چگونه خوش شانس شویم؟ ۱۰ راز برای خوش شانس بودن در زندگی

1
15947
روش های مختلف برای خوش شانس بودن در زندگی

شاید همه ی نقل قول ها را درمورد شانس شنیده باشید: کسی که شانس تو را در این دنیا می سازد خود توئی؛ شانس فقط یک بار درِ خونه را می زند؛ من خیلی آدم بد شانسی هستم؛ اگر کمی شانس داشتیم همه چیز بهتر می شد؛ اما واقعا شانس چیست و چگونه به دست می آید؟ آیا اصلا به وجود آوردن شانس ممکن است؟ آیا می توان با انجام بعضی کارها خوش شانس شد؟

خب باید بگوئیم درواقع ممکن است. شانس یک چیز اسرارآمیز است که به روش های اسرارآمیزی هم عمل می کند. اینکه بخواهیم به میزان کافی توضیح دهیم که واقعاً چه چیزی است مشکل به نظر می آید، اما کاری که واقعاً شانس می کند این است که کمی بیشتر از آن چیزی را که موفقیت و شادی فراهم می کند به ما می دهد. پس مواردی را که ممکن است به شما کمک کند تا خوش شانس شوید را بشناسید.

۱۰ راز خوش شانس شدن

نترسید

اگر واقعا می خواهید در زندگی تان خوش شانس باشید، بهتر است به سمت شجاعت و جرأت بیشتر قدم بردارید و فقط بر روی انجام دادن کارها تمرکز کنید. وقتی به جای اینکه به بیرون برویم و ریسک کنیم درخانه می نشینیم و جستجو می کنیم، هیچ شانسی سراغ ما نخواهد آمد. به قول معروف، شانس همیشه آدم شجاع را دوست دارد. پس زمان آن رسیده تا عزم خود را جزم کنید و ماجراجورتر شوید.

پس اندازکنید

می توانید بر اساس این اصل به دنبال شانس بروید که باران را با سیل و بدبختی را با بدبختی های بزرگتر پیش بینی کنید و آینده نگر باشید.

به استثنای آسیب های جسمی و روحی، یکی از بدترین چیزهایی که می تواند برای مان پیش بیاید مشکلات مالی است. شانس بد سه برابر وارد می شود و وقتی دچار مشکلات مالی شوید به نظر می رسد که مشکلات مالی خیلی زیادی دارید. قبض ها باید پرداخت شده، وام ها باید دوباره تسویه شوند و این مشکلات طوری به نظر می آیند که شما از پیدا کردن هر پولی نا امید می شوید.

مطلب مرتبط:  حرف هایی که هر روز باید به فرزند خود بگویید

اما اگر قدری پس انداز کنید، وقتی وسط مواقع بحرانی به عقب برگردید و پشت سر خود پول ببینید احساس خوش شانس بودن زیادی خواهید کرد.

تمیز باشید

هیچ چیز مانند یک خانه ی مرتب و منظم نمی تواند باعث شود تا حس بهتری داشته باشیم. وقتی خانه ی ما منظم است، می توانیم همه چیز را راحت تر پیدا کنیم. دی وی دی های گم شده پیدا خواهند شد، رسیدهایی که لازم داشتید تا پیدایشان کنید، ناگهان ظاهر خواهند شد.

تمیزکردن و مرتب کردن خانه، به منزله ی منظم کردن همه ی زندگی شما است. یک میز کار به هم ریخته منجر به یک ذهن به هم ریخته نیز می شود. این یعنی استرس داشتن و کمبود کارایی. خانه ی خود را مرتب کنید تا به همراه آن شادی زیادی هم برای شما به وجود بیاید.

مثبت باشید

مثبت اندیشی و خوش بینی می تواند زندگی شما را عوض کند. درموردش فکر کنید و ببینید منفی هستید یا مثبت؛ اگر منفی هستید، تمایل کمتری خواهید داشت تا کاری را انجام دهید. مثلاً فرض کنید که هواشناسی می گوید فردا طوفان و رعد و برق خواهد شد و فردا همان روزی است که برنامه ریزی کرده بودید تا به یک ویلای اجاره ای درخارج از شهر بروید؛ تصمیم با شماست. به خاطر چیزی که سازمان هواشناسی گفته است، تصمیم بگیرید که درخانه بمانید یا مثبت بیاندیشید و ریسک کنید، به ویلای اجاره ای رفته و با خودتان بگوئید که حتی اگر باران هم ببارد، روز خوبی خواهد بود. چون گاهی ممکن است به جای باران پیش بینی شده تابش و درخشش آفتاب را پیش رو داشته باشید.

مطلب مرتبط:  چرا پس از یک شکست عشقی، نباید برای شروع رابطه عاطفی جدید عجله کنید

یک خانم با چشمان بسته در زیرآفتابخود را مانند یک برنده درنظر بگیرید

اگر هر روز به خودتان بگویید که یک برنده هستید، برنده خواهید شد. شاید احمقانه به نظر برسد، اما هر روز گفتن اینکه: من یک برنده ام، من از پس این کار برمی آیم، من باهوشم و من خوشحالم، می تواند تاثیر بسیار بزرگی بر روی زندگی شما و شانس شما بگذارد.

آزاده تر باشید

دراکثر اوقات، با این هدف به جایی می رویم تا چیز به خصوصی را به دست آوریم. به مهمانی می رویم به امید اینکه شاید یک فرد جدید را برای دوستی پیدا کنیم. حتی به شبکه های اجتماعی می رویم به امید پیدا کردن یک شغل جدید و یا به امید پیدا کردن چیزهای جدید و ارزان به خرید می رویم.

اینکه همین حالا تنها برای جنب و جوش به بیرون بروید، دیدگاهی است بسیار مصممانه. به جای اینکه پذیرای استعدادهای نهفته ای باشیم که می توانند زندگی ما را به سمت و سویی جدید و جالب ببرند، با ذهنیت کم ارزش کردن و نادیده گرفتن این استعدادها حرکت می کنیم؛ زیرا تنها یک هدف در ذهنمان داریم.

زمان آن رسیده که که آزاده تر باشیم و شگفتی ها را بپذیریم، خودجوش تر باشیم و آزادانه تر حرکت کنیم. شاید واقعا خوش شانس باشیم.

جادوی زندگی را باور کنید

درست است، شاید چیزی به اسم نیروی ماورائی وجود نداشته باشد، اما شما با رؤیا پردازی می توانید به شانس خود نزدیکتر شوید. پس رؤیاهای خود را فراموش نکنید.

اگر شانس را باور ندارید شانس هم به زندگی شما نخواهد آمد

توجه به این نکته ضروری است که باور کنید هر لحظه ممکن است چیزهای شگفت انگیز و جادویی برایتان اتفاق بیفتند. اما باید تمرکز خود را برچیزهایی را که احساس می کنید برای موفقیت و خوش شانس شدن تضمین شده ترهستند محدود کنید. چرا که با بیش ازحد محدود کردن خود، در واقع روند دعوت بدشانسی را به زندگی خود راحت تر خواهید کرد. اگر وقت خود را صرف تمرکز برچیزهایی کنید که باعث ناراحتی می شوند، به شما استرس داده و باعث تحلیل رفتن شما می شوند.

مطلب مرتبط:  معرفی دلایل شکست روابط عاطفی و 3 راز برای پیشگیری از آن

فرصت های خود را بیشتر کنید

شاید به خاطر شغلی که برایش درخواست داده بودید و آن را نگرفتید احساس بدشانسی کنید. یا فردی که فکر می کردید می توانست شریک زندگی شما باشد، شما را خرد کرده و به همین دلیل احساس می کنید نفرین شده اید. وقت آن است که با درخواست دادن برای شغل های بیشتر، داشتن قرارملاقات های عاشقانه با افراد دیگر و کارهای دیگر، فرصت های خود را بیشتر کنید.

بعضی از ما چون به خودمان فرصت های بهتری می دهیم خوش شانسیم. اگر برای تنها یک شغل درخواست دهید، شاید آن را نگیرید. اما اگر برای ۵ یا ۱۰ تا شغل درخواست دهید شانس بیشتری خواهید داشت.

درجا نزنید

اگر تمام وقت خود را صرف ناراحتی برای فرصت های از دست داده یا نگرانی درمورد آینده ی خود کنید، فرصت های زمان حال و همچنین خوش شانسی را از دست خواهید داد. پس باید از فکر کردن درمورد گذشته دست بکشید و تمرکز خود را بر روی زمان حال بگذارید. به این فکر کنید که چگونه می توانید زندگی خود را عوض کنید، همین امروز تصمیم بگیرید و فرصت هایی را که می توانند زندگی شما را برای همیشه تغییر دهند به چنگ آورید.

تبلیغات

1 نظر

  1. منم مطلبی بلم اگه امروز بدشانسی اوردید بدونید مقدمه خوشانسی فرداست
    خودم تجربه کردم اینو ۲ تا بدشانسی پشت سر هم اوردم اما روز بعد یه خوش شانسی بزرگ اوردم

پاسخ دادن

نظر خود را وارد کتید
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید