به طور واقع بینانه، هیچ راه جادویی وجود ندارد تا موهای شما یک شبه به اندازه زیادی شود. این کار را با اکستنشن می توانید انجام دهید که باز هم یک راه طبیعی نیست. پس به جای حسرت خوردن به موهای سلبریتی ها، به توصیه های کارشناسان عمل کنید تا بتوانید به افزایش رشد مو های تان کمک کنید.

راهکارهای افزایش رشد مو :

یک خانم با موهای بلند و کلاه در طبیعتپوست سر خود را ماساژ دهید

متخصصین پوست و مو و آرایشگران حرفه ای بر این باورند که برای افزایش رشد مو بهتر است از ماساژ استفاده کنید. با این کار باعث می شوید تا جریان خون در ناحیه ی پوست سر تحریک شده و مواد مغذی با سرعت بیشتری به فولیکول های مو برسند. اگر ماساژ را فرد دیگری برای شما انجام دهد، نتیجه ی بهتری خواهد داشت.

موی خیس را ماساژ دهید

یکی دیگر از کارهایی که می توانید انجام دهید این است که موهای خیس خود را نیز ماساژ دهید؛ در حالیکه موهای خود را می شویید پوست سر را با نوک انگشت ها ماساژ دهید؛ ماساژ را از پشت سر شروع کنید و تا موهای پیشانی ادام دهید. این کار بهانه ی خوبی برای بیشتر ماندن در حمام است.

از ویتامین های مختلف استفاده کنید

متخصصین پوست و مو توصیه می کنند که برای تقویت موهای خود از محصولاتی استفاده کنید که دارای آنتی اکسیدان و ویتامین ب باشند. با مکمل هایی مانند بیوتین که در هر داروخانه ی محلی یافت می شوند می توانید رشد مو و ناخن خود را تقویت کنید. بعضی از متخصصان هم ویویسکال را پیشنهاد می کنند که برای رشد سریعتر موها مناسب است.

موها را کوتاه کنید

دقت کنید که موهای سالم سریعتر رشد می کنند. اما اگر به موخوره ها اجازه بدهید از موهایتان بالا بروند به آن آسیب رسانده و باعث شکنندگی مو می شوند. بنابراین هر از چندگاهی موهای خود را تا حدی کوتاه کنید.

همیشه از نرم کننده استفاده کنید

شامپوها تمام چرک و کثیفی را از موها می گیرند و نرم کننده ها مواد مغذی مورد نیاز برای سالم و قوی و درخشان بودن موها را به آن ها منتقل می کنند. اگر می خواهید بدون اینکه مواد مغذی و چربی ها را از پوست سر و مو بگیرید، آن را در بهترین حالت نگه دارید، از ماسک موهای مناسب استفاده کنید و هر از چندگاهی شامپو را کنار گذاشته و از صابون یا شامپوی خشک استفاده کنید.

اتوی مو را کنار بگذارید

بدیهی است که بوی سوختگی برخاسته از اتوی مو هنگام اتو کشیدن، نشانه ی خوبی برای موها نیست. از سشوار، بابیلیس و اتوی مو کمتر استفاده کنید تا موهای تان کمتر آسیب ببیند. اما اگر به استفاده از آن ها عادت دارید قبل از استفاده، بوسیله ی محصولات مقاوم کننده در برابر گرما، از موهای خود محافظت کنید.

موهای خود را با آب سرد بشویید

قبل از اینکه از حمام بیرون بیایید موهای خود را چند ثانیه زیر آب سر بگیرید. این کار باعث بسته شدن کوتیکول های مو می شود و از هدر رفتن رطوبت مو و آسیب دیدن آن در برابر گرما جلوگیری می کند. علاوه بر این، موهای خود را به هیچ وجه با آب داغ نشویید، چراکه این کار در طول زمان باعث خشک شدن و تضعیف موها می شود.