چگونه دوباره اعتماد کنیم – شروع زندگی جدید پس از خیانت دیدن

0
4144
چگونه دوباره اعتماد کنیم - معرفی راهکارهایی برای شروع زندگی جدید

وقتی به شما دروغ می گویند یا خیانت می کنند، اعتماد کردن مجدد، سخت خواهد بود. احساس خشم و مورد خیانت واقع شدن از جانب طرف مقابلتان، باعث می شود تا مدت ها نه تنها به او، بلکه به هیچکس دیگر نیز اعتماد نکنید؛ اما همه افراد مثل هم نیستند و بعضی ها حتی ممکن است تغییر کنند. در اینجا ۱۰ راهکار به شما معرفی می شود، تا بتوانید دوباره اعتماد کنید و زندگی جدید خود را بسازید.

۱- خودتان را سرزنش نکنید

اگر می خواهید باز هم به کسی اعتماد کنید، اولین قدم این است که فکر نکنید ایراد از شما بوده و خودتان را با جملاتی مثل “باید می دانستم این طور می شود” یا “کجای کار اشتباه کردم” سرزنش نکنید. این را بدانید که اگر شریک زندگی تان به شما دروغ گفته یا خیانت می کند، آگاهانه آن را انجام می دهد و هیچ کس، حتی شما، او را مجبور به این کار نکرده است.

۲- سعی کنید دوباره به خودتان اعتماد کنید

زمانی که آسیب می بینید، فکر کردن به اینکه دیگر نمی توانید نه به خودتان و نه به هیچ کس دیگر اعتماد کنید، بسیار طبیعی است؛ اما خودتان را در گذشته به یاد بیاورید و به این فکر کنید که احساسات و غرایز شما همیشه درست بوده است. بنابراین سعی کنید اول آن اعتمادی که در گذشته به خودتان داشتید را بسازید، سپس به فکر اعتماد کردن به بقیه و شروع یک زندگی جدید باشید.

۳- خودتان را در اولویت قرار دهید

شاد باشید و داشتن زندگی شاد را در اولویت افکار خود قرار دهید. تنها به دلیل اینکه یک نفر به هر دلیلی به شما آسیب زده است، نمی توانید شاد نباشید. اگر اجازه دهید ناراحتی وجودتان را بگیرد، تنها باعث می شوید کسی که به شما خیانت کرده، برنده بازی شود؛ پس خودتان را هرچه زودتر جمع و جور کنید و زندگی خود را از نو بسازید.

مطلب مرتبط:  چگونه رابطه قبلی را فراموش کنیم؟

۴- فکر نکنید همه چیز را از دست داده اید

توانایی ما انسان ها در بزرگ جلوه دادن مسائل، فوق العاده است؛ مسلما خیانت به اعتماد انسان، واقعا آزاردهنده است؛ اما سعی کنید خوش بین باشید و به خود یادآوری کنید که این موضوع در گذر زمان قرار نیست زندگی شما را نابود کند و مطمئنا به مرور فراموش خواهد شد. چیزهایی که در زندگی دارید را با خود مرور کنید و چیزهای کوچکی را که از دست داده اید، فراموش کنید.

۵- همه را با یک چوب نرانید

یک راهکار دیگر برای اینکه دوباره اعتماد کنید، این است که همه را با یک چوب نرانید. باید بدانید که جمله ی ” همه ی مردها سر و ته یک کرباس اند ” واقعا درست نیست. با این حال، خیلی از افراد به دلیل اینکه از جانب یک مرد آزرده می شوند، کم کم به این حرف اعتقاد پیدا می کنند. ممکن است دوستانتان این جملات را برای تسلی شما به کار برند. اما همیشه باید این را بدانید که همه ی آدم ها مانند یکدیگر نیستند.

۶- برای شروع رابطه ی جدید، عجله نکنید

برای ورود به یک رابطه ی جدید، صبر کنید تا دردهایتان التیام بخشد. فردی که به او خیانت شده، آسیبی دیده که به اندازه ی درد یک فرد عزادار، سنگین است؛ بنابراین باید تا زمانی که زخم هایتان التیام پیدا کنند تأمل کنید. پس برای شروع یک رابطه ی جدید، خیلی زود وسوسه نشوید.

۷- به سراغ افرادی بروید که به آن ها اعتماد دارید

اجازه ندهید فردی که به شما آسیب زده است، تمام روابط آینده ی شما را تحت تاثیر قرار دهد. کسانی را به یاد آورید، که اطراف شما هستند و می توانید به آنها اعتماد کنید و تجربیات خود را با آن ها در میان بگذارید؛ حرف زدن، همیشه مرهم خوبی برای دردهای انسان است.

مطلب مرتبط:  کادو تولد برای مادر - راهنمای کامل خرید بهترین کادو برای مادران

۸- سعی کنید بفهمید دلیل این که چنین اتفاقی افتاده چه بوده است

قدم بعدی برای اعتماد دوباره، این است که سعی کنید بفهمید دلیل این اتفاق و خیانتی که دیده اید، چه بوده است. بعضی از افراد، بی رحمانه دروغ می گویند. اما اغلب افراد بعد از دروغ گفتن یا خیانت کردن، پشیمان می شوند. اینکه سعی کنید بفهمید چرا به شما دروغ گفته شده، کار سختی نیست و باعث خواهد شد که دست ازسرزنش خود بردارید.

۹- چند گام به سوی اعتماد دوباره بردارید

با گذر زمان، دوباره به افراد مختلفی اعتماد خواهید کرد و زندگی جدید ی را برای خود آغاز خواهید کرد. اما شاید نیاز داشته باشید برای این کار، کمی بیشتر تلاش کنید. این کار را به آرامی شروع کنید و به خودتان زمان بدهید؛ اما واقعا و از ته دل تلاش کنید و قلب خود را دوباره به سمت دیگر افراد باز کنید؛ در غیر این صورت، تلخی و عدم اطمینان، هر روز در شما بیشتر و بیشتر می شود.

۱۰- هر وقت که توانستید ببخشید

در آخر باید گفت بهترین راه برای حرکت به سمت جلو و شروع زندگی جدید ، رها کردن گذشته است؛ اگر نفرت از فرد خائن را در خود پرورش دهید، فقط آزارتان می دهد و باعث می شود عدم اطمینان شما به بقیه نیز، بیشتر و بیشتر شود؛ بنابراین اگر می توانید، او را ببخشید و اگرنه، کاملا فراموشش کنید؛ به یاد داشته باشید شما از او مهمتر هستید و نباید اجازه دهید که او چیزی که هستید را تغییر دهد.

تبلیغات

پاسخ دادن

نظر خود را وارد کتید
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید