چگونه ساعت مچی مناسب برای سایز مچ خود را انتخاب کنیم؟

0
8594
چگونه ساعت مچی مناسب برای سایز مچ خود را انتخاب کنیم؟

هنگام انتخاب ساعت، باید به این نکته توجه داشته باشید که هر نوع ساعتی برای همه ی دست ها مناسب نیست؛ در واقع برای انتخاب ساعت مچی مناسب باید به سایز مچ دست خود نیز توجه داشته باشید. برای این کار قانون و محاسبه ی خاصی وجود ندارد، اما با رعایت توصیه هایی که به شما می گوییم، می توانید از اینکه گزینه ی مناسب را پیدا کرده اید، مطمئن شوید. مثلا برای مبتدی ها، ساعت باید طوری باشد که هم به اندازه ای تنگ باشد که روی دست تکان نخورد و هم قدری آزاد باشد تا به پوست دست فشار نیاورد. بعد از این نکات، فاکتورهای دیگری نیز هستند که باید به آن ها توجه نمود؛ قطر صفحه، پهنای بند ساعت و نوع طراحی از جمله ی این عوامل هستند که همه ی آن ها با هم ممکن است کمی پیچیده به نظر برسند، اما پیدا کردن بهترین ساعت مناسب با سایز مچ دست شما، آسان تر از چیزی است که فکرمی کنید. پس به توصیه های ما توجه کنید.

انتخاب ساعت مچی مناسب :

قطرصفحه ی ساعت مچی

یک ساعت مچی مردانه مشکی با صفحه گرداز آنجا که قطر صفحه ی ساعت بیشترین توجه را به خود جلب می کند، دقت برای انتخاب مناسب ترین سایز آن، تاثیر مستقیمی بر روی خوشتیپ شدن شما خواهد داشت. به طورکلی، محدوده ی قطر صفحه ی ساعت آقایان، از ۳۸ میلی متر تا ۴۶ میلی متر متفاوت است و هر اندازه ای خارج از این محدوده، خیلی بزرگ یا خیلی کوچک به نظر خواهد رسید. برای پیدا کردن ساعت مچی مناسب برای سایز مچ تان، می بایست دور مچ دست خود را اندازه گیری کنید. اگر مچ دست شما بین ۱۴ تا ۱۸ سانتیمتر است، یک ساعت کوچک یا متوسط با قطری به اندازه ی ۳۸، ۴۰ یا ۴۲ میلیمتر انتخاب کنید. اگر مچ دستی به اندازه ی ۱۸ سانتی متر و یا بیشتر دارید، یک صفحه ی بزرگ تر انتخاب کنید، مثلاً ساعتی که قطر آن به اندازه ی ۴۴ تا ۴۶ میلیمتر باشد.

مطلب مرتبط:  همه چیز درباره دکمه سردست و معرفی انواع و نحوه بستن آن

ضخامت صفحه ی ساعت مچی

دست یک آقا با یک ساعت مچس مشکی گردنکته ی بعدی ضخامت صفحه ی ساعت است. بر اساس یک چهارچوب کلی، عمق صفحه باید متناسب با قطر آن باشد و به اندازه ای که قطر زیاد می شود ضخامت هم افزایش یابد. تا زمانی که قطر درستی از ساعت را در نظر داشته باشید، می توانید مناسب ترین ساعت را از لحاظ ضخامت نیز برای دست خود تهیه کنید. به عنوان مثال برای ساعتی با قطر بین ۳۸ تا ۴۲ میلیمتر، ضخامتی در حدود ۷ میلیمترمناسب خواهد بود و برای مواردی با قطر ۴۴ میلیمتر و بیشتر، ضخامتی حدود ۹ میلیمتر.

عرض بند ساعت مچی

دست یک آقا با ساعت مچی قهوه ایدر انتخاب ساعت، توجه به اندازه ی بند آن بسیار مهم است. طبق چهارچوبی خاص، عرض بند ساعت بایستی به اندازه ی نصف قطر آن باشد، تا ساعت مناسب به نظر برسد. بنابراین، اگر ساعت شما صفحه ای با قطر ۴۲ میلیمتر دارد، باید بندی با عرض ۲۱ میلیمتر داشته باشد. در واقع این نکته کلی و اصولی ست؛ در حالی که بسیاری از آقایان بندهای پهن تر یا نازکتر را می پسندند و این بستگی به سلیقه ی افراد دارد.

جنس بند ساعت مچی

یک ساعت مچی مردانه گرد با بند قهوه ایتوجه به جنس بند ساعت نیز یکی از نکاتی است که انتخاب آن، حائز اهمیت است. بندهای فلزی به این دلیل که ضخیم تر و سنگین تر از بندهای چرمی و پارچه ای هستند، برای مچ های بزرگ تر مناسب تر خواهند بود. برای انتخاب یک ساعت مچی مناسب برای سایز مچ دست تان، جنس بند هم به اندازه ی پهنای آن مهم است. چون بندهای فلزی سنگین تر و ضخیم تر از نوع چرمی یا پارچه ای هستند، به مچ های بزرگ تر بیشتر می آیند. اما این موضوع نیز وابسته به سلیقه ی شخصی است و به عنوان مثال امکان دارد افرادی با مچ های بزرگتر، بندهای فلزی باریک را ترجیح دهند. استایلی مانند استایل های میلانی که یکی از استایل های معروف مردانه می باشد.

تبلیغات

پاسخ دادن

نظر خود را وارد کتید
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید