رژ لب دارای انواع و اقسام رنگ های مختلف، از کمرنگ تا پررنگ است. اما انتخاب یک رژ لب مناسب برای شما، پیچیده تر از چیزی ست که تصور می کنید. رژلبی که انتخاب میکنید باید با توجه به موارد مختلفی انتخاب شود که ما در این مقاله این نکات را برایتان شرح داده ایم. با رعایت این نکات می توانید بهترین و مناسبترین رژلب را خریداری کنید.

رنگ پوستتان را بشناسید

اولین و اساسی ترین مرحله برای انتخاب رنگ رژلب، شناسایی رنگ پوستتان است. بسیاری از افراد با رنگ پوستشان آشنایی کافی را دارند. اما اگر نمی دانید پوستتان در چه تناژ رنگی است، سعی کنید در نور طبیعی در یک آیئنه کاملاً تمیز به خود نگاه کنید تا به رنگ پوست خود پی ببرید. اگر بازهم متوجه آن نشدید، می توانید به فروشگاه های آرایشی رفته و از آن ها بخواهید تا شما را برای پیدا کردن رنگ پوستتان راهنمایی کنند.

پوست تیره

اگر در نهایت دریافتید که پوست شما تیره است، بهترین انتخاب برای شما رژلب هایی در تناژ رنگی قرمز شرابی و یا قهوه ای ست. به طور کلی هر رنگ رژلبی که ته رنگ برنز داشته باشد برای شما مناسب است. همچنین استفاده از رژلب های صورتی در فصل تابستان جذابیت بسیار زیادی به لب های شما می دهد.

پوست متوسط

اگر رنگ پوست شما متوسط یا سبزه و یا زیتونی ست، می توانید از رژلب های نسبتاً تیره مثل قرمز آجری استفاده کنید که رنگ لب و پوست شما را متعادل کند. به طور کلی سعی کنید از استفاده از رژلب های روشن تر از رنگ پوستتان بپرهیزید و از رژلب های تیره تر بیشتر استفاده کنید.

پوست روشن

به افرادی با پوست روشن توصیه می شود از رژلب هایی متوسط رو به روشن مثل کرمی و یا پوست پیازی استفاده کنند. اگر پوستتان روشن است، بهتر است هیچگاه از رژلب های تند و تیره استفاده نکنید. رنگ های تیره، تناسب رنگ آرایشتان را به طور کلی بهم می ریزند.

رنگ مو

بعضی افراد رنگ رژلب شان را همرنگ موهایشان انتخاب می کنند. این کار موجب می شود توجه و جذابیت چشمانتان دیگر به نظر نیاید و همه توجه جلب مو و لب تان شود. اما اگر می خواهید تعادل را حفظ کنید و جذابیت را میان تمام اجزاء صورت تان به طور مساوی تقسیم کنید، از رژ لب هایی متناسب با رنگ مویتان اما چندین درجه روشن تر استفاده کنید. این اختلاف درجه رنگ، نوعی تضاد زیبا و مناسب به وجود می آورد که بسیار جذاب خواهد بود.

تست قبل از خرید

رنگ واقعی رژلب را نمی توانید از روی رنگ روی جعبه آن دریابید. برای انتخاب رژلب مناسب تان، آن را روی پشت دستتان تست کنید و اگر می خواهید اطمینان بیشتری از انتخابتان حاصل کنید، آن را روی یک کاغذ سفید تست کنید تا رنگ واقعی و درست آن را دریابید.

[td_smart_list_end]