چگونه در دانشگاه جذاب باشیم؟ راهنمای کامل برای دخترها

0
6008
چگونه در دانشگاه جذاب باشیم؟ روش های جذاب شدن دخترها در دانشگاه

اگر به دنبال کسب جذابیت و داشتن رابطه ای دوستانه با همکلاسی های خود هستید، در این مقاله به خواسته خود خواهید رسید. سوالی که ذهن بسیاری از دانشجویان جدیدالورود را به خود درگیر می کند این است که ” چگونه در دانشگاه جذاب باشیم “. با مطالعه این مقاله می توانید برای این سوال خود پاسخ مناسبی پیدا کنید. قبل از شروع باید به این نکته توجه داشته باشید که میان تقویت شخصیت خود و جذاب بودن در دانشگاه، تفاوت زیادی وجود دارد. جذاب بودن تا حد زیادی به طرز فکر افراد بستگی دارد. ممکن است شما کسی را جذاب بدانید که از نظر بقیه اصلا جذاب نباشد. مطمئنا اگر از چند نفر در مورد یکی از دانشجویان سوال کنید به این نکته پی خواهید برد. اما این ها نکته اصلی قضیه نیستند.

نکته اصلی این است که جذاب بودن، لزوما به معنای موفق و خوشحال بودن نیست. ارزش دادن به دیگر افراد و احساس خوب ناشی از آن، بسیار شیرین تر و لذت بخش تر از این است که اطرافیان تان به شما احترام بگذارند(از شما بترسند). مشکلی که با جذاب بودن در دانشگاه همراه است، این است که شما در این مورد می بایست وابسته به نظر افراد دیگر باشید. زمانی هم که به عقیده دیگران محتاج باشید و بعضی چیزها مطابق میل شما پیش نروند، احساس خواهید کرد که تمام دنیا از کنترل تان خارج شده است.

به علاوه، باحال و جذاب بودن در دانشگاه مشکلات دیگری نظیر داشتن دوست های قلابی را به همراه دارد. همچنین این نکته را در نظر داشته باشید که جذاب بودن در دانشگاه امری زودگذر است و پس از اتمام درس تان می بایست همه چیز را از اول شروع کنید. بنابر عقیده بسیاری از افراد، آنهایی که دوست دارند جذاب باشند، بیشتر ادعا می کنند تا عمل. پس برداشتی که بعد از خواندن این مقاله خواهید داشت کاملا به خود شما بستگی دارد. اگر همچنان سوالی که در ذهن دارید این است که ” چگونه در دانشگاه جذاب باشیم ” نکات این مقاله را مدنظر داشته باشید.

 

صمیمیت دوستان دانشگاه

حس دوستی و صمیمیت

ممکن است در مدرسه با گرفتن حال دیگران جذاب به نظر می رسیدید، اما برای جذاب بودن در دانشگاه می بایست روی تمام افرادی که با آنها برخورد دارید تاثیر مثبتی داشته باشید. این موضوع به این معناست که شما می بایست همیشه حس صمیمیت و دوستی داشته باشید. با انجام این کار، به سرعت دوست های جدیدی در دانشگاه و حتی در میان اساتید پیدا خواهید کرد. داشتن یک لبخند بزرگ روی لب و لحنی صمیمی و دوستانه، چندین برابر تاثیر خواهد داشت.

اگر جذاب بودن در دانشگاه جزو اهداف مهم شما است، نباید وارد حواشی شوید. بحث کردن با هم اتاقی یا همکلاسی تان بر سر موضوعات بی ارزش و احمقانه ممکن است رابطه شما را قطع کرده و همچنین باعث شود دیگر دوستان تان هم مجبور به طرفداری کردن از یکی از شما شوند. همچنین نباید بی تفاوت از کنار بعضی مسائل عبور کنید؛ بلکه کمی اهمیت دادن به مسائل کوچک برای اطرافیان تان جذاب خواهد بود.

بهترین قسمت داشتن دوست های زیاد، زمانی است که در دانشگاه قدم می زنید و از کنار هر کسی که رد می شوید با شما سلام و احوالپرسی می کند. هنگامی که افراد زیادی را بشناسید به راحتی می توانید تفریحات زیادی داشته باشید و خوش بگذرانید. گذراندن دوران دانشجویی به این صورت تفاوت زیادی با این دارد که در کل دوران دانشجویی تان با یک یا دو نفر از دوستان تان به کافه بروید و هیچ یک از بچه های دانشگاه را به خوبی نشناسید. یا حتی می تواند بدتر هم باشد و مجبور شوید در این دوران تنها بیرون رفته و کل روز را با گوشی موبایل خود بگذرانید!

 

رفتن به سفر با دوستان

ماجراجو بودن

هرقدر هم که فیلم نگاه کردن و انجام بازی های کامپیوتری برایتان جذاب باشد، دانشگاه زمان ریسک کردن و حتی اشتباه کردن است. یکی از راه هایی که باید امتحان کنید، ماجراجو بودن است. اگر دوست هایتان خیلی پایه این کارها نیستند، آنها را ترغیب کنید و به مسافرت های کوچک و نزدیک، رودخانه های اطراف شهر یا مکان های مشابه بروید. سعی کنید هر موقعیتی که پیدا کردید، دوستان تان را برای رفتن به تعطیلات متقاعد کنید.

در کنار تفریح کردن و کسب عنوان ” تفریح کننده ترین آدم ” در دانشگاه، تعداد زیادی داستان و خاطره خواهید داشت که می توانید آنها را با دیگران به اشتراک بگذارید. تصور کنید که آیا تفاوتی میان اینکه دوست تان از شما بپرسد ” چه خبر “، و شما در پاسخ بگویید ” خبری نیست ” یا بگویید ” دیروز با بچه ها رفته بودیم کوهنوردی ” و سپس به سراغ جزئیات جذاب آن بروید، وجود دارد یا خیر!

به اشتراک گذاشتن تجربیات ماجراجویانه شما در زندگی، ممکن است در هر مکان و زمانی اتفاق افتد؛ مثلا در یک مهمانی با دوستان و همکلاسی هایتان، یا در هنگام صحبت کردن با آنها در بین کلاس ها. با داشتن چنین تجربیاتی، دیگر لازم نیست تا با دوستان تان درمورد افراد دیگر غیبت کنید یا مدام از مسائل درسی حرف بزنید! بلکه می توانید داستان های جذاب مختص خود را داشته باشید. سعی کنید که نه تنها برای جذاب بودن، بلکه برای داشتن بهترین مباحث برای صحبت کردن با دیگران، ماجراجویی را امتحان کنید.

البته ما از این نکته کاملا آگاه هستیم که بسیاری از دختر خانم های ایرانی برای رفتن به سفر و ماجراجویی، محدودیت دارند. اما با وجود این محدودیت ها باز هم می توانید اماکن تفریحی جذابی را در اطراف خود پیدا کنید و به ماجراجویی های کوچکتر بپردازید.

 

صحبت کردن با همکلاسی های دانشگاه

فعالیت در رویدادهای اجتماعی

مسلما یکی از مهم ترین کارهایی که باید برای باحال و جذاب بودن در دانشگاه انجام دهید، شرکت در رویدادهای اجتماعی است. مثلا برای بازی های جام جهانی یا دربی به کافه ها و اماکنی در اطراف دانشگاه که بازی را پخش می کنند، یا مهمانی های دانشجویی که برای دیدن فوتبال ترتیب داده می شوند، بروید یا اگر در خوابگاه هستید همگی در یک اتاق جمع شوید و فوتبال را ببینید. در این اماکن می توانید با افراد جدیدی نیز آشنا شوید. سعی کنید به هر طریقی که شده یک موضوع مشترک با افراد پیدا کنید و از طریق همان موضوع، رابطه دوستی تان را بنا کنید. با شرکت در این رویدادها افراد بیشتری را خواهید شناخت و احتمالا جک هایی در میان تان به وجود خواهد آمد که تنها خودتان آنها را خواهید فهمید! توجه داشته باشید که این جمع ها می توانند کاملا دخترانه بوده و هم می توانند شامل همکلاسی های پسر شما باشد. فقط باید ببینید با کدام راحت تر هستید.

این نتایج جذاب تنها با رفتن به رویدادهای مختلف و داشتن دوستانی باحال امکان پذیر خواهد بود. زندگی اجتماعی شما شبیه به یک گلوله برفی می باشد؛ هرچه بیشتر بگذرد، به سادگی می توانید دوست های بیشتری پیدا کنید و اوقات خوشی را سپری کنید. اگر با این روند پیش بروید، همیشه شنبه ها سر کلاس پاسخ خوبی برای این سوال دوست تان که ” آخر هفته چیکار کردی؟ ” خواهید داشت.

 

داشتن احساس صمیمیت میان دانشجویان دختر و پسر

دوست های جنس مخالف

اگر طرز فکرتان، تنها داشتن دوست های پسر معمولی است و آنها نیز طرز فکری مشابه شما دارند و نه بیشتر از آن، دوستی با جنس مخالف در دانشگاه مشکلی نخواهد داشت. قسمتی از بحث باحال و جذاب بودن در دانشگاه برای دخترها، متفاوت بودن با دیگران است و داشتن دوست های هم دانشگاهی پسر نیز از نشانه های همین تفاوت می باشد. هنگامی که دوست های پسر زیادی داشته باشید، احتمال اینکه به رویدادها و اماکن جذاب و مفرح بیشتری دعوت شوید هم افزایش می یابد.

اگر تعداد دوست ها و همکلاسی های پسرتان زیاد بود، می توانید آنها را به دوست های دخترتان نیز معرفی کرده و به این طریق سبب خیر هم شوید! یا اگر قصد داشته باشید یک مهمانی به راه اندازید، لیست بلند و بالایی از افراد خواهید داشت که در آن بین، تناسبات جنسیتی کاملا برقرار است. معمولا افراد، شخصی که ارتباط زیادی با دیگران دارد را به خوبی تشخیص می دهند.

 

استایل زیبای دختر دانشجو

ظاهر شیک و جذاب

در مقالات قبلی ریموژ، اشاراتی به تاثیرات لباس پوشیدن بر روی کاهش و افزایش اعتماد به نفس کرده ایم. اگر به دنبال پاسخ سوال ” چگونه در دانشگاه جذاب باشیم ” خود هستید، باید استایل دانشجویی خود را طوری انتخاب کنید که موجب افزایش اعتماد به نفس تان شود. اینکه بی توجه به ظاهر خود از تخت خواب بیرون آمده و بدون حمام کردن و درست کردن موهایتان مستقیم به دانشگاه بروید، هیچ پیامد مثبتی برایتان به همراه نخواهد داشت. پس هیچ زمان این کار را انجام ندهید.

به جای آن، قبل از رفتن به دانشگاه حمام کرده و موهایتان را مرتب کنید؛ دندان هایتان را مسواک زده و لباس هایی به تن کنید که مناسب استایل شما باشد. لباس هایتان را متناسب با علاقه خود و همچنین میزان آزادی که در دانشگاه دارید انتخاب کنید. به غیر از دانشگاه، برای درخشیدن در مهمانی های دوستانه تان نیز می بایست این اصول را رعایت کنید. از آنجا که بسیاری از مهمانی ها تِم لباس پوشیدن دارند، بسیاری از افراد از چندین روز قبل برای لباس و مدل موی خود در آن شب برنامه ریزی می کنند. به همین دلیل شما نمی توانید از خواب بیدار شوید و همان شکلی به مهمانی بروید. آنجاست که باید بهترین استایل خود را نشان دهید.

 

صحبت کردن و روابط دانشجویان

زیاده روی کردن

در کنار هدف جذاب بودن در دانشگاه، می بایست مراقب باشید که مرزها را رد نکنید. این کار ممکن است به شما و شخصیت تان آسیب هایی وارد کند که بسیاری از آنها جبران ناپذیر می باشند. برای مثال، می بایست طرز صحبت کردن و برخورد و رفتارتان را تحت کنترل داشته باشید و از مرزها فراتر نروید. ممکن است شما به عنوان یک دختر در دانشگاه آزادی بیشتری نسبت به قبل داشته باشید. این آزادی در اکثر موارد از جمله لباس پوشیدن، صحبت کردن و انتخاب دوستان تان وجود دارد؛ اما باید حد و حدودی برای خود مشخص کنید و هیچ یک از رفتارهای خارج از چارچوب را انجام ندهید. تفریح کردن یا به زبان ساده تر، عشق و حال کردن با دوستان، تا آخر عمر همراه تان نخواهند بود. تنها چیزی که همیشه با خود خواهید داشت یاد و خاطره این دوران و اتفاقات آن است. پس سعی کنید کارهای جبران ناپذیری انجام ندهید.

 

یک دختر دانشجو در حال گوش دادن به موسیقی

آشنایی با موسیقی

هنگامی که با موسیقی و آهنگ آشنایی داشته باشید، به سراغ آهنگ های تکراری و حوصله سربر رادیو نخواهید رفت! بلکه فولدر مخصوص به خود را خواهید داشت، با خواننده های مختلف آشنا خواهید بود و حتی می توانید زودتر از بقیه افراد، آهنگ های جدید را پیدا کنید. مثلا می توانید هنگامی که آهنگ جدیدی از یک خواننده یا گروه منتشر می شود، قبل از اینکه بقیه مطلع شوند آن را در گروه دوستان تان ارسال کنید. با این روند، هر کسی دنبال هر آهنگی که بود به سراغ شما خواهد آمد. این کار باعث می شود تا از دیگران متمایز شده و ارزش شما در میان اطرافیان تان بیشتر و بیشتر شود. انجام این کار شما را از یک دختر مدرسه ای، به دانشجو تبدیل می کند.

اطلاعات و دانشی که از این آهنگ ها کسب می کنید، می تواند باعث شود تا زمانی که می خواهید در جمع های دوستانه خود آهنگ بگذارید، با جمله ” حالا چه آهنگی بذارم ” روبه رو نشوید. یا مثلا هنگامی که در ماشین کابل AUX در دست شما بود، بدانید چه آهنگی باید پلی کنید. از آهنگ خواندن در جاده گرفته تا فریاد زدن در کنسرت ها، آشنایی با موسیقی به شما کمک می کند تا شخصیت خود را تثبیت کنید.

 

دختر دانشجو

ورزش کردن و رسیدگی به اندام

تمام افراد زیبایی اندام دیگر اشخاص را درک کرده و متوجه می شوند. به همین دلیل است که اکثر دخترهای جذاب دانشگاه تان، اندام زیبایی دارند. پس اگر شما هم قصد دارید جذاب به نظر برسید، نمی توانید با چاق بودن آن را عملی کنید. عدم وجود تناسب اندام باعث می شود تا نتوانید لباس های مورد علاقه تان را بپوشید؛ چراکه احتمالا کمد لباس هایتان تنها به چند گزینه محدود هستند. لباس ها و مانتوهای تنگ و شلوارهای جین چسبان، در صورتی که خوش اندام نباشید، استایل شما را جذاب نخواهند کرد. مطمئنا نمی خواهید زمانی که دوستان تان شما را در استخر، باشگاه یا مهمانی می بینند چاق و بد هیکل به نظر برسید.  پس سعی کنید به اندام خود رسیدگی کنید.

برای رسیدگی کردن به اندام خود ممکن است رفتن به باشگاه های ورزشی را انتخاب کنید که گزینه بسیار خوبی هم می باشد. چراکه رفتن به باشگاه های ورزشی و این قبیل اماکن باعث می شود علاوه بر دوستان دانشگاه خود، دوست های دیگری هم پیدا کنید. به طور کلی برای جذاب بودن در دانشگاه، غذاهای سالم مصرف کنید، ورزش کنید، پشتکار داشته باشید و اگر به سرعت به اندام مورد نظر خود دست نیافتید، دست از تمرین و تلاش برندارید.

 

رویاپردازی دختران دانشجو

بلند پروازی

خیلی جذاب است که باهوش باشید و در عین حال اهدافی بزرگ برای خود داشته باشید. اما چیزی که جذابیت ندارد این است که با گفتن اینکه قصد دارید رییس جمهور شوید یا از این قبیل اهداف بزرگ در سر دارید، اطرافیان تان را از خود دور کنید. مطمئنا اگر در یک مهمانی گوشه ای بایستید و رفتار اطرافیان تان را یادداشت کنید، کمکی به رییس جمهور شدن تان نخواهد کرد و فقط باعث خواهد شد که مانند یک دیوانه عجیب به نظر برسید!

یک قانون نگفته وجود دارد که می گوید بلند پرواز بودن اصلا جذاب نیست! هنگامی که شما بلند پروازترین فرد جمع باشید، باعث ایجاد حس بد در دیگر افراد می شود. اگر قصد دارید در دانشگاه و همچنین در خارج از آن جذاب به نظر برسید و این صفت، یکی از خصلت های شماست، سعی کنید آن را تا حد ممکن کاهش دهید تا دیگران از شما متنفر نشوند. مثلا در همان مثال ریاست جمهوری، سعی کنید به جای رییس جمهور شدن، بیشتر به وزیر بودن فکر کنید تا با بازخورد بهتری از مردم مواجه شوید.

یکی دیگر از چیزهایی که اصلا جذابیت ندارد، این است که به جای ۴ سال، ۶ سال درس خوانده باشید، هیچ پولی نداشته باشید، و تازه در ۳۰ سالگی بخواهید اولین شغل واقعی تان را تجربه کنید. در این صورت همه در این فکر خواهند بود که چرا زندگی تان را سر و سامان نمی دهید. پس به طور کلی نتیجه ای که می توانید از این قسمت بگیرید این است که خیال پرداز باشید، اما به اندازه، و همچنین تعادل را رعایت کنید. این نکته نه تنها در دانشگاه، بلکه در تمام طول زندگی به دردتان خواهد خورد.

 

صحبت کردن دختران دانشجو با یکدیگر

سخن آخر

این مقاله در پاسخ به سوال ” چگونه در دانشگاه جذاب باشیم ” برای دخترها جمع آوری شده و شامل نکاتی است که هم در دانشگاه و هم در زندگی شخصی کارآمد می باشند.

طرز نگارش این مقاله کمی صمیمانه تر از دیگر مقالات می باشد تا بتوانید با آن همزاد پنداری کرده و به سادگی راه درست را پیدا کنید. این نکته را درنظر داشته باشید که جذاب و مشهور بودن چه در دانشگاه و چه در خارج از آن، هیچ مشکلی ندارد. تنها نکته ای که اهمیت دارد این است که حد و حدود خود را بدانید و فراتر از آن نروید.

تبلیغات

پاسخ دادن

نظر خود را وارد کتید
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید