یک عروس خوب، روز عروسی خود را با خوشحالیش دلپذیر می کند و همچنین پشت هر مراسم عروسی دلپذیر، یک ساقدوش خسته و مضطرب قرار دارد. ما یک لیست کمکی برای تمام ساقدوش های دنیا تهیه کرده ایم تا پس از روز عروسی نیز همچنان رابطه ی خود را با بهترین دوست خود حفظ کنند و در عین حال بهترین ساقدوش عروس سال شوید.

5 نکته برای اینکه ساقدوش عروس خوبی باشید

1. قدم اول؛ مسئولیت خود را بسنجید

در ابتدا به خود ببالید، شما به اندازه کافی دوست خوبی بوده اید که به عنوان ساقدوش عروس برگزیده شده اید. ساقدوش بودن برای یکی از اعضای خانواده یا بهترین دوست شما موضوع بسیار مهمی است. پس بدانید که این وظیفه شماست و شاید یکی از سخت ترین کارهایی باشد که تا به حال انجام داده اید.

2. قدم دوم؛ در خدمت عروس باشید

حالا که به عنوان ساقدوش عروس انتخاب شده اید باید بیش از هر زمان دیگری در دسترس عروس قرار داشته باشید. باید تمام کارهای قبل از عروسی و قرار هایی که شاید هیچ احساسی به آن ها نداشته باشید را تنظیم کنید؛ شاید بسیاری از آنها برای شما اهمیتی نداشته باشند اما برای عروس بسیار با ارزش هستند.
چند ساقدوش خانم

3. قدم سوم؛ چند قدم جلوتر حرکت کنید

شما باید در روز مراسم به عنوان مغز عروس عمل کنید. او فراموش می کند گیره ی سر اضافه به همراه داشته باشد چون تصور نمی کند موهایش باز شود، یا ممکن است فراموش کند قبل از پوشیدن لباس سخت و بلند عروسی از دستشویی استفاده کند. بهترین راه برای جلوگیری از هرج و مرج در عروسی این است که از همه چیز مقداری بیشتر تهیه کنید. با همراه داشتن چیزهای اضافه از مایحتاج هردوتان چند قدم جلوتر حرکت کنید. اگر برای خودتان لوسیون تهیه می کنید برای او نیز به همراه داشته باشید.

4. قدم چهارم؛ مسائل را شخصی نکنید

شما دوستان خوبی برای یکدیگر بوده اید و تاریخ مشترکی با یکدیگر ساخته اید؛ اما این احتمال وجود دارد که همه چیز عالی پیش نرود و کمی اشک هم در کار باشد. فقط به یاد داشته باشید که او مغرور یا خودخواه بودن او در آن شب از روی عمد نیست. او در حالت احساسی متلاطمی قرار دارد و شما کسی هستید که باید به او گوشزد کند که همه چیز مرتب است. مسائل را شخصی نکنید و به یاد داشته باشید که این مراسم چقدر برای او با ارزش است.

5.قدم پنجم؛ خوش بگذرانید

بهترین کاری که در روز عروسی می توانید برای دوست خود انجام دهید خوش گذرانی کردن است! حتی اگر همه چیز مطابق میل پیش نرفت، به خوش گذرانی تظاهر کنید. او را بخندانید، لبخند بزنید و ذهن او را از این حقیقت پاک کنید که گلبرگ کافی برای ریختن زیر پای او وجود ندارد. اگر او بفهمد شما خود را باخته اید به سرعت درهم خواهد شکست، پس قوی باشید.