چگونه لباس بپوشیم تا لاغر به نظر برسیم؟ ارائه ترفندهایی برای لاغر به نظر رسیدن

1
2563
چگونه لباس بپوشیم تا لاغر به نظر برسیم؟ معرفی چند روش برای لاغر به نظر رسیدن

خیلی از شما نسبت به وزن خود بیش از اندازه نگرانید و فکر می کنید چاق به نظر می رسید؛ اما همیشه راه حل این موضوع وزن کم کردن نیست، بلکه می توانید با چند ترفند ساده به خودتان کمک کنید تا لاغرتر به نظر برسید. بهترین راه لاغر به نظر رسیدن پوشیدن رنگ های پررنگ و غلیظ در قسمت های لاغرتر بدن شما است. در عوض قسمت های چاق را با رنگ های تیره ای مثل جین تیره و مشکی بپوشانید. از یک کت بلیزر، شلوار دمپا گشاد یا دامن فاق بلند برای پوشاندن قسمت های نا زیبا و بد فرم بدن خود استفاده کنید و این را بدانید که سرانجام همه ی شما به دنبال لباسی هستید که در آن احساس راحتی کنید. مطلب ذیل را بخوانید تا با نکاتی راجع به انواع کفش، لباس زیر و آرایشی که شما را لاغرتر نشان می دهد آشنا شوید.

استفاده از لباس زیر مناسب

۱٫ لباس زیری بپوشید که اندازه ی آن کاملا برای شما مناسب باشد. این قضیه مخصوصا درباره ی سوتین، خیلی صدق می کند. یک سوتین خوب با اندازه ی مناسب، فرم کلی لباس شما را شکل می دهد. اما پوشیدن سوتین نامناسب باعث می شود گوشه های سوتین داخل بدن شما فرو رفته و سینه ی شما از بالای آن بیرون بزند. سعی کنید در بخش بانوان فروشگاه از مسئول مربوطه بخواهید اندازه ی سوتین شما را دقیقا تعیین کند. پوشیدن لباس زیر تنگ، باعث بیرون زدن بدن از زیر شلوار و لباس های دیگر می شود. سعی کنید لباس زیری بدون درز و کاملا اندازه بخرید.

۲٫ از خرید لباس زیر باریک خودداری کنید. با اینکه میانه و بند باریک بیکینی باعث می شود جای بیکینی روی شلوار شما نیفتد، اما باید توجه داشته باشید که محدوده ی کمی از بدن را پوشش می دهد. سعی کنید از شرت های پادار، فاق بلند و سایر انواعی که باسن، شکم و ران های شما را می پوشانند استفاده کنید. این مدل ها در عین حال که لطیف ترند جذب تر نیز هستند.

۳٫ از گن های لاغری استفاده کنید. اگر می خواهید بهتر و بیشتر به اندام متناسب برسید و وزن اضافه ی خود را پنهان کنید از گن لاغری بهره ببرید. این گن ها تمام روی شکم، ران ها، سینه، بازوها و پشت شما را می پوشانند و از حرکت زیاد این قسمت ها جلوگیری می کنند. شاید پوشیدن گن به صورت روزانه برای شما سخت باشد اما برای مراسم خاص، خیلی به درد می خورد.

۴٫ جوراب شلواری زنانه ای بپوشید که تا بالای زانو ادامه داشته و نوار خود نگهدارنده داشته باشد. این نوار برای زمانی که پیراهن و دامن می پوشید مناسب است و پاها و شکم شما را صاف نگه می دارد. نوار خود نگهدارنده لایه ای ضخیم و پهن در قسمت بالای خود دارد که به این منظور طراحی شده که روی شکم کشیده شود و آن را صاف کند. این کار باعث می شود ظاهری یکدست تر داشته باشید و دامن و پیراهنی که به تن کرده اید، اندام شما را جذابتر جلوه دهد.

استایل جین یک خانم

لباس های جذاب را با هم ست کنید

۱٫ لباس هایی بخرید که کاملا اندازه ی شما باشد. لباس های کوچک و تنگ، هر قسمت از بدن شما را که چربی اضافه دارد به وضوح نشان خواهد داد. از طرف دیگر لباس های شل و ول و بزرگ، شما را بیش از چیزی که هستید گنده و بزرگ جلوه می دهند. تنها لباس هایی که شما را جذاب می کنند آن هایی هستند که متناسب شما هستند و این یعنی باید لباس را در فروشگاه پرو کنید. فقط از طریق اتیکت لباس و سایزی که روی آن نوشته شده فکر نکنید که آن لباس برای شما اندازه است. اگر هم برای اندازه شدن لباس خود، لازم است آن را به خیاط بدهید، این کار را انجام دهید.

مطلب مرتبط:  ایده های طراحان لباس برای داشتن یک استایل بهاری جذاب در سال نو

۲٫ به جای استایل های شل و گشاد، از استایل هایی استفاده کنید که به اندازه و متناسب باشند. به جای اینکه فقط بخواهید لباسی بپوشید که اندازه ی شما باشد، سعی کنید لباسی بپوشید که بدن شما را زیباتر نشان دهد. این یعنی لباس های خیلی تنگ و جذب نپوشید. لباس تنگ به بدن می چسبد و هر خط روی بدن را نشان می دهد. وقتی تلاش برای لاغر به نظر رسیدن می کنید، باید کاری کنید که بخش زیادی از پوست شما معلوم نباشد، نه اینکه آن را به نمایش بگذارید.

خلاف این موضوع هم صادق است؛ لباس گشاد شما را شلخته و بزرگ تر از چیزی که هستید نشان می دهد که چیز زیبایی نیست. بنابراین باید سعی کنید لباسی که انتخاب می کنید پوششی برای اندام شما باشد نه اینکه از آن آویزان شود.

۳٫ در لباس خود کمی از رنگ مشکی استفاده کنید. مشکی از نظر ظاهری باعث لاغر به نظر رسیدن شما می شود، این رنگ به خصوص در شلوار، دامن و پیراهن بسیار زیبا تر است. تیپ تمام مشکی تیپ جذابی است اما بین شیک بودن و غم انگیز بودن تفاوت هست. اگر تصمیم گرفته اید تماما مشکی بپوشید یک جایی در لباس های خود از یک آیتم رنگی استفاده کنید، جایی مثل بلوز، کفش، رژلب، کیف، کمربند و غیره.

۴٫ از شلوار جین سنگ شور شده ی تیره و سایر رنگ های تیره استفاده کنید. رنگ های تیره مثل مشکی باعث می شوند لاغر به نظر برسید. یکی از بهترین روش ها برای رنگ و لعاب زدن به لباس شما استفاده از رنگ های بنفش تیره تا زیتونی و سرمه ای تیره و قهوه ای شکلاتی است. به طور کلی استفاده از رنگ های تیره یک استراتژی برای لاغر جلوه دادن قسمت های چاق تر و استفاده از رنگ های روشن هم، برای جلب توجه به قسمت های جذاب تر است.

۵٫ کت بلیزر بپوشید. کت بلیزر راه آسانی برای پوشاندن بازوهای نازیبا است و خطوط عمودی یقه به زیبایی باعث کشیده تر شدن اندام شما می شود. یک کت بلیزر با دکمه های باز با یک بلوز یقه هفت و شلوار جین تیره روش آسان و سریعی برای لباس پوشیدن است.

۶٫ از رنگ های پررنگ و لباس های طرح دار استفاده کنید. همان طور که قبلا اشاره شد رنگ های پررنگ، قسمت های خوب بدن شما را بیشتر جلوه داده و رنگ های تیره بخش های مشکل دار را پوشش می دهند. سعی کنید در لباس خود از آیتم های پررنگ و طرح داری استفاده کنید که طرح های کوچکی به اندازه ی مشت دست شما داشته باشند.

طرح های درشت و توی چشم باعث انحراف چشم شده و سبب می شوند بیننده بیشتر از اینکه حواسش به اندام شما باشد متوجه لباس شما شود. طرح های پررنگ یا تیره انتخاب کنید چون رنگ های روشن توجهات را بیشتر به سمت عیوب جلب کرده و شما را بزرگ تر جلوه می دهد.

مطلب مرتبط:  تمام نکات ست کردن نیم بوت زنانه با لباس ها و استایل های مختلف

۷٫ لباس های تک رنگ بپوشید. طراحان مد و مدل های استریت استایل عقیده دارند که استفاده از رنگ ساده و تک رنگ باعث می شود چشم ها به جای چپ و راست شدن، بالا و پایین شود و در نتیجه شما لاغرتر و بلندتر به نظر برسید. سعی کنید پیراهن ها، تاپ ها و شلوارهایی با رنگ ساده یا حتی متضاد بپوشید. پیراهن هایی هم که دو یا سه رنگ ساده ی متضاد با یکدیگر دارند می توانند همان جذابیت پیراهن های تک رنگ را ایجاد کنند.

۸٫ لباس هایی بپوشید که خطوط یقه های آن ها عمودی باشد. از تیشرت ها، ژاکت ها و پلیورهای یقه هفت و سایر یقه های عمودی بیشتر استفاده کنید تا چشم بیننده به سمت بالا و پایین حرکت کرده و باعث شود بالاتنه ی شما کشیده تر به نظر برسد. از یقه های افقی مثل یقه ی گرد و قایقی خودداری کنید چون شانه ها و سینه ی شما را پهن تر نشان می دهند.

۹٫ سعی کنید طرح ها و اکسسوری های لباس شما عمودی باشد، نه افقی. چین ها، چاپ ها و زیپ ها باید عمودی باشد و از راه راه ها و تزئینات افقی پرهیز شود. اکسسوری های عمودی باعث می شوند چشم به جای چپ و راست، به سمت بالا و پائین معطوف شود و همین موضوع، سبب تصور لاغری در بیننده خواهد شد.

۱۰٫ با شلوار دمپا گشاد به پاهای خود تعادل ببخشید. شلوار جین تنگ و سایر انواع شلوار که دمپای مخروطی دارند توجه را به ران ها و بالای پاهای شما جلب می کنند و همین باعث می شود اندام شما درشت تر به نظر برسد. در مقابل، از شلوارهای راسته، بوت کات و سایر انواع شلوار استفاده کنید که دمپای گشاد دارند. این نوع شلوارها چشم را به سمت پائین پا متوجه کرده و اندام را لاغرتر جلوه می دهند.

۱۱٫ دامن ها و پیراهن های تا روی زانو بپوشید که قسمت بالاتنه ی آن ها تنگ و چسبان و دامن شان گشاد است (A-line). این مدل لباس ها در قسمت کمر و بالای ران ها اندازه بوده و در قسمت پائین زانو کلوش است و باعث ایجاد ظاهری متعادل در مقابل پاهای شما می شود. دامن های تا روی زانو از جذاب ترین دامن ها در سراسر دنیا هستند اما بسته به قد شما بعضی از انواع زیر زانو هم می تواند شما را جذابتر جلوه دهد.

۱۲٫ قسمت های نازیبای بدن تان را بپوشانید. برای مثال، اگر شکم دارید تاپ های مدل پپلوم و پیراهن هایی بپوشید که کلوش اند و آن ها را با دامن کمر بلند مدل کلوش ست کنید. به علاوه پیراهن ها و بلوزهای مدل چپ و راست، کمر و شکم شما را می پوشانند. از لباس هایی استفاده کنید که به دقت قسمت های مشکل دار بدن شما را بدون اینکه زیاد کلفت و ضخیم باشد بپوشاند.

۱۳٫ سعی کنید جیب و سایر بخش های تزئینی روی قسمت های مشکل دار بدن قرار نگیرد. اگر ران های چاقی دارید دنبال شلواری باشید که جیب های کمتری داشته و تقریبا هیچ تزئینی روی قسمت ران ها نداشته باشد. تزئینات باعث جلب توجه می شود و هر بخشی از بدن که از این تزئینات داشته باشد بیشتر توی چشم خواهد بود.

مطلب مرتبط:  رنگ لباس خود را متناسب با فصل انتخاب کنید

۱۴٫ قسمت های خوب بدن خود را بیشتر جلوه دهید. اگر پاهای قوی دارید و به آن ها افتخار می کنید این کار را با بالا کشیدن چند سانتیمتری دامن خود نشان دهید. اگر کمر زیبایی دارید دنبال لباس های کمر بلند یا کمربند باشید تا توجه را به آن جلب کنید. وقتی توجهات را به هر بخش ظریف بدن جلب می کنید باعث خواهید شد این تصویر ایجاد شود که به طور کلی اندامی ظریف و لاغر دارید.

کفش مشکی و شلوار جین

انتخاب کفش

۱٫ کفش پاشنه بلند یا لژدار بپوشید. کفش پاشنه بلند پاهای شما را بلندتر و لاغرتر نشان می دهد و پاهای لاغرتر باعث می شود در کل لاغرتر به نظر برسید. اگر پاهای پهنی دارید، استفاده از صندل های بند دار و کفش تخت باعث می شود پاهای شما پهن تر به نظر برسد. پاشنه ها لزوما نباید سوزنی باشند اما پاشنه ی باریک دو اینچی یا بیشتر اندازه ی مناسبی است. سعی کنید از کفش نوک تیز استفاده کرده و از کفش جلو صاف پرهیز کنید. قبل از خرید این کفش، توصیه هایی در مورد کفش پاشنه بلند را در ریموژ بخوانید.

۲٫ از کفش هایی که روی مچ پا بند می خورند استفاده نکنید. این کفش ها پاها را کوتاه تر نشان می دهند و پاهای کوتاه تر بدن را چاق تر جلوه می دهند.

۳٫ سعی کنید کفش های شما هم رنگ پاها باشد. از بوت ها یا کفش های پاشنه دار مشکی به همراه تایت مشکی بیشتر در زمستان و برای تابستان از کفش پاشنه دار یا کلا هر نوع کفش به رنگ پوست بدن استفاده کنید و بدون هیچ پوششی پاهای خود را با آن نمایش دهید.

تکنیک های دیگری برای لاغر به نظر رسیدن

۱٫ از آرایش برای جلب توجه به صورت خود استفاده کنید. کمی سایه چشم یا رژلب باعث می شود تمرکز از بدن به صورت شما منتقل شود. ابروهای خود را خوش فرم و مرتب کنید و حلقه های تیره ی زیر چشم را بپوشانید چون باعث می شود صورت شما کم فروغ شود.

با این حال توجه کنید آرایش شما غلیظ نباشد. کافی است کمی سایه یا رژلب بزنید و بقیه ی صورت را به حالت طبیعی باقی بگذارید.

۲٫ موهای خود را درست کنید. از آرایشگر خود بپرسید کدام مدل موها باعث می شود گردن و صورت شما کشیده تر به نظر برسد. به طور کلی، مدل موی مصری کوتاه صورت را پهن تر می کند اما مدل لیِر چشم ها را به جای معطوف کردن به چپ و راست، به سمت بالا و پائین هدایت می کند. حتی می توانید موها را از صورت جمع کرده و با پوش دادن آن ها کمی به موها حجم داده و بعد آن ها را دم اسبی کنید.

۳٫ از اکسسوری یا جواهرات استفاده کنید. از گردنبندهای بلند و چشمگیر استفاده کنید. جواهرات و اکسسوری هایی بیندازید که عمودی باشند و از انواع افقی مثل مدل گردنبندهایی که گردن شما را پهن تر جلوه می دهد استفاده نکنید.

۴٫ کمربند ببندید. با اینکه کمربند خطی افقی روی بدن ایجاد می کند اما یک کمربند مد روز که دور کمر بسته شده باشد باریکی کمر را بیشتر جلوه داده و فرم کلی جذاب و لاغری به دست می دهد. به جای کمربندهای پهن از انواع باریک آن استفاده کنید. مثلا با یک لباس مشکی یک کمربند باریک طرح پلنگی ببندید.

تبلیغات

1 نظر

پاسخ دادن

نظر خود را وارد کتید
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید