رژگونه، یکی از اصلی ترین بخش های آرایش است که به صورت شما جوانی و درخشش می بخشد. اما استفاده از آن به بهترین شکل، کار چالش برانگیزی است. آن را به شیوه ی درستی روی صورت اعمال و در قسمت های درستی از صورت استفاده کنید. همچنین رنگی انتخاب کنید که به رنگ پوست شما بیاید تا رژگونه ای فوق العاده داشته باشید. در ادامه به نحوه ی استفاده صحیح از رژگونه و شیوه ی انتخاب رنگ مناسب صورت شما خواهیم پرداخت.

نکات مهم استفاده صحیح از رژگونه

چگونه رژگونه بزنیم

1. قبل از استفاده از رژگونه، فونداسیون یا کرم پودر بزنید. برای بهترین نتیجه ابتدا بایستی کرم پودر، بعد کانسیلر، پودر برنزه و سپس در آخر رژگونه بزنید. بعد از رژگونه به آرایش ابرو، خط چشم و ریمل بپردازید. مهم است که به همین ترتیب آرایش خود را انجام دهید تا آرایش متعادلی داشته باشید که سر جای خودش بماند.

2. به آرامی برس خود را در رژگونه ی پودری بزنید. اگر محصول مورد مصرف شما پودری است از یک براش آرایشی متوسط پرمو استفاده کنید و بعد از اینکه آن را درون رژگونه زدید، اضافی آن را با ضربه ای روی برس بگیرید. اول برسی را که رژگونه دارد به گونه ها بزنید و بعد با یک قلم موی تمیز آن را محو کنید. توجه کنید که برس را به سمت پایین گونه ها حرکت دهید تا موهای صورت شما خوب روی صورت بخوابند.

3. اگر از رژگونه ی مایع استفاده می کنید با انگشت خود رژگونه را با حرکات ضربه ای به گونه زده و محو کنید. اگر رژگونه ی شما کرمی یا ژلی است کمی روی انگشت حلقه بریزید. رژگونه را روی گونه بزنید بعد با انگشت یا اسفنج آرایشی آن را محو کنید. برای اینکه رژگونه ی شما ظاهری طبیعی داشته باشد در آخر یک دور روی رژگونه را با برس مخصوص محو کنید.

نکته ای که باید به آن دقت داشته باشید این است که اگر از رژگونه ی کرمی استفاده می کنید سعی کنید فونداسیونی هم که استفاده می کنید کرمی باشد.

4. مقدار اضافی رژگونه را با یک دستمال بردارید. برای ملایم کردن رژگونه، روی آن پودر تثبیت کننده نزنید چون این کار صورت شما را کدر می کند. به جای آن یک دستمال کاغذی را موازی صورت و گونه ها نگه داشته و یک اسفنج را به آرامی روی آن فشار دهید تا مقداری از پودر روی گونه ها به آن بچسبد. اگر از رژگونه ی کرمی استفاده می کنید کافی است به آرامی با دستمال کاغذی ضربات آرامی روی گونه ها بزنید.

استفاده از رژگونه متناسب با فرم صورت

1. استفاده صحیح از رژگونه برای صورت قلبی شکل: برای صورت های قلبی شکل رژگونه را به شکل بزنید. می توانید برس مخصوص را به صورت یک خط منحنی از بالای شقیقه تا پایین استخوان گونه بکشید. در قسمت شقیقه فشار زیادی به برس نیاورید و به تدریج فشار را تا قسمت گونه ها بیشتر کنید.

2. استفاده صحیح از رژگونه برای صورت گرد: اگر صورت گردی دارید روی سیب گونه ها رژگونه نزنید چون باعث می شود صورت شما گردتر به نظر برسد. در عوض زیر استخوان گونه را رژگونه بزنید تا صورت شما فرم بهتری پیدا کند.

3. استفاده صحیح از رژکونه برای صورت بیضی: اگر صورت شما بیضی است قلم مو را از استخوان گونه به سمت شقیقه حرکت دهید. با حرکات ملایم از برجسته ترین بخش استخوان گونه ی خود به سمت گوش حرکت کنید و همچنین کمی هم بالای شقیقه بزنید.

4. استفاده صحیح از رژگونه برای صورت مربعی: اگر صورت شما مربعی شکل است رژگونه را با حرکات دایره ای و مستقیما روی سیب گونه ها بزنید تا بخش های استخوانی صورت شما را ملایم تر کرده و توجهات را به گردترین بخش صورت جلب کند.

یک خانم در حال استفاده از رژگونهانتخاب رژگونه مناسب

1. اگر پوست روشن دارید: رژگونه ی صورتی روشن، گلبهی یا ارغوانی روشن بخرید. رنگ های صورتی و گلبهی روشن بسیار مناسب پوست های روشن هستند چون طبیعی به نظر می رسند. هر رنگ روشن دیگر مثل ارغوانی هم به پوست های روشن می آید چون شفاف است و تضادی با پوست فرد ایجاد نمی کند.

2. اگر پوست نرمال دارید: از رژگونه ی بنفش تیره یا خردلی استفاده کنید. رنگ خردلی عالی است و گرمای ملایمی به پوست های نرمال می دهد. بنفش تیره هم به پوست شما بعد بیشتری خواهد داد.

3. اگر پوست زیتونی دارید: رژگونه ی صورتی گل رزی یا برنزه بزنید. صورتی گل رزی به پوست های زیتونی لطافت و گلگونی طبیعی می بخشد. رنگ برنزه هم در عین درخشان کردن گونه ها به آن گرمای خاصی می دهد.

4. اگر پوست تیره دارید: از رژگونه ی جگری، آجری یا نارنجی روشن استفاده کنید. رنگ های غلیظ مثل جگری یا آجری پوست های تیره را به بهترین شکل جلوه می دهند بدون اینکه زیادی توی ذوق بزنند. اگر می خواهید ظاهری طبیعی داشته باشید از نارنجی روشن استفاده کنید.

5. اگر پوست نرمال یا چرب دارید: از رژگونه ی پودری استفاده کنید. این نوع رژگونه از آن جهت مناسب است که برای تمام انواع پوست ها کاربرد دارد، پوست را ابریشمی کرده و آن را مات می کند. همچنین به خوبی روی پوست های چرب می ماند و بعد از چندین ساعت پس از استفاده نیازی به تجدید ندارند.

6. اگر پوست خشک یا چروک دارید: از رژگونه ی کرمی استفاده کنید. این رژگونه پوست را آب رسانی کرده و جلوی خشک جلوه کردن آن را می گیرد. این رژگونه خیلی سبک است و وقتی از آن استفاده می کنید پوست را با طراوت و شاداب می کند، به همین دلیل به معنای واقعی حس و ظاهر یک رژگونه ی واقعی را به شما می دهد.