چگونه رابطه را ترمیم کنیم؟ راه های ترمیم رابطه عاشقانه

0
1276
روش هایی برای اینکه چگونه رابطه را ترمیم کنیم؟ معرفی تمامی روش های ترمیم رابطه عاشقانه

یک حساب سرانگشتی ساده می گوید که اگر شما برای حفظ و ترمیم رابطه عاشقانه خود تلاش نکنید، دوام نخواهد یافت. چه در ماه عسل باشید و چه مدت ها با شریک زنگی خود در رابطه باشید، همیشه فرصت برای ترمیم رابطه و بهبود آن وجود دارد. یکی از سوالاتی که بسیاری از افراد با آن مواجه هستند این است که چگونه رابطه را ترمیم کنیم؟ به عبارتی دیگر، برای تدوام عشق و ترمیم رابطه عاشقانه چه باید کرد؟ همه ما می دانیم که در یک رابطه تازه، احساس شگفت انگیزی مانند آتش بازی و پرواز پروانه ها دیده می شود؛ اما چگونه بعد از این که به روزمرگی و تکرار رسیدیم، این پروانه ها را بار دیگر به پرواز درآوریم؟ در ادامه این مقاله روش هایی ارائه می شود که نه تنها بیشترین احساس رومانتیک را به رابطه بر می گرداند و آن را ترمیم می کند، بلکه باعث می شود تا رابطه تان را با نگاهی تازه و درخشان ببینید.

 

یک زوج در آشپزخانه

قرارهای دونفره منظم

یکی از مهمترین نکاتی که به کمک آن می توان عشق را به رابطه برگردانده ، ترمیم کرده یا زنده نگه دارد این است که هرگز قرارهای دو نفره با شریک زندگی تان را (حتی بعد از ازدواج) قطع نکنید. زوجی که صاحب فرزند هستند سخت تر می توانند عشقی که هر رابطه ای را موفق نگه می دارد را مجددا روشن کنند. به همین علت است که قرارهای دونفره اهمیت زیادی دارند. یک قرار عاشقانه دو نفره به این معنا نیست که شما باید یک پرستار بچه استخدام کنید! تنها کافی است که یک قرار شبانه دیروقت در خانه خودتان برنامه ریزی کنید. بچه ها را زودتر بخوابانید و باقی شب را برای یکدیگر وقت بگذارید. برای اینکه این کار مثل سابق پرحرارت و جذاب شود، هر دفعه آن را ویژه و جدید کنید. غذایی بپزید که برای هر دوی شما جدید است، یا یک بازی جدید در حین صرف یک دسر مخصوص انجام دهید. این روش روشی است که می توانید چیزهای جدیدی را به عنوان یک زوج تجربه و امتحان کنید؛ قطعا این روش رابطه شما را شاد و جالب و صد در صد ترمیم می کند.

 

یک زوج جوان در حال صحبت کردن در کافه

دوری از تکنولوژی

یکی از مواردی که یک رابطه را به سرعت از بین می برد، وجود تکنولوژی است. تکنولوژی می تواند هر چیزی باشد؛ از تلویزیون و کامپیوتر گرفته تا حتی گوشی تلفن همراه شما. امروزه افراد به جای اینکه در لحظه با یکدیگر باشند، وقت زیادی را با تلفن های همراه خود می گذرانند. اگر به آن فکر کنید متوجه خواهید شد که این موضوع بسیار ساده ای است. وقتی به گوشی خود نگاه می کنید نمی توانید با شریک خود تماس چشمی برقرار کنید. این به این معنا نیست که باید گوشی خود را در منزل از خود دور نگه دارید؛ زمانی که اوقات مفیدی را با معشوق خود می گذرانید، آن را در کیف خود بگذارید.

 

سورپرایز کردن شریک زندگی

سورپرایز کردن

همه افراد عاشق سورپرایز شدن هستند. حتی افرادی که چنین ادعایی ندارند منتظرند که از آسمان گاه و بیگاه چیز باارزش هر چند کوچکی برایشان بیاید. سورپرایز به این معنا نیست که شما باید مشتی اسکناس به شخصی بدهید تا او را خوشحال کنید. در بسیاری از کارهای کوچک نیز زیبایی غیر قابل وصفی وجود دارد. کارهای کوچکی مانند برنامه ریزی برای رفتن به یک پیکنیک هیجان انگیز، یا یک کارت پستال یا یک عکس قاب شده، به شریک شما یادآوری می کند که شما به فکر او هستید و قلبا برایش ارزش قائل هستید. پس خلاق باشید.

 

سفر کردن با شریک زندگی

سفر کردن

یکی از بزرگترین دلایلی که باعث از بین رفتن عشق و علاقه در زندگی مشترک و ایجاد حس روزمرگی می شود، این است که معمولا افراد زندگی پرمشغله ای دارند. میان کار و فراز و نشیب های زندگی، بسیاری از چیزها فراموش می شود؛ با این وجود رابطه شما نباید یکی از این موارد باشد. حتی اگر واقعا سرتان شلوغ است، باز هم بی نهایت مهم است که شلوغی ها را کنار بگذارید؛ حتی اگر فقط برای آخر هفته باشد. یک آخر هفته را مشخص کنید و هیچ عذری هم برایش نیاورید. این به معنی آن نیست که باید به مکان دوری بروید. تعطیلی آخر هفته در داخل شهر، تجربه چیزی جدید یا مکان های ناآشنا می توانند سوخت مورد نیاز برای روشن ماندن رابطه تان را تامین کنند.

 

قایق سواری

ماجراجویی کردن

چه روشی بهتر از اینکه جان دوباره ای به رابطه تان دهید و برای ترمیم آن، تمام تلاش تان را بکنید. هنگامی که به دنبال هیجان در زندگی روزمره تان هستید، به دنبال کارهایی که موجب افزایش آدرنالین می شوند بروید؛ مثلا اگر هر دوی شما از جمله افرادی هستید که از پریدن از هواپیما لذت می برید، پس آن را انجام دهید! اما اگر شما هم مثل بسیاری از افراد دیگر نوعی ترس در وجودتان دارید، شاید این ایده خوبی باشد تا از چیزهای کوچکتر شروع کنید. مثلا می توانید قایق سواری های دو نفره امتحان کنید یا اگر به دنبال کاری کوچک هستید، جریان آرام یک رودخانه برای روشن کردن هر حس ماجراجویی کافی خواهد بود. در این میان بدون آنکه بدانید حس اطمینان را در رابطه تان افزایش داده اید.

 

گرفتن دست های عشق زندگی

اهمیت لمس عاشقانه

برخی اوقات، تمام چیزی که برای ترمیم رابطه عاشقانه تان نیاز دارید، این است که دوباره شریک تان را کشف کنید. در کتاب “پنج زبان عشق” نوشته گری چپمن، درباره اهمیت لمس عاشقانه شریکتان صحبت می کند؛ این نویسنده حتی آن را یکی از پنج زبان عشق می داند. یکی از روش های مفید ابراز عشق و توجه نشان دادن، حساس بودن نسبت به لمس شریک زندگی تان است. گذراندن وقت برای شناختن معشوق تان نه تنها از لحاظ هیجانی، بلکه از لحاظ جسمی نیز مهم است. لمس انسان، قدرتی جادویی دارد. گرمای پوست شما روشی عالی برای این است که به معشوق تان یادآوری کنید که هنوز برایتان ارزش دارد. از کارهای کوچک مانند نوازش آرام موی سر او شروع کنید. حتی حرکتی کوچک مانند لمس زانو نیز می تواند در یادآوری این موضوع که چقدر رابطه و لمس کردن او برایتان مهم است، کمک کند.

 

یک زوج شاد در حال خوردن بستنی

راستی و صداقت

هیچ چیز بیشتر از بی اعتمادی نمی تواند جلوی تدوام یک رابطه را بگیرد. به همین دلیل مهم است بگویید منظورتان چه بوده و بپرسید او چه منظوری داشته است. اسرار می توانند بنیان یک رابطه را ویران کنند. بنابراین اگر چیزی ذهن شما را در رابطه با شریک زندگی تان مشغول کرده است، احتمالا در برخورد شما با او نیز تاثیر گذاشته است؛ پس حتما راجع به آن صحبت کنید. بگذارید احساسات تان شنیده و درک شوند. اگر رابطه شما به اندازه کافی محکم است، شریک زندگی تان باید بتواند هر نوع نگرانی پیش آمده را برطرف کند.

 

صحبت کردن با همسر و درک ناراحتی های او

هیچ چیز کامل نیست

بزرگترین چیزی که برای ترمیم رابطه تان باید بدانید دانستن این مسئله است که هیچ چیز کامل نیست. زمانی که شما عینک خوش بینی را بردارید، تازه می توانید ببینید که رابطه شما و شریک زندگی تان واقعا چگونه است. همچنین این روش، روشی عالی برای کم کردن فشار است تا بتوانید از دریچه ای دیگر به یکدیگر نگاه کنید. حتی با اعتماد به نفس ترین افراد هم زمانی که صحبت از عشق و عاشقی می شود ممکن است احساس ناامنی کنند. بی اعتمادی منجر به حسادت می شود که این موضوع برای هر رابطه ای سم است. پس بگذارید شریک زندگی تان بداند که شما نیز کامل نیستید. این موجب می شود شرایط هر دوی شما برابر باشد تا بتوانید با یکدیگر رابطه تان را مجددا بسازید.

 

خوردن کیک و قهوه در کافه با شریک زندگی

لذت بردن از عشق

زمانی که با نگاهی جدید به رابطه تان بنگرید، پیدا کردن روش های ترمیم رابطه عاشقانه و برگرداندن عشق به آن، بسیار آسان تر است. علاوه بر این، واقع بین بودن نیز مهم است. گاهی اوقات برای حل مسائل رابطه تان، بیشتر از یک آخر هفته زمان لازم است. بنابراین وقت بگذارید و صبور باشید. اگر رابطه شما ارزش تلاش کردن را دارد، پس نهایت تلاش تان را بکنید. متوجه خواهید شد که با زمان درست و ابزار درست می توانید دوباره پروانه ها را در رابطه تان به پرواز درآورید.

آیا نکات دیگری برای چگونگی ترمیم رابطه عاشقانه می دانید؟ آن را در قسمت نظرات با ما در میان بگذارید.

تبلیغات

پاسخ دادن

نظر خود را وارد کتید
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید