چگونه با یک دختر صحبت کنیم؟ روش های تاثیر گذار در صحبت کردن با دخترها

60
52893
چگونه با یک دختر صحبت کنیم؟

آیا هر وقت که با یک دختر صحبت می کنید زبان شما به لکنت افتاده و حتی اسم تان را هم فراموش می کنید؟ اگر این طور است، زمان آن رسیده که در صحبت ها خودی نشان داده و خیلی سریع توجه دختر مورد نظرتان را جلب کنید. در این مطلب به این سوال پاسخ داده می شود که چگونه با یک دختر صحبت کنیم؟ برای صحبت کردن با یک دختر، با دیدی دوستانه و راحت به او نزدیک شده و با نشان دادن علاقه نسبت به طرز تفکرش، تعریف صادقانه از او، و با استفاده از زبان بدنی باز، به او احساس خاص بودن بدهید. ممکن است کمی سخت به نظر برسد، اما با کمی تمرین می توانید بدون دغدغه با هر دختری که تمایل داشتید صحبت کنید. در ادامه با نحوه صحبت کردن با دخترها آشنا خواهید شد.

 

شروع کردن صحبت با یک دختر

شروع صحبت

نگاه او را بدزدید

برای این کار لازم نیست حرکتی خاص یا عجیب و غریب انجام دهید. در حقیقت اصلا نباید چنین حرکتی انجام دهید. فقط  کافیست تا از دور به او لبخند بزنید، اگر با او برخورد کردید از او معذرت خواهی کنید، و یا به او نگاه کرده، مسیر نگاه تان را عوض کنید، و بعد از چند لحظه دوباره به او نگاه کنید. لازم نیست به محض اینکه او را دیدید سلام کنید، بلکه باید ابتدا حس کنجکاوی اش را نسبت به خودتان تحریک کنید. البته اگر از قبل آن دختر را می شناسید، لازم نیست تا پیش از سلام کردن کار خیلی خاصی انجام دهید. اگر اعتماد به نفس لازم را داشته باشید، حتی می توانید جلو رفته و خودتان را معرفی کنید.

 • وقتی برای صحبت کردن به یک دختر نزدیک می شوید، زبان بدن شما باید گویای اعتماد به نفس تان باشد. در هنگام نزدیک شدن به او، سرتان را بالا بگیرید، نگاه تان رو به جلو بوده و حالت بدن تان نیز مناسب باشد.
 • اگر سلام کردن شما خیلی با تاخیر صورت بگیرد، ممکن است احساس کند که به او بی توجهی شده است.

 

خودتان را معرفی کنید

فقط کافی است بگویید: “سلام. من فرزاد هستم. اسم شما چیه؟” یا “سلام. من فرزاد هستم. از دیدنت خوشحالم.” می توانید صحبت خود را با یک موضوع مشترک میان خودتان، مثل کلاسی که هر دو در آن حضور دارید، شروع کنید. وقتی اسمش را به شما گفت، می توانید (در صورت امکان و با توجه به موقعیت و تمایل او) دست خود را جلو برده و به آرامی با او دست بدهید. سعی کنید این کار را مانند افراد بی دست و پا انجام ندهید. ممکن است این کار کمی عجیب به نظر برسد، اما از قدیم الایام افراد این گونه خود را معرفی می کرده اند و همچنان نیز این گونه است. البته لازم به گفتن نیست که در محیط هایی مانند دانشگاه یا محل کار نمی توانید این کار را انجام دهید. اگر از قبل آن دختر را می شناسید، می توانید فقط سلام کرده و او را با نامش خطاب قرار دهید.

 • وقتی اسم او را متوجه شدید، چند باری از آن استفاده کنید تا متوجه شود که به او توجه کرده و صحبت هایش برای تان مهم است. یک یا دو بار گفتن نام او در حین صحبت ها کافی است.

 

خودتان باشید

گارد نگیرید و بگذارید آن دختر متوجه شود که واقعا چه شخصیتی دارید. اگر آدم بامزه و شوخ طبعی هستید، او را بخندانید. اگر آدم جدی هستید، به جای شوخی کردن، با او در مورد موضوعات جالب و مهم (و البته نه خیلی جدی) صحبت کنید. همزمان با اینکه او را بهتر می شناسید، می بایست در مورد خودتان هم چیزهایی به او ارائه دهید تا آن دختر نیز شما را بهتر بشناسد. همه اینها یعنی خودتان باشید. البته مواظب باشید که در تمام مدت در مورد خودتان حرف نزنید. از او در مورد خودش بپرسید و (حتی اگر هم مشتاق نیستید) خودتان را مشتاق به شنیدن جواب های او نشان دهید.

 • گرچه باید حتما خودتان باشید، اما در عین حال می بایست جنبه های غیر عادی شخصیت خود را کمی مخفی نگه دارید؛ یعنی همان چیزهایی که مردم پس از فهمیدن آن ها پیش خود می گویند: “باید اول بیشتر بشناسمش …” قرار نیست طرف مقابل خود را مردد کنید! بنابراین در مورد چیزهایی صحبت کنید که او نیز به آن ها علاقه مند است.

 

لبخند بزنید

در این مسیر، لبخند کمک بسیار زیادی به شما خواهد کرد. لبخند نشان می دهد که شما از صحبت کردن با او لذت برده و در کنار او احساس راحت بودن می کنید، و همین موضوع باعث می شود تا او به صحبت کردن ادامه بدهد. سعی کنید حالت صورت تان عادی بوده و فقط گوشه لب هایتان به شکل لبخند کمی بالاتر باشد، و سپس در شرایط مناسب، لبخند خود را کامل کرده و یا بخندید. لازم نیست یکسره لبخند بزنید، اما لبخند زدن در لحظات کلیدی اول صحبت باعث می شود دختر مقابل شما حس خوبی پیدا کند. اگر چیز بامزه ای گفت هم باید بخندید.

 • لبخند زدن باعث می شود تا دختر مقابل شما احساس راحتی کرده و این برداشت را داشته باشد که شما از صحبت های او خوشتان می آید.
 • در تمام مدت لبخند نزنید، زیرا ممکن است عصبی یا تحت فشار به نظر برسید.

 

وارد بحث های شخصی نشوید

اگر از آن دختر خوشتان می آید، قطعا دوست دارید او را بیشتر و بهتر بشناسید، اما این بدان معنی نیست که در همان صحبت اول بحث ناراحتی خود از مرگ مادر بزرگ تان یا شکل جای زخم روی کمر تان را پیش بکشید. در عوض موضوعات سبک تر که صحبت کردن در مورد آن ها راحت است، مانند ساعت کلاس، موسیقی مورد علاقه، یا تفریحات خود را مطرح کنید. با این روش، دختر مقابل تان که هنوز شما را به خوبی نمی شناسد معذب نخواهد شد.

 • مطرح کردن موضوعات سبک در شروع کار به این معنی نیست که باید موضوعات کسل کننده و حوصله سر بر را پیش بکشید. یعنی برای اجتناب از بحث های شخصی، لازم نیست موضوع آب و هوا را پیش بکشید؛ مگر آن که دختر مقابل شما واقعا به موضوع آب و هوا علاقه مند باشد!
 • بگذارید بحث خودش پیش برود. بعضی وقت ها بحث بین دو نفر گل انداخته و خیلی سریع تر از معمول مسائل را بین خودشان باز می کنند. اگر دختر مقابل تان به شما اعتماد کرد و مسائل شخصی اش را مطرح نمود، شما هم می توانید کمی باز تر بحث را ادامه دهید.

 

ارتباط چشمی در هنگام صحبت کردن

القای احساس خاص بودن به طرف مقابل

مسائل مشترک میان خود را پیدا کنید

سعی کنید صحبت را به سمتی پیش ببرید که برای هر دوی شما جذاب باشد؛ از عدم تمایل تان به جمع گرفته تا علاقه تان به دوچرخه سواری. برای این کار لازم نیست که به طور مستقیم در رابطه با موسیقی، غذا، ورزش یا تفریح مورد علاقه اش سوال کنید، بلکه می بایست جریان طبیعی بحث را دنبال کرده و موضوعات مورد علاقه مشترک تان را کشف کنید. برای مثال ممکن است شما بگویید که هفته پیش به کنسرت همایون شجریان رفته بودید، و او نیز بگوید که عاشق آهنگ های همایون است.

 • در هنگام صحبت، به جای پرسیدن سوال هایی که می توان با “بله” و “نه” به آن ها پاسخ داد، سوال های باز بپرسید. این کار باعث می شود تا بحث بهتر پیش برود.
 • نگذارید سکوت معذب کننده ای بین شما ایجاد شود. یادتان باشد، اتفاقات فقط زمانی معذب کننده به نظر می آیند که شما معذب باشید. پس اعتماد به نفس خود را حفظ کرده و صحبت را به بهترین شکل ممکن پیش ببرید.
 • اگر نقطه اشتراکی پیدا نکردید نا امید نشوید. اگر صحبت را به شکلی جذاب و به مدتی طولانی پیش ببرید، بالاخره وجه اشتراکی پیدا خواهید کرد.
 • ممکن است در نهایت وجه اشتراکی پیدا نکنید، اما به دلیل شباهت دیدگاه ها و یا شخصیت تان با هم جور شوید، که البته این هم اتفاق خوبی است.
 • وقتی می گویید فلان گروه موسیقی را دوست دارید، نظر او را نیز نسبت به آن گروه بپرسید. بگذارید متوجه شود که علایقش برای شما مهم بوده و فقط در مورد علایق خود صحبت نمی کنید.

 

در هنگام صحبت کردن ارتباط چشمی نیز برقرار کنید

این نیز یک روش دیگر برای القای احساس خاص بودن به طرف مقابل است. لازم نیست تمام مدت در چشمانش زل بزنید و او را معذب کنید، اما باید به دختر مقابل خود این احساس را القا کنید که تمام حواستان به او بوده و مرتب به موبایل خود یا اطراف نگاه نمی کنید. می توانید هر از چند گاهی ارتباط چشمی خود را قطع کنید، اما هدف از این کار نیز جذاب کردن فضای بین تان است، نه اینکه به او بفهمانید که حوصله تان سر رفته.

 • ارتباط چشمی نشان دهنده اعتماد به نفس است. اگر نگاه تان را به چشمان یک دختر بدوزید، او نیز متوجه می شود که شما اعتماد به نفس شناخت بیشتر او را دارا هستید.

 

به نظرات و رفتار او علاقه نشان دهید

وقتی دختر مقابل شما صحبت می کند، با دقت به صحبت های او گوش دهید. دخترها از پسرانی که به حرف هایشان توجه می کنند خوششان می آید. مرتبا حرف های او را برای بیان نظرات خود قطع نکنید. بگذارید صحبت کرده و افکارش را با شما در میان بگذارد. با تکان دادن سر به نشانه تایید، گفتن کلمات بله و نه، و همچنین پاسخ دادن به سوالات او نشان دهید که به صحبت هایش گوش می دهید.

 • نظر او در مورد مسائل مورد علاقه خودتان، مثلا موسیقی، سبک لباس پوشیدن، یا هنر مورد علاقه تان، را هم جویا شوید.
 • گرچه دانستن نظر او مهم است، اما در همان ابتدا به سراغ مسائل مذهبی یا سیاسی نروید، زیرا ممکن است صحبت تان به بحث های بیهوده کشیده شود.
 • هر از چند گاهی در پاسخ به صحبت هایش، جملات او را دقیقا تکرار کنید تا به او نشان دهید که به گفته هایش گوش می دهید. مثلا بگویید “کاملا باهات موافقم که حفظ ارتباط با دوستایی که از ایران رفتن خیلی سخته …” تا متوجه شود به تک تک کلمات او توجه می کنید.

 

کمی از او تعریف کنید

برای نشان دادن اهمیت او، باید از جنبه هایی از ظاهر یا شخصیتش تعریف کنید؛ اما تعریف کردن تان نباید به نحوی باشد که او را معذب کند. اگر از موسیقی که گوش می دهد، یا کتاب هایی که می خواند خوشتان می آید، به او بگویید که سلیقه خوبی دارد. تعریف کردن از لباس ها، مدل مو یا جواهراتش نیز اشکالی ندارد، اما نباید به نحوی باشد که او احساس کند شما بیشتر به ظاهر او اهمیت می دهید تا شخصیت و افکارش. اگر خیلی با اعتماد به نفس هستید، جوری از او تعریف کنید که متوجه شود می خواهید او را درگیر خود کنید.

 • اگر می خواهید از ظاهر او تعریف کنید، از لباس، مو یا حداکثر، در مواقع خاص، چشم هایش فراتر نروید. اگر به دختری که هنوز فامیلی اش را هم نمی دانید، بگویید اندام زیبایی دارد، احتمالا خیلی سریع از شما دور خواهد شد.
 • اگر زیبا می خندد، این موضوع را به او بگویید.

 

در مورد درس ها یا کارش از او سوال کنید

لازم نیست مباحث کتاب ریاضی ۲ را باز کنید، اما با پرسیدن درس، استاد یا آینده شغلی مورد علاقه اش می توانید به او نشان دهید که آن دختر برای شما مهم است. وقتی جواب داد، سرتان را تکان ندهید و بگویید “چه خوب …” بلکه از او بپرسید که چرا به فلان درس علاقه دارد؟ و یا چرا می خواهد در آینده طراح شود؟

 • برخی از دخترها دوست ندارند در مورد مسائل درسی یا کاری صحبت کنند. اگر احساس کردید دختر مقابل شما نیز از آن دسته افراد است، سریع از آن موضوع رد شوید.
 • جوری سوال نکنید که انگار دارید او را بازجویی می کنید. خودتان هم در مورد موضوعات مورد علاقه تان به او بگویید.

 

تا وقتی شوخی های شما را درک نکرده، با او شوخی نکنید

بهتر است با دخترها در مورد مسائلی که ممکن است به خود بگیرند شوخی نکنید؛ مثلا وزن، قیافه یا سطح هوش. سعی کنید در زمانی که هنوز او را به خوبی نشناخته اید، چیزی نگویید که احتمال می رود از آن برداشت بدی داشته باشد. اگر در اول ارتباط جوری رفتار کنید که به او بر بخورد، دیگر خیلی به سختی می توانید موضوع را حل و فصل کنید.

 • جنبه احتیاط را رعایت کنید. هرگز با او شوخی نکنید، مگر آن که مطمئن باشید شوخی شما را خواهد فهمید.
 • بگذارید او پیش قدم شود. اگر مدتی است که با شما شوخی می کند، شما هم می توانید سر شوخی را با او باز کنید. فقط حتما سطح شوخی های خود را با شوخی های او تنظیم کنید.

 

خنداندن دختر

جلب علاقه یک دختر

او را بخندانید

دخترها از پسرهایی که آن ها را می خنداند خوششان می آید. از نشان دادن حس شوخ طبعی خودتان نترسید و او را بخندانید، اما مواظب باشید در همان ابتدا بی ملاحظه یا بی ادب به نظر نرسید. نباید از همان ابتدا شروع به جوک گفتن کنید، بلکه می توانید با گفتن تیکه های هوشمندانه، پاسخ دادن به جوک های او با جوک های دیگر و بیان مطالب از دیدگاهی متفاوت و جالب، نظر دختر مقابل خود را جلب کنید. البته لازم نیست برای پیدا کردن حرف های خنده دار کلی فکر کنید، اما اگر حس شوخ طبعی خوبی دارید، آن را به نمایش بگذارید.

 • اگر جوکی گفتید و او نخندید، به او نشان دهید که خیلی هم جدی نگرفته اید. مثلا به شوخی بگویید “چرا این جوک رو به هر کی می گم افسرده می شه ؟ …” و احتمالا این حرف شما باعث خنده او خواهد شد.
 • وقتی او یک حرف بامزه می زند فقط نگویید “چه بامزه!” با او بخندید و یا در جواب او یک حرف خنده دار تر بزنید.

 

زیادی تلاش نکنید

دخترها در همان لحظه اول حس می کنند که کسی دارد خودش را به هر دری می زند تا با آن ها ارتباط برقرار کند. ممکن است بخواهید نظر او را جلب کنید، اما اگر نمی خواهد دنبالش راه بیافتید، این کار را نکنید. اگر به وضوح معذب می شود، ده هزار بار از او تعریف نکنید. اگر علاقه ای ندارد، مرتب بحث رکورد خود در پرس سینه یا تعداد سفیده تخم مرغ هایی که هر شب می خورید را پیش نکشید. راحت باشید و تلاش زیادی برای تحت تاثیر قرار دادن او به خرج ندهید. این روش باعث می شود تا در نهایت راحت تر تحت تاثیر شما قرار گیرد.

 • اگر دختری احساس کند که شما با خودتان راحت بوده و برای به دست آوردن او خود را به در و دیوار نمی کوبید، احتمالا تمایل بیشتری به صحبت کردن با شما پیدا خواهد کرد.
 • اگر زیر پوستی پشت بازوهایتان را سفت کنید، یا در مورد هیکل خود صحبت کنید، و یا بگویید همه باشگاه عاشق سیکس پک تان هستند، بیشتر او را منزجر خواهید کرد.

 

اعتماد به نفس خود را بالا ببرید

اعتماد به نفس داشته باشید و از اینکه یک جمله مسخره از دهان تان بیرون بپرد نترسید. اگر این ترس در شما وجود نداشته باشد، احتمالا این اتفاق هم نخواهد افتاد. او را درگیر خود کنید، و از اینکه بحث به جاهای بی معنی بکشد، میان شما سکوت طولانی اتفاق بیافتد، و یا یک موضوع را اشتباه تعریف کنید هراسی نداشته باشید. مثبت، راحت و شاد باشید تا دختر مقابل تان هم از صحبت کردن با شما لذت بیشتری ببرد. نقطه ضعف های خودتان را خیلی بازگو نکنید، حتی اگر باعث خنده طرف مقابل شود. این خنده موقتی است، اما در طولانی مدت باعث می شود تا او شما را کم اعتماد به نفس بداند.

 • برای داشتن اعتماد به نفس، لازم نیست از خودتان تعریف کنید. می توانید بدون اشاره به جام هایی که در فوتبال برده اید هم در مورد علاقه خود به این ورزش صحبت کنید.
 • یکی از نشانه های اعتماد به نفس، توانایی خندیدن به خود است. این موضوع به او نشان می دهد که خیلی هم خودتان را دست بالا نمی گیرید.

 

راحت باشید

اگر استرس داشته باشید، از شدت اضطراب عرق کنید یا بترسید، دختر مقابل شما هم این موضوع را متوجه خواهد شد. اگر احساس اضطراب کردید، شمرده تر صحبت کنید، ذهن خود را از تک تک کلمات به موضوع کلی بحث معطوف کنید، و از تکان دادن زیاد دست ها و نگاه کردن مداوم به این طرف و آن طرف پرهیز نمایید. اگر شما راحت نباشید، دختر مقابل تان هم این تنش را دریافت کرده و راحت نخواهد بود. یک نفس عمیق بکشید، صحبت ها و حرکات خود را آرام کنید، و به جای فکر کردن به اتفاقات بدی که ممکن است رخ دهد، به اتفاقات خوب فکر نمایید.

 • اگر اضطراب تان خیلی شدید و به وضوح مشخص بود، می توانید با گفتن یک چیز بامزه در مورد همین موضوع، فضا را کمی سبک کنید.
 • اگر در کل آدم مضطربی هستید، یک بطری آب به همراه داشته باشید تا با نوشیدن از آن آرام شده و کمی به خودتان فرصت جمع و جور کردن افکارتان را بدهید.

 

برای تحت تاثیر قرار دادن او دروغ نگویید

با او صادقانه صحبت کرده و غلو نکنید. همه افراد تمایل دارند تا کمی پیاز داغ موضوعات را زیاد کنند، اما اغلب دردسر به وجود آمده بیشتر از منافع آن است. اگر در نهایت با آن دختر ارتباط برقرار کرده و از او خوشتان بیاید و او متوجه شود که دروغ گفته اید، احتمالا بسیار شرمنده شده و اعتماد (یا حتی رابطه با) او را از دست خواهید داد. پس نباید هیچ وقت و تحت هیچ شرایطی برای او فیلم بازی کنید.

 • حتی اگر خود او هم متوجه نشود، افراد دیگر (یا دختران دیگر) متوجه می شوند که برای او فیلم بازی می کنید تا تحت تاثیرش قرار دهید.
 • اگر قرار است در آینده نیز با آن دختر در ارتباط باشید، دروغ هایتان روزی گریبان شما را خواهند گرفت. اگر قرار است از شما خوشش بیاید، باید از همان ابتدا، خود واقعی تان را دوست داشته باشد.

 

مثبت باشید

افراد دوست دارند با اشخاصی در ارتباط باشند که باعث خنده آن ها شده، خوشحال بوده و نگاهی مثبت نسبت به دنیای اطراف خود داشته باشند. اگر در یک روز خاص، بد اخلاق بوده و احساس می کنید تمام دنیا بر ضد شما است، شاید بهتر باشد که در آن روز به سمت دختر مورد نظرتان نروید. با دختر مورد نظرتان در مورد افرادی که شما را خوشحال می کنند صحبت کنید و بر تجارب مثبت مشترک تان تمرکز داشته باشید. بعدا که بیشتر با هم آشنا شدید، صحبت کردن در مورد موارد منفی ایراد نخواهد داشت، اما الان که می خواهید او را درگیر خود کنید، بهتر است که فضا را مثبت نگه دارید.

 • اگر فضا به هر دلیلی منفی شد، می توانید آن را به سرعت جبران کنید. مثلا اگر از شما پرسید “ترافیک زیاد بود؟” و شما گفتید “افتضاح بود!”، بلافاصله با گفتن عباراتی مانند “اما موزیکی که تو راه گوش دادم عالی بود” یا “اما هوا آنقدر تمیز بود که همه کوه ها رو می دیدی”، فضای منفی به وجود آمده را جبران کنید.
 • مثلا اگر در مورد یک گروه موسیقی با شما صحبت کرد که واقعا از آن متنفر هستید، می توانید بگویید “تا حالا زیاد ازشون چیزی نشنیدم” یا “کارشون بد نیست، اما من زیاد خوشم نمی آد”. در اولین مرتبه ای که با یک دختر صحبت می کنید، در مورد تنفر خود از چیزهای مختلف حرفی به میان نکشید.

 

اطلاعات تماس او را بگیرید

اگر موفق شدید تا با دختر مورد نظرتان ارتباط اولیه خوبی برقرار کنید، شماره تلفن یا حداقل آی دی اینستاگرام او را بگیرید تا بعدا بتوانید با او ارتباط برقرار کنید. اگر می خواهید با او قرار بگذارید، خیلی رک تر می توانید این اطلاعات را دریافت کنید، اما اگر فقط می خواهید رابطه خود را حفظ کرده و بعدا دوباره با او ارتباط برقرار کنید، می توانید بگویید “الان باید برم، اما خیلی دوست دارم بعدا بقیه این صحبت رو ادامه بدیم. می شه باهات تماس بگیرم؟” و احتمالا او نیز خواهد پذیرفت.

 • اگر کمی خجالتی هستید، آی دی اینستاگرام او را بگیرید و بعدا یک چیز جالب برایش ارسال کنید. مثلا یک ویدیوی وایرال بامزه یا یک عکس خنده دار. این کار از تلفن زدن راحت تر بوده و باعث می شود تا نظر او نسبت به شما جلب شده و احتمال دیدار مجددتان افزایش یابد.
 • زمانی اطلاعات تماس او را بخواهید که صحبت تان خوب پیش رفته و در اوج گفتن چیزهای جالب هستید. آن قدر معطل نکنید تا صحبت هایتان ته بکشد، زیرا در آن لحظه دختر مقابل شما تمایل کمتری برای دیدن مجددتان خواهد داشت.

 

صحبت کردن با یک دختر

 نکات

 • اگر دختر مقابل شما آشکارا علاقه ای به برقراری ارتباط نداشته و یا به سختی پاسخ شما را می دهد، کوتاه بیایید. برخی دخترها وقتی به طور ناخواسته مورد توجه قرار می گیرند، نمی دانند که باید چگونه رفتار کنند. این موضوع را درک کنید که پاسخ دادن به ارتباطات ناخواسته دشوار است. پس این موضوع را به خود نگیرید، صحبت را به پایان رسانده و بروید.
 • همیشه با دختر مقابل تان ارتباط چشمی برقرار کنید. نگذارید ارتباط چشمی تان بیشتر از ۳۰ ثانیه طول بکشد، زیرا زل زدن های طولانی مدت، کمی معذب کننده است.
 • اگر از او خوشتان می آید، قبل از حداقل دو هفته ارتباط مستمر این موضوع را به او نگویید. فقط زمانی این موضوع را مطرح کنید که احساس نمایید این دوست داشتن دو طرفه است.
 • اگر دوستان دختر دیگری دارید، با او نیز مانند آن ها صحبت کنید. این کار باعث می شود تا بر اضطراب خود راحت تر غلبه کنید.
 • برخی از دختران به گوش دادن و مشاهده کردن، بیشتر از صحبت کردن علاقه دارند. اگر او زیاد صحبت نمی کند، شاید علاقه مند است تا حرف های شما را بشنود.
 • نیاز دختر ها به توجه متفاوت است. برخی از دخترها اگر یک یا دو بار در هفته شما را ببیند برایشان کافی است؛ اما برخی دیگر حتی یک لحظه هم رهایتان نمی کنند. حتی ممکن است برخی دخترها شما را برای مدت طولانی نبینند، اما این بدان معنی نیست که سطح علاقه شان کاهش یافته است.
 • اگر نمی خواهید دختر مقابل تان بترسد یا معذب شود، برای صحبت کردن، از بغل یا از بالا (مثلا روی پله) به او نزدیک نشده و در هنگام نزدیک شدن به او، اصول زبان بدن را در نظر داشته باشید.
 • اگر خیلی جسور نیستید، هر دفعه که دختر مورد نظرتان را می بینید به او سلام کنید. با این کار، او نیز بالاخره به شما فکر خواهد کرد. این روش برای برقراری ارتباط خیلی راحت تر است، زیرا می توانید در مرحله بعدی اسم او را پرسیده و همین طور مرحله به مرحله پیش بروید.

 

هشدارها

 • هرگز در مقابل او در مورد دخترهای دیگر صحبت نکنید و او را با دخترهای دیگر (مخصوصا دوستانش) مقایسه نکنید.
 • در مورد دوست دختر قبلی خودتان حرف نزنید، چون ممکن است احساس کند که هنوز نسبت به او علاقه دارید.
 • هرگز با بی ادبی یا پرخاشگری با او صحبت نکنید. اکثر دخترها از این رفتارها ناراحت شده و ممکن است شما را کنار بگذارند.
 • اگر با او بد رفتاری کردید و او مجددا با شما صحبت کرد، با رفتار محترمانه و مهربان، اتفاقات گذشته را جبران کنید.
 • اگر از دست شما عصبانی شد یا گفت “نمی خواهم در این رابطه صحبت کنم”، او را برای مدتی راحت بگذارید. زمان این موضوع هم مشخص نیست و کدورت ها ممکن است خیلی زود یا خیلی دیر برطرف شود.
 • اگر دختری تمایل نداشت با شما صحبت کند، او را تحت فشار قرار ندهید. یک مکالمه باید بین دو نفر شکل بگیرد. حتی اگر شما تمام تلاش تان را هم بکنید، در صورت عدم تمایل او مکالمه ای صورت نخواهد گرفت. اگر با چنین موردی مواجه شدید لازم نیست به شما بر بخورد. فقط طرف مقابل را راحت گذاشته و بروید.

 

 

تبلیغات

60 نظر

 1. توی دانشگاه به یکی خیلی علاقه پیدا کردم شمارشم گرفتم ولی گفتم واسه کارهای درسی العان موندم چه جوری باهاش قرار بزارم یا علاقه خودمو بهش نشون بدم.دختر با احترام و شادی هست ولی خب میترسم دیگه چیکار کنم ..قد و هیکلم درست و ورزشیه ولی خجالتیم اما کم رو نیستم سابقه داراش کمکم کنن لطفاً

  • ببین ،هیچ وقت رک پوست کنده بهش نگو بهش علاقه داری،میتونی قدم قدم و شمرده پیش بری از همین سوالات درسی شروع کن و موضوعات رو از همین طریق به جای دیگه ایی بکشون.مثلا بگو شب بیداری میکنی تا درس بخونی ،سخت نیست،از چه درسی بیشتر خوشت میاد و …. مطمعن باش جواب میگیری

 2. سلام امین جان
  مشکلت ای است که تو کم رو هستی و باید رو داشته باشی
  نترس من از این کارا زیاد کردم
  تادلت بخواهد شماره از دختر دارم
  به نظر من نترس وبه گام ها پیشرو فکر کن
  نترس …

 3. سلام خوبین ممنون ک گفتین .. ولی ی سوال تو بیرون دانشگاه مثلا از پارک یا ی مراسم از جمع یجایی ک بیرون باشه چطوری بتونم مخشو بزنم

 4. سلام
  من عاشق دختری از فامیلمون وخیلی باهم حرف می زنیم اما خجالت میکشم به او بگم من عاشقتم
  لطفا کسی پیشنهاد ندراد

 5. با سلام
  زمانیکه ایران بودم همیشه فک میکردم فقط ما پسر های ایرانی( نه همه بعضی از پسرها) در برقراری رابطه با دختران مشکل داریم الان که خارج از کشور زندگی میکنم میبینم این مشکل بعضی از مردان اروپایی هم هست و این برمیگرده به شخصیت و تربیت خانوادگی شخص، معمولا و به طور کلی کسانیکه گوشه گیر و ارتباط اجتماعی کمتری با دیگران دارند با مشکل برقراری ارتباط با جنس مخالف مواجه هستند و ککسانیکه روابط اجتماعی قوی تری دارند مشکل ارتباط با جنس مخالف میتونم به جرات بگم اصلا ندارند!
  بنظر من همه روش هایی که در این مقاله توضیح داده شده خوبه به شرطی که مرد بتونه از روش ها استفاده کنه و مشکل زمانی شروع میشه که طرف مرد خجالتی باشه و بدتر از اون اگر یک بار یا دوبار جرات پیدا کنه و به دختر مورد نظرش پیشنهاد بده و جواب منفی بگیره کلا قید برقراری رابطه رو خواهد زد!
  و این اشتباه است!
  من با عشق های یکطرفه و بدون اطلاع طرف مورد نظر به شدت مخالفم اینکه مردی عاشق خانومی بشه و در رویاهاش خودشو با زن تصور کنه و در واقعیت حتی ندونه اون خانوم بهش علاقه داره یا نه!
  خلاصه اینکه در برقراری ارتباط با جنس مخالف باید جسور بود البته منظورم از جسور بودن بی حیایی و بی ادبی نیست منظورم جرات جواب نه شنیدن رها کردن و دنبال طرف درستش گشتنه!

 6. سلام خدمت همه دوستان
  من ۱۷ سالمه. عاشق یه دختری شدم که سر ایستگاه اتوبوس همیشه میبینمش. تقریبا ۳ ماه هستش که هر روز در فاصله تقریبا ۴ متری میبینمش. خیلی دوسش دارم ولی مشکل اینجاست که به غیر از خودش ۴ تا دیگه از دوستاش کنارشن.من نمیدونم چطوری شروع کنم. لطفا کمکم کنید.
  او راستی من طراحی چهره به صورت پیشرفته تقریبا ۱۰ سال هستش که کار میکنم

  • یه روز کامل برو دنبال خونه شو پیدان کن برو ببین از چی خوشش می یادراستی اول ببین دوست پسر داره یانه تا یک هفته همین کارو ادامه بده بعد مثل یه مرد برو بهش بگو ببخشید خانوم میشه یه چیز به شما بگم گفت بگو کلتو بنداز پاین و بگو دوست دارم اگر بهت حرفی زد یا سلی زدن بازم سرتو بنداز پاین و دو باره همینو بگو اگه چیز نگفت بدن شاید ازت خوشش می یاد
   یا علی

  • سلام عزیز من اول اعتماد به نفست رو خوب تقویت کن سپس قدم به قدم مطالبی رو که توی مقاله اساتیدمون جمع اوری کردن رو اجرا کن کاری نداره که…

  • مثلا ده ساله طراحی میکنی
   یبار بشین چهرش رو بکش و وقتی دیدیش بهش بده
   پایینش هم یه چیز عاشقانه بنویس
   دخترا عاشق کادو ان باور کن

 7. شیش ماهه کلاس دوبله دارم میرم هفته ای یکبار میبینمش تو دایرکت هم باهاش حرف میزنم ولی جراتشو نداشتم بهش حسمو بگم یه پیشنهاد میدین

  • نمیخواد مستقیمادر رابطه با این موضوع چیزی بگی.. یا خجالتیه یا حقیقتا کم حرفه و درون گراست تو باید از راه غیر مستقیم اون رو به حرف بکشی تنها موردی که داره اینه که درباره ی موضوعی نمیتونه شروع به صحبت کنهواین اشکال نیست بلکه بستگی به نوع حقیقت وجودی افراد داره ..تو موضوعات مختلف رو شروع کن و نظرش رو بخواه،وازش حرف زدن رو اینگونه بیرون بکش

 8. سلام من با ی دختر بزرگتراز خودم دوستم.ی موضوعی پیش اومد فک میکنه من اونو تنهامیذارم و پشتشو خالی میکنم.چیکار کنم ک بهم اعتماد کنه و مطمئن شه ک همیشه پشتشم؟!!

 9. سلام من یک دختری رو تقریبا هروز میبینمش ولی نمیتومم باهاش حرف بزنم چون میترسم که ناراحتشه و کلا ازدستش بدم چجوری باهاش حرف بزنم برعکس من ادم پر روییم ولی می ترسم با اون حرف بزنم حتی میترسم از ۸ متریش رد شم چیکار کنم

 10. با سلام ،هیژا هستم و ۱۶ سالمه.
  من یک دختری در محله مان هست و هم سن خودمه و یه برادر کوچک تر هم داره و با خودم میاد سالن کاراته و منو عین داداش بزرگترش می دونه.
  بدبختی من اینه که نمی دونم در چه زمان و مکانی بهش این حرف هارو بزنم.
  خواهشا کمکم کنید

 11. سلام من سیزده سالم هست و کلاس طراحی میرم یه دختری هست که من ازش خوشم اومده و می خواهم باهاش ارتباط برقرار کنم اما خجالت می کشم کمکم کنید لطفا

 12. سلام من سیزده سالم هست و کلاس طراحی میرم یه دختری هست که من ازش خوشم میاد که سنش از من کمتر هست و همیشه با دوستاش هست چجوری باهاش ارتباط برقرار کنم و چجوری مخش رو بزنم

 13. من ممد هستم ۱۷ سالمه عاشق یه دختری شدم باهم تو کلاس کنکوری تو یه کلاسیم ،میترسم بهش بگم بعد قبول نکنه و به استاد آموزشگاه اطلاع بده بعد اخراج بشم لطفا کمک کنید.

 14. سلام پسرای گل.من یه دخترمو واقعا برام عجیبه که اومدم تو این سایت البته شایدم به خاطر کنجکاویم بوده.به هر حال…نظراتو که میخوندم بیشتر شماها این مشکلو دارید که نمیدونید چه جوری به دختر موردعلاقه تون بگید دوست دارم.خب پس خوش به حالتون که من دخترم:
  ۱-اولا اینکه مطمعن شید که عاشقشونید .چون اصن ممکنه این هوس باشه…
  ۲-وقتی مطمعن شدید که واقعن اون دخترو دوست دارید از اون مطمعن شید که دوستون داره.اگه دوستون نداشتو به چشم برادری میدیدتون.سعی کنید اونا رو به خودتون جذب کنید {با چیزایی که واسشون جذابه}و اگه دیدید جواب نمیده مجبورش نکنید چون دخترا از پسرای گیر بدشون میاد.
  ۳-اگرم نمیفهمید که دوستون داره یا نه با کاراتون بهشون ابراز علاقه کنید.مثلن با غیرت داشتن روشون{فقط نه خیلی زیاد}با کادو خریدن براشون{نه اینکه هر دفعه میبینیدشون براشون کادو بخرید}خندوندنشون و …
  ۴-اگه روتون نمیشه که بهش بگید دوست دارم با اعتماد به نفس باشید و بهشون بگید.دخترا از بیشتر پسرایی که نمیتونن ابراز علاقه کنند بدشون میاد.فکرشو بکنید که یه وقتی شیر مرد باشید و بهشون بگید دوست دارم چقدر ازتون خوششون میاد.
  ۵-{مهم ترین نکتهههه}غرورو کنار بزارید.اگه نتونید غرورو کنار بزارید باید دور هرچی دختره رو خط بکشید.
  ۶-هیچوقت هیچوقت هیچوقت از دخترای دیگه حرف نزنید{چه خواهرش باشه یا چه رفیقش}اصلا حرف نزنید.شما دختر نیستید که بدونید چه حسی داره./:
  ۷-دخترا حسودن چه بخواید چه نخواید بنابرین وقتی باهاشونید با دخترای دیگه گرم نگیرید حتی اگه مامانتون یا خواهرتون باشه.
  موفققققق باشیییییدددد{فقط گند نزنید}

  • سلام
   من دانشجوام و مدتی به یکی از همکلاسی هام علاقه پیدا کردم ولی تا حالا جلونرفتم
   نمیدونم از غروره یا خجالته یا ترس!!!!
   میترسم بهش بگم و ناراحت بشه یا فکر کنه داری خرش میکنی…
   از کجا بفهمیم که باکسی دیگه نیست؟
   هزاران اما و اگر و شاید در ذهنمه که باعث میشه بهش ابراز علاقه نکنم
   تازه من خیلی اونو از خودم بالا تر میبینم نمیدونم چرا////

  • سلام
   من دانشجوام و مدتی به یکی از همکلاسی هام علاقه پیدا کردم ولی تا حالا جلونرفتم
   نمیدونم از غروره یا خجالته یا ترس!!!!
   میترسم بهش بگم و ناراحت بشه یا فکر کنه داری خرش میکنی…
   از کجا بفهمیم که باکسی دیگه نیست؟
   هزاران اما و اگر و شاید در ذهنمه که باعث میشه بهش ابراز علاقه نکنم
   تازه من خیلی اونو از خودم بالا تر میبینم نمیدونم چرا////

 15. جیگرا با سلام شما مشکلتون خیلی بزرگه یعنی یه چیز بزرگو کم دارید من میدون چیزی نیست به نام… اعتماد به نفس و پرو بود و جذبه و …. همین اینارو داشته باشی دختره عاشقت میشه

 16. سلام دوستان. من عاشق یه دختری هستم، میخوام بهش پیشنهاد دوستی بدم و مشکلی هم با این قضییه ندارم، فقط نمیدونم دوست پسر داره یا نه. چیکار کنم؟ میخوام بدون اینکه ازش بپرسم بفهمم

  • من ۲۶ سالمه میدونم آخر این روابط به کجا ختم میشه . هر موقع دیدی هدفت از دوست شدن با یکی اینه ازدواج کنی که همه چیزتو فدای بچه ات کنی و از این به بعد فقط برا اون تلاش کنی، برو جلو

 17. سلام
  تو دانشگاه از یکی خیلی خوشم اومد
  جوری که بقیه به چشمم نمیان واقعا!!!

  بعد از حدود بیست روز یکماه بعد کلاس دعوتش کردم کافی شاپ و صحبت کردیم و بهش گفتم موضوع رو
  قبل اومدن هم گفت نمیخوام وارد رابطه بشم

  اونجا فهمیدم که چهار سال با یکی بوده و تموم کردن با هم حدود سه چهار ماه پیش

  گفت نه
  خیلی صحبت کردیم

  بعد اشتباه کردم و کلی اصرار کردم
  و قرار شد یک هفته ده روز باشیم با هم
  ولی قاطع گفت بازم نظرش منفیه اون موقع هم

  دختر شیطونیه
  من تقریبا برعکس
  لفظ قلم حرف میزنم بقال خودش
  ولی بعضی چیزاش واقعا خوش میاد
  عین خودم هدفای بزرگ داره….

  ولی نمیدونم چیکار کنم تا بتونم راضیش کنم

  اگه احتمال بدم یک نفر دیگه به چشم میاد ولش میکنم
  ولی واقعا نمیشه

  امروز صبح دیدمش
  شوخی کردیم
  بعد گفت واقعا میخوای وقتتو تلف کنی ؟!

  ازش پرسیدم صددرصد مشکل منم
  گفت نه
  گفت نمیخوام کسی جلو راهمو بگیره و….

  بنظرتون چیکار کنم دوستان
  چجوری اطمینان بدم بهش که کمکش میکنم و خیانت نمیکنم بهش!؟؟

  اگه ایمیل بدید و پاسخ رو بدید بهم واقعا ممنون میشم
  از دوشنبه که نتا وصل بشه قراره شرو بشه یک هفته ده روزم

 18. سلام من ۱۷سالم هستش تو ساختمون ی دختره هست ک خیلی ازش خوشم اومده چند بار میخوام باهاش حرف بزنم اما نمیتونم راهنماییم کنید لطفا(خیلی دوسش دارم)

 19. سلام دوستان منم مثل شما این مشکل رو داشتم بهترین کار اینه ک اعتماد ب نفس خودتون رو بالا ببرید اگه به شدت به یه دختر علاقه دارید و اون بهتون بی توجهی میکنه ساده ترین راهش (که بعضی اوقات جواب میده)بی توجهی کردنه چون با این کار اون فکر میکنه که کار اشتباهی کرده و شما از دستش ناراحتید و خود ب خود کنجکاو میشه و ب سمتتون میاد.فقط دقت کنید اعتماد ب نفس رو با غرور اشتباه نگیرید غرور همه چیو خراب میکنه

 20. دانشگاهی هستم سلام من چند ماهه که عاشق دختر همسایه مون شدم خیلی دوسش دارم وقتی می بینمش قلبم تند تند می زنه اونو هر روز کنار ایستگاه می بینم (بخاطرمدرسه) ازرنگ قرمز خوشش میاد عاشق موزیک های ارومه دختر خوبیه ولی یکم خودشو می گیره و مغروره هر بار که بهم می رسیم با یه لبخند سلام به هم می کنیم مشکل اینجاست که من می ترسم بهش بگم دوسش دارم می ترسم جواب رد بهم بده راهنمایی کنید لطفا زیاد اهل بازار و کافه نیست

 21. دانشگاهی هستم سلام من چند ماهه که عاشق دختر همسایه مون شدم خیلی دوسش دارم وقتی می بینمش قلبم تند تند می زنه اونو هر روز کنار ایستگاه می بینم (بخاطرمدرسه) ازرنگ قرمز خوشش میاد عاشق موزیک های ارومه دختر خوبیه ولی یکم خودشو می گیره و مغروره هر بار که بهم می رسیم با یه لبخند سلام به هم می کنیم مشکل اینجاست که من می ترسم بهش بگم دوسش دارم می ترسم جواب رد بهم بده راهنمایی کنید لطفا

 22. سلام من از یکی از دختزا فامیل خوشم اومده پیجشم فالو کردم جواب نمیده اگه میشه کمک کنین چ پیامی بهش بدم تا دلشو ب دس بیارم؟؟؟!!
  ستبقه دار کمککم کنه

 23. سلام خسته نباشید ی سوال داشتم خدمتتون
  اول از همه بنده ۱۸ سال دارم و از رابطه و این جور چیزا خوشم نمیاد تا اینکه ی روز ی دختری رو تو پارک دیدم چند روز رفتم دنبالش خونشونو پیدا کردم اما هر بار با دوستاش از باشگاه میره خونه نمی دونم چطور بهش بگم که خیلی دوسش دارم در ضمن دور و بر ۱ سال از من بزرگتره
  نمی خوام گند بزنم و از دستش بدم خواهشا پاسخ بدید

 24. سلام خسته نباشید ی سوال داشتم خدمتتون
  اول از همه بنده ۱۸ سالمه و از رابطه و اینجور چیزا خوشم نمیاد تا اینکه ی روز ی دختری رو تو پارک دیدم بد جور رفت تو مخم خیلی خانمه و خیلی دوسش دارم ولی فک کنم دور و بر ۱ سال از من بزرگتره چند روز دنبالش رفتم وقتی داشت از باشگاه می رفت خونه ولی هر بار با دوستش میره خونه و فرصت نمی کنم احساسمو بهش بگم
  لطفا پاسخ بدید نمی خوام گند بزنم و از دستش بدم🥺❤

 25. سلام بچه یک دختر هست که خیلی ناز میاره نمی دونم چیکار کنم میگه بدون هیچ دلیلی تو رو دوست ندارم خواهشاً کمکم کنید🙏🙏🙏🙏

 26. سلام من دوست دارم که با دختری وارد رابطه دوستی بشم اما خودم رو نازیبا میبینم‌ و فکر میکنم دخترا منو دوست نخواهند داشت یعنی این فکرم درسته؟وقتی دوستامو میبینم همشون زیبان ولی من بینیم دراره! مگه اینا اهمیت نداره،بخاطر همین تا حالا با کسی دوست نشدم چون میترسم بگن نه.

 27. سلام من دوست دارم که با دختری وارد رابطه دوستی بشم اما خودم رو نازیبا میبینم‌ و فکر میکنم دخترا منو دوست نخواهند داشت یعنی این فکرم درسته؟وقتی دوستامو میبینم همشون زیبان ولی من بینیم دراره! مگه اینا اهمیت نداره،بخاطر همین تا حالا با کسی دوست نشدم چون میترسم بگن نه.

 28. سلام
  من یه دختر خجالتی بودم و هستم
  ولی همیشه عاشق پسرای پررو میشدم توی دانشگاه و محل کار میومدن سمتم ولی من از بس خجالت میکشیدم نمیتونستم متقابلا علاقمو نشون بدم و الان همه فرصت هارو از دست دادم و تنهام و نزدیک سی سالمه درصورتی که دوستای اون دورانم با اینکه بدچهره و بد استایل بودن همه سر زندگیشونن و بچه دار

 29. سلام من راستش یک دختری هست که تو محل کارمه منو اون ۱۴سالمونه . هردو بعضی وقت ها به هم نگاه میکنیم اما نمی‌دونم چجوری برم تو محل کار باهاش صحبت کنم . راهنمایی کنید.

 30. آغا سلام
  من ی دختری را دوست دارم که سره کوچمونه هروز که می رم سر کار می بینمش خیلی دوسش دارم نمی دوم چجوری بهش بگم

 31. سلام دوستان عزیز اینقدر در گیر عشق های پوچ نشین و بدونین که اگه یه دختر رو دوست دارید فقط به خاطر اینه که زیاد جلو چشمتون ظاهر میشه و شما هر روز وابسته تر میشین ولی بعد از اینکه ۲سال نبینیش حسی که بهش داری کلا فراموش میشه و میگی من چقدر مغزم کوچیک بود به هدفتون فک کنید دختر شما رو از هدف دور میکنه

پاسخ دادن

نظر خود را وارد کتید
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید