چگونه با کفش پاشنه بلند خود، راحت و بدون درد راه برویم؟

2
8345
چگونه با کفش پاشنه بلند راحت راه برویم؟ 8 راهکار پوشیدن کفش پاشنه بلند،بدون پادرد

کفش پاشنه بلند عضو ثابت کمد هر خانم می باشد. پوشیدن این کفش ها به عقیده بسیاری از خانم ها، جزو دشوارترین کارهاست. اما بعضی استایل ها فقط و فقط با کفش پاشنه بلند تکمیل می شوند. هیچ چیز بدتر از این نیست که یک کفش پاشنه بلند را همراه استایلی عالی برای یک مهمانی شب به پا کنید، ولی یک ساعت بیشتر نتوانید آن ها را تحمل کنید. این سوال همیشه بین خانم هایی که عاشق کفش پاشنه بلند هستند، مطرح بوده است که چگونه بدون اینکه پا درد بگیریم، کفش پاشنه بلند بپوشیم؟

شاید بتوان به روش هایی این درد را تحمل کرد؛ اما همه روش ها فقط برای مدت کوتاهی جوابگو هستند. اینطور که به نظر می رسد، کفش های پاشنه بلند و پاهای بدون درد، رابطه خوبی باهم ندارند! در اینجا می توانید به ۸ توصیه متخصصان در مورد اینکه چگونه کفش پاشنه بلند خود را بدون درد بپوشید، توجه کنید تا بتوانید همیشه بدون هیچگونه اذیت و ناراحتی، کفش های مورد علاقه تان را به پا کنید.

راهکارهای پوشیدن کفش پاشنه بلند :


۱- مطمئن شوید که سایز مناسب کفش را می پوشید کفش پاشنه بلند صورتی با شلوارجین

اولین اشتباهی که خانم ها مرتکب می شوند، این است که سایز دقیق پای خود را نمی شناسند. سایز پاها در طول زمان تغییر می کند و این تغییر می تواند تا چندین سایز هم باشد. مثلا وقتی بچه دار می شوید سایز پایتان تغییر می کند. در حقیقت بایستی یک مرتبه در سال، سایز پای خود را چک کنید تا از آن مطمئن باشید. به همین دلیل است که گاهی اوقات یک سایز برای شما گشاد است و گاهی در همان سایز، احساس می کنید پاهایتان تحت فشار زیادی است. باید مطمئن شوید که پاهایتان در هنگام خرید به خوبی و کامل در کفش مورد نظر جا گرفته است.

مطلب مرتبط:  نکات انتخاب عینک آفتابی برای صورت بیضی و معرفی بهترین فریم ها

۲- از فرم پاهای خود آگاه باشید کفش پاشنه بلند بنفش

نوع پای خود را بشناسید؛ یک پزشک متخصص می تواند به راحتی فرم پای شما را تشخیص دهد. اما اگر نمی توانید به پزشک مراجعه کنید، راه های دیگری هم برای این کار وجود دارد که خود شما قادر به انجام دادن آن ها هستید. برای انجام این کار، پای خود را خیس کنید و بر روی یک برگه کاغذ قرار دهید. پس از آن از روی تصویری که از پای شما بر روی کاغذ ایجاد شده است، می توانید فرم پا را تشخیص دهید و دریابید که آیا کف پای شما صاف است، یا بیش از اندازه قوس دارد یا…


۳- هرچه پاشنه کفش ضخیم تر باشند، بهتر است کفش پاشنه بلند مشکی لژدار

پاشنه های تیز و باریک، باعث می شوند که کفش در پای شما لق زده و مچ پایتان پیچ بخورد. ممکن است به یک مهمانی شب دعوت شوید که برای ست کردن لباس و کفش تان فقط و فقط کفش پاشنه بلند نوک تیز مناسب تان باشد. اگر پوشیدن کفش پاشنه بلند نوک تیز، برای یک شب باشد مانعی ندارد (اما آگاه باشید که شب راحتی نخواهید داشت!) ولی پوشیدن هرروز این کفش ها به هیچ عنوان مناسب نیست. توصیه می شود به جای آن، از کفش هایی با پاشنه ضخیم استفاده کنید.


۴- از کفش های لژدار استفاده کنید کفش پاشنه بلند مشکی

کفش هایی که کف نازک دارند، در ایجاد درد در ناحیه کف پا بسیار دخیل هستند. به همین دلیل بهتر است از کفش هایی استفاده کنید که کف ضخیمتری دارند یا کف آن ها کمی لژ دارد. اینگونه زمانی که راه می روید، فشار کمتری به پاهایتان وارد می شود. به علاوه اگر جنس کف کفش از کائوچو یا پلاستیک مخصوص باشد، پا فشار کمتری را متحمل خواهد شد.

مطلب مرتبط:  دامن پلیسه را چگونه ست کنیم؟ نکات ست کردن دامن پلیسه

۵- استراحت کنید کفش پاشنه بلند کرم با شلوارجین

در طول روز هر از گاهی، کفش هایتان را از پا درآورید و پنجه ها و پاشنه پایتان را نرمش دهید و به جلو و عقب بکشانید. با این کار به پاها استراحت خواهید داد.


۶- پاهایتان را نرمش دهید کفش پاشنه بلند صورتی کمرنگ

در انجام نرمش های پا، قسمت های جلویی و قوزک پا را هدف قرار دهید. مثلا پنجه پا را طوری به سمت بالا و پایین بکشید که تاندون آشیل و عضلات کتف را تحت تأثیر قرار دهد. در مورد پاشنه و قسمت های پشتی پا نیز همینطور عمل کنید.


۷- کفشی را امتحان کنید که رویه ی پهن تری دارد یک خانم با بوت پاشنه بلند قهوه ای و لباس زرئ

هرچقدر رویه کفش، پهن تر باشد و پا را کامل تر بپوشاند، پای شما در آن راحت تر خواهد بود. چکمه های پاشنه بلند کفش هایی هستند که در بین انواع کفش های پاشنه بلند، تقریبا همیشه برای پا مناسب می باشند و می توانید تمام روز آنها را به پا کنید. گاهی اوقات، در تابستان دلتان می خواهد کفش هایی بپوشید که تنها با چند عدد بند نازک روی پا و قوزک شما را پوشانده باشد. مطمئن باشید در بعد از پوشیدن این کفش ها، پاهایتان تاول زده و ساییده خواهند شد.


۸- در کفش خود کفی قرار دهید کفش پاشنه بلند مشکی نگین دار با شلوارجین

کفی هایی وجود دارند که مخصوص کفش های پاشنه بلند تولید می شوند. این کفی ها لایه های بیضی مانندی هستند که اغلب از جنس سیلیکون ساخته شده اند. لایه های سیلیکونی نسبت به سایر جنس های این نوع کفی ها، دوام و تأثیر بیشتری دارند؛ اینگونه که زیر گودی پا قرار می گیرند و پا را در کفش محکم تر نگه می دارند. به این ترتیب پاها کمتر به جلو حرکت خواهند کرد و تا زمانی که در کفش قرار دارند، جای آن ها راحتتر خواهد بود

تبلیغات

2 نظر

  1. من کف پام خیلی قوس داره همیشه ارزو داشتم کفش پانشه بلند بپوشم ولی ۵ دیقه نشده میبینم ن واقعا نمیتونم راه برم..میشه بگید چکار کنم ک بتونم ۲ساعت کفش پاشنه بلند بپوشم؟تا عادت کنم؟و بهترین مارک کفش چیه

پاسخ دادن

نظر خود را وارد کتید
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید