چگونه عاشق همسرمان بمانیم و در کنار او یک زندگی عاشقانه داشته باشیم

0
1378
روش هایی برای داشتن یک زندگی عاشقانه

عشق هم زیباست و هم دردناک؛ هم باری سنگین و گران است و هم چتری امن. بیشتر افراد به دنبال آن هستند؛ بعضی ها به آن می رسند و بعضی افراد هیچ گاه آن را تجربه نمی کنند و از دنیا می روند. راهنمایی های این مقاله به شما کمک می کند که اگر عاشق شده اید، عشق زندگی خود را سحرآمیز و خارق العاده کنید، همیشه عاشق بمانید و آن را از دست ندهید و همیشه زندگی عاشقانه ای داشته باشید.

روز ولنتاین با تمام تبلیغات و سر و صدا می آید و می رود اما در آخر کار تنها شما می مانید و طرف مقابلتان. اگر در رابطه ی خود عشق و همت و وقت کافی به کار ببرید، زندگی هر دوی شما خیلی شگفت انگیز تر از زمانی خواهد شد که مجرد بودید.

عناصر اساسی یک زندگی عاشقانه ، رابطه ی شاد و متعهد عبارتند از ارتباط و ذهن و قلب باز، تمایل به بخشش و همکاری در جهت رسیدن به رابطه ای قوی و ماندگار تر و مهم تر از همه اشراف به این موضوع که رابطه چیز آسانی نیست اما کاملا به تلاش و سختی آن می ارزد.

نکات داشتن زندگی عاشقانه

ارتباط بر قرار کردن

بیشتر افراد می دانند ارتباط برقرار کردن بخش اساسی یک رابطه است اما هر دو شریک به شیوه ی خود مشکلاتی در لب به سخن گشودن و مطرح کردن مشکلات خود دارند. این ها نمونه ای از مشکلاتی هستند که طرفین با یکدیگر خواهند شد.

چطور حرف های شریک خود را بفهمید؟

احتمالاً به این فکر می کنید که شما راجع به همه چیز حرف می زنید؛ پس نباید با هم مشکلی داشته باشید. اما واقعیت این است که به دلیل اینکه خیلی ها بیشتر از حد معمول از طرد شدن و تنها ماندن می ترسند، سعی می کنند برای اینکه طرف مقابل آن ها را ترک نکند یا از دست آن ها عصبانی نشود، راجع به همه چیز غیر از چیزی که او را آزار می دهد حرف بزنند و به جایی می رسند که می بینند نتیجه ی عکس گرفته و او را بیشتر عصبانی کرده اند.

راه علاج برای این موضوع این است که به طرف مقابل خود اطمینان دهید که دوستش دارید و به خاطر یک بحث یا مشکل ترکش نمی کنید. در این مرحله عشق شما باید آنقدر قوی باشد که طاقت بیشتر بحث و دعواها و اختلافات را داشته باشد. به او بگویید در تمام روابط بلند مدت، دعوا و بحث و جدل وجود دارد و مهم ترین مسئله این است که مشکلات را حل کنید تا دلخوری ها روی هم تلمبار نشده و به رابطه آسیبی نرسد.

مطلب مرتبط:  چگونه شریک زندگی خود را ناخواسته آزار می دهید!

کاری که نباید انجام دهید این است که به او بگویید ترسش از اینکه او را ترک کنید غیرمنطقی است. درحالیکه می دانیم منظور شما اطمینان دادن به او است و می خواهید بگویید هیچوقت برای چیزی بی ارزش او را ترک نخواهید کرد، اما او از حرف شما چنین برداشت می کند که برای نظرات و احساسات او احترام قائل نیستید و فکر می کند یک دخترک احمق است. احساسات او شاید غیر منطقی باشند اما چیزی هستند که او حس می کند و حقیقت دارند. با او با احترامی که شایسته ی آن است برخورد کنید.
یک خانم و آقا در طبیعت

با برقراری ارتباط کلامی با شریک زندگی خود صمیمی تر شوید

مردها دوست دارند دائم رقابت کنند. اگر با شما هستند فکر می کنند شما زیباترین و خارق العاده ترین موجود دنیا هستید اما نمی توانند مدام این موضوع را به شما گوشزد کنند. برای آن ها چیزی که هست مشخص است و نیازی نیست که دائماً به آن اشاره کنند.

راه علاج؛ به طرف مقابل خود بگویید از او چه می خواهید. مردها از حدس زدن متنفرند و در این کار مهارتی ندارند. اگر چیزی برای ولنتاین می خواهید جسارت به خرج دهید و یا حداقل نشانه هایی به او بدهید مثل اینکه به او بگوئید دلم گل می خواهد اما می خواهم تو برایم گل هایی انتخاب کنی که فکر می کنی دوست دارم، نه مثل همه که گل رز را انتخاب می کنند. او را ستایش کنید و هر وقت کاری غیرمنتظره برای شما انجام داد به او بگویید چقدر از آن کار خوشتان آمده تا مدام در دوراهی نماند که آیا از کاری که کرده خوشتان آمده یا نه و اینکه آیا باز هم آن کار را انجام بدهد یا نه.

کاری که برای داشتن زندگی عاشقانه تان، نباید انجام دهید این است که از او انتظار داشته باشید دائماً و هر ثانیه از روز به شما فکر کند. این حقیقت که او شما را دوست دارد برای او آنقدر واضح است که نیازی نمی بیند مدام آن را یادآوری کند. به علاوه، دخترها بیشتر از پسرها ارتباط غیرکلامی برقرار می کنند؛ اما اگر می خواهید با شوهر خود ارتباط برقرار کنید باید با او حرف بزنید. او به ندرت می فهمد چیزی اشتباه است مگر اینکه به او بگوئید.

در دعوای بعدی یا دفعه ی بعد که از دست او دلخور شدید به عقب برگردید و ببینید آیا بخشی از مشکل شما به دلیل روش متفاوت برقراری ارتباط شما با هم پیش آمده است یا نه. اگر بتوانید دیدگاه طرف مقابل خود را درک کنید نیمی از مشکل زندگی عاشقانه تان، خود به خود حل شده است.

مطلب مرتبط:  7 نوع زبان بدن برای افزایش اعتماد به نفس

صمیمیت را در رابطه ی خود حفظ کنید

چیزی که خیلی ها از آن می ترسند و از آن شکایت می کنند این است که به اشتباه فکر می کنند رابطه ی آن ها دیگر آن شور اولیه را ندارد. خبری از آن رابطه ی اعجاب انگیز نیست و او دیگر شاید مردی نیست که شما عاشقش شدید، چرا که قلب شما در ابتدای آشنایی جور دیگری برای او می زد اما اکنون اینگونه نیست.

مشکل مشترک در تمام این موارد این است که رابطه بین دو طرف دیگر مثل ابتدای آن فوق العاده نیست. دنیا به آخر نرسیده و این مشکلی است که قابل حل است. با استفاده از مهارت های ارتباطی که در بالا به آن ها اشاره شد می توانید این قبیل مشکلات را پیش از آنکه حادتر شوند حل کنید و زندگی عاشقانه خود را زنده کنید.

یکدیگر را زیاد ببوسید. مطالعات نشان داده زوج هایی که روابط ناموفقی دارند بوسیدن یکدیگر را مدت ها پیش کنار گذاشته اند. بوسیدن به طرق مختلف خیلی بیشتر از اصل رابطه، باعث صمیمیت می شود و به زندگی عاشقانه تان، حس و حالی تازه می دهد.

برای یکدیگر کارهای کوچک انجام دهید. بعد از یک روز کاری طولانی او را ماساژ دهید یا برایش بلیت یک مسابقه ی ورزشی بگیرید. راه های کوچکی که با آن نشان می دهید همدیگر را دوست دارید عشق را به زندگی شما برمی گرداند.

از همهمه های روزمره فاصله بگیرید. برای چند شب اتاقی در هتل اجاره کنید یا قایقی تفریحی و ارزان برای سه شب اجاره کنید. احتمالا آنقدر حواس شما پرت بوده که نتوانسته اید کاملا به کسی که دوست دارید ابراز محبت کنید و این فاصله از کار و وظائف روزمره باعث می شود به یاد بیاورید چه چیزهایی برای شما مهم است.

در صورتی که به کمک نیاز دارید کمک بخواهید. اگر این راه حل ها هنوز نتوانسته به شما کمک کند باز هم سمت جدایی نروید مگر اینکه واقعا هیچ راه دیگری نمانده باشد. با یک مشاور صحبت کنید و هر کاری که لازم است انجام دهید.

اگر هر کاری که برای ترمیم رابطه لازم است انجام ندهید همیشه بابت شکست رابطه احساس پشیمانی خواهید کرد. اگر طرف مقابل برای شما اهمیت دارد هر کاری امکان پذیر است انجام خواهید داد تا شرایط بهتر شود. تسلیم نشوید. همیشه جای امیدواری هست.
یک خانم و آقا در ماشین

روش های ارزان برای نشان دادن عشق خود به طرف مقابل

می توانید به یک پیک نیک دو نفره بروید.

مطلب مرتبط:  نحوه برخورد در اولین دیدار با پسر مورد علاقه تان

در پارک پیاده روی کنید یا با هم بدوید.

برای عشق خود غذای محبوبش را درست کنید.

یادی از اولین دیدار خود کنید.

از یکدیگر درباره ی دوران کودکی، آرزوهای درونی و امیال خود بپرسید.

انجام یک کار جدید را با یکدیگر یاد بگیرید.

سعی کنید بیشتر در کنار هم باشید.

در انظار عمومی دست یکدیگر را بگیرید.

اداره ی موفق امور مالی خانه

یکی از دلایل سوء تفاهم و جنگ و دعوا و به وجود آمدن عدم تفاهم در زندگی عاشقانه ، پول است؛ اینکه چطور آن را کسب می کنیم، چطور خرجش می کنیم و چطور پس اندازش می کنیم. زوج ها باید یاد بگیرند که هیچ کدام به تنهایی مسئول مسائل مالی یک رابطه نیستند. مثل همیشه کار تیمی و احترام متقابل نقش کلیدی را ایفا می کند.

راجع به اینکه پول چه اهمیتی برای هر دوی شما دارد تصمیم بگیرید. مطمئناً پول راحتی می آورد اما به این هم فکر کنید که به چه قیمتی این کار انجام خواهد شد. بررسی کنید که آیا فرستادن بچه ها به مهد کودک برای شما مشکلی ندارد؟ یا اینکه هیچوقت زمان رفتن به تعطیلات را نداشته باشید چطور؟ از بین زمان و پول معمولاً باید یکی انتخاب شود و هر دوی شما باید تصمیم بگیرید کدام یک برای شما مهم تر است.

ببینید چطور می خواهید پول خود را خرج کنید. آیا هر دوی شما حساب بانکی های جداگانه دارید یا حساب شما مشترک است؟ هر دو صورت بلااشکال است؛ اما همیشه باید در مورد خریدهای بزرگ با هم مشورت کنید حتی اگر قصد دارید آن را از پول خودتان بخرید. درغیر اینصورت همسر احساس می کند به او بی احترامی شده چون قبل از آوردن یک تلویزیون به آن بزرگی به خانه اصلا نظر او را نپرسیدید.

ببینید چطور می خواهید پول پس انداز کنید. هر دوی شما باید پس انداز بلند مدت منابع مالی خود را نظم دهید. وقتی بدانید پول شما با امنیت تمام در بانک پس انداز شده صحبت راجع به پول برای شما استرس کمتری با خود به همراه خواهد داشت.

اگر بنشینید و دقیقاً مشخص کنید در حال حاضر از چه چیزی ناراحت هستید، حل کردن بسیاری از مشکلات آسان ترین کار ممکن می شود. سعی کنید تصمیم گیری درباره ی پول همیشه به صورت تیمی باشد که در نتیجه ی آن به کمک استراتژی های حل مشکل هر دوی شما در حین روند به هم نزدیک تر و صمیمی تر خواهید شد.

تبلیغات

پاسخ دادن

نظر خود را وارد کتید
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید