چگونه قد بلند به نظر برسیم؟ ۱۳ نکته پوشیدن لباس برای خانم های کوتاه قد

1
4274
نکاتی برای اینکه قد بلند به نظر برسیم

آیا کوتاه قد بودن آزارتان می دهد؟ یا از اینکه نمی توانید با مد پیش بروید ناراحت هستید؟ یا بعضی اوقات احساس می کنید لباس هایتان به شما نمی آیند چون قد شما کوتاه است و اندام ریزی دارید؟ داشتن قد کوتاه و اندام ریز هیچ ایرادی ندارد و همین طور که هستید عالی به نظر می رسید؛ اما شاید بعضی مواقع شدیداً بخواهید قد بلند به نظر برسید. با بعضی از تکنیک ها چنین کاری آسان است. در اینجا به شما نکاتی را معرفی می کنیم که به قد مناسب و مد نظر خود برسید.

۱۳ روش قد بلند به نظر رسیدن

از کیف های بزرگ استفاده نکنید

اندازه ی کیف های بزرگ طوری است که گویا خانم های کوتاه قد در آن ها غرق می شوند و اینطور به نظر می رسد که پشت آن ها پنهان شده اند. کیفی متوسط انتخاب کنید که با اندام کوچک شما همخوانی داشته باشد، چون وقتی استایل ما با اندامتان هماهنگ باشد ظاهر خوبی خواهید.

لباس هایی بپوشید که اندازه ی شماست

همیشه لباس هایی بپوشید که برای شما اندازه هستند. لباس های فیت و نیمه فیت بهتر از لباس های گشاد هستند. لباس های گشاد شما را به جای بلند تر و لاغر تر کردن، کوتاه تر و چاق تر نشان می دهند. همیشه لباس هایی انتخاب کنید که اندازه ی سایز و فرم بدن شما باشند.

لباس های راه راه عمودی بپوشید

با پوشیدن لباس های راه راه عمودی سه چهار سانتی به قد شما اضافه می شود. کسی که این نوع لباس را می پوشد بلندتر و لاغرتر به نظر می رسد چون این راه راه ها توجه چشم ها را به بالا و پایین جلب می کنند درحالیکه راه راه های افقی باعث می شوند چشم ها به راست و چپ خیره شوند. به یاد داشته باشید راه راه هایی که پهن باشند تناسب زیادی با اندام ریز و کوچک شما ندارند.

لباس های ضخیم نپوشید

هدف شما این است که قدتان را بلندتر نشان دهید؛ نه اینکه پهن تربه نظر برسید. بنابراین باید از پارچه هایی استفاده کنید که نازک باشند. سراغ پارچه هایی نروید که کلفت و ضخیم اند. افراد قد کوتاه نباید پلیورهای کلفت بپوشند چون آن ها را برخلاف این که می خواهند قد بلند و ظریف به نظر برسند، پهن تر نشان می دهد. انتخاب پیراهن برای خانم های ریز اندام کار آسانی نیست اما با صرف کمی وقت چیزی که به شما می آید و اندام تان را بهتر جلوه می دهد پیدا خواهید کرد.

مطلب مرتبط:  راهنمای خرید کیف زنانه مارک دار

لباس یقه هفت بپوشید

لباس های یقه هفت یا یقه گرد خطای دید ایجاد کرده و شما را بلند تر نشان می دهند. پلیورهای یقه هفت همیشه لباس های جذابی هستند. از یقه اسکی و یقه های کلفت اجتناب کرده و به جای آن از یقه های ظریف استفاده کنید. می توانید تاثیر لباس های خود را با پوشیدن ترکیبی از راه راه عمودی و یقه هفت بیشتر کنید.

یک گردن بند آویز که نه خیلی درشت و نه خیلی کوچک باشد می تواند جلوه بیشتری به یقه هفت شما بدهد.

لباس یک رنگ بپوشید

سعی کنید از سر تا پا لباس یک رنگ بپوشید. می توانید جوراب های خود را هم با لباستان ست کنید. از رنگ هایی مثل مشکی، سرمه ای، زرشکی، ذغالی، سبز یا بنفش تیره استفاده کنید که شما را لاغر تر نشان می دهد. این تکنیک همچنین شما را بلند قد تر هم می کند. این موضوع را علم تائید کرده است.

وقتی لباس تک رنگ یکدست می پوشید بیننده یک تصویر پیوسته منسجم از شما می بیند و رنگ تیره نیز تأثیر این موضوع را دوچندان کرده و شما را لاغرتر نشان می دهد که ترکیب این ها با هم شما را قدبلندتر می کند.

دامن و پیراهن کوتاه نپوشید

با اینکه پیراهن و دامن کوتاه جذاب است اما برای قد بلند به نظر رسیدن، این جور لباس ها را نباید یپوشید. این لباس ها تاثیری که روی خانم های قدبلند دارند روی خانم های قد کوتاه ندارند. اگر یک خانم قد کوتاه دامن کوتاه بپوشد سجاف دامن روی ران افتاده و او را کوتاه تر از چیزی که هست نشان می دهد.

مطلب مرتبط:  چگونه ماندگاری عطر را زیاد کنیم ؟ معرفی 8 روش برای افزایش ماندگاری بوی عطر

کمربند باریک ببندید

اگر می خواهید کمربند ببندید سعی کنید از کمربند باریکی استفاده کنید که با لباس های شما ست باشد. از آنجا که به دنبال این هستید که از نظر عمودی پیوستگی داشته باشید باید از کمربندهای پهن خودداری کنید چون اندام شما را به دو بخش تقسیم می کنند، چیزی که باید به هر قیمتی از آن خودداری کنید.

استایل زمستانی یک خانم

شلوار ساده بپوشید

خانم های کوتاه قد باید شلوار جین یا پارچه ای ساده بپوشند. شلوارهای دمپا پاکتی، پلیسه دار یا با جیب های کلفت شما را پهن تر نشان می دهند، بنابراین از آن ها اجتناب کنید. در بازار انواع مختلف شلوار جین مخصوص ریزه اندام ها وجود دارد که می توانید از بین آن ها مدل مناسب خود را انتخاب کنید. خانم های کوتاه قد با اندام پر پیچ و خم می توانند از شلوار بوت کات استفاده کنند تا ران ها و باسن آن ها را بالانس کند. جین تیره هم یکی از شلوارهای همیشه محبوب ریزه اندام هاست چون رنگ تیره آن ها را لاغر تر و قد بلند تر نشان می دهد.

کفش پاشنه بلند بپوشید

هر کسی می داند که آسان ترین راه برای قد بلند به نظر رسیدن، پوشیدن کفش پاشنه بلند است. قبل از خرید کفش پاشنه بلند می بایست توصیه ها و نکات مهم درمورد آنها را بدانید. به طور کلی می توانید کفش پاشنه دار و پشت باز بپوشید اما از پوشیدن کفش هایی که در ناحیه مچ پا بند دارند خودداری کنید. این بندها در خطای دید عمودی بیننده که هدف ماست، مشکل ایجاد کرده فردی که آن ها را می پوشد را کوتاه تر نشان می دهد. کفش های پاشنه بلند همیشه هم ناراحت نیستند. می توانید پاشنه بلندهایی انتخاب کنید که با استفاده از تکنولوژی هوا که در آن ها به کار رفته باعث حس راحتی پاهای شما می شوند.

مطلب مرتبط:  استایل وینتیج چیست؟ نحوه ست کردن لباس به سبک وینتیج

کفش های پاشنه بلند کلاسیک، انتخابی عالی برای لاغر تر و بلند تر کردن پاهای شما هستند. پاشنه بلندهای نوک تیز حتی از آن ها هم بهترند چون قد شما را نسبت به کفش های پاشنه بلند کلاسیک بلندتر می کنند.

کفش های جلوباز پاها را کشیده تر کرده، و باعث می شود قد بلند تر به نظر برسید و در ضمن به کمک آن می توانید پدیکور خود را هم نمایش دهید.

صندل های پشت باز هم کفش های دیگری هستند که می توانید از آن ها بهره ببرید. فقط دقت کنید بندهای آن زیاد پهن نباشد چون همانطور که در بالا ذکر شد بندهای باریک ظاهر بهتری دارند و متناسب ترند.

لباس مناسب بالاتنه کوتاه

خانم های ریز اندام می توانند از پیراهن هایی با کمر امپراتوری که لباس موردعلاقه بسیاری از استریت استایل ها نیز می باشد، استفاده کنند. این لباس ها خط کمر شما را بالا می کشند و اندام شما را کشیده تر و قد شما را بلندتر جلوه می دهند. اگر بالاتنه ی کوتاهی دارید می توانید از لباس هایی که کمر آن ها پایین تر تعبیه شده استفاده کنید. این کار هم روشی است برای پنهان کردن چربی های دور کمر، بلند قد تر شدن و کشیده تر کردن بالا تنه.

موهای خود را از بالا ببندید

می توانید در صورت داشتن موهای پرپشت آن ها را بالای سرتان به صورت جمع ببندید تا خطای دیدی عمودی ایجاد کنید.

ایده هایی برای انتخاب کت

از آنجا که به دنبال این هستید که لباس نازکتر باشد به جای کت چهاردگمه کت دو دگمه انتخاب کنید.

کت یقه هفت بهتر از بقیه یقه هاست.

انتهای کت باید بالای باسن بیفتد.

کت های آستین بلند یا حداقل آستین سه ربع را ترجیح دهید.

از انتخاب کت هایی که جیبی به رنگ دیگری دارند اجتناب کنید

تبلیغات

1 نظر

  1. سلام سایت بسیار زیبا و قشنگی دارین لطف می فرمایید اگراز سایت ما هم دیدن فرمایید و نظری جهت بهتر شدن سایت دهید

پاسخ دادن

نظر خود را وارد کتید
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید