سوال همیشگی خانم ها معمولا این است که چگونه خوشتیپ باشیم ؟ مد و دانستن آن، یک هنر به حساب می آید و خواه ناخواه در زندگی شما نقش مهمی را ایفا می کند؛ چه آن را وسیله ای بدانید که خود را با آن ابراز کنید و چه آن را فقط به عنوان یک روش مرسوم نگاه کنید. با راهکارهایی که ما در اینجا به شما معرفی می کنیم، استایل جذاب و شیک و بی عیب و نقصی خواهید داشت. مطمئن باشید که با این راهکارهای آسان می توانید کاملا شیک و بی عیب و نقص به نظر برسید. ما با به اشتراک گذاشتن توصیه های متخصصین مد و بلاگرهای معروف و استریت استایل ها، به شما کمک می کنیم کمد خود را پر کنید و همچنان مطابق روز باشید.

چگونه خوشتیپ باشیم ؟

یک خانم با موهای قهوه ای فر بلند و عینک آفتابی و کلاه کپ مشکی و پیراهن سفیدهنر ترکیب لباس ها و ست کردن

برای بعضی از افراد، این تکنیک چیزی بیشتر از یک ترند نیست. اما ما به شما توصیه می کنیم آن را به عنوان یک دستورالعمل جالب مد در نظر بگیرید که به شما کمک می کند تا از مد بیشتر لذت ببرید و در رابطه با استایل خود، موارد مهم بسیاری را کشف کنید. هدف این تکنیک این است که تمام عناصر یک استایل کامل مانند الگوها، پارچه ها و … را کنار هم قرار دهد و توازن را بر هم زند. این بر هم زدن توازن می تواند شامل هر نوع ترکیب و ست کردنی باشد. از جمله ترکیب کفش های کتونی با یک دامن چسبان رسمی و ست های راه راه. اگر عاشق لباس های رنگی هستید، از تکنیک کنار هم پوشیدن رنگ های متضاد استفاده کنید و سایه های متفاوتی مانند بنفش و نارنجی یا قهوه ای و آبی فانتزی را با هم ست کنید.

به کیفیت، بیشتر از کمیت اهمیت دهید

اگر بودجه ی محدودی برای خرید لباس دارید، بهتر است لباس هایی خریداری کنید که کیفیت آن ها به اندازه کافی خوب باشد تا بتوانید بارها آن را مورد استفاده قرار داده و به راحتی کنار هرچیزی ست کنید تا با وجود سرعت بالای تغییر ترندهای جدید، استایل احمقانه ای نداشته باشید! به کمد لباس خود به عنوان یک سرمایه گذاری نگاه کنید. اگر در کمد خود لباس هایی دارید که می توان سال ها از آن ها استفاده کرد، نیازی نیست که در هر فصل کمد لباس خود را تغییر دهید. اگر در کمد خود تعدادی ژاکت کشمیری، چند تی شرت یقه هفت، دامن های چسبان، شلوارهای جین و بارانی با کیفیت دارید، دیگر نگران تهیه ی لباس ها و اقلام دیگر نباشید و تمرکز خود را به تهیه ی کمدی با لباس های با کیفیت اختصاص دهید.

موارد الهام بخش را در نظر بگیرید

از مهمترین جنبه های مد این است که همیشه باید در حال امتحان کردن، یادگیری و جست و جوی موارد الهام بخش باشید. این موارد می تواند در هر جایی از خانه، طراحی لباس و دوران های مختلف هنر کلاسیک و مدرن حضور داشته باشد و شما بتوانید از آن ها الهام بگیرید. شما می توانید با الهام گرفتن از منابع و هنرهای مختلف، حتی الهام گرفتن از معماری یک دوره ای خاص از هنر، استایل جذاب و خاص خود را بسازید.

لایه لایه لباس بپوشید

با اضافه کردن لایه های مختلف به لباس های خود می توانید ظاهری جذاب تر و هماهنگ تر داشته باشید. راه های مختلفی برای این کار وجود دارد که می توان به ترکیب کردن پارچه های مختلف با یکدیگر اشاره کرد؛ مثلا می توانید پارچه هایی مانند مخمل، ابریشم، گیپور، چرم، پارچه های توری و کشمیری را با پارچه های معمولی مانند کتان ترکیب کنید و اصلا از نتیجه ی آن ترسی نداشته باشید، چراکه این پارچه ها جلوه و بافت جدید و جذابی به پوشش شما اضافه می کنند. لایه لایه پوشیدن، یکی از بهترین استایل ها برای جذاب تر کردن ست شلوار جین با تی شرت یا لباسی رسمی است.

نیم رخ یک خانم با موهای قهوه ای فر بلند و عینک آفتابی و کلاه کپ مشکی و پیراهن سفید

قبل از ترک خانه …

بعد از آماده شدن و قبل از اینکه از خانه بیرون بروید، به خود نگاهی دیگر بیندازید و به همه چیز دقت کنید. موها را برای بار آخر مرتب کنید و مطمئن شوید که رژ لب خود را مرتب زده اید و یا بلوز شما کاملا در دامنتان قرار گرفته است یا خیر. این کار علاوه بر اینکه به شما فرصت دیگری می دهد تا تغییرات لازم را انجام دهید، اعتماد به نفس بیشتری هم به شما خواهد داد تا روز خود را به خوبی سپری کنید، حتی وقتی که بهترین لباس های خود را نپوشیده اید.

استایل جذاب سیاه و سفید تک رنگ

سوال همیشگی ذهن تان این است که چگونه خوشتیپ باشیم ، اما از پوشیدن لباس های رنگی و خاص هراس دارید؟ مشکلی نیست. می توانید به راحتی از استایلی تک رنگ استفاده کنید. تک رنگ هایی مانند جین سیاه سنگ شور شده، به همراه یقه اسکی خاکستری؛ انتخاب پیراهن مشکی و یا لباسی سرتا پا سفید، برای هر رویدادی مناسب است و قطعا شما را ناامید نخواهد کرد. اگرچه کسب تجربه ی لباس های مختلف، ضروری است تا استایل شخصی خود را پیدا کنید و آن را بهبود دهید، اما با استفاده از لباس های تک رنگ نیز ظاهری مطمئن تر و استثنایی خواهید داشت. این سبک انتخاب رنگ لباس، برای تمام رنگ های پوست، مو و چشم مناسب است. بنابراین در استفاده از آن هیچ شکی نکنید.

جزئیات کوچک

بعد از تمام انتخاب ها نوبت به انتخاب جزئیات کوچک مانند کفش ها، آرایش و… برای داشتن استایل جذاب تان می رسد. بدون کفش های پاشنه بلند یا پیراهن های تنگ، نمی توان استایل روزمره ی خود را تغییر داد و استایل جذاب و خاصی را به وجود آورد. توصیه می کنیم از یک رژ لب یا لاک قرمز استفاده کنید، گوشواره ی مرواریدی بیندازید و یا کت چرم همیشگی خود را با کفش تان همراه کنید. برای اینکه شیک به نظر برسید حتما نباید از لباس های فانتزی استفاده کنید؛ بلکه مثل یک مدل استریت استایل جذاب، بیشتر باید به جزئیات دقت کنید. با استفاده از یک رژ لب قرمز و یا یک خط چشم مات هم می توانید این کار را انجام دهید. حتی می توانید مو های خود را با دستگاه فر کننده مو حالت دهید و جذاب به نظر برسید.

احساس اطمینان و راحتی

مطمئنا بزرگترین راز یک ظاهر بی نظیر، اعتماد به نفس صاحب آن است. یک لباس می تواند برای افراد مختلف ظاهر متفاوتی به وجود آورد. بنابراین همیشه قبل از ترک خانه از احساس اعتماد به نفس خود، مطمئن شوید. اگر قبلا لباسی را نپوشیده اید ابتدا آن را در خانه امتحان کنید تا از راحت بودن آن مطمئن شوید. به جای پیروی کورکورانه از قوانین مد به غریزه ی خود اعتماد کنید.

جعبه ی کمک های اولیه

همیشه یک کیف کوچک کمک های اولیه شامل ضروری ترین وسایل مورد نیاز در کیف دستی خود داشته باشید. یک جوراب اضافه، چسب زخم و یک رژ لب برای این که در طول روز استایل جذاب شما را همانطور که در اول روز بوده است، نگه دارد، از جمله وسایل مورد نیاز شماست. حتی اگر روز خوبی داشته باشید و مورد خاصی پیش نیاید، شاید یکی از دوستانتان به کمک شما احتیاج پیدا کند و شما با این وسایل بتوانید به او کمک کنید. بنابراین با این وسایل هم احساس راحتی می کنید و هم می دانید که برای هر اتفاقی آماده هستید.