چگونه خط چشم متناسب با رنگ چشمتان را پیدا کنید؟

0
4091

در حالی که خط چشم مشکی بدون شک یکی از اصلی ترین لوازم آرایش هر خانمی است، این تنها رنگی نیست که می توانید استفاده کنید. رنگ مشکی برای نمایش جزییات چشم و ایجاد خط داخل چشم گربه ای عالی است، اما نمی تواند عمق و تلالویی که خط چشم های رنگی به وجود می آورند را ایجاد کند. استفاده از خط چشم های سبز، آبی، بنفش، طوسی، و قهوه ای ممکن است در ابتدا کمی ترسناک به نظر برسد اما قدرت این را دارند که چشمتان را به بیش از چشمی با یک حاشیه مشکی یکنواخت تبدیل کنند. تنها چیزی که به  آن نیاز دارید انتخاب رنگ صحیح برای چشمانتان است و خواهید دید که در کسری از ثانیه به چشمانتان زندگی جدیدی بخشیده و آن ها خواهند درخشید.

1خط چشم برای چشم های قهوه ای

چشم های قهوه ای آنقدر خوش شانس هستند که تقریبا با هر رنگ خط چشمی عالی جلوه کنند، هرچند آسان ترین کار ست کردن آن ها با خط چشم قهوه ای است. از رنگ های قهوه ای گرم که همرنگ چشمتان است برای ظاهری زیبا و نافذ استفاده کنید. به جای خط چشم مشکی، با این رنگ ها داخل چشم خود را بکشید. کهربایی گرم هم روی چشمانتان عالی است و درخششی طلایی رنگ در چهره تان ایجاد می کند.

درحالی که رنگ های قهوه ای رنگ چشمتان را پررنگ تر جلوه می دهند، رنگ های متضاد آنها را روشن  تر و درخشان تر نشان خواهند داد. خط چشم هایی به رنگ آبی نفتی، لاجوردی، بنفش روشن، سبز نعنایی، طوسی و قهوه ای تیره، رنگ قهوه ای و رگه های طلایی چشم شما را جلوه بیشتری خواهند بخشید. رنگ متضاد واقعا باعث برجسته تر شدن چشم های شما خواهد شد. اگر کمی در مورد این رنگ های پررنگ شک دارید فقط داخل چشم خود را کمی با آن ها بکشید. انجام این کار با رنگ های آبی تیره همان اثر خط چشم مشکی را خواهد داشت اما به طریقی ملایم تر. اما اگر در استفاده از آن ها اطمینان دارید خط چشم گربه ای همیشگی تان را به جای مداد مشکی با مداد سرمه ای بکشید.

مطلب مرتبط:  تمیز کردن برس آرایش در خانه

2خط چشم برای چشم های میشی

چشم های میشی ترکیبی از رنگ های قهوه ای و سبز دارند بنابراین رنگ های مختلف خط چشم به روش های متفاوت ظاهر آن ها را تغییر می دهد. با انتخاب اینکه چه رنگ خط چشمی استفاده کنید تصمیم می گیرید چه رنگی از چشمتان را می خواهید جلوه بیشتری دهید. خط چشم های سبزبا تناژ زمردی و زیتونی باعث سبزتر نشان دادن چشم ها می شوند و گلبهی و بادمجانی و نوک مدادی هم همین طورند. از طرف دیگر خط چشم های قهوه ای مثل رنگ شکلاتی، رنگ قهوه ای چشم را پررنگ تر جلوه می دهند. رنگ های قهوه ای گرم و طلایی متالیک از جمله مسی و برنزه هم رنگ قهوه ای چشم را بیشتر نمایان می کنند و درعین حال درخششی به رنگ زرد و طلایی به وجود می آورند.

برای داشتن ظاهری فریبنده در میهمانی شبانه تان چشمان میشی خود را یا با خط چشم سبز یا قهوه ای تیره بکشید. بعد برای ایجاد درخشش بیشتر در گوشه های چشم و میان پلک ها از خط چشم طلایی استفاده کنید. به جای این کار می توانید از یک خط چشم مایع روی پلک بالایی استفاده کنید و داخل چشم پایینی تان را با یک مداد قهوه ای نسکافه ای بکشید. این ترکیب سبب درخشش چشمانتان خواهد شد و ظاهر چند رنگ و فریبنده آن ها را جلوه می بخشد.

3خط چشم برای چشم های آبی

چشم های آبی وقتی با خط چشم های غلیظ و گرم جلوه بسیار بیشتری خواهند داشت. رنگ هایی با ته مایه نارنجی، مثل مسی و طلایی، به واسطه کنتراستی که ایجاد می کنند چشم های آبی را حتی روشن تر نشان می دهند. این رنگ های متالیک گرم رگه های طلایی موجود در مردمک چشم های آبی را جذب می کنند و آن ها را واقعا درخشنده تر نشان می دهند. برای کشیدن خط چشم های متالیک گوشه های داخل چشم را با مداد بکشید و خط چشم را نزدیک خط مژه نگه دارید. سایر رنگ های گرمی که به چشم های آبی می آیند عبارتند از زرد مایل به قهوه ای (که چشم های آبی را روشن تر می کند)، قرمز مایل به قهوه ای، کاراملی، و قهوه ای گرم.

مطلب مرتبط:  آموزش آرایش چشم با جزئیات کامل تمام مراحل

اگر رنگ های گرم آن اثری را که دوست دارید بر روی چشم هایتان ندارند از آن ها فقط در گوشه های داخلی چشم استفاده کنید و بعد خط چشم مشکی روی پلک ها بزنید. همچنین رنگ های جذاب و براق مثل سرمه ای و سبز زمردی اثر خیره کننده ای روی چشم های آبی می گذارند. از سرمه ای زمانی استفاده کنید که بخواهید چشم هایتان را پررنگ تر جلوه دهید و از سبز زمانی بهره گیرید که بخواهید رگه های پنهان طلایی مردمک را نمایان کنید.

4خط چشم برای چشم های سبز

سبز و قرمز در چرخه رنگ ها متضاد یکدیگر هستند و این آن ها را به رنگ های مکمل همدیگر تبدیل می کند که به هم می آیند. بر اساس نظریه رنگ ها، چشم های سبز زمانی که با یک خط چشم با ته رنگ قرمز همراه شوند روشن تر نشان داده می شوند. یک خط چشم برنزه یا قهوه ای با ته رنگ قرمز را برای جلوه بیشتر چشمانتان امتحان کنید. به خصوص رنگ شرابی، قهوه ای مایل به قرمز و ماهگونی برای خانم های چشم سبز رنگ های عالی محسوب می شوند. کشیدن خط چشم با این رنگ ها تاثیر منحصر به فردی خواهد داشت و در عین حال جلوی بی حال شدن چشم های روشن که معمولا خط چشم مشکی باعث آن می شود را خواهد گرفت. همچنین می توانید خط چشم قرمز دانه اناری را برای ایجاد ظاهری پرقدرت امتحان کنید اما مطمئن شوید که رنگ آن کاملا تیره باشد. برای اینکه رنگ های قرمز چشم ها را صورتی و خسته نشان ندهد قبل از اضافه کردن رنگ به خط مژه تان روی پلک ها خط چشم مشکی بکشید.

مطلب مرتبط:  با موهای تیره چه آرایشی داشته باشیم؟ نکات آرایشی برای خانم های مو مشکی و قهوه ای

در حالی که رنگ های با ته مایه قرمز برای چشم های سبز عالی می شوند، رنگ های با ته مایه بنفش هم انتخاب خوبی به شمار می روند. خط چشم بنفش در رنگ هایی مثل ارغوانی، بادمجانی، گلبهی، ارغوانی روشن، و بنفش صدفی بهترین ها برای چشم های سبز محسوب می شوند. این رنگ ها ظاهری زیبا و زنانه ایجاد میکند و ته رنگ سبز سدری چشم ها را نمایان می کنند.

5خط چشم برای چشم های طوسی

اگر شما از معدود افرادی هستید که چشمان طوسی دارید این رنگ چشم خاص خود را به کمک خط چشم مناسب، خاص ترجلوه دهید. چشم های طوسی هم مثل چشم های آبی وقتی با خط چشم های رنگ گرم و پررنگ ترکیب شوند عالی به نظر می رسند. خط چشم شرابی روشن و قهوه ای گرم وقتی در چشم های طوسی با مژه ها و خط اشک ترکیب شوند جذابیتی دوست داشتنی ایجاد خواهند کرد. رنگ هایی مثل این، نوعی گرما را از چشمانتان بیرون خواهند کشید و باعث خواهند شد چشمان شما پررنگ تر از حالت عادی به نظر برسند. با این حال اگر می خواهید به جای عوض کردن خط چشم دودی تان فقط آن را پررنگ تر جلوه دهید، از یک خط چشم سفید صدفی یا نقره ای استفاده کنید. این رنگ ها رنگ چشم منحصر به فرد شما را بیشتر جلوه خواهند داد و چشمانتان را روشن تر از حالت عادی نشان می دهند.

پاسخ دادن

نظر خود را وارد کتید
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید