شلوار جین پاره ، رنگ و لعابی امروزی از سبک گرانج به استایل شما می دهد. گرانج سبکی است که مناسب استایل های روزمره یا خیابانی است. شلوار پاره در هر سبک و سیاقی به درد شما می خورد، چه پارگی در آن وجود داشته باشد و چه کاملا در پارگی غرق شده باشد! تنها کافی ست روش های ست کردن شلوار جین پاره تان را بلد باشید.

ست کردن شلوار جین پاره

استایل یک آقا در خیابان با کت چرم مشکی و شلوار جین پارهجین پاره هیچوقت از مد نمی افتد خصوصا اگر از نوع شلوار آن باشد. اضافه کردن عناصر روزمره به استایل معمولی شما هیچوقت آسان تر از حال نبوده است و این را باید بدانید که شلوارهای جین پاره ، متنوع تر از چیزی هستند که فکرش را بکنید. ما می خواهیم توصیه هایی مؤثر برای راحت پوشیدن این نوع شلوار ارائه دهیم تا در پوشیدن آن راحت باشید. با این راهکارها می توانید شلوار جین پاره ی خود را سریعا ست کنید؛ چراکه این شلوار یک شلوار کاربردی است، پوشیدنش آسان است و به استایل شما شخصیت می دهد.

استایل روزمره

یک آقا در خیابان با تی شرت و کلاه و شلوار جین مشکی پارهاز آنجایی که شلوارجین ساده، بارزترین قسمت یک استایل روزمره به حساب می آید و چیزی بیش از چند پارگی و سوراخ است، ما پیشنهاد می کنیم که در قدم اول برای ست کردن شلوار جین پاره تان از تیشرتی ساده به همراه کتانی یا بوت استفاده کنید. شلوار جین پاره به استایل شما حالتی امروزی تر و جسورانه تر می بخشد. بنابراین دقت کنید که به عنوان قسمتی که مرکز توجه استایل شماست، آن را با کلی لباس دیگر پنهان نکنید. این کار باعث می شود لباس های شما و در نهایت، استایل تان غیر طبیعی به نظر برسد.

استایل روزمره-رسمی

یک آقا با موهای کوتاه و پیراهن سفید و طوسی و شلوار جین روشنشاید باور نکنید اما مدل های استریت استایل به ما ثابت کردند که شلوار جین پاره را می توانید در استایل رسمی هم استفاده کنید. این نوع شلوار برای زمانی که لباس فرم به تن دارید و می خواهید از شلوار جین های خسته کننده راسته یا چسبان خلاص شوید، گزینه ی خیلی خوبی خواهد بود. نگران نباشید چون اگر بتوانید لباس هایتان را به درستی ست کنید و وجود این شلوار را از لحاظ بصری خنثی کنید، توجهات از شلوار پاره منحرف می شود. برای این کار، شلوار پاره ی خود را با یک پیراهن و بلوزی که روی آن پوشیده اید، ست کنید و بعد از آن به این استایل، یک کفش مجلسی یا بوت صحرایی اضافه کنید. از این استایل در تمام مراسم رسمی و معمولی می توانید استفاده کنید.

استایل ترکیبی

یک آقا با پیراهن طوسی و شلوار جین پاره تیرهبسیاری از ما جین پاره را لباس های مختص سبک پانک و گرانج می دانیم؛ اما این دلیل نمی شود تا کسانی که به این دو سبک تعلق ندارند، نتوانند از این مدل جین استفاده کنند. یکی از روش های آسان ست کردن شلوار جین پاره این است که سبک های مختلفی را با هم ترکیب کنید؛ مثلا یک شلوار جین پاره مشکی را با یک بلوز اُورسایز (سایز بزرگتر) طوسی بپوشید تا رنگ لباس هایتان هم خانواده باشد و در عین حال کمی حال و هوای جسارت آمیز به استایل تان اضافه شود. برای تکمیل این استایل، یک جفت بوت قهوه ای بپوشید تا استایل ترکیبی بسیار خوبی ایجاد شود.

نحوه پاره کردن شلوار جین

دست های یک آقا در حال پاره کردن شلوار جینشاید بخواهید شلوار جین پاره تان را خودتان درست کنید و یا شلواری قدیمی دارید که فکر می کنید اگر به آن دستی دوباره بکشید شکل خوبی خواهد گرفت. اگر هم نتوانستید شلوار را به آن صورت که می خواهید در آورید، آن را به شلوارک تبدیل کنید. اما مراقب باشید که با فکر و برنامه ریزی، آن را خوب از آب در بیاورید.

کاملا درست است که می توانید شلوار جین پاره مورد نیازتان را به صورت آماده تهیه کنید؛ اما اگر شلواری می خواهید که منحصر به خود شما باشد می توانید از این راه استفاده کرده و خودتان آن را درست کنید. پاره کردن شلوار جین کار خیلی آسانی است و حتی می تواند یک جمعه کسالت آور را برای شما جذاب کند. این کار به کمک چند وسیله ی ساده که احتمالا همین الان هم یک گوشه از خانه تان بدون مصرف افتاده است، انجام شدنی ست.

پارگی روی زانوها و ران ها: از ابتدا بیشتر پارگی های شلوار جین، روی زانو و ران ها بوده است. پس برای شروع این کار، ران ها را برش بزنید و با کمک موچین یا انگشتان خود، نخ های شل شده و تار و پود آن را بکشید تا برش ها نخ نما شوند. بعد از آن می توانید کمی سوهان یا سمباده روی قسمت نخ نما بکشید تا بافت آن زبرتر و زمخت تر شود. برای ایجاد پارگی روی زانو، برش های کوچکی با قیچی در نواحی مورد نظرتان ایجاد کنید و باز هم با استفاده از موچین، اینبار فقط نخ های عمودی را بکشید و کاری به نخ های سفید افقی نداشته باشید.

پارگی بیشتر: اگر می خواهید پارگی بیشتری در شلوار خود ایجاد کنید، یک سمباده زبر را روی سطح بزرگ تری از شلوار بکشید. این کار باعث می شود جین شما در بخش های مورد نظر، ساییده شود. قوانین خاصی برای پاره کردن شلوار وجود ندارد و نکته ی مهمی که در این مورد وجود دارد، این است که هرچه بیششتر از خلاقیت خود استفاده کنید نتیجه ی بهتری در بر خواهد داشت.