چگونه عطر تقلبی و اصل را شناسایی کنیم؟

0
126
تشخیص عطر تقلبی

اگر به فکر خرید عطر اصل هستید و با قیمت های متنوعی هنگام خرید مواجه شده‌‎اید و تشخیص اینکه یک عطر تقلبی است و یا اصل کار سختی نیست در ادامه با ریموژ همراه باشد.

بسته بندی عطر چگونه است؟

ظاهر پوشش پلاستیکی را با دقت نگاه کنید. به ضخامت و شفافیت‌­اش توجه نمایید. سلفن بی دوام یا کدر، چراغ قرمز است!
به مهر و موم پلاستیکی جعبه (در صورت وجود) دقت کنید. به دنبال نشانه‌های مواد چسبنده سنگین مانند چسب، پلاستیک یا چسب نواری بگردید. اگر این موارد وجود داشته باشند، عطر شما تقلبی است.
به خارج جعبه نگاه کنید و به کیفیت کلی ‌اش دقت نمایید. آیا مقوای جعبه (از نظر وزن)، رنگ و حاشیه‌های لبه‌ها بی عیب هستند؟ به نظر­تان با ویژگی‌های یک برند برتر مطابقت دارد؟
متون نوشته شده روی جعبه را بخوانید و به دنبال غلط‌های املایی، دستوری، نگارشی و دیگر اشکالات بگردید. تمام متون باید بدون هیچ اشتباهی باشند. هیچ گاه جعبه عطر معتبر با غلط املایی نخواهید دید.
به دنبال شماره ی کنترل، شماره ی دسته و شماره سریال بگردید. حواستان باشد که حتما یکی پیدا کنید.

عطر تقلبی

شکل ظاهر عطر تقلبی چگونه است؟

مواد بسته بندی داخل جعبه را نگاه کنید و دوباره وزن مواد، رنگ و جای گیری اندازه را بررسی کنید. همه قطعات می‌بایست کاملا هم اندازه باشند و مانند قطعات پازل به خوبی در کنار هم جای بگیرند. اگر قطعات داخل جعبه (به دلیل اندازه اشتباه) شل بودند، باید نگران شوید!
شکل، طرح، اندازه، ارتفاع و عرض شیشه  عطر را در نظر بگیرید. آیا شیشه همان است که انتظارش را داشتید؟
کیفیت شیشه را بررسی کنید. ضخامت، شفافیت، خط و خش، لب پریدگی و دیگر نشانه‌های عدم کیفیت را در نظر بگیرید. آیا شیشه موج یا حباب دارد؟
به در شیشه نگاه کنید. در شیشه باید چفت شود و هنگام باز و بسته شدن صدا دهد. باز هم به شکل، رنگ و کیفیت قالب زنی دقت کنید. به آرامی روی رنگ در ناخن بکشید، اگر پاک شد…..
نوک اسپری را چک کنید و بازهم کیفیت و رنگ آن را بررسی نمایید. لوله متصل به آن باید تا پایین مایع امتداد داشته باشد، نباید از سر اسپری جدا شده باشد و هنگام پاشیدن عطر اجازه ورود هوا بدهد.
کیفیت برچسب روی شیشه (در صورت وجود) را آزمایش کنید. چک کنید و مطمئن شوید که اشکالات چاپی نداشته باشد و نسبت به برند در محل صحیح قرار داشته باشد، و تمام ویژگی‌های تصویری آن برند را دارا باشد.
به رنگ عطر نگاه کنید. آیا یکسان است یا کدر و یا حتی حاوی ذرات ریز معلق است؟
عطر را میان انگشتان تان حس کنید. چرب بودن بیش از حد نشانه متداول عطر تقلبی است.
البته عطر را بو کنید و به هر رایحه غیر عادی و غیر منتظره توجه نمایید.
با توجه به راهنمای زیر، به مدت دوام هر عطر دقت کنید:
ادکلن (Eau De Cologne)، تا ۲ ساعت
ادو تویلت(Eau De Toilette)، حدوداً ۲ تا ۳ ساعت
ادو پرفیوم (Eau de Perfume)، حدودا ۴ تا ۶ ساعت

مطلب مرتبط:  چگونه خوشتیپ باشیم ؟ معرفی 9 راهکار برای داشتن یک استایل جذاب

منبع: چی بپوشم

تبلیغات

پاسخ دادن

نظر خود را وارد کتید
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید