چگونه رژ لب قرمز بزنیم؟ مهم ترین نکات استفاده از رژ لب قرمز

0
1554
چگونه رژ لب قرمز بزنیم؟

رژ لب قرمز می تواند آرایش بی همتایی را برای شما خلق کند. این رنگ می تواند چهره شما را شرور، عاشقانه و یا برازنده و خاص نشان دهد. سازگاری این رنگ و تناسب آن با اکثر چهره ها باعث شده همه افراد به سمت آن جذب شوند. اما در استفاده از آن می بایست محتاطانه برخورد کرد؛ چرا که استفاده نامناسب از آن ممکن است ما را شبیه به یک دلقک یا کسی که تازه از خوردن ماکارونی دست کشیده بکند! اما چگونه رژ لب قرمر بزنیم؟ میلیون ها نکته هستند که باعث می شوند رژ لب قرمز شما نامناسب به نظر برسد. در ادامه این مقاله با مهم ترین و ضروری ترین نکات برای زدن رژ ب قرمز جذاب تان آشنا خواهید شد.

 

آرایش کردن و استفاده از رژ لب قرمز

 

رنگ مناسب با پوست تان را پیدا کنید

یکی از نکات مهم در مورد نحوه استفاده از رژ لب قرمز یافتن رنگ مناسب با پوست تان است. آیا برای تان اتفاق افتاده است که رژ قرمز زیبای دوست تان را امتحان کنید و اصلا مناسب شما نباشد؟ دلیل این موضوع این است که رنگ های مختلف پوست، به تناژهای مختلفی از رنگ قرمز احتیاج دارند. برای پوست های روشن به دنبال سایه قرمز با ته رنگ آبی باشید تا چهره شما را عمیق و سرزنده نشان دهد؛ همچنین می توانید از قرمز تمشکی برای گرما بخشیدن به رنگ پوست تان استفاده کنید. قرمز نارنجی و قرمز تیره دوست صمیمی پوست های تیره ترخواهند بود.

 

انگشت تان را میان لب های تان بگذارید

یکی دیگر از نکات لازم برای استفاده صحیح از رژ لب قرمز این است که انگشت تان را در دهان تان بگذارید. رنگ قرمز می تواند به دندان های تان نفوذ کند و یکی از خجالت آورترین شکل های زیبایی را به شما ببخشد. به خصوص زمانی که هیچ کس در مورد آن به شما حرفی نمی زند! برای اجتناب از چنین اشتباهی بعد از زدن رژ لب، انگشت تان را میان لب های تان قرار دهید و کمی آن را بفشارید. اینگونه تمام رژ لب اضافه که می تواند به دندان شما نفوذ کند جذب انگشت خواهد شد. بنابراین می توانید دست تان را بشویید و با اعتماد به نفس از رژ قرمز استفاده کنید.

 

از کمی پودر استفاده کنید

باید به همان طریقی که برای ماندگاری آرایش تان تلاش می کنید، برای ماندگاری رژ لب نیز بکوشید؛ به خصوص اگر یک رژ قرمز چشم نواز باشد. برای ماندگاری رژ بعد از نوشیدن هر نوشیدنی، ابتدا لب هایتان را با یک دستمال کاغذی پاک کنید، سپس لایه نازکی از پودر بر روی آن بمالید و بعد از رژ استفاده کنید. این فرمول رژ لب را تثبیت می کند و تا پایان روز تغییر نخواهد کرد.

 

رنگ های مختلف رژ لب قرمز

از خط لب استفاده کنید

هنگامی که رژ لب قرمز استفاده می کنید، قلم گیری لب یکی از کارهایی است که از خط خوردگی ها جلوگیری می کند و ظاهری یک دست به شما می بخشد. یک نکته جالب برای استفاده حرفه ای از رژ لب قرمز این است که قبل از استفاده از آن تمام سطح لب تان را با خط لب بپوشانید. این پوشش به عنوان پایه عمل می کند و نه تنها ماندگاری رژ را بالا می برد بلکه سطح آن را خشک کرده و برای استفاده از محصول نهایی آماده می کند. فقط اطمینان حاصل کنید که خط لب تان دقیقا همرنگ لب های طبیعی شما باشد تا از ایجاد دو رنگی جلوگیری کنید.

 

مابقی را ساده نگه دارید

یک رژ لب قرمز به اندازه کافی به چهره شما رنگ می بخشد و اگر درست از آن استفاده کنید نیازی به آرایشی خاص برای مابقی صورت تان نخواهید داشت. یک رژ لب قرمز زیبا باید با آرایش چشمی مختصر، تنها کمی ریمل یا خط چشمی ساده ترکیب شود. این روش چهره شما را زیبا خواهد کرد و دیگر به نظر نمی رسد کیف لوازم آرایش را روی صورت تان ریخته اید.

 

اگر لب های باریکی دارید، از قرمز تیره دوری کنید

قرمز، عمق و تیرگی لب ها را گویا می کند و چشم ها را به سمت آن می کشد. اگر لب های شما باریک است از رژ لب هایی به رنگ قرمز تیره پرهیز کنید؛ چرا که باعث می شود لب هایتان کوچک تر به نظر برسد. برای اجتناب از این امر، یک رنگ گرم تر را انتخاب کنید یا اگر رنگ پوست روشنی دارید، قرمز تمشکی می تواند گزینه مناسبی باشد. در غیر این صورت می توانید از یک قرمز گرم تر برای قسمت میانی لب بالا و پایین خود استفاده کنید تا به این طریق سایه تیره را کنترل کرده باشید.

 

استفاده از رژ لب قرمز

از کانسیلر استفاده کنید

لکه های رژ لب قرمز در اطراف لب تان به هیچ وجه زیبا نیستند؛ آسان ترین و ساده ترین راه برای جلوگیری از چنین آرایش فاجعه باری استفاده از کمی کانسیلر در اطراف لب است. به آرامی از آن استفاده کنید و مواظب باشید آن را روی لب تان نمالید. اطمینان حاصل کنید رنگ کانسیلر با کرم پایه شما ترکیب شود. کانسیلر مانند یک مرز عمل خواهد کرد و از هرگونه بیرون زدگی و لک جلوگیری می کند.

 

آن را براق کنید

اگر یک رژ لب قرمز خریدید و بعد از رسیدن به خانه متوجه شدید که این رنگ برای پوست شما مناسب نیست آن را دور نیندازید! به جای این کار، اگر رنگ آن بیش از اندازه تیره است کمی برق لب صورتی رنگ و اگر رنگ آن بیش از اندازه زمخت است کمی برق لب با ته رنگ آبی روی آن استفاده کنید. این کار، رنگ رژ را تصحیح خواهد کرد و کمی درخشش به لب های شما می بخشد. یک تیر با دو نشان.

 

از رژگونه زیاد بپرهیزید

یک اشتباه رایج دیگر در هنگام استفاده از رژ لب قرمز، عدم تغییر رژگونه است. ممکن است یک رژگونه محبوب داشته باشید که همیشه از آن استفاده می کنید، اما اگر رنگ آن صورتی باشید به جای این که گونه هایی شاداب داشته باشید بیشتر شبیه به عروسک های چینی خواهید شد. به جای استفاده از رژگونه همیشگی تان کمی از رژ را روی گونه تان بزنید و به شکل دایره آن را مالش دهید. برای استفاده راحت تر می توانید ابتدا کمی از رژ را با مرطوب کننده مورد استفاده تان بر پشت دست مخلوط کرده و سپس استعمال کنید. حالا شما یک رژگونه دست ساز خانگی و متناسب با رژ لب تان دارید.

 

برای یک پایان حرفه ای از قلم مو استفاده کنید

یکی دیگر از نکات قابل ذکر در استفاده از رژ لب استفاده از قلم مو است. اگرچه استفاده از تیوپ آسان است، اما صرف کمی زمان و استعمال رژ لب با یک قلم مو، ظاهر حرفه ای تری به لب های شما خواهد بخشید. بهتر است برای دوام بیشتر، به جای آن که رژ را روی لب بکشید، روی لب ضربه بزنید. اگر قصد دارید با لبخند زیبایتان در شهر گردش کنید یک قلم موی تاشو را به همراه کمی رژ روی آن به همراه داشته باشید و از گم شدن یک رژ لب دیگر جلوگیری کنید. قابل شما را نداشت!

امیدواریم شما آنقدر اعتماد به نفس داشته باشید که از رژ لب قرمز استفاده کنید! اگر ترفندی برای استفاده از رژ لب قرمز می دانید آن را در قسمت نظرات با ما در میان بگذارید.

تبلیغات

پاسخ دادن

نظر خود را وارد کتید
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید