چگونه شریک زندگی خود را ناخواسته آزار می دهید!

0
1288

در یک رابطه، اکثر زوج ها لحظاتی را در طول روز تجربه می کنند که در آن به شریک خود چشم غره می روند. اگر به یکدیگر تعهد دارید، خوشبختانه مسایل دراکثر مواقع مثبت اند تا منفی. اما اگر نمی توانید کسی را تحمل کنید برای چه با هم بمانید؟

تجربه نشان داده است که بسیاری از ما تمایل داریم روش هایی را که دیگری می تواند ناراحتمان کند را شناسایی می کنیم اما اغلب  فرصت ارزیابی رفتار خود را ازدست می دهیم. مطمئنا هیچ یک از ما کامل نیستیم.

با این حال اگر با شریک زندگی خود مشکل دارید، شاید ارزشش را داشته باشد تا زمان بگذارید و با دلایل آزاردهنده بودن خود در شرایط گوناگون آشنا شوید.

1نداشتن اعتماد به نفس

شنیدن تعریف و تمجیدهای مردم برای ما سخت است. حس معذب شدن در هنگام شنیدن تعریف های دیگران نسبتا عادی است، حتی اگر مجبور باشیم روی خود کار کنیم و تشکر کردن را یاد بگیریم! با این حال این کاملا آزاردهنده است اگر شخصی بیشتر وقت خود را صرف گیر دادن به ایرادات خود کند. این کار به دلایل مختلف جالب نیست و می تواند شریکتان را خسته کند چون او احساس می کند (دائما) مجبور است به شما احساس ارزشمندی بدهد.

نکته: هر وقت از خودتان انتقادی دارید به جای آن یک چیز مثبت پیدا کنید (حتی اگر فقط در ذهنتان باشد!). با این حال اگر این نوع رفتار تبدیل به مشکلی اساسی شود با یک مشاور ملاقات کنید تا مشکل اعتماد به نفستان را بررسی و حل کند.

مطلب مرتبط:  رانندگی زنان در عربستان ، داستان احقاق حقی به تعویق افتاده

2تکرار دایم گذشته

همه ما این کار را انجام داده ایم. در یک مشاجره یک موضوع خیلی قدیمی را پیش می کشیم و به روی طرف مقابلمان می آوریم. این کار اصلا کار درستی نیست و خیلی از ما احساس خوبی از انجام آن نداریم اما گاهی اوقات برایمان پیش می آید. با این وجود اگر نتوانید مجادله های قدیمی و سایر جنبه های گذشته را رها کنید چیزی کاملا آزاردهنده است. این کار باعث می شود نتوانید روی زمان حال (و آینده تان) تمرکز داشته باشید.

نکته: خود را ملزم کنید تا جایی که امکان دارد در زمان حال و مکان کنونی باشید. با این کار از زمانی که با شریک زندگی تان می گذرانید، و بطور کلی از زندگی، لذت خواهید برد.

3خود را در اولویت قرار دادن

در یک رابطه باید سازش زیادی وجود داشته باشد. باید همان قدر که از شریکتان می گیرید به او هم ببخشید تا همه چیز عادلانه باشد. اگر مکالمه هایتان بیشتر حول کار، خانواده، و علایق خودتان است و به ندرت شامل مسایل اوست باید تعادل بهتری ایجاد کنید. البته وسوسه می شوید که فیلمی راببینید که خودتان می خواهید، یا درباره سختی های کار خودتان صحبت کنید، اما به یاد داشته باشید که تنها شما کانون دنیا نیستید.

نکته: بحث خود را برای چند لحظه ای با تمرکز بر شریک خود آغاز کنید. اجازه دهید مطالبش را بگوید و وقتی تمام شد همین کار را شما انجام دهید. این روش را ادامه دهید تا همه چیز متعادل تر شود.

4چک کردن موبایلتان

به غیر از نبود ارتباط چشمی، چک کردن دایم موبایل و گجت هایتان می تواند خیلی آزاردهنده باشد (مخصوصا وقتی برای صرف شام به بیرون رفته اید!). با این کاراین پیام را می فرستید که روابط و علایق مجازیتان مهم تر از وقت صرف کردن با شریکتان هستند. تلاش کنید تا توجهتان را اولویت بندی کنید مخصوصا اگر شخص مهم زندگی تان به این کار شما اعتراض کرده یا از این کار خسته به نظر می رسد.

مطلب مرتبط:  داستان ولنتاین چیست؟ با تاریخچه ولنتاین و رسوم آن بیشتر آشنا شوید

نکته: یک بار در هفته برای یک شب کاملا از تکنولوژی به دور باشید. تخته بازی کنید یا شب را به خنده و صحبت کردن بگذرانید درست مثل زمانی که آشنا شده بودید.

5از بشقاب هم غذا خوردن

بعضی زوج ها واقعا دوست دارند غذایشان را به اشتراک بگذارند و اگر شما هم این طور هستید عالی است! با این حال اکثر مردم ترجیح می دهند غذای خودشان را بخورند و اگر شریکشان کمی از آن بخواهد، مشکلی با تقسیم کردن غذایشان ندارند! اما اگر از قبل نگفته باشید، برداشتن حتی چند تا سیب زمینی سرخ کرده یا چند گاز همبرگر از غذای شریکتان می تواند واقعا برای او آزاردهنده باشد. مخصوصا اگر به جای آن چه واقعا می خواستید فقط سالاد سفارش داده باشید.

نکته: در مورد چیزی که می خواهید بخورید خساست به خرج ندهید و بعدش به بشقاب شخص دیگر ناخنک نزنید. اگر خیلی حوس کرده اید از غذای او امتحان کنید اول اجازه بگیرید!

پاسخ دادن

نظر خود را وارد کتید
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید