خط لب کشیدن یا نکشیدن؛ مسئله این است! از آنجاکه در دهه 80 و 90 میلادی استفاده از خط لب های تیره به همراه رژ لب روشن، به یک ترند محبوب تبدیل شده بود، دیگر خط لب زدن برای بسیاری از ما تصویر خوبی را تداعی نمی کند. اما امروزه ترندها تغییر کرده اند، و میکاپ آرتیست ها قوانین پایه ای را برای آرایش کردن و خط لب کشیدن به بهترین شکل ممکن تعریف کرده اند. اگر قبل از رژ لب زدن، خط لب نزنید، بسیاری از فواید رژ لب تان را از دست می دهید. اما چگونه خط لب بکشیم؟ به خواندن این مقاله ادامه دهید تا با روش های خط لب زدن به بهترین شکل ممکن آشنا شوید.

 

خط لب کشیدن

آیا خط لب کشیدن اهمیت دارد؟

بله درست است؛ چراکه خط لب شما این قابلیت را دارد تا رژ لب تان را نیز تقویت کند. رمز این کار، این است که رنگی را انتخاب کنید که درست همرنگ رژ لب تان می باشد؛ در این صورت خط لب تان به خوبی محو شده و برجستگی لب ها را به بهترین شکل ممکن نشان می دهد. این اتفاقات برایتان خواهد افتاد.

ماندگاری رژ لب را افزایش می دهد

آیا نگران هستید که رژ لب تان ماسیده یا پاک شود؟ قبل از رژ لب زدن، دور لب ها و داخل آن ها را خط بکشید؛ این کار ماندگاری رژ لب تان را تا حد زیادی افزایش می دهد. در این صورت، رژ لب تان بر روی خط لب چسبیده می شود که همین موضوع ماندگاری آن را افزایش می دهد.

لب هایتان را پرتر نشان می دهد

چه بخواهید لب هایتان بزرگتر به نظر برسند، و چه قصد داشته باشید خط طبیعی لب هایتان را برجسته  تر نشان دهید، خط لب کشیدن، لب هایتان را پرتر و جذاب تر نشان می دهد. همچنین خط لب زدن باعث می شود تا خطوط لب تاحدودی از بین رفته و لب ها صاف و زیبا به نظر برسند.

 

خط لب طبیعی

چگونه خط لب بکشیم؟

هر چند نمی توان یک شبه لب هایی مثل لب های کایلی جنر داشت اما نکات و ترفندهایی وجود دارد که به کمک آن ها می توانید بدون نیاز به تزریق ژل لب یا جراحی، لب های پر و جذابی داشته باشید. برای این منظور، تنها به چند قلم لوازم آرایش ساده نیاز خواهید داشت.

لوازم آرایش مورد نیاز

  • خط لب
  • رژلب
  • براش رژ لب

 

کشیدن خط لب روشن

مراحل خط لب کشیدن

در ادامه بهترین روش برای خط لب کشیدن را خواهید آموخت.


لب هایتان را آماده کنید

مرطوب کردن لب هالایه برداری و مرطوب کردن لب ها، قبل از استفاده از هرگونه لوازم آرایش، اهمیت بسیار زیادی دارد. این مرحله به شما کمک می کند تا از شر خشکی و پوست مرده خلاص شده و به لب هایی صاف و نرم دست پیدا کنید. برای این کار می توانید از انواع ماسک لب های حاوی آنتی اکسیدان استفاده کرده و لب هایتان را تاحد مناسبی مرطوب کنید.

 


خط  لب بکشید

خط لب کشیدنپس از اینکه لب هایتان صاف و نرم شدند، خط لب مورد نظرتان را انتخاب کرده و شروع به کشیدن آن کنید. برای این کار از خط طبیعی لب های بالایی تان شروع کرده و در وسط آن شکلی شبیه به X بکشید. سپس در قسمت دو گوشه لب هایتان، علامت هایی را مشخص کنید. هنگامی که این کار را انجام دادید، از انتهای X تا نقطه ای که مشخص کرده اید را خط کشیده یا به هم وصل کنید. در هنگام انجام این کار، لب هایتان را ریلکس و آرام نگه داشته و آنها را تنها کمی باز کنید. برای جلوگیری از افتادن خط محسوس روی لب ها، با استفاده از یک براش رژ لب، خط لب تان را به سمت داخل محو کنید. این کار نیز موجب افزایش ماندگاری رژ لب می شود.

نکته

اگر از رنگ های توی چشمی مثل قرمز پررنگ استفاده می کنید، خط لبی را انتخاب کنید که مقدار بسیار کمی تیره تر از رژ لب تان باشد. این کار باعث می شود لب هایتان قلوه ای تر به نظر رسیده، گوشه های آن بی عیب و نقص شده و پس از محو شدن، به لب هایتان بعد بدهد. همچنین، هیچ گاه از رژ خط لب هایی که از رژ لب تان روشن تر هستند استفاده نکنید؛ چراکه این کار تاثیر معکوس داشته و باعث می شود تا لب هایتان باریک تر به نظر رسیده و همچنین خط لب تان تار به نظر برسد.


رژ لب بزنید

رژ لب زدناین مرحله بسیار آسان است؛ رژ لب تان را با براش یا مستقیما با خود رژ لب، به لب هایتان بزنید. به همین سادگی! همچنین اگر قصد دارید کمی حرفه ای و تمیز عمل کنید، می توانید اینجا کلیک کنید تا با روش صحیح رژ لب زدن آشنا شوید.


نکاتی در مورد کشیدن خط لب

  • از خط لب، نه فقط برای کشیدن خط دور لب ها، بلکه برای پر کردن داخل لب ها استفاده کنید.
  • از کشیدن خط لب پهن خودداری کنید؛ مگر اینکه کایلی جنر باشید!
  • همیشه همراه خود خط لبی به رنگ طبیعی لب هایتان داشته باشید.