چگونه در دانشگاه جذاب باشیم؟ راهنمای کامل برای پسرها

0
6170
چگونه در دانشگاه جذاب باشیم؟

برخی از پسرها در محیط دانشگاه یک سر و گردن بالاتر از همکلاسی های خود هستند. آن ها دوستان زیادی دارند، همیشه در مرکز توجه هستند، همه دوست دارند با آنها باشند و پسر و دختر جذب آنها می شوند. همه ما دوست داریم جای چنین افرادی باشیم، اما سوالی که مطرح می شود این است که چگونه در دانشگاه جذاب باشیم؟ در این مطلب با نکات لازم برای پسران جهت جذاب بودن در دانشگاه آشنا خواهید شد.

شاید تازه قصد ورود به دانشگاه را داشته باشید و یا شاید هم تجربه حضور در دانشگاه را در ترم های قبل نیز تجربه کرده باشید. دانشگاه محلی خاص و متفاوت است. شاید در دوران دبیرستان و یا در محله خود پسری با حال و جذاب محسوب می شدید، اما در دانشگاه قوانین بازی فرق می کند. خیلی از رفتارهای شاخص شما در میان دوستان صمیمی تان ممکن است در دانشگاه بچه گانه یا زننده به نظر برسد. پس اگر قرار است در جمع پسران جذاب دانشگاه جایی باز کنید، باید به ویژگی های رفتاری و ظاهری خود توجه ویژه داشته باشید.

 

پسر جذاب در کلاس دانشگاه

جذاب بودن در دانشگاه

استایل خوبی داشته باشید

برای جذاب بودن باید لباس های جذاب بپوشید. لباسی که در دانشگاه می پوشید را سرسری نگیرید. ممکن است از این واقعیت خوشتان نیاید، اما در دانشگاه به ظاهر شما نگاه می کنند.

وقتی در محیط دانشگاه قرار بگیرید، متوجه خواهید شد که چه استایلی جذاب و چه استایلی معمولی است. همچنین اگر خوب توجه کنید، متوجه می شوید که دخترها از چه ظاهری خوششان می آید. روش دیگری برای پیدا کردن استایل های جذاب این است که از لباس پوشیدن افراد معروف و سلبریتی هایی که این روزها بیشتر مورد توجه هستند الگو برداری کنید.

اگر لباس های بد ترکیب بپوشید، کسی شما را جذاب نخواهد دانست. افراد پس از دیدن شما برای بار اول، شما را قضاوت کرده و در آن دسته ای که ظاهرتان می گوید قرار خواهند داد. پس اگر استایل خوبی نداشته باشید، بعدا خیلی سخت تر می توانید خود را به عنوان یک پسر جذاب معرفی کنید.

 

ورزش کنید

ورزش کردن به دو دلیل می تواند باعث جذابیت شما در دانشگاه شود:

  • احساس بهتری نسبت به خودتان پیدا خواهید کرد.
  • دخترها از اندام ورزیده خوششان می آید (حداقل در دانشگاه).

پسری که می خواهد جذاب باشد، نمی تواند با بهانه کردن کمبود وقت از ورزش کردن یا باشگاه رفتن امتناع کند. همه ما زمان های آزادی داریم که آن ها را به ورزش کردن اختصاص دهیم، اما نحوه استفاده از این زمان ها به طرز تفکر ما بستگی دارد. اگر به دنبال اندامی ورزیده و جذاب هستید، ۴۵ تا ۶۰ دقیقه در روز را به ورزش کردن اختصاص داده و یا به باشگاه بروید.

 

دوستان جذابی داشته باشید

دوستان شما هستند که تجربیات و خاطرات دوران دانشگاه تان را شکل خواهند داد. اگر فرد باهوشی باشید، دوستان مختلفی با ویژگی های اجتماعی گوناگون پیدا خواهید کرد. باید برای درس خواندن، ورزش کردن، مهمانی رفتن، بیرون رفتن و … دوستانی داشته باشید. شاید برخی از دوستان تان به طور همزمان در چند گروه بالا جای بگیرند، اما نکته مهم، داشتن دوستانی با ویژگی های مختلف برای شرایط متفاوت است.

برای جذاب بودن به دوستان جذابی نیاز دارید که از شما فرد بهتری بسازند. یعنی دوستان پسر یا دختری که شما را به افراد جدید معرفی کنند، در درس ها کمک تان کنند، با شما به مهمانی بیایند، همراه با شما ورزش کنند. افرادی که بتوانید در زمینه های مختلف با آن ها صحبت کرده و خوش بگذرانید.

شما بر اساس افرادی که با آن ها دوست هستید نیز قضاوت خواهید شد، پس افراد جذابی را برای دوستی انتخاب کنید.

 

یک اکیپ پسرانه خوب داشته باشید

حضور در یک اکیپ پسرانه اجباری نیست، اما کمک زیادی به شما خواهد کرد. خیلی فکر می کنند داشتن اکیپ پسرانه فقط برای بچه مثبت ها است و پسران جذاب دانشگاه فقط با دخترها در ارتباط هستند. حضور در یک گروه پسرانه، سر شما را گرم می کند. دورهمی، مهمانی، گردش و … همچنین وجود چنین اکیپی دایره روابط اجتماعی شما را بزرگتر کرده و تعداد افرادی که در آینده با آن ها آشنا می شوید را افزایش می دهد.

نکته مثبت دیگر حضور در اکیپ پسرانه این است که شما می توانید خود را در موقعیت رهبری آن گروه قرار دهید، و این مهارت می تواند در تمام زندگی برای تان مفید باشد. پس تا وقتی که فکر نکنید رفت و آمد با چند تا پسر و سیگار کشیدن جلوی در دانشگاه شما را به آدم باحالی تبدیل می کند، حضور در یک اکیپ پسرانه به نفع شما خواهد بود.

 

نمرات خوبی بگیرید

هیچ وقت دلیل اصلی حضور خود در دانشگاه را فراموش نکنید. هر چقدر هم که در دانشگاه خوش بگذرد، با میزان خوش گذرانی های آینده که در صورت موفقیت در درس، کار و پول در آوردن به آن خواهید رسید، قابل مقایسه نخواهد بود.

البته منظور ما این نیست که با هوش بودن و جذابیت با هم در تناقض هستند و یا نمی توان هم خوش گذراند و هم نمرات خوبی گرفت. اما باید همیشه تعادل را در زندگی خود حفظ کنید. خوب درس بخوانید و در عین حال تا جای ممکن تفریح کنید.

همیشه پسری که به موضوع درس مسلط بوده و می داند در کلاس دانشگاه چه می گذرد، نسبت به پسری که فقط به تخته نگاه کرده و وقتی استاد از او سوال می کند به لکنت می افتد، جذاب تر است.

 

با تعدادی دختر در ارتباط باشید

کدام پسر بدش می آید تا با تعدادی دختر در ارتباط باشد؟ اگر ارتباط خود با دخترها را گسترش دهید، همه پسرهای دانشگاه آرزو خواهند کرد که به جای شما باشند. البته بقیه دخترها هم در مورد شما کنجکاو شده و ممکن است علاقه مند شوند تا شما را بیشتر بشناسند.

هدف جذاب شدن است، پس با دخترها ارتباط برقرار کنید، در دانشگاه با آن ها باشید، ناهار خود را با آن ها بخورید و سعی کنید در کنار آن ها راحت باشید. خیلی زود نحوه ارتباط برقرار کردن شما با این همه دختر به یکی از سوالات بزرگ در ذهن پسرهای دانشگاه تبدیل خواهد شد.

 

جایی از دانشگاه را پاتوق خود کنید

برای جذاب بودن باید دیده شوید. در هر دانشگاه جایی وجود دارد که همه دانشجوها در آن جا جمع شده، صحبت می کنند و خوراکی می خورند. شما نیز باید در همان محل دیده شوید. اگر هیچ وقت حضور نداشته باشید و از لاک خود بیرون نیایید، کسی هم شما را نخواهد شناخت. محل تجمع دانشجویان در دانشگاه را پاتوق خود کنید، با بقیه در ارتباط باشید و برنامه بچینید.

 

در دانشگاه حضور داشته باشید

دوران دانشجویی یعنی آزادی در حق انتخاب. اگر دلتان نخواهد می توانید کلاس را بپیچانید و یا حتی از دانشگاه خارج شده و برنامه های خود را در بیرون دانشگاه بگذارید. اما همان طور که در قسمت قبل هم گفته شد، برای تجربه کردن دوران دانشجویی باید در محیط دانشگاه حضور داشته باشید و دیده شوید.

یادتان باشد که باید شناخته شوید. اگر هیچ وقت حضور نداشته باشید، کسی هم شما را نخواهد شناخت. البته به شما نمی گوییم که سر کلاس ها نروید، چون این کار باعث می شود که ماهیت و علت اصلی دانشگاه رفتن شما زیر سوال برود.

 

از شبکه های اجتماعی استفاده کنید

زمانی استفاده از اورکات، یاهو ۳۶۰ و فیسبوک مد بود. اما الان دانشجویان ایرانی بیشتر از اینستاگرام و توئیتر استفاده می کنند.

لازم نیست هر گجت تازه ای که می آید را خریداری کنید یا اولین عضو ایرانی شبکه های اجتماعی جدید باشید، فقط کافی است در جایی که همه حضور دارند دیده شوید. قرار است جذاب باشید، پس فقط در شبکه های اجتماعی جذاب فعالیت کنید.

 

خودتان را درگیر حواشی نکنید

در دانشگاه حواشی زیادی اتفاق می افتد و این حواشی فقط برای دختر ها نیست. زمانی می رسد که هم اتاقی شما روی اعصاب تان می رود، با بهترین دوست تان دعوا می کنید و … سعی کنید تا جای ممکن از حواشی فاصله بگیرید، چون اصلا ارزشش را ندارند.

البته قرار نیست به دوستان خود وفادار نباشید. وفاداری خود به افراد را حفظ کنید، اما خود را درگیر مشکلات آن ها نکنید. همچنین تا جای ممکن برای خود دشمن تراشی نکنید، چون پشت سر شما حرف خواهند زد.

 

پسری در حال خواندن کتاب در کتابخانه دانشگاه

باورهای اشتباه در مورد جذاب بودن در دانشگاه

هر پسر یا دختری که قرار است وارد دانشگاه شود، تصوری متفاوت از آنجا دارد. آن هایی که فارغ التحصیل شده اند نیز بر اساس تجربیات شخصی خود، برداشتی از محیط دانشگاه دارند که لزوما درست نیست. پس ممکن است خیلی چیزها از زبان این و آن در مورد دانشگاه بشنوید که درست نبوده و فقط ذهنیت شما را خراب کند.

دانشگاه با هدف دوستی با جنس مخالف، خوش گذرانی و اکیپ کردن ساخته نشده است! هدف از دانشگاه رفتن این است که چیزهای جدیدی یاد گرفته و در آینده به واسطه آن ها مسیر شغلی و موفقیت خود را بسازید. شما نحوه دانش آموختن را در دانشگاه یاد می گیرید، در آنجا مستقل شده و طرز فکر جدیدی پیدا می کنید.

با در نظر گرفتن موارد بالا، باورهای غلطی نیز در مورد جذاب بودن در دانشگاه وجود دارد که در ادامه با آن ها آشنا خواهید شد.

 

باید مثل توپ بیلیارد بین مهمانی ها قل بخورید

فکر نکنید برای جذاب بودن باید هر شب در مهمانی بوده و نباید اصلا درس بخوانید. اگر این کار را بکنید، آخر ترم و زمانی که موقع امتحانات برسد احساس پشیمانی خواهید کرد. افرادی هستند که در دوران دانشگاه همیشه در حال مهمانی و تفریح بوده و به نظر خیلی هم جذاب می رسند. اما در آخر ترم اکثر درس های خود را می افتند که اصلا اتفاق جذابی نیست.

 

همه (غیر از شما) دارن عشق و حال می کنن

شاید فکر کنید اگر همیشه در حال عشق و حال نباشید، جذاب هم نخواهید بود. این باور کاملا اشتباه است. برخی از پسرهای دانشگاه همیشه در حال تفریح و خوشگذرانی هستند، اما این موضوع لزوما به معنی جذاب بودن آن ها نیست.

به دنبال عشق و حال ندوید. اگر پسر جذابی باشید و کلی آدم در اطراف خود جمع کنید، برنامه عشق و حال خودش جور خواهد شد.

 

از هر سه کلمه، یکی باید فحش باشد

این باور کاملا احمقانه است. برخی از پسرها فکر می کنند حالا که بزرگ شده اند، باید بد دهن هم باشند و این موضوع آن ها را جذاب خواهد کرد. ممکن است گفتن دو تا حرف زشت در ابتدا باعث خنده اطرافیانتان شود، اما در ادامه آن ها را اذیت کرده شما را در نظر آن ها احمق جلوه خواهد داد. مثل یک انسان بالغ و با شخصیت رفتار کنید تا نسبت به بقیه متمایز شوید.

 

باید خر پول باشید

برخی از پسرها این ذهنیت را دارند که به دلیل بی پولی نمی توانند جذاب باشند. اما یادتان نرود که شما یک دانشجو هستید ( نه یک بیزینس من) و قاعدتا نباید پول دار باشید (مگر آنکه ددی شارژتان کند).

پول دار بودن می تواند به جذابیت شما کمک کند (هیچ کس از ساعت رولکس و ماشین بی ام و بدش نمی آید)، اما پول دار نبودن شما را محکوم به عدم جذابیت نخواهد کرد. خوش گذرانی فقط با پول اتفاق نمی افتد، کافیست تا آدم های باحال و خوبی را دور خود جمع کنید.

 

پیچوندن کلاس ها باحاله

بعضی وقت ها مجبوریم کلاس را بپیچانیم (می فهمید؟ مجبوریم!)، اما نرفتن به سر تمام کلاس ها و پرسه زدن با پسرها و دخترهایی که بعدا هم می توان آن ها را دید، کار اشتباهی است.

یادتان نرود که برای چه هدفی وارد دانشگاه شده اید. و یادتان نرود که آخر ترم همه دخترها آویزان پسری هستند که درس ها را بلد است!

 

باید برای بقیه پسرها شاخ و شونه بکشید

دعوا نکنید، و برای بقیه پسرها شاخ و شونه نکشید. قلدری کردن فقط مخصوص احمق ها است. البته بهتر است دعوا کردن را بلد باشید تا در صورت نیاز و مواجهه با یک فرد قلدر از خودتان دفاع کنید (زدن طرف مقابل گزینه آخر است).

تبلیغات

پاسخ دادن

نظر خود را وارد کتید
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید