول خواهد شد. بهترین راه برای شروع، این است که ابتدا لباس رنگ مورد علاقه تان را انتخاب کنید و بعد آن را لباس های دیگر که در چرخه ی رنگ ، نزدیک به رنگ مورد علاقه شما هستند ترکیب کنید. اگر در مورد استفاده از رنگ خجالتی هستید ابتدا با وسایلی مانند کمربند و روسری شروع کنید؛ خودتان خواهید دید که چطور به آن علاقه مند می شوید.

7. همه لباس های قدیمی وینتیج نیستند

بسیاری از آیتم هایی که طراحان برای مدل های استریت استایل در نظر می گیرند، بر اساس مد دهه های قبلی به وجود آمده اند. اما در واقع، با آنچه در گذشته مورد استفاده قرار می گرفته، کمی تفاوت دارند. اگر جایی خواندید که مد دهه ی 70 دوباره به روز شده است به این معنا نیست که در کمد لباس مادرتان جست و جو کنید و انتظار داشته باشید لباس های قدیمی او کارساز باشد. اغلب این مد ها، تنها از مدهای گذشته الهام گرفته اند، و در حقیقت با نسخه اصلی تفاوت های فراوانی دارند.

8. فقط در صورتی لباس حراجی بخرید که آن را دوست داشته باشید

لباس های حراجی همیشه در فروشگاه ها وجود دارند؛ اما این لباس ها را به خاطر این که دوست شان دارید بخرید، نه به خاطر این که ارزان هستند. اگر پولتان را نگه دارید، مطمئن باشید لباسی که دوست دارید را چند روز بعد در حراجی پیدا خواهید کرد. اگر هر لباسی که در حراج به چشم تان می خورد را بخرید احتمالا تمام پول تان را صرف لباس هایی خواهید کرد که هرگز آن ها را نمی پوشید.

9. از یک خیاط برای بهتر شدن لباستان کمک بگیرید

اگر حتی یک لباس معمولی، کاملا مناسب بدن شما باشد پولی که برای آن پرداخت کرده اید هزاران بار ارزش بیشتری خواهد داشت. اگر خودتان خیاطی بلد نیستید یک خیاط خوب پیدا کنید تا این کار را برای شما انجام دهد. قیمت تمام شده یک لباس زیبا که خیاطتان، آن را فیت تن شما کرده باشد، بسیار کمتر از یک لباس دست دوز است که آن را مستقیما از فروشگاه می خرید.

10. استایل ویژه خود را بسازید

در نهایت، چیزی که باعث می شود استایل شیک و خاصی داشته باشید، اعتماد به نفس شما است. لباس هایی بپوشید که با آن ها راحت تر بوده و احساس برتری می کنید. اگر خودتان احساس خوبی نداشته باشید، هیچ توصیه ای در حوزه فشن، نمی تواند این حس را به شما القا کند. بنابراین اگر علایق و سلایق خودتان را هنگام خرید در نظر بگیرید، استایلتان هم عالی خواهد شد.