اگر وقت یا حوصله آرایش کردن ندارید، مشکلی نیست؛ چراکه در سال های اخیر صورت های طبیعی یا نچرال، خیلی محبوب شده و همه جا آنها را می بینیم. زمانی که عادت به بدون آرایش بودن ندارید و مجبور می شوید بدون آرایش بیرون بروید، می توانید خلاقیت به خرج دهید. مهم نیست که به چه دلیل بدون آرایش هستید. تنها نکته ی مهم این است که می توانید در بیشتر موقعیت ها وضعیت را درست کنید. در اینجا 9 نکته ی مهم را برای زمانی که با عجله از خانه بیرون می روید و باید به سرعت خلاقیت به خرج دهید و تلاش به زیبا بودن  بدون آرایش دارید، را به شما می گوییم.

ترفندهای زیبا بودن بدون آرایش

از دستمال برای پاک کردن روغن اضافی استفاده کنید

یک بسته دستمال کاغذی
اگر پوست چرب یا عرق کرده ای دارید اما هیچ کرم پودر یا پنکیکی همراهتان نیست، یک دستمال می تواند کار شما را راه بیاندازد. متخصصین زیبایی می گویند اگر در موقعیتی هستید که هیچ محصول آرایشی ای در اختیار ندارید، بر اساس نوع پوست خود این کار را انجام دهید. اگر پوست چربی دارید، پیشنهاد می کنیم به نزدیک ترین دستشویی رفته و یک دستمال کاغذی بردارید تا بر روی پوست خود و مناطقی از آن که فکر می کنید چرب هستند بکشید و گرد و خاک و چربی هایی را که می بینید پاک کنید.

گونه های خود را نیشگون بگیرید

یک خانم در حال نیشگون گرفتن گونه خود
اگر واقعا می خواهید کمی رنگ به گونه های شما بیاید اما کرم پودر یا برنز کننده ای ندارید یا وقت استفاده از آن را ندارید، این نکته را که در طول سالها چندین متخصص آرایش توصیه کرده اند را امتحان کنید. برای این کار تنها کافی ست کمی گونه های خود را نیشگون بگیرید تا مقداری رنگ صورتی به خود بگیرد. اما از آنجا که نمی خواهید به پوست عزیز خود صدمه زده یا باعث بوجود آمدن ورم، لکه های سرخ، کبودی یا زخم شوید این کار را محتاطانه انجام دهید. با دقت و احتیاط نیشگون گرفتن در زمان انجام این کار، نکته ای اساسی است.

لب های خود را مرطوب کنید

کرم مرطوب کننده
اگر لب های شما پوسته پوسته شده اند و به قدری دلربایی بیشتر نیاز دارند ولی به بالم یا برق لب دسترسی ندارید، با استفاده از هر پاک کننده یا روغنی که می بینید تا حد ممکن لب های خود را مرطوب کنید. می توانید با یک بار استفاده خشکی را درمان کرده و کاری کنید که لب های شما بدرخشند. همچنین می توانید از همان روغن بر روی پوست خود استفاده کنید تا صورت شما نیز ظاهری مرطوب تر پیدا کند. سعی کنید مقدار کمی از آن را به آرامی استفاده کنید، زیرا پوست بیش از حد روغنی و چرب چیزی نیست که به دنبال آن باشید.

مژه های خود را با انگشت حالت دهید

چشمان یک خانم
متخصصین یک نکته و راهنمایی عالی و ارزان دیگر برای زیبا بودن بدون آرایش دارند. این کار باعث می شود چشم ها هشیار و درخشان بنظر بیایند و به شما اجازه می دهد زمانی که لوازم مخصوص آن را ندارید، از یکی از انگشتان خود استفاده کنید. برای این کار انگشت اشاره ی خود را کمی خیس کرده و مژه ها را با استفاده از آن به بالا خم کنید. انگشتان شما می توانند تقریبا به شکل نوعی فرم دهنده یا فر مژه عمل کنند. می توانید انگشت خود را با کمی لیس زدن یا نگاه داشتن زیر شیر آب خیس کنید و کار خود را انجام دهید.

لب های خود را گاز بگیرید

لب های یک خانم
لب های بی روح خوب به نظر نخواهند رسید؛ بنابراین برای زیبا بودن بدون آرایش این نکته و راهنمایی را انجام دهید. به آرامی برای حدود 25 ثانیه لب پایینی خود را بجوید. نیازی نیست با این کار آن را زخمی کنید یا بر روی آن رد دندان های خود را بگذارید، فشاری آرام اما مداوم و با استفاده از ردیف بالایی، دندان های خود را روی آن نگه دارید. این کار باعث می شود خون و به دنبال آن رنگ به لب های شما بازگردد و آن ها برجسته بنظر بیایند.

از انگشتان خود به عنوان شانه ی ابرو استفاده کنید

چشم و ابروی یک خانم
اگر قلم مو یا شانه ی ابرو یا مداد ابرو ندارید و ابروهایی بهم ریخته و غیر قابل کنترل دارید و می خواهید کمی زیبایی به آنها و صورت خود بدهید، این کار را انجام دهید تا آن ها کمی براق به نظر برسند. به این منظور، ابروهای خود را کمی خیس کرده و با انگشت خود به آنها شکل دهید. اکنون می بینید که آن وسایل گران قیمت به آن اندازه هم که فکر می کردید مهم و اساسی نبودند.