چگونه زن خوبی برای شوهرمان باشیم؟ معرفی ۱۰ راهکار موثر

0
1173
10 راهکار موثر برای اینکه چگونه زن خوبی برای شوهرمان باشیم؟

اگر نامزد کرده یا تازه ازدواج کرده باشید، و یا حتی اگر چند سالی از ازدواج تان گذشته باشد، ممکن است با این سوال که ” چگونه زن خوبی برای شوهرمان باشیم؟ ” روبه رو شده باشید. همانطور که احتمالا تاکنون از اطرافیان تان شنیده اید، ازدواج همیشه یک جاده هموار نیست. تا وقتی جوان هستیم برداشت ایده آلی از ازدواج داریم که خیلی با واقعیت تفاوت دارد. اما حقیقت این است که در مسیر ازدواج چالش ها، موانع و مشاجرات هم وجود دارند. یکی از راه هایی که می توانید اطمینان حاصل کنید، زندگی تان بدون مشکل و دغدغه پیش خواهد رفت این است که زن خوبی برای شوهرتان باشید و به او عشق و توجهی که نیازمند آن است را بدهید. اما چطور باید این کار را انجام داد؟ بیایید با هم نگاهی بر راهکارهایی برای اینکه زن خوبی برای شوهرمان باشیم بیاندازیم.

دید مثبت داشته باشید

اگر دید منفی داشته باشید، تقریبا غیرممکن است که بتوانید زن خوبی برای شوهرتان باشید. دید منفی همه چیز را ویران می کند. هیچ کس دوست ندارد با کسی ازدواج کند که دائما نیمه خالی لیوان را می بیند. این رویه همسرتان را مغموم می کند و جوی فوق العاده بد و افسرده در زندگی تان ایجاد می کند. تا جایی که می توانید برای همسرتان فردی شاد و مثبت باشید. صبح ها با روی گشاده به او صبح بخیر بگویید و موقعی که از سر کار به خانه بر می گردد، با لبخند به استقبالش بروید. اگر دیدتان مثبت نباشد خیلی زود به دیر آمدن هایش به خانه شک می کنید، به او گیر می دهید و سرش غر می زنید. پس خوش بین باشید. مثبت اندیشی و خوش بینی، راه حل بسیاری از مشکلات شما در زندگی است. در رابطه تان در هر موردی منتظر بهترین اتفاقات و چیزها باشید.

نق نزنید

این مورد احتمالا یکی از مفیدترین راهکارهای ممکن برای این است که زن خوبی برای شوهرتان شوید. زنی که نق می زند زن خوبی نیست. همچین شخصیتی مدام نق می زند و آدم را خسته می کند. اگر فکر می کنید با نق زدن به خواسته تان می رسید، این را بدانید که هرگز این طور نخواهد شد. نق زدن تنها مشکلات بیشتری را به وجود می آورد و آقایان هم به آن توجهی نمی کنند. بهترین راه این است از همسرتان سوال بپرسید و به جواب هایش گوش دهید. با او با ملایمت صحبت کنید نه با پرخاش. اگر با مردها آرام صحبت کنید معمولا به انجام کار مورد نظرتان راضی می شوند؛ اما اگر نق بزنید هرگز راضی نخواهند شد.

به او اعتماد کنید

اعتماد کردن یکی از ارکان اصلی هر رابطه موفقی است. بدون اعتماد، هیچ رابطه ای نمی تواند پیشرفت کند. اگر به شوهرتان اعتماد کنید، او این حس را دوست خواهد داشت و از اینکه برای ایجاد چنین حسی، به اندازه کافی تلاش کرده است احساس رضایت خواهد کرد. ممکن است باور نکنید، اما شوهران ما تلاش زیادی می کنند تا اعتماد ما را جلب کنند. اگر به او نشان دهید به او اعتماد دارید و در صداقتش تردیدی ندارید، رابطه تان قوی تر هم خواهد شد. به او ایمان داشته باشید. به عنوان همسرش، این وظیفه شماست.

 

زوج خوشبخت و خوشحال

برای جلب نظر او تلاش کنید

یک همسر خوب، زنی است که برای جلب توجه شوهرش تلاش می کند. در شب قرار لباس خوب به تن می کند، آرایشش را مورد پسند همسرش انجام می دهد، و تلاش می کند هر زمان توانست به او کمک کند. تلاش برای جلب توجه همسر نباید صرفا محدود به لباس پوشیدن شود. وقت گذاشتن و صحبت با او، گوش کردن به حرف هایش و همیشه در کنارش بودن هم می تواند شامل موارد فوق شود. برای اینکه یک رابطه به خوبی پیش رود، هر دو طرف باید برای همدیگر تلاش کنند. ۱۰۰% توان خود را برای راضی کردن همسرتان اختصاص دهید و زنی باشید که شوهرتان همیشه به او می بالد.

شوهرتان را در اولویت قرار دهید

وقتی در رابطه عاشقانه ای هستید، شریک عاطفی تان باید اولویت شماره یک شما باشد؛ اما در مورد ازدواج این قضیه دوچندان می شود. شوهرتان باید در تمام مواقع اولویت اصلی تان باشد. هر بار که می خواهید تصمیمی بگیرید او را در درجه اول قرار دهید. وقتی برای آخرهفته دوستان تان شما را برای یک دورهمی دعوت کرده اند، ابتدا از شوهرتان بپرسید او چه برنامه ای دارد و بعد به دوستان تان جواب بدهید. زندگی های ما خیلی پرمشغله شده و اگر شوهرمان را به اولویت مان تبدیل نکنیم، خیلی راحت او را فراموش خواهیم کرد.

صداقت داشته باشید

اگر صادق باشید، شوهرتان به شما احترام خواهد گذاشت و اعتماد خواهد کرد. رابطه تان رشد کرده و شکوفا می شود و هر دو از بودن کنار هم احساس راحتی خواهید کرد.

به علایق او علاقه نشان دهید

یک زن خوب به چیزهایی که شوهرش به آن ها علاقمند است، علاقه نشان می دهد. شاید به اندازه او شوق و ذوق نداشته باشد، اما حداقل به آن ها علاقه دارد. نادیده گرفتن علایق شوهرتان به معنای این است که از یک موقعیت خوب برای بهبود رابطه تان بهره لازم را نبرده اید. سعی کنید راجع به هر چه دوست دارد، سوالاتی از او بپرسید. به او نشان دهید هر چه برای او مهم است برای شما هم مهم است. نیازی نیست کارهایی که دوست دارد را شما هم انجام دهید؛ اما همین که همراهش باشید نشان می دهد به آن علاقه دارید.

 

همکاری مشترک زن و شوهر در مسائل روزمره

بگذارید کارهای مردانه اش را انجام دهد

اگر نگذارید شوهرتان کارهای مردانه اش، مثل تماشای فوتبال یا بازی کردن آن با دوستانش، را انجام دهد دیگر همسر خوبی نیستید و بیشتر یک زن نق نقو خواهید بود! مردها به اوقاتی نیاز دارند که کارهای مردانه انجام دهند و این چیزی است که یک زن خوب نه تنها درک می کند، بلکه به شوهرش اجازه آن را هم می دهد.

مهربان و دلسوز باشید

اگر فشار زیادی روی شوهرتان است، نشان دهید که این قضیه را درک می کنید و برایتان مهم است. کنارش باشید و به او کمک کنید. به او نگویید اضطراب و استرسش بیهوده است. عشق و حمایت و توجهی که نیاز دارد را نثارش کنید تا او نیز بیشتر دوست تان داشته باشد.

به خودتان برسید

زن خوب، زنی است که از خودش مراقبت کند؛ چراکه زیبایی درون، مهربانی و عشق از او سرچشمه می گیرد. این را هم بدانید که زیبایی درون، پیش از زیبایی ظاهری و بیرونی، نمود پیدا می کند. یک زن خوب به ظاهر خودش هم رسیدگی می کند، چون می خواهد برای شوهرش بهترین باشد. او به رژیم غذایی خود اهمیت می دهد، ورزش می کند و هر کاری که باعث سلامتی و زیبایی و جذابیتش شود را انجام می دهد. حالا که ازدواج کرده اید باید بیشتر از قبل به خودتان برسید. همسرتان باید انگیزه شما برای ترک یک سری عادات بد و بهبود سبک زندگی تان باشد. سعی کنید سالم و شاد باشید؛ این کار، کار سختی نیست و به نفع هردوی شماست. اصلاح رژیم غذایی کارآسانی است و انجام حرکات ملایم ورزشی، تنها چند بار در هفته، نیز تلاش و تکاپوی زیادی نمی طلبد.

تبلیغات

پاسخ دادن

نظر خود را وارد کتید
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید