چگونه دوام رژ لب خود را بیشتر کنیم ؟ ۱۰ روش برای افزایش ماندگاری رژ لب

0
3046
راه هایی برای افزایش ماندگاری رژ لب و ماندگاری رژ لب

رژ لب مانکن های مجله های مد همیشه بی عیب و نقص به نظر می رسد. آن ها یک تیم حرفه ای برای اعمال رژ لب در اختیار دارند و تنها برای حدود یک ساعت باید در مورد دوام آن نگران باشند. برای مابقی ما رژ لب تا آخرین حد امکان باید دوام بیاورد، و هیچ کس را نداریم که آن را برای ما درست کند؛ بنابراین هر چیزی که موجب افزایش ماندگاری رژ لب شود، خبر خوشی محسوب خواهد شد. رژ لب یکی از سخت ترین عناصر آرایش است که شما را در طول روز زیباتر نشان می دهد. لب های شما همیشه در حال حرکت است؛ غذا می خورید، می نوشید و … بنابراین جای تعجب نیست که به زحمت دوام می آورد. با استفاده از نکات زیر قدرت بیشتری به دوام رژ لب تان ببخشید.

نکات افزایش ماندگاری رژ لب

۱٫ با لایه برداری کردن لب ها را نرم کنید

لب های خود را به طورمرتب لایه برداری کنید تا آنها نرم بمانند و پوسته هایی که از خشکی لب ها ایجاد شده اند، از بین بروند. می توانید با استفاده از اسکراب لایه برداری لب، این کار را انجام دهید یا فقط آنها را به آرامی مسواک کنید. یکی از فواید لایه برداری ، افزودن نرمی و لطافت بیشتری به لب های شما بوده و باعث می شود تا رژ لب برای مدت طولانی تری، عالی به نظر رسد.

 

۲٫ با لب های تمیز شروع کنید

به منظور افزایش ماندگاری رژ لب خود، باید قبل از اینکه شروع به استفاده از رژ لب کنید، مطمئن شوید که لب های شما کاملاً تمیز هستند. هرگونه روغن و چربی غذا یا مرطوب کننده های چرب روی صورت، از جذب شدن رژ لب به لب ها جلوگیری می کند. لب های خود را قبل از زدن رژ لب، کامل بشویید و برای اطمینان ازاینکه هیچ گونه رطوبتی باقی نمانده است، آن ها را پاک کنید.

مطلب مرتبط:  با موهای تیره چه آرایشی داشته باشیم؟ نکات آرایشی برای خانم های مو مشکی و قهوه ای

 

۳٫ لب های خود را به خوبی هیدراته نگه دارید

استفاده ی مرتب از بالم لب، علاوه بر اینکه کمک می کند تا لب های خود را لطیف و بدون پوسته پوسته شدن نگه دارید، ایده ی خوبی نیز برای استفاده از آن قبل از رژ لب است. بهترین روش برای انجام این کار این است که ابتدا بالم لب را استفاده کنید، پس از آن آرایش چشم  و صورت را انجام دهید و درآخرین لحظه رژ لب بزنید.

 

۴٫ از پرایمر لب استفاده کنید

اگر قصد افزایش ماندگاری رژ لب تان را دارید، اساسی ترین قانون، استفاده از یک پرایمر لب است. این مرحله ی کوچک روی لب شما یک پایه ی لطیف ایجاد خواهد کرد و باعث خواهد شد تا رژ لب شما خیلی بیشتر جذب لب ها شود. پرایمر لب را تمام فروشگاه ها نمی فروشند، اما برای آن خوب بگردید؛ زیرا ارزش وقت گذاشتن و تلاش کردن را دارد. پرایمرها بافت واکس مانندی دارند که کمک می کند تا رژ لب به خوبی جذب شده و دوام طولانی تری داشته باشد.

 

۵٫ بهترین برند ها را بشناسید

رژ لب های خیلی ارزان قیمت، خیلی زود پاک می شوند؛ به همین دلیل اگر واقعاً می خواهید دوام رژ لب تان بیشتر باشد، یک برند با کیفیت تهیه کنید. رژ لب یکی از اقلام لوازم آرایش است که هرقدر هم برای آن پول بدهید نتیجه ی بهتری خواهید دید، پس یا رژ لب نزنید، یا یک برند با کیفیت و با دوام تهیه کنید.

مطلب مرتبط:  آموزش روش صحیح رژ لب زدن - چگونه به درستی رژ لب بزنیم؟

یک خانم در حال استفاده از رژ لب

۶٫ رنگ مناسب را انتخاب کنید

رنگ رژ لب مورد استفاده ی شما نیز تعیین می کند که ماندگاری آن برای چه مدت خواهد بود. به طورکلی هر چقدر رژ لب، کم رنگ تر باشد سریع تر پاک می شود. رنگ های تیره تر حاوی رنگ دانه های بیشتری هستند؛ به همین دلیل رنگ خود را طولانی تر نگه می دارند و وقتی که غذا می خورید یا می نوشید یا حتی لب خود را لیس می زنید احتمال کمتری دارد که پاک شوند.

 

۷٫ از پخش شدن رژ لب جلوگیری کنید

برای افزایش ماندگاری رژ لب از خط لب استفاده کنید. هرچقدر بهتر دور لب ها را خط بکشید، از پخش شدن نیز می توانید جلوگیری کنید. حتی می توانید با استفاده از مقدار کمی ریمل ابرو یا چشم دور تا دور قسمت بیرونی خط لب خود، مانع از پخش شدن رژ لب خود شوید. این کار یک حصار نامرئی دور لب های شما ایجاد خواهد کرد که راه پخش شدن رژ لب را می بندد. در نهایت اگر قصد دارید رژ لب زدن را به بهترین شکل ممکن بیاموزید، اینجا کلیک کنید.

 

۸٫ دو لایه استفاده کنید

همیشه از یک لایه رژ استفاده کنید، آن را کمی با دستمال کاغذی پاک کنید و سپس دومین لایه را بزنید. این کار کمی زمان بر به نظرمی رسد، اما لایه ی اضافی دوم تفاوت زیادی ایجاد می کند. هرچقدر دوام رژ لب را بیشتر کنیم، همان قدر خوش رنگ تر به نظر می رسد.

 

۹٫ از پودر استفاده کنید

به عنوان حرکت آخر، پس از اینکه رژ لب را زدید یک دستمال یک لا روی لب های خود قرار دهید و بعد یک پودر مات را به آرامی روی آن پخش کنید. این کار به افزایش دوام رژ لب شما بسیار کمک خواهد کرد و آن را برای ساعت ها عالی نشان خواهد داد.

مطلب مرتبط:  ترفندهایی برای آرایش خانم های عینکی - چند نکته آرایشی که افراد عینکی باید بدانند

 

۱۰٫ درخشش لب ها را حذف کنید

برق لب ها معمولاً حاوی روغن و ترکیبات دیگری هستند که می توانند رنگ لب را در خود حل کنند، با رژ لب آمیخته شده و آن را آبکی کنند. با اینکه استفاده از برق لب بر روی رژ شما، جذاب به نظر می آید، اما اگر واقعاً می خواهید دوام رژ لب شما بیشتر شده و برای مدتی طولانی باقی بماند قید آن را بزنید.

تبلیغات

پاسخ دادن

نظر خود را وارد کتید
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید