وقتی بحث یک مرد با کمالات مطرح است، همه او را جنتلمن می خوانند. زن و مرد او را تحسین کرده و دوست دارند با او در ارتباط باشند. اما چگونه جنتلمن باشیم؟ یک جنتلمن واقعی بسیار فراتر از کلیشه هایی است که در فیلم ها به نمایش گذاشته می شود. برای جنتلمن بودن لازم نیست قد بلند و صدای خش دار داشته باشید، ثروتتان زیاد باشد، پاپیون بزنید، و یا سیگار برگ بکشید. جنتلمن بودن به معنای گزیده ای از ویژگی های پسندیده است که در صورت داشتن آن ها، مرد و زن، و پیر و جوان، در خلوت و جمع های خود شما را خواهند ستود. خوشبختانه تمام این ویژگی ها اکتسابی هستند. در ادامه با ویژگی های یک جنتلمن واقعی آشنا شوید و سعی کنید آن ها را به بخشی از منش خود تبدیل کنید:

 • ظاهر یک جنتلمن
 • ادب یک جنتلمن
 • رفتار یک جنتلمن با خانم ها
 • رفتار یک جنتلمن با دختر مورد علاقه اش

 

توجه یک جنتلمن به ظاهرش

ظاهر یک جنتلمن

به بهداشت خود اهمیت دهید

یک جنتلمن همیشه ظاهر و بوی خوبی دارد. عرق کردن در هنگام ورزش امری طبیعی است، اما در هنگام ظاهر شدن در جامعه نباید بدنتان بوی بدی بدهد. همیشه حواستان به بدنتان باشد تا هنگام بیرون رفتن، آراسته و تمیز باشید.

 • مرتب دوش بگیرید
 • در استفاده از دئودورانت و عطر زیاده روی نکنید. بوی شدید، حتی اگر بوی عطر و اسپری باشد، آزار دهنده است.
 • استفاده از محصولات مو خوب است؛ اما در مورد ژل مواظب باشید. این محصول پس از استفاده چسبناک و سفت شده و موهایتان را به هم چسبیده نشان می دهد. همچنین ممکن است در اثر استفاده از ژل، موهایتان چرب به نظر برسد.
 • اگر خوشبو و تمیز نباشید، ظاهر جذاب و لباس های زیبای شما نیز به چشم نخواهد آمد. اگر نظافت را رعایت نکنید، بو یا ظاهر بد شما دیگران را آزار خواهد داد.
 • همیشه دستان خود را تمیز نگه دارید. اگر زمانی که از دستشویی بیرون می آیید دستان شما خشک باشد، دیگران از شما دوری خواهند کرد.

 

لباس های زیبا بپوشید

لباسی بپوشید که کاملا اندازه شما باشد. لباس های پر زرق و برق نپوشید، و از مدهای سطحی (مثلا کلاه بسکتبالی که کج روی سر می گذارند) دوری کنید. اگر سادگی در لباس را پوشیدن رعایت کنید، خودتان در مرکز توجه قرار می گیرید، و نه لباس هایتان. لباس های ساده بپوشید تا برازنده و شبیه یک جنتلمن به نظر برسید.

 • رنگ لباس: از رنگ های سنگین مانند مشکی، طوسی، آبی و قهوه ای بیشتر استفاده کنید. یک جنتلمن می تواند تعادل را در پوشیدن تمام رنگ ها رعایت کند، اما یک استایل کلاسیک با رنگ های جیغ همخوانی ندارد.
 • استایل لباس: از لباس های کلاسیک، مانند کت و شلوار، پیراهن آکسفورد و شلوار کتان استفاده کنید. در صورت حضور در موقعیت های نیمه رسمی و رسمی، بستن کراوات یا پاپیون را فراموش نکنید.
 • لباس ورزشی: از لباس های ورزشی تنها در هنگام ورزش کردن استفاده کنید. یک جنتلمن در هنگام تنیس بازی کردن کت تک و شلوار نمی پوشد، پس در قرارهای دوستانه نیز لباس تنیس بر تن نخواهد کرد.
 • لباس پر زرق و برق: لباس پر زرق و برق در فرهنگ ها و موقعیت های گوناگون معنی متفاوتی دارد. کت شلوار سفید و پیراهن صورتی در یک مهمانی ساحلی کاملا قابل قبول است؛ اما در جلسه هیئت مدیره شرکت، لباسی پر زرق و برق محسوب می شود.
 • شلوار و کمربند: شلوار شما باید اندازه تان باشد، اما با پوشیدن یک کمربند ساده، میزان توجه خود به جزئیات استایلتان را به نمایش بگذارید.
 • کت و شلوار: اگر کت و شلوار نیاز دارید، به جای خرید آماده، نزد یک خیاط بروید تا آن را بصورت اختصاصی برای شما بدوزد. یک جنتلمن واقعی به ظاهر خود اهمیت داده و سختی لازم برای پوشیدن یک لباس عالی را به جان می خرد. پوشیدن یک کت و شوار فیت، به جای کت و شلواری که قسمت هایی از آن گشاد یا تنگ است، نشان دهنده این موضوع است که شما به ظاهر خود فکر می کنید.
 • کفش ها: کفش هایتان باید همیشه تمیز باشد. بسیاری از مردم معتقدند که خانم ها ابتدا به کفش های یک مرد توجه می کنند. یک واکس فوری می تواند یک دنیا تفاوت ایجاد کند. همچنین کفش های تمیز نشان دهنده آن است که شما برای اطرافیان خود که قرار است ظاهر شما را از صبح تا شب بینند نیز اهمیت قائلید.
 • تناسب لباس و موقعیت: باید لباس خود را با توجه به موقعیتی که در آن قرار می گیرید انتخاب نمایید. اگر در محل کار خود لباس کژوال می پوشید، مواردی را انتخاب کنید که با نوع کار و موقعیت شما همخوانی داشته باشد. همیشه در عروسی ها لباس خیلی رسمی بپوشید. بخاطر داشته باشید که رسمی تر بودن لباس نسبت به موقیعت، بهتر از آن است که رسمیت پوشش شما کم باشد.

 

به آرایش موها و ریش خود اهمیت دهید

اگر می خواهید یک جنتلمن واقعی باشید، باید موهای خود را همیشه مرتب نگاه دارید. ریش شما هم باید یا کاملا تراشیده و یا یک ریش مرتب و تمیز باشد. اگر قرار است ریش های خود را بتراشید، هر روز صبح این کار را انجام دهید تا ظاهرتان شلخته نشود. همیشه یک شانه دم دست داشته باشید تا اگر باد موهایتان را خراب کرد، بتوانید آن ها را (در هنگامی که تنها هستید) شانه کنید.

 • داشتن ناخن های تمیز نیز بسیار مهم است. همیشه زیر ناخن هایتان را تمیز کرده و هر چند روز یک بار آن ها را کوتاه کنید تا همیشه ظاهر دستانتان مرتب باشد.
 • همیشه موهای داخل بینی و گوش خود را بزنید.

 

محکم دست بدهید

یک جنتلمن می داند که چگونه باید دست بدهد. وقتی رئیس آینده، پدر نامزدتان، یا نامزد خواهرتان را ملاقات می کنید، به چشمان او نگاه کرده، دست او را محکم بگیرید و نشان بدهید که فرد مهمی هستید. لازم نیست با فشار دادن دست طرف مقابل، زور خود را به رخ او بکشید؛ فقط کافیست با محکم گرفتن دست او این پیام را انتقال دهید که حضور شما موثر است. این روش دست دادن نشان دهنده جنتلمن بودن ، و توجه شما به حضور افراد جدید در اطرافتان است.

 • اگر فرد جدیدی وارد محل حضورتان شده و او را به شما معرفی کردند، قبل از دست دادن بایستید و این طریق احترام خود را به او نشان دهید.

 

در جمع، کارهای اهانت آمیز انجام ندهید

وقتی در جمع هستید، از بلند حرف زدن، دستور دادن، خارج کردن باد گلو، دست زدن به نقاط خصوصی بدنتان، و همچنین مست کردن پرهیز کنید. یک جنتملن همیشه بر خود، بدن و ذهنش کنترل دارد. اگر چیزی از کنترلتان خارج شد، به جای بی تفاوت بودن، معذرت خواهی کنید.

 • یک جنتلمن هیچ گاه در جمع کاری نمی کند که خجالت زده شود.
 • شناخت خود، یک شرط مهم برای جنتلمن بودن است. همیشه از نگاه دیگران به خودتان نگاه کنید و بررسی کنید که آیا اعمال شما اهانت آمیز است؟

 

نگه داشتن درب برای یک خانم به نشانه ادب

ادب یک جنتلمن

به اطرافیان خود کمک کنید

همیشه راه های کمک به دیگران را در نظر بگیرید. چند ثانیه زمان بگذارید و در را برای نفر پشت سر خود باز نگه دارید. به افراد کمک کنید تا خریدهای خود را در اتومبیل قرار دهند. لازم نیست زیاده روی کرده و خود را در معرض مشکل یا خطر قرار دهید (مثلا اگر وسیله ای سنگین در دستتان است، لازم نیست در را برای دیگران باز کنید)، اما همیشه احترام را در اولویت قرار دهید. یک جنتلمن واقعی، دیگران را نادیده نمی گیرد تا فقط به زن مورد علاقه خود توجه کند. جنتلمن بودن یک روش تعامل با جهان و تمام افراد درون آن است، نه فقط خانم هایی که می خواهید با آن ها ارتباط برقرار کنید.

 • حواستان به افرادی که به کمک نیاز دارند، اما درخواست کمک نمی کنند، باشد. اگر درب کافه را برای فردی که چند نوشیدنی در دست دارد باز نگه دارید، قطعا خوشحال خواهد شد؛ اما ممکن است خودش این را از شما نخواهد.

 

آداب معاشرت را رعایت کنید

در ارتباطات خود، از سوالات یا جملات مودبانه استفاده کنید. مثلا “روز خوبی داشته باشید”، “می تونم کمکتون کنم؟”، “بذارید براتون بیارمش”، و یا “بسپریدش به من”. هر چه قدر هم که عجله داشتید، با آرامی و متانت صحبت کنید، و برای صحبت کردن مودبانه با دیگران وقت بگذارید. فرقی ندارد با همسایه خود صحبت می کنید، و یا با همکلاسی خانم و زیبایتان؛ باید لبخند بزنید، دوستانه برخورد کنید، و یک معاشرت کوتاه و دلنشین با طرف مقابل خود داشته باشید. یک جنتلمن سریع بر سر اصل مطلب نمی رود، بلکه برای شناختن مردم وقت می گذارد.

 • توانایی گفتگو با دیگران، نشان دهنده سطح فکری و بلوغ فرد است؛ که هر دوی این ها از خصوصیات یک جنتلمن می باشد.

 

به هیچ وجه فحش ندهید

فحش ندهید و قلدری نکنید. اگر فحش ندادن برایتان سخت است، برای شروع، فحش های زشت را کنار بگذارید. فحش دادن در رفتار یک جنتلمن جایی ندارد. اگر فحشی از دهانتان بیرون پرید، سریع معذرت خواهی کنید و سعی کنید دیگر تکرار نشود. اگر در شرایطی قرار گرفتید که احتمال فحش دادن در آن بیشتر است، مانند تماشای فوتبال یا رانندگی در ترافیک، حواستان را خیلی بیشتر جمع کرده و جنتلمن بودن خود را نشان دهید.

 • علاوه بر فحش، کلمات قلدرانه و یا مبتذل را نیز کنار بگذارید. یادتان باشد، حرف هایی که در جمع رفقایتان خنده دار است، ممکن است در نزد یک غریبه یا یک خانم بسیار مبتذل برداشت شود.

 

زیاد درباره خودتان حرف نزنید

در ابتدای آشنایی با افراد، می توانید اطلاعات کمی از خود در اختیار آن ها قرار دهید تا شما را بیشتر بشناسند. اما قبل از گفتن همه چیز به آن ها می بایست کمی صبر کنید. وقتی همه چیز را به دیگران نمی گویید، شما را هم صحبت بهتری خواهند دانست. این کار همچنین باعث می شود تا شما را فردی مبهم و اسرارآمیز بداند که، در نظر بسیاری از خانم ها، یک ویژگی جذاب محسوب می شود. همیشه اطلاعات مختصری از موسیقی، ورزش، سیاست و … داشته باشید تا در صحبت ها، فردی باهوش به نظر برسید. همیشه اطلاعات خود را به روز نگه دارید تا اظهاراتتان صحیح باشد.

 • به جای صحبت کردن در مورد خود، از مخاطبتان در مورد علایق، تفریحات و برنامه هایش بپرسید. بگذارید بدانند که به آن ها ، بیشتر از خود، توجه دارید.

 

موضوعات جنجالی و معذب کننده را پیش نکشید

تا وقتی طرف مقابلتان را نشناخته اید، در مورد سیاست صحبت نکنید. همچنین یاد بگیرید تا در صورت پیش کشیدن موضوعات سیاسی توسط دیگران، موضعی بی طرف بگیرید. حتی یک شانه بالا انداختن عادی هم می تواند در این مواقع مفید باشد. یک جنتلمن اطرافیان خود را معذب نمی کند. به جای تلاش برای اثبات عقیده خود و یا کم ارزش جلوه دادن نظر دیگران، با آن ها موافقت کرده و فضا را برایشان راحت کنید. با ضایع کردن دیگران نمی توانید خانم ها را تحت تاثیر قرار دهید. در حقیقت، توانایی شما در تعامل با دیگران است که از شما فردی تاثیرگذار خواهد ساخت.

 • مخاطب خود را بشناسید. چیزی که در نظر یک دانشجوی هنر خنده دار است، ممکن است برای یک کارمند بانک بی معنی باشد. پس به علایق و خواسته های دیگران توجه کنید.

 

به همه احترام بگذارید

جنتلمن بودن فقط به معنی مودب بودن و مهربانی با خانم ها نیست؛ بلکه باید به مردان دیگر، افراد پیر، و حتی کودکان نیز احترام بگذارید. یک جنتلمن واقعی نباید با برخی از افراد مهربان و نسبت به دیگران بی تفاوت باشد. او باید احترام و محبت خود را به تمام افراد لایق عرضه کند. وقتی با افراد صحبت می کنید، به حریمشان احترام گذاشته و زیاد به آن ها نزدیک نشوید. با سرک نکشیدن به کار دیگران و نپرسیدن سوالات خصوصی، حریم خصوصی اطرافیان خود را محترم بشمارید . کاری کنید که افراد احساس راحتی کرده و حس خوبی نسبت به خودشان داشته باشند؛ نه اینکه احساس کنند با آن ها درست رفتار نشده است.

 • هنگام رد شدن از کنار افراد آشنا، به آن ها سلام کرده و احوالشان را بپرسید. اما قبل از آن که حس معذب بودن به آن ها دست بدهد، تنهایشان بگذارید.
 • از بلند حرف زدن و سر و صدا کردن در جاهای عمومی ، و حتی خانه خود (به دلیل رعایت حال همسایگان)، پرهیز کنید. جوری رفتار نکنید که انگار تنها انسان روی زمین هستید.
 • در هنگام جویدن غذا دهان خود را بسته نگه دارید؛ و از این طریق به طرف مقابل خود بر سر میز غذا احترام بگذارید.

 

از درگیری فیزیکی امتناع کنید

تنها در موقعیت هایی تن به درگیری فیزیکی بدهید که موضوع دفاع از خود یا دیگران در میان باشد. حتی این مورد هم باید خیلی به ندرت اتفاق بیافتد.

 • بیاد داشته باشید، یک جنتلمن به خشونت فیزیکی به عنوان یک راه حل نگاه نمی کند.
 • بهتر از محل درگیری دور شوید، و یا، در صورت نیاز، با پلیس تماس بگیرید.
 • در ورزش های رزمی و دفاع شخصی نیز، همواره درگیری فیزیکی به عنوان آخرین راه حل مطرح است.

 

باز کردن درب اتومبیل برای یک خانم

رفتار یک جنتلمن با خانم ها

به خانم ها احترام بگذارید

بدترین کاری که می توانید در قبال یک خانم انجام دهید این است که از سر تا پای او را مانند یک شی بررسی کنید. خانم ها هم انسان هایی با تفکرات، اهداف و آرزوهای خود می باشند. پس جوری به آن ها نگاه نکنید که گویی هدفی برای چشم چرانی شما هستند. وقتی با یک خانم جدید ملاقات می کنید، به جای نگاه ابزاری، نام او را پرسیده و سعی کنید او را بهتر بشناسید.

 • یک جنتلمن می داند که باید به خانم ها احترام بگذارد؛ پس به آن ها تیکه های بی معنی نیانداخته، و در عوض با جملاتی تحسین آمیز و دوست داشتنی از آن ها تمجید می کند.

 

رفتاری محترمانه داشته باشید

درب ماشین یا ساختمان را برای آن ها باز کرده، و صندلی میز شام را برایشان عقب بکشید. خانم ها با هم متفاوت هستند، پس باید بدانید که طرف مقابل شما با کدام یک از این رفتارها راحت است. مثلا وقتی هوا سرد است، کت خود را به او بدهید؛ اما اگر گفت سردم نیست، اصرار نکنید.

 

امنیت او را در اولویت قرار دهید

مثلا در هنگام راه رفتن در خیابان، او را به سمت داخل پیاده رو هدایت کرده و خودتان در نزدیک مسیر حرکت ماشین ها راه بروید. ممکن است خطر راه رفتن در پیاده رو کم باشد، اما این حرکت نشان می دهد که شما به فکر محافظت از او هستید. به عکس العمل او توجه کنید، و اگر احساس کردید این مراقبت ها او را معذب کرده است، رفتار خود را متعادل نمایید.

 

در مورد موضوعاتی که به آن ها علاقه ای ندارد صحبت نکنید

اگر پس از مطرح کردن موضوعی متوجه شدید که به آن علاقه ای ندارید، بحث را عوض کنید. مثلا اگر به فوتبال علاقه ای ندارد، لازم نیست تک تک 90 دقیقه بازی تیم مورد علاقه خود در لیگ را برای او تعریف و تحلیل کنید.

 

از دید بالا به خانم ها نگاه نکنید

اشکال ندارد که گاهی سر به سر یک خانم بگذارید، اما نباید با او بد برخورد کنید. هیچ گاه او را قلدرانه صدا نکنید. حتی اگر لحنتان شوخی باشد، برای یک خانم سخت است که او را با کلمات سطحی و کثیف خطاب قرار دهید. هیچ گاه طوری رفتار نکنید که انگار به واسطه مرد بودنتان، بیشتر می دانید و می خواهید چیزی را به او، که یک زن است، یاد بدهید.

 • یکی از بارزترین خصوصیات یک جنتلمن قلابی این است که در ابتدا با یک خانم رفتاری مهربان دارد، اما به محض اینکه فهمید به او دست نخواهد یافت، لحن او تغییر می کند. به عنوان یک جنتلمن واقعی باید بدانید که قرار نیست تمام خانم ها از شما خوششان بیاید، اما در عین حال نسبت به همه آن ها با مهربانی رفتار کنید.
 • هرگز سعی نکنید تا با یادآوری ضعف های طرف مقابلتان، اعتماد به نفسش را کاهش داده و او را دست یافتنی تر کنید. برخی از مردها از این تکنیک استفاده می کنند. آن ها طرف مقابلشان را خرد کرده و سپس با بی تفاوت نشان دادن خود، زن را در جایگاه درخواست و تمایل قرار می دهند. این کار یک بازی روانی زشت است که البته خانم های باهوش، بالغ و سطح بالا به آن تن نمی دهند. اگر چنین رفتاری از خود بروز دهید، به جای جنتلمن، القابی مانند عوضی، سوء استفاده گر و … را به شما نسبت خواهند داد.

 

در هنگام خداحافظی با خانم ها محترمانه رفتار کنید

تا دم درب خانه، یا ماشین، او را همراهی کنید، و اگر مجبور است ماشین را در جایی دور از مقصد پارک کند، به دنبال او بروید. البته جوری رفتار نکنید که انگار او نمی تواند به تنهایی جایی برود.

 • اگر او به خانه شما آمد، در هنگام رفتنش نباید فقط روی مبل بشینید و بگویید خدافظ!! کمی به خودتان زحمت بدهید و او را تا دم درب منزل یا ماشینش همراهی کنید.

 

آداب کلاسیک را یاد بگیرید

تصمیم گیری در مورد به جای آوردن این آداب کلاسیک کمی دشوار است. رفتارهای مرسوم در دهه هفتاد میلادی ممکن است در دنیای امروزی کمی عجیب به نظر برسند. به حس استقلال طلبی مدرن خانمی که با او در ارتباط هستید توجه کنید تا اگر این آداب او را معذب کرد، رفتار خود را تعدیل کنید. برخی از این آداب کلاسیک که زمانی در بین جنتلمن ها مرسوم بود، اما در حال کم رنگ شدن است، عبارتند از:

 • حساب کردن پول غذا در رستوران
 • کمک به خانم ها در هنگام پوشیدن کت
 • ایستادن وقتی که یک خانم وارد اتاق می شود
 • دادن صندلی خود به خانم ها

 

رفتار عاشقانه یک مرد با دختر مورد علاقه اش

رفتار یک جنتلمن با دختر مورد علاقه اش

خود خواه نباشید

وقتی در کنار دختر مورد علاقه خود هستید، رفتار مهربانانه ای با او داشته باشید. وقتی در حال حمل کردن وسیله ای سنگین است، از او بخواهید تا حمل آن را به شما بسپارد؛ یا اگر در اثر خستگی آن را زمین گذاشت، آن وسیله را بردارید. خود خواه بودن به هیچ وجه جذاب نیست. اگر با هم در حال تماشای تلویزیون هستید و او یک برنامه خاص را دوست دارد، به خاطرش شبکه را عوض کنید. او قطعا قدر این کار شما را خواهد دانست.

 • البته کاری نکنید که احساس کند توانایی انجام دادن کارهای خودش را ندارد و یا شما باید همیشه به او کمک کنید. اگر وقتی که می خواهید وسایل را از دستش بگیرید و برای او حمل کنید، احساس کردید که از این کار شما معذب است، او را به حال خودش بگذارید. سعی کنید کمک های شما جنبه نمادین پیدا نکند، بلکه به دنبال کمک های واقعی باشید.

 

به او هدیه های غافلگیر کننده بدهید

لازم نیست همیشه در مناسبت ها برای او هدیه بخرید. اگر در یک از دیدارهای معمولی، یک شاخه گل در دست داشته باشید، بسیار برای او جذاب خواهد بود. یک شاخه گل رز، یک کاغذ یادداشت عاشقانه بر روی بالشت، یک کتاب عاشقانه، و یا یک بوسه محبت آمیز می تواند دختر مورد علاقه تان را برای چند روز خوشحال نگه دارد. این هدایای کوچک به آن دختر ثابت می کند که همیشه به فکر او هستید و حاضرید برای شاد کردن او قدمی بردارید.

 • شکلات و گل هدایای خیلی خوبی هستند، اما یک هدیه اختصاصی می تواند حتی عالی تر باشد. بلیط کنسرت مورد علاقه او، یک سوغاتی که نام او رویش حک شده، و یا پوستری با موضوع مورد علاقه اش، همگی هدایای هستند که نشان می دهند واقعا به فکر او بوده اید؛ نه به فکر یک حرکت رمانتیک که توسط هر شخصی قابل انجام است.

 

به او ابراز علاقه کنید

اگر دختری واقعا مورد علاقه شما است، طوری او را لمس کنید که این حس به او انتقال پیدا کند. در هنگام راه رفتن دست او را بگیرید و یا دست خود را به دور کمرش بیاندازید؛ و در جمع، صورت او را ببوسید. وقتی با هم تنها هستید، روش محبت کردن خود را کمی خصوصی تر کنید.

 • یک جمتلن به دیده شدن با دختر مورد علاقه اش و ابراز کردن این علاقه به او، حتی در حضور دوستانش، افتخار می کند. وقتی رفقای خود را می بینید، دست دختر مورد علاقه خود را رها نکنید. البته نباید در جمع زیاد به آن دختر نزدیک شوید و روابط خصوصی خود را به نمایش بگذارید.

 

از او دفاع کنید

لازم نیست به طرف هر کسی که به او نگاه می کند مشت پرتاب کنید، اما اگر کسی به او خیره شده یا معذبش کرده، وارد ماجرا شوید. دست او را بگیرید و حضور خود را نشان دهید، و در شرایط خاص، به فرد مزاحم تذکر دهید. وقتی دست او را می گیرید، خودش و فرد مزاحم متوجه می شوند که شما در حال حمایت از او هستید. یک جنتلمن اجازه نمی دهد تا کسی مزاحم دختر مورد علاقه اش شود.

 • لازم نیست از همان اول وارد کتک کاری شده و یا به شخص مزاحم فحاشی کنید. برای شروع، کار درست را انجام داده و به تذکر دادن به او اکتفا کنید.

 

نزد دوستان خود از او بدگویی نکنید

اگر می خواهید یک جنتلمن واقعی باشید، هرگز نباید نکات منفی دختر مورد علاقه خود را نزد دوستانتان بازگو کنید. بعضی مردها می خواهند با این کار خود نشان دهند که زیاد به دخترها وابسته نیستند. اما این رفتار، بسیار زشت و نامحترمانه بوده و فقط خود آن مرد را کوچک خواهد کرد. تنها باید زمانی در مورد دختر مورد علاقه خود با دوستانتان صحبت کنید که یا از او تمجید نمایید، و یا واقعا به راهنمایی دوست خود در یک مورد خاص نیاز داشته باشید.

 • جنتلمن بودن یعنی احترام گذاشتن به همه. هیچ چیز بدتر از این نیست که برای چند لحظه سرگرم کردن یا خنده جمع، پته روابط خود و دختر مورد علاقه تان را روی آب بریزید.

 

موارد خصوصی او را نزد دوستان خود فاش نکنید

به هیج وجه جزئیات رابطه خود با دختر مورد علاقه تان یا، بدتر از آن، جزئیات رابطه جنسی خود با او را به، حتی صمیمی ترین، دوست خود نگویید. بیان علایق و ویژگی های آن دختر در روابط خصوصی، اصلا به رفتار یک جنتلمن نزدیک نیست. این موارد، رازهای میان شما دو نفر هستند، و بیان آن ها به دیگران، بدترین کاری است که می توانید در حق یک دختر انجام دهید.

 • فرقی ندارد که با یک دختر به تازگی آشنا شده اید، و یا سالهاست با او در ارتباط هستید، رازهای خصوصی او در زندگی و روابط را نزد خود نگه دارید.

 

او را مجبور به انجام کاری نکنید که با آن راحت نیست

یک جنتلمن واقعی، حدود یک دختر را شناسایی کرده و به آن ها احترام می گذارد. اگر دختر مورد علاقه تان، تمایلی به روابط نزدیک قبل از ازدواج ندارد، به جای تحت فشار قرار دادن او، به خواسته اش احترام بگذارید. شاید روابط قبل از ازدواج برای شما کاملا عادی باشد، اما بعضی دخترها برای خود حدودی را در نظر می گیرند و تا هنگام  ازدواج از آن حدود عبور نمی کنند. او را مجبور به کاری نکنید که دوست ندارد،  و هرگز او را، به خاطر عقایدش در این زمینه، محکوم نکنید.

 • یک جنتلمن واقعی اجازه می دهد تا دختر مورد علاقه اش در مورد حدود روابط تصمیم بگیرد، و هرگز او را به خاطر این موضوع مورد سرزنش قرار نمی دهد. او برای شنیدن حرف های آن دختر وقت گذاشته و تا زمان رسیدن به یک انسان لایق، صبوری به خرج می دهد.

 

راه رفتن و وقار یک جنتلمن

خلاصه

یک جنتلمن با تمام اطرافیان خود محترمانه برخورد می کند. از دختر مورد علاقه اش گرفته تا پیرمردی که نمی تواند از خیابان رد شود. او به ظاهر خود اهمیت می دهد، با تمام افرادی که لیاقتش را دارند مودب است، و با تمام خانم ها، بدون توجه به نوع روابطش با آن ها، با مهربانی برخورد می کند. برای جنتلمن واقعی بودن، می بایست خود شناس، بالغ و مودب باشید. همه می گویند جوانمردی مرده است؛ اما شما می توانید با تلاش خود، مهربانی و احترام را به جهان هدیه کنید.

 

نکات

 • همواره لبخند بزنید و با مخاطب خود ارتباط چشمی برقرار کنید. این کار باعث ایجاد رابطه عاطفی میان شما دو نفر می شود.
 • هنگامی که با اتومبیل به دنبال کسی می روید، هرگز برای مطلع شدن او بوق نزنید. یا از اتومبیل پیاده شده و در بزنید، و یا با او تماس تلفنی برقرار کنید.
 • هنگام صحبت کردن به مخاطب خود توجه کنید. اگر آن شخص شروع به صحبت کرد، حرف های او را به خوبی گوش دهید.
 • هنگامی که به شما بی احترامی می شود، تمام تلاش خود را بکار بگیرید که پاسخ ندهید. پاسخ دادن ممکن است به درگیری لفظی و فیزیکی منجر شود. گذشت کنید، اما جوری رفتار نکنید که انگار ترسیده اید.
 • برای جنتلمن بودن لازم نیست حتما لباس های گران قیمت بپوشید؛ البته پوشیدن این طور لباس ها بدون فایده هم نیست.
 • محکم دست بدهید. نه آن قدر محکم که فکر کنند در حال زور آزمایی هستید؛ و نه آن قدر شل که احساس کنند که یک ماهی مرده را در دست گرفته اند.
 • بهداشت فردی و ظاهری آراسته بسیار مهم است. اما یک جنتلمن در مورد ظاهر خود وسواس به خرج نمی دهد.
 • در قبال دیگران خودخواه نباشید. هر جا که ممکن بود به اطرافیان خود محبت کنید.
 • با دیگران جوری با احترام رفتار کنید که دوست دارید با شما رفتار شود.
 • به اطراف و اعمال خود ، و نگرش دیگران نسبت به شما و رفتارتان، توجه کنید.
 • یک راه حل آسان برای پیشگیری از مجادله این است که بگویید: “شاید حق با شما باشد”.
 • اگر از کلاه استفاده می کنید، در هنگام ورود به ساختمان آن را از سر خود بردارید.

 

هشدارها

 • هرگز در مصرف مشروبات الکلی و مواد مخدر زیاده روی نکنید. این کار شما را از کنترل خارج می کند؛ و یک جنتلمن واقعی همواره بر اعمال خود کنترل دارد.
 • یک جنتلمن همیشه تشخیص می دهد که چه زمانی در یک مجادله شکست خواهد خورد. بین دفاع از خود و حماقت تفکیک قائل شوید.
 • کمک به دیگران خوب است، اما طوری در این کار افراط نکنید که رفتار شما آزار دهنده شود.
 • یک جنتلمن وقار و شرافت دارد، اما در عین حال فروتن و با ملاحظه است. جنتلمن بودن نباید باعث شود که خود را از دیگران برتر بدانید. هیچ وقت تظاهر به جنتلمن بودن نکنید.
 • وقتی با چیزی مخالفید، اما آن را می پذیرید، هرگز مجددا بحث آن را پیش نکشید.