چگونه طبیعی آرایش کنیم؟ نکاتی برای داشتن یک آرایش طبیعی صورت

0
895
نکاتی در مورد اینکه چگونه طبیعی آرایش کنیم؟ بررسی تمامی روش های یک آرایش صورت طبیعی

تمام کاری که برای داشتن یک آرایش طبیعی باید انجام دهید این است که کاری کنید تا آرایش تان سبک و راحت به نظر برسد؛ اما در واقع اینکه بخواهید با آرایش کردن طوری به نظر برسید که انگار آرایش ندارید، کمی سخت تر از چیزی است که فکر می کنید. آرایش های سنگین و پررنگ برای مهمانی های شب و مجالس کاملا رسمی مناسب می باشد؛ البته مدتی است که این نوع آرایش ها به طور کلی طرفداران خود را از دست داده است. اما چگونه طبیعی آرایش کنیم؟ اگر شما هم از دسته افرادی هستید که از آرایش های سبک و طبیعی با رنگ های کمرنگ و رنگ پوست لذت می برید، این مقاله کاملا مناسب شماست. علاوه بر این ها، ظاهرا اکثر آقایان نیز جزو طرفداران آرایش طبیعی هستند. در ادامه این مقاله با نکاتی در مورد آرایش طبیعی صورت آشنا خواهید شد.


۱- رنگ های مناسب پوست تان را بشناسید

انواع مختلف رنگ های کرم پودرقبل از اینکه حتی وارد بحث آرایش طبیعی صورت شویم، باید اهمیت شناخت رنگ هایی که به پوست شما می آیند را درک کنید. برای اینکه آرایش تان طبیعی به نظر برسد، در ابتدا لوازم آرایشی که استفاده می کنید می بایست تناژ رنگ پوست تان را کامل کند؛ نه اینکه با آن در تضاد باشد. اگر پوست روشنی دارید، رنگ های هلویی و صورتی برای شما مناسب بوده و اگر پوست تیره ای دارید، بژ و کرم کاملا برای شما مناسب خواهد بود. قبل از خرید، لوازم آرایش تان را تست کنید و مطمئن شوید که رنگ ها بیش از حد با پوست شما در تضاد نیستند.


۲- از پوست تان مراقبت کنید

استفاده از کرم مرطوب کنندههرقدر که پوست تان لکه و قسمت های خشک کمتری داشته باشد، آرایش کمتری هم نیاز خواهید داشت؛ بنابراین از پوست تان به خوبی مراقبت کنید و به رژیم روزانه مراقبت از پوست تان پایبند باشید. همیشه آرایش تان را قبل از رفتن به رختخواب پاک کنید، پوست تان را به طور کامل بشویید، مرتب مرطوب کننده استفاده کنید، و برای از بین بردن سلول های مرده، پوست تان را هفته ای یکبار لایه برداری کنید.


۳- صورت تان را با کرم پودر نپوشانید

انواع براش های آرایشیتوصیه دیگری که برای طبیعی به نظر رسیدن آرایش تان باید در نظر داشته باشید این است که از پوشاندن کل صورت با کرم پودر و زیرسازی کردن های سنگین خودداری کنید. هدف از انجام آرایش طبیعی، ایجاد یک ظاهربی نقص، بدون آنکه بیش ازحد مشخص باشد آرایش کرده اید می باشد. به جای پوشاندن کامل صورت تان با کرم پودر، استفاده از کانسیلر را فقط برای قسمت هایی از پوست که نیاز به کمی پوشش دارند امتحان کنید؛ مثل قسمت های قرمز یا تیره پوست. از کانسیلر نیز به میزان ناچیز استفاده کنید؛ به این ترتیب فقط تمامی لکه های روی صورت تان را می پوشانید، اما همچنان طبیعی به نظر می رسید.


۴- با کرم مرطوب کننده زیرسازی کنید

ریزسازی آرایش صورتدراینجا یک توصیه بسیار خوب دیگر برای اینکه آرایش تان طبیعی به نظر برسد وجود دارد: اگر واقعا احساس می کنید نیاز به کرم پودر دارید، می توانید یک کرم مرطوب کننده رنگی را امتحان کنید. همچنین می توانید چند قطره از کرم پودرتان را داخل کرم مرطوب کننده صورت تان اضافه کنید و با این روش مقداری پوشش رنگی داشته باشید. این کار پوشش و تناژ مورد نیازتان را به پوست خواهد داد؛ اما خیلی ملایم تر و خیلی طبیعی تر از به کاربردن کرم پودر به نظر خواهد رسید.


۵- کمی رنگ اضافه کنید

استفاده از رژ گونهبرای اینکه به پوست خود درخششی طبیعی ببخشید، میزان کمی رژگونه به گونه هایتان بزنید. از رنگی استفاده کنید که با رنگ طبیعی پوست خودتان بیشترین میزان همخوانی را دارد. رژگونه را اول به برجستگی های گونه بزنید و بعد آن را به سمت بالا و پایین، روی استخوان های گونه، تا جایی که لبه های مشخصی وجود نداشته باشد، یکدست و محو کنید. چهره ای که دارید سعی می کنید تا به آن دست پیدا کنید، مانند چهره ای است که بعد از مدت کوتاهی دویدن به آن می رسید؛ درخشان و سالم.


۶- خط چشم و سایه را حذف کنید

خط چشم ساده، باریک و طبیعیشما مطمئنا به دنبال کشیدن خط چشم های سنگین و سایه های پررنگ نیستید. اگر می خواهید به ظاهری بی دردسر و طبیعی دست پیدا کنید، توصیه بعدی ما برای داشتن یک آرایش طبیعی این است که هر دو گزینه را به طور کامل حذف کنید؛ به جای آن، کاری انجام دهید که مژه هایتان فوق العاده به نظر برسند. اگر واقعا می خواهید از خط چشم استفاده کنید، برای انجام این کار به درستی تمرین و تمرکز کنید. یک خط خیلی نازک، تا حد ممکن نزدیک به خط مژه هایتان، بکشید. این کار باعث خواهد شد تا مژه هایتان طبیعی به نظر برسند.


۷- مژه هایتان را فر کنید و ریمل بزنید

استفاده از فرمژهدرکنار تمام نکاتی که بیان کردیم، که همگی باعث می شوند تا آرایش تان کمتر از حد واقعی دیده شود، می توانید مژه هایتان را به طرز زیبایی و تا هر مقداری که می خواهید برجسته کنید. برای باز کردن چشم هایتان بزرگ به نظر رسیدن آنها، مژه هایتان را با یک فرمژه فر کنید و یک لایه ریمل ضد آب بزنید. ریمل ضد آب باعث می شود تا فر برای مدت طولانی تری روی مژه باقی مانده، نریزد و آرایش تان را خراب نکند.


۸- ابروهایتان را پرکنید

ابروهای پرپشت و زیباابروهای شما برای صورت تان یک چارچوب ایجاد می کنند؛ بنابراین اگر ابروهایتان قسمت های کم پشتی دارید، می بایست آنها را پرکنید. از مداد ابروهای ضخیم استفاده نکنید؛ زیرا با استفاده از مداد ابرو به هیچ عنوان طبیعی به نظر نخواهید رسید. درعوض از یک ریمل ابروی رنگی استفاده کنید؛ آنها خیلی زیرکانه تر هستند و خیلی هم کمتر به چشم می آیند. رنگ موجود در ریمل ابرو باید هرگونه قسمت خالی را پرکند؛ بدون اینکه مشخص شود آرایش کرده اید.


۹- رژ لب بزنید

رنگ های مختلف رژ لببرای اینکه بدون زحمت کاری کنید که رژلب تان طبیعی به نظر برسد، رنگی را انتخاب کنید که نسبتا نزدیک به رنگ طبیعی لب هایتان است. به جای اینکه مستقیما رژ لب را روی لب ها خالی کنید، آن را به انگشت تان زده و به آرامی به لب هایتان ضربه بزنید. از مرکز لب هایتان شروع کنید و سپس رژلب را تا کناره ها یکدست و محو کنید. این کار باعث خواهد شد تا با رنگ طبیعی لب هایتان کاملا یکی شود.


۱۰- آرایش تان را تثبیت کنید

استفاده از پنکیکاگر پوست چربی دارید، ممکن است نیاز داشته باشید آرایش تان را با پودر تثبیت کنید تا از پخش شدن آن در طول روز جلوگیری کنید. برای همین آرایش تان را با زدن مقداری پودر تثبیت کننده آرایش روی پوست ثابت کنید؛ این پودر همه چیز را درجای خود ثابت باقی نگه خواهد داشت.

تبلیغات

پاسخ دادن

نظر خود را وارد کتید
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید