چگونه با همسر خود رفتار کنیم؟ بهترین شیوه رفتار با شوهر

0
1669
نکاتی برای اینکه چگونه با همسر خود رفتار کنیم؟

بسیاری از آقایان، بیشتر زمان خود را در محل کارشان به سر می برند و به دنبال ساختن زندگی بهتر برای همسر و شاید فرزندان خود هستند. اما سوالی که مطرح می شود این است که چگونه با همسر خود رفتار کنیم؟ زمانی که همسرتان با تمامی کارها و فعالیت هایی که از صبح انجام داده به خانه می رسد، با او چگونه رفتار می کنید؟ آیا او را به خانه و زندگی مشترک تان علاقه مند کرده اید؟ آیا او را در اولویت های خود قرار می دهید؟ به این موضوع فکر کنید که اگر شما همسرتان را در اولویت قرار ندهید، پس چه کسی باید این کار را انجام دهد؟ متاسفانه بسیاری از آقایان به همین دلیل خارج از رابطه زناشویی شان به دنبال کسی می گردند که آن ها را در درجه اول اهمیت قرار دهد. اگر به تازگی وارد زندگی مشترک شده اید یا حتی اگر سال هاست با همسرتان زندگی می کنید و هنوز سوالی که ذهن تان را درگیر کرده این است که چگونه با همسر خود رفتار کنیم، در ادامه این مقاله با بهترین شیوه رفتار با شوهر آشنا خواهید شد.

 

صحبت کردن زن با شوهر خود

از او نظر بخواهید

با شریک کردن همسرتان در تصمیم گیری ها به او نشان می دهید برای نظرات و مهارت های تصمیم گیری او احترام قائل هستید. مثلا در مورد مسائل خانه نظرش را بپرسید. در هنگام تهیه شام از او بخواهید چند غذا پیشنهاد دهد. هر از چندگاهی نظرش را بخواهید و بدین طریق به او نشان دهید برای آن ارزش قائل هستید. اما توجه داشته باشید که در این کار افراط نکنید؛ چون ممکن است این پیام را به شوهرتان انتقال دهد که بیش از حد به او وابسته اید و خودتان خلاقیت یا قدرت تصمیم گیری ندارید. سعی کنید تعادل داشته باشید و در فرصت های خاص، از او نظر بخواهید. وقتی به دقت نظراتش را ارزیابی کنید متوجه خواهد شد که برایتان ارزش دارد.

 

سورپرایز کردن شوهر با خرید کادو

خواسته هایش را به خاطر بسپارید

به زمانی فکر کنید که بی دلیل اسم یک چیزی را آورده اید و شوهرتان با خرید آن سورپرایزتان کرده است. چقدر احساس خوبی داشتید از اینکه نه تنها همسرتان به حرف های شما گوش کرده، بلکه تلاش کرده نیازتان را برآورده کند. مطمئن باشید که متقابلا همسرتان هم همین حس را دارد؛ او هم از اینکه مورد توجه شما قرار گیرد خوشحال خواهد شد. اگر نمی دانید که چگونه همسر خود را سورپرایز کنید، می توانید اینجا کلیک کنید تا با چند ایده جذاب آشنا شوید. در نهایت این را بدانید که بعضی حقایق رابطه های انسانی درست مثل قوانین طبیعت قابل پیش بینی هستند. هیچکس نمی تواند دائما کارهای محبت آمیز را نادیده بگیرد. اگر به شوهرتان حس خوبی بدهید، او هم انگیزه پیدا می کند همین کار را برای شما انجام دهد.

 

صحبت کردن و خندیدن زن و شوهر

از او تعریف کنید

سعی کنید در حضور دیگران از همسرتان تعریف کنید. این بدان معنا نیست که با تعریف های خود باعث رنجش دیگران یا خجالت شوهرتان شوید. اما تعریف کوچکی از کاری که برایتان کرده، طرفداری از او در بحث های جمعی، یا یک تمجید صادقانه تاثیر زیادی دارد و حس خوبی به همسرتان می دهد. البته اگر فرزند دارید، یادتان باشد که همیشه و همیشه جلوی بچه ها از پدرشان تعریف کنید.

 

زن و شوهر در حال بررسی موضوعی در لپ تاپ

موقعیت شغلی او را درک کنید

به موقعیت شغلی و احساسات شوهرتان نسبت به کارش علاقه نشان دهید. بسیاری از آقایان از شغل خود راضی نیستند و حس می کنند هیچکس قدر و ارزش استعدادها و توانایی هایشان را نمی داند. اگر از کاری که شوهرتان انجام می دهد حمایت کنید، شما تبدیل به تنها امید او برای رسیدن به قدر و ارزش واقعی خودش می شوید. تا زمانی که شوهرتان اعتقاد پیدا نکند که ارزش چیزی را دارد، نمی تواند روی ارزش دیگران، از جمله شما، تمرکز کند.

هرگز شغل او یا فعالیت های روزمره کاری اش را تحقیر نکنید؛ چون مطمئنا اهمیت زیادی برای او دارد؛ هیچ چیز بیشتر از این اعتماد به نفس یک مرد را تضعیف نمی کند. پس به کار شوهرتان علاقه نشان دهید و از او حمایت به عمل آورید؛ از او بپرسید روزانه چه کارهایی انجام می دهد، بپرسید چه کارهایی دوست دارد و چه کارهایی دوست ندارد و اینکه چطور با همکارانش تعامل دارد. البته یک دفعه او را سوال باران نکنید؛ بلکه این اطلاعات را در طول زمان به دست آورید. مطمئن شوید همسرتان می داند سوالات تان از روی علاقه به این جنبه از زندگی اوست، و نه از روی فضولی یا اینکه باعث شود اینطور برداشت کند که شما فکر می کنید او سر کار خوش گذرانی می کند! اگر می بینید از کارش ناراضی است به او کمک کنید ارزش کاری که انجام می دهد را پیدا کند.

 

یک زن و شوهر شاد در خانه جدید

روشنفکر باشید

به نظرات و تصمیمات شوهرتان گوش دهید. این اطاعت، کوکورانه نیست؛ بلکه گوش دادن به حرف های او با ذهنی باز و روشن است. به جای پافشاری روی خواست ها و نظرات خود و رد کردن نظرات او، به خودتان یاد دهید زود عکس العمل نشان ندهید؛ بگذارید بعد از اینکه نظراتش را خوب درک کردید واکنش نشان دهید. وقتی به شوهرتان نشان می دهید که به شعور و مهارت رهبری او احترام می گذارید، این پیام را به او منتقل می کنید که او برایتان ارزشمند است. برای خیلی از ما، جانفشانی در عشق، در عمل کار سختی است و بیشتر می خواهیم نیازهای خودمان را برآورده کنیم؛ اما سعی کنید با احترام به رهبری شوهرتان، به او نشان دهید که چقدر دوستش دارید.

 

قدم زدن یک خانم باردار با همسرش

به صورت لفظی او را تحسین کنید

دوست دارید وقت و زمان خود را با چه کسی سپری کنید؟ کسی که هیچ وقت از شما تشکر نمی کند و قدر زحماتی که برایش می کشید را نمی داند، یا کسی که دلسوز است و حس خوبی به شما می دهد؟ در مورد شوهرتان هم همین است. او خواهان تائید شدن و تشکر لفظی از سوی شماست. نگذارید ۲ روز بگذرد بدون اینکه از او به خاطر کاری که در این ۴۸ ساعت کرده یا حرفی که زده تشکر کرده باشید.

 

شادی و لبخند زدن زن و شوهر

 به صورت غیرلفظی او را تحسین کنید

مطالعاتی که روی ارتباطات زناشویی انجام گرفته، نشان می دهد که ارتباط کلامی تنها ۷ درصد کل ارتباط بین زن و شوهرها را در بر می گیرد. بقیه ارتباط شامل تن صدا (۳۸ درصد) و حرکات صورت و بدن (۵۵ درصد) می شود. این بدان معناست که تنها میزان اندکی از معنای مدنظرتان از طریق کلمات به طرف مقابل منتقل می شود و بقیه آن از طریق نحوه ارتباط تان برقرار می شود. پس زمانی که با شوهرتان صحبت می کنید، با تغییر در تن صدای خود و زبان بدن تان سعی کنید تحسین و احترام خود را به او نشان دهید.

 

دست دادن مردها با یکدیگر

حامی اهداف شخصی همسرتان باشید

حواستان به اهدافی که شوهرتان برای خودش دارد باشد. ممکن است آن ها را به شما ابراز نکند؛ پس به نظرات و کارهایی که حاکی از اهداف و تمایلات او برای زندگی اش و خانواده تان است، توجه کنید؛ حال گرفتن ترفیع شغلی باشد، یا ادامه تحصیل یا انجام سرگرمی یا ورزش جدید. برای مثال با اینکه شاید از حضور در محل کارش خوشتان نیاید، اما همراه او در مراسم شام شرکت حاضر شوید تا نشان دهید از کارش حمایت می کنید. یا اگر ورزشکار است، در مسابقاتش شرکت کنید. وقتی ناامید می شود و می خواهد از آرزوهایش دست بکشد تشویقش کنید و وقتی به هدف می رسد، تحسینش کنید.

 

گرفتن دست های زن و شوهر

از او عذرخواهی کنید

بعضی مواقع، پذیرفتن اشتباهات مان کار سختی است. وقتی در قبال شوهرتان اشتباهی مرتکب می شوید آن را با یک “ببخشید” ساده از سر باز نکنید؛ بلکه با عذرخواهی صادقانه بگویید چه اشتباهی مرتکب شده اید و از او بخواهید شما را ببخشد. بهترین ماحصل دعوا، تقویت رابطه تان است؛ پس سعی کنید دعوا ختم به خیر شود و به یک مشکل لاینحل تبدیل نشود. با آشتی کردن با همسرتان، احترام خود را به او نشان دهید و او را تحسین کنید.

 

زوج شاد در حال خندیدن

نکات پایانی

بعضی اوقات ممکن است شوهرتان باعث آزارتان شده و به شما توهین کند؛ اما تحسین، به چیزی فراتر از کاری که شوهرتان انجام می دهد ارتباط پیدا می کند؛ به اینکه او چه کسی است. تحسین، بی قید و شرط است. چون مردها به افرادی که آن ها را تحسین می کنند بیشتر جذب می شوند، شما با تحسین کردن همسرتان نه تنها یکی از نیازهای او را برآورده می کنید، بلکه رابطه تان را هم بهبود می بخشید.

تبلیغات

پاسخ دادن

نظر خود را وارد کتید
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید