چگونه سریع لاغر شویم؟ روش لاغری سریع در مدت زمان ۳ تا ۱۰ روز

0
1449
روش هایی برای اینکه چگونه سریع لاغر شویم؟

همه ما عادت داریم تا در دقیقه ۹۰ به سراغ مشکلات خود برویم. احتمالا شما هم به زودی قرار است به یک مهمانی خاص، عروسی و یا لب دریا بروید، و می خواهید در آن جا فوق العاده ظاهر شوید. فعلا قصد نداریم شما را سرزنش کنیم، بلکه می خواهیم به این سوال پاسخ دهیم که چگونه سریع لاغر شویم؟ در این مقاله، روش لاغری سریع در مدت زمان ۳ تا ۱۰ روز را مورد بررسی قرار می دهیم. این روش ها ضربتی نبوده و برای سلامتی شما ضرری ندارند. بنابراین پس از لاغر شدن هم آن ها را ادامه دهید تا دوباره با مشکلات دقیقه ۹۰ مواجه نشوید.

 

نوشیدن آب

خیلی آب بنوشید

روز خود را با یک تا دو لیوان آب شروع کنید. تحقیقات نشان داده است که نوشیدن آب در اول صبح، سطح متابولیسم بدن شما را افزایش داده و سموم را از بدن دفع می کند. همچنین هر وقت حوس نوشیدنی کردید آب بنوشید، زیرا آب هیچ کالری ندارد. نوشیدن آب به حدی در کاهش وزن تاثیر دارد که رژیم لاغری آب یکی از بهترین روش های لاغری به حساب می آید. نوشیدن آب اشتهای شما را کنترل کرده و از خوردن خوراکی های غیر ضروری پیشگیری می کند. نوشیدن آب و چای سبز را از همین الان شروع کنید تا در طی تنها چند روز، تغییرات را در بدن خود احساس کنید.

 

پیاده روی روزانه

بعد از وعده های غذایی کمی راه بروید

اگر توان یا حوصله دویدن و انجام تمرینات ورزشی را ندارید، روش ساده تری را به شما پیشنهاد می دهیم. پس از هر وعده غذایی به مدت ۱۰ دقیقه قدم بزنید. این کار به سوزاندن کالری بیشتر کمک کرده و هاضمه شما را بهبود می بخشد.

آیا می دانستید که ۵ دقیقه قدم زدن پس از وعده های غذایی می تواند سطح قند خون شما را خیلی بهتر از ۴۵ دقیقه پیاده روی صبحگاهی تنظیم کند. بر اساس نظر متخصصان، راه رفتن پس از وعده های غذایی، گلوکوز را تا حدودی از جریان خون شما پاک می کند؛ زیرا مقداری از این گلوکوز توسط عضلات مصرف می شود. پس بعد از خوردن غذا، از مبل خانه خود دل کنده و کمی قدم بزنید.

 

خوردن صبحانه پر فیبر

فیبر بیشتری بخورید

غذاهایی که فیبر بالایی دارند، برای سلامتی و تناسب اندام شما مفید هستند. غذاهایی که فیبر بالایی دارند، باعث می شوند تا پس از وعده های غذایی خود احساس سیری بیشتری کرده و در نتیجه کالری اضافی کمتری مصرف نمایید. البته مشکل اینجاست که اغلب ما تنها نصف میزان لازم برای بدن خود، فیبر مصرف می کنیم. غذاهای پر فیبر معمولا به جویدن بیشتری نیاز داشته و این موضوع به بدن شما فرصت می دهد تا حس سیر شدن را درک کرده و از پرخوری شما پیشگیری می کند. خوراکی های پر فیبر معمولا چگالی انرژی کمتری دارند؛ یعنی به ازای یک حجم مشخص از غذا، کالری کمتری وارد بدن شما می شود.

بهترین روش اضافه کردن فیبر به رژیم غذایی این است که صبح خود را با یک صبحانه پر فیبر مانند جوی دو سر و غلات کامل آغاز نمایید. همچنین می توانید میوه را به تمام وعده های غذایی خود اضافه کرده و غذای خود را با یک کاسه سالاد فصل تازه شروع کنید.

 

آشپزی کردن در خانه

در خانه غذا بخورید

امروزه به هر سو که نگاه می کنیم، یک رستوران جدید می بینیم که غذا خوردن در بیرون از خانه را بسیار راحت کرده است. مشغله های زیاد روزمره نیز مزید بر علت شده است تا وعده های بیشتری را در رستوران ها و فست فود ها بخوریم. البته برخی رستوران ها ادعا می کنند که غذای آن ها خانگی و سالم است؛ اما گزینه ها محدود و برخی از این ادعاها دروغ اند. اغلب غذاهای سرو شده در رستوران ها حاوی چربی و کالری بالایی بوده و مصرف مرتب آن ها، سلامت شما را در معرض خطر قرار خواهد داد. به علاوه، کنترل و نظارت بر محتویات غذاهای رستورانی سخت است.

اگر خودتان در خانه غذا درست کنید، کنترل شما بر آنچه در غذا می ریزید بیشتر شده و این موضوع به تناسب اندام و سلامت شما منجر خواهد شد. پس همین حالا تصمیم بگیرید تا بیرون غذا خوردن خود را محدود کرده و از اثرات مثبت آن بهره مند شوید.

 

ریختن نمک روی غذا

نمک کمتری بخورید

از خوردن خوراکی های پر نمک مانند چیپس، پفک، آجیل شور و … خودداری کرده و غذاهای فراوری شده که دارای سدیم بالا هستند را کنار بگذارید. نمک در بعضی از خوراکی ها به عنوان نگه دارنده استفاده می شود که این موضوع باعث مضر شدن آن خوراکی خواهد شد. نمک حاوی سدیم است و این ماده باعث افزایش حفظ آب در بدن می شود. حفظ آب، موجب ورم کردن بدن شما شده و چاق نشان تان می دهد. به علاوه، مصرف نمک خیلی زود به یک عادت در شما تبدیل شده و پس از مدتی، دیگر نمی توانید خوردن آن را به راحتی کنار بگذارید.

یک بسته کوچک چیپس حاوی حدود ۵۰۰ کالری انرژی است. برای سوزاندن این مقدار کالری باید حدود ۴۵ دقیقه بدوید. حالا دو راه پیش رو دارید، یا پس از هر بار خوردن چیپس ۴۵ دقیقه بدوید (که خیلی کار سختی است)، و یا از خوردن آن صرفه نظر کنید.

 

دویدن برای کاهش وزن

بدوید

بله درست خواندید. برای سریع لاغر شدن باید بدوید. دویدن به شما کمک می کند تا کالری بسوزانید، استرس خود را کاهش دهید و هورمون های اشتها را مهار و سرکوب کنید. اگر به راه رفتن معمولی عادت دارید، کمی جنب و جوش خود را افزایش داده و حرکت خود را به سمت دویدن سوق دهید. دویدن نسبت به راه رفتن کالری بیشتری سوزانده و بدن شما را خوش فرم تر می کند. اما مزایای دویدن به همین جا ختم نمی شود. تحقیقات نشان داده است که تمریناتی مانند دویدن موجب می شود تا بدن شما حتی پس از تمرین، و در هنگام استراحت نیز به چربی سوزی ادامه دهد.

 

اسکات زدن

شنا سوئدی و اسکات بزنید

این دو حرکت جزو موثرترین حرکات ورزشی برای کالری سوزی هستند. اگر زمان، حوصله و یا امکانات انجام دادن تمرینات ورزشی پیچیده را ندارید، می توانید دو حرکت موثر شنا سوئدی و اسکات را امتحان کنید. این دو حرکت تنها ۱۵ دقیقه از زمان شما را می گیرند، اما نتایج آن ها فراتر از این است. با کمک این دو حرکت می توانید چربی های بدن خود را سوزانده و به دست ها و پاهای خود فرم دهید.

تبلیغات

پاسخ دادن

نظر خود را وارد کتید
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید