با استفاده از راهکارهای مختلف، می توانید ظاهر بهتر و اعتماد به نفس بیشتری به دست آورید. با تغییر مدل مو، سفید کردن دندان های خود و بسیاری از تغییرات دیگر می توانید این کار را انجام دهید؛ بعضی از مردم حتی به عمل های زیبایی روی می آورند تا تغییرات اساسی در آن ها ایجاد شود. مثلا عمل لیزیک چشم می کنند تا دیگر از عینک استفاده نکنند، هرچند عینک ها اکسسوری های بسیار جذابی هستند. با همه ی این ها اگر اعتماد به نفس شما به قدتان وابسته باشد و اگر سوال همیشگی تان این است که چگونه قد بلند دیده شوید ، باید به این فکر کنید که با تغییرات کوچکی در نوع لباس پوشیدن می توان در ظاهر این مشکل را برطرف کرد؛ زیرا دیگر مانند زمان قرون وسطی این امکان وجود ندارد که افراد را بر روی تخته قرار بدهند و از دو طرف بکشند تا قدشان کش بیاید! پوشیدن کفش هایی که کمی لژ یا پاشنه برای قد بلند دیده شدن دارند هم برای تمام موقعیت ها مناسب نیست. بنابراین باید راه حل های عملی تری را بررسی کرد.

اگر قد کوتاهی دارید، اصلا نگران نباشید. چرا که مد، در این مورد راه حل های بسیاری دارد که در کت واک ها و استریت استایل ها به وضوح قابل مشاهده می باشد. ما در اینجا به این راه حل ها اشاره می کنیم تا شما بتوانید قد بلند تر به نظر برسید.

چگونه قد بلند دیده شوید :

رنگ

یک آقا با عینک آفتابی و پیراهن سفید راه راه و شلوار جینلباس های یک رنگی که تنالیته های مختلف دارند، باعث می شود ظاهر شما مانند یک خط مستقیم بلند به نظر بیاید؛ به این دلیل که پوشیدن این نوع لباس، باعث ایجاد سایه های خطی در ظاهر شما شده و در این مورد هرچه رنگ ها تیره تر باشند، نتیجه ی بهتری به دست خواهد آمد. اگر می خواهید بدانید که چگونه قد بلند دیده شوید ، رنگ های مختلف را با هم ترکیب کنید، توجه کنید که رنگ های تیره را در پایین تنه و رنگ های روشن تر را در بالاتنه به کار ببرید؛ اینگونه باعث می شوید قد بلند به نظر برسید.

ژاکت و کت

یک آقا با پیراهن سفید و کت چرم مشکی و شلوار ممشکیانواعی از کت برای شما مناسب است که در قسمت بالا تنه تقریبا جذب و ساده باشند؛ یعنی خلوت تر و کم حجم تر. اگر کوتاه قد هم نیستید در وهله ی اول باید لباس خود را طوری انتخاب کنید که به قد بلند دیده شدن شما کمک کند. کت هایی بپوشید که به شدت اورکت، محبوب باشند؛ کت بلند، طول پاها را کمتر نشان می دهد که این برای مردان کوتاه قد جالب نیست؛ به طور کلی طول بلند پاها، نسبت بهتری در اندام تان به وجود می آورد.

پیراهن و تی شرت

یک آقای عینکی با تی شرت طوسی و شلوار تیرهاز گذشته تا کنون، خطوط عمودی همیشه در لباس به عنوان یکی از راه کارهایی بوده اند که برای بلندتر نشان دادن اندام همیشه کاربرد داشته اند؛ چرا که این خطوط به دلیل نوع ظاهرشان، طول بدن را بیشتر نشان می دهند. اگر می خواهید بدانید که چگونه قد بلند دیده شوید ، باید دقت داشته باشید که زمانی که پیراهن می پوشید، قسمت سرآستین ها بلندتر از حد معمول نباشد؛ چون در این صورت طوری به نظر خواهید رسید که انگار آن را از برادر بزرگتر خود قرض گرفته اید و مطمئنا قد شما را کوتاه نشان خواهد داد. تا حد ممکن از لباس های چهارخانه و شطرنجی استفاده نکنید؛ از تی شرت های یقه هفت و یقه گرد استفاده کنید تا بالا تنه ی بلندتری از شما جلوه داده شود.

اگر طول آستین ها، چه در تی شرت چه در پیراهن، تا قسمت ماهیچه ی سه سر بازو باشد، دست ها بلندتر به نظر خواهند رسید. بنابراین در مورد پیراهن، آستین ها را بالا بزنید و در مورد تی شرت، سعی کنید نوعی از آن را استفاده کنید که لبه ی آن با استخوان لگن شما هم سطح باشد.

شلوار

یک مرد با تی شرت مشکی و شلوار طوسی و عینک آفتابی

به تازگی شلوارهای رسمی مجددا مد شده اند؛ در این مورد یک فرد کوتاه قد باید شلواری بپوشد که بیش از حد برایش کوتاه نباشد. در مورد شلوارهای بلندتر، می توانند به قد بلند دیده شدن کمک کنند. شلوارهای تنگ، بهترین نوع شلوار برای افراد کوتاه قد می باشد. قد شلوارهایی که می پوشید باید تا زیر مچ پا ادامه داشته باشد، در غیر این صورت تمام تلاش های شما بی فایده خواهد بود.

کفش

پاهای یک آقا با شلوار جین و کفش قهوه ایاز کفش های باریک استفاده کنید. هرچه کفش های شما پهن تر و بزرگتر باشد، بیشتر به یک دلقک شبیه خواهید شد! در این مورد می توانید با توجه به مدل های استریت استایل از بوت های چوکا یا بوت های صحرایی استفاده کنید. استفاده از بوت به خصوص در فصول سرد، گزینه ی مناسبی برای قد بلند دیده شدن است، اما به شرط اینکه بوت های باریکتر را انتخاب کنید. در آخر برای کفش خود، رنگی را در نظر بگیرید که با رنگ جوراب و شلوار شما هماهنگ باشد و تا حد ممکن مرزی بین آن ها ایجاد نکند.