چگونه لباس مجلسی مناسب انتخاب کنیم؟ نکات انتخاب لباس مجلسی مناسب

0
2346
چگونه لباس مجلسی مناسب انتخاب کنیم؟

بارها و بارها در زندگی شما وجود دارد که به یک مهمانی بزرگ دعوت شده و به دنبال لباس مجلسی مناسبی برای خود باشید. اما چگونه لباس مجلسی مناسب انتخاب کنیم؟ در ادامه این مقاله با چند نکته مهم برای انتخاب لباس مجلسی مناسب خود آشنا خواهید شد. در ابتدا طوری برنامه ریزی کنید که تا حدود ۴ تا ۶ هفته قبل از مهمانی، لباس خود را انتخاب و خریداری کرده باشید. بسیاری از لباس های مجلسی به تغییراتی نیاز دارند و باید زمان کافی برای تکمیل این تغییرات را داشته باشید.

 

نکات انتخاب لباس مجلسی

انتخاب لباس مجلسی مناسب

کمی ایده بگیرید

لباس های متفاوتی را که اخیراً در فشن شوها قرار دارد را بررسی کنید. به بعضی از مجلات اینترنتی مد و فشن نگاه کنید تا ببینید برای لباس های این فصل چه چیزی را دوست دارید و چه چیزی مناسب سلیقه شما نیست. همچنین می توانید نگاه کنید که افراد مشهور برای رویدادهای فرش قرمز چه لباسی را پوشیده اند، و از آنها ایده بگیرید.

از اینترنت استفاده کنید و در مورد سبک های مورد علاقه خود ایده بگیرید. شما ممکن است بتوانید در یک مغازه محلی نزدیک خانه تان یک لباس مجلسی نزدیک سلیقه تان پیدا کنید. اگر پیدا نکردید، ناامید نشوید. همیشه یک لباس زیبا در جایی وجود خواهد داشت.

 

به دنبال پارچه های مرغوب باشید

برای لباس مجلسی خود به دنبال پارچه های مرغوب، ظریف و مجلسی مانند ساتن، ابریشم، ارگانزا، گیپوری، دانتل و مخملی باشید.

 

لباس مجلسی

چگونه لباس مجلسی مناسب انتخاب کنیم؟

لباس خود را با ظاهرتان هماهنگ کنید

برای داشتن ظاهری ایده آل، بر هماهنگی لباس با شکل و فرم صورت خود تمرکز کنید، به این ترتیب کار خود را برای یافتن لباس، راحت تر می کنید. فهمیدن فرم های صورت و بدن شما به شما کمک می کند تا این ویژگی ها را با لباس مورد علاقه تان مطابقت دهید، لباس هایی که بر همه ویژگی های خوب شما تاکید کرده و آنها را برجسته می کند را انتخاب کرده و هر چیزی که ممکن است نقص شما را نشان دهد را کنار بگذارید. مراحل موجود در این بخش به شما کمک می کند تا سبک لباس خود را با صورت و بدن خود مطابقت دهید.

 • شکل چهره خود را در نظر بگیرید تا بتوانید فرم یقه مناسب برای لباس تان را انتخاب کنید. اگر صورت بیضی دارید، پس از یک چهره ایده آل بهره مند هستید. پیشانی پهن تر از چانه، گونه های کوچک و برجسته تر و چهره ای ظریف که به سمت چانه باریک شده و باریک و بیضی است. این به این معنا است که شما می توانید از هر مدل یقه لباس که دوست دارید استفاده کنید.
 • اگر صورت گردی دارید، باید به دنبال یک لباس مجلسی باشید که صورت شما را درازتر نشان دهد: یقه هفت باز (این یقه زاویه دار از روی شانه ها شروع شده و به یک نقطه در وسط بدن ختم می شود.) یقه ملکه آن (تلفیق یقه دلبری و یقه هفت) و یقه امپایر و یقه دلبری، مناسب ترین گزینه ها برای چهره بیضی هستند. همیشه از لباس های مجلسی با یقه هایی که گردن را می پوشانند، خودداری کنید، زیرا آنها گردن را پنهان می کنند و به همین دلیل صورت شما را گردتر نشان می دهند.
 • اگر صورت مثلثی شکل دارید (خط فک پهن، پیشانی باریک)، به دنبال یقه های با شکل عمودی تر باشید که می تواند منحنی هایی به صورت شما بیافزاید. مثلا یقه سابرینا (چیزی بین یقه قایقی و یقه سرشانه باز است که به صورت افقی و پهن دیده می شود ، یقه اسکوپ،  یقه دلبری و یقه کول (یقه گشاد و قیفی دارد و گردن شما را می پوشاند).
 • اگر صورت قلبی دارید (چانه تیز و بیضی، گونه های برجسته، پیشانی پهن)، باید صورت خود را پهن تر کنید، بنابراین یقه هایی را انتخاب کنید که یک خط افقی در نزدیکی گردن دارند. مثل یقه های بلند یا پهن.
 • اگر صورت مربعی شکل دارید (خط فک مربع، پیشانی، گونه ها و فک با عرض یکسان)، لباس مجلسی مناسب برای شما باید یک شکل عمودی داشته باشد. از استفاده از یقه های مربعی شکل خودداری کنید. به دنبال یقه های اسکوپ، سابرینا، دلبری و کول باشید.
 • اگر صورت کشیده ای دارید (چانه های برجسته، پیشانی، گونه ها و فک با عرض یکسان)، به دنبال لباس های مجلسی با یقه ای باشید که می تواند صورت شما را پهن تر و بیضی تر جلوه دهد: یقه های گرد، پهن، سابرینا و کول. همچنین از لباس هایی با یقه هفت خودداری کنید.
مطلب مرتبط:  زیباترین مدل های کیف دستی مجلسی

 

شکل بدن خود و نحوه مطابقت آن با برش پارچه را بدانید

آیا سوال شما این است که چگونه لباس مجلسی مناسب انتخاب کنیم؟ ابتدا فرم بدن خود را بشناسید. اندام ها می تواند به شکل سیب، گلابی، ساعت شنی یا گلدانی باشند. دسته بندی های مختلفی برای شکل بدن وجود دارد. برای مطابقت فرم بدن با لباس، در اینجا چند پیشنهاد وجود دارد:

 • اگر فرم بدن ساعت شنی دارید (کمر باریک، بالا تنه و باسن با عرض یکسان)، به دنبال لباس های مجلسی باشید که کمر شما را برجسته تر کرده و تعادل کاملی بین بالا و پایین بدن تان ایجاد کند: در صورت داشتن آستین، دامن ماکسی یا بلند مورد نیاز است؛ اگر قسمت بالای لباس تنگ باشد، دامن نیز باید تنگ باشد و خطوط باسن و ران ها را دنبال کند.
 • اگر فرم بدنی مستطیل شکل دارید (بدون خط مشخصی از کمر، شانه ها، نیم تنه و باسن با عرض یکسان)، باید کمر خود را به وسیله لباس تعریف کرده و بر روی هر دو قسمت بالای بدن و پایین خود تمرکز کنید. بهترین لباس های مجلسی برای شما لباس های پارچه ای با کمر مشخص و دامن بلند، امپایر، کلوش و لباس هایی با دامن بلند چین دار است.
 • اگر بدن مثلثی دارید (کمر کمی باریک، شانه ها بزرگتر از باسن)، باید حجم لباس تان را به قسمت تحتانی بدن خود اضافه کنید تا بتواند توجه را از شانه های پهن خود برطرف کنید. شما می توانید با پوشیدن لباس های امپایر، کلوش، یقه هفت باز، لباس های پوشیده با کمر بلند و لباس های دیگر با دامن های بلند و یا با تزئینات روی باسن، تصور اندام ساعت شنی را به وجود آورید.
 • اگر فرم بدن گلابی شکل دارید (نیم تنه و قسمت فوقانی بدن کوچکتر از باسن)، باید شکل بدن خود را به عنوان شکل ایده آل ساعت شنی جلوه دهید، بنابراین به دنبال لباس های مجلسی باشید که توجه را به شانه ها و بالا تنه شما جلب کند و توجه به قسمت تحتانی بدنتان را کاهش دهید. لباس های کلوش، و همچنین لباس های مجلسی که قسمت کمر آن به خوبی مشخص شده، توجه بیننده را به قسمت بالای بدن شما جلب می کند.
 • اگر فرم بدن سیب شکل دارید (خط کمر مشخص نیست، قسمت بالای بدن از باسن پهن تر است)، به لباس هایی نیاز دارید که می تواند ضمن حفظ تعادل مناسب بین قسمت بالا و پایین بدن، تصور کمر باریک را ایجاد کند: لباس های لاین امپایر و کلوش و یقه پهن ( اسکوپ، مربعی و دلبری).
مطلب مرتبط:  5 ایده متفاوت برای استفاده از کت و شلوار طوسی مردانه

 

لباس های مجلسی زنانه

خرید لباس مجلسی

در مورد رنگ تصمیم بگیرید

پس از یافتن پاسخ سوال چگونه لباس مجلسی مناسب انتخاب کنیم؟ با مشکل پیدا کردن رنگ مناسب رو به رو خواهید شد. رنگ های مختلف به افراد می گوید که چه شخصیتی دارید، مثلاً اگر قرمز روشن انتخاب کنید، مردم فکر می کنند شما جسور هستید. اگر مشکی را انتخاب می کنید، ماهر و پیچیده، آبی با اعتماد به نفس، و صورتی، سرگرم کننده هستید. همه چیز مربوط به این می شود که شما چه تصویری یا روحیه ای را می خواهید نشان دهید و همچنین در چه رنگی جذابتر به نظر می رسید. بعضی از زن ها در آبی و بعضی ها در قرمز ظاهر بهتری دارند.

به دنبال رنگ های خاص باشید. سیاه و سفید گزینه های کلاسیک جذابی هستند که طرفداران فراوانی دارد. اولی ظریف و شیک بوده، دومی عاشقانه و خالص است. اما اگر به دنبال چهره ای حسی و پرشور هستید، لباس قرمز رنگ کاملاً مناسبی است. همچنین طلایی و نقره ای هم همیشه برای لباس های مجلسی ایده خوبی هستند. لباس های مجلسی رنگ روشن، مدرن و چشم نواز هستند.

 

اکنون که می دانید چه می خواهید، به دنبال لباس واقعیتان باشید

در حالت ایده آل، شما باید این مرحله را در حدود ۴ تا ۵ هفته قبل از مهمانی شروع کنید. اما به یاد داشته باشید، اگر یک لباس بسیار زیبا را در ویترین می بینید، فکر نکنید که فقط این یکی است و آن را بخرید. شما نیاز دارید که به جستجوی بیشتر بپردازید زیرا ممکن است آن لباس را خریداری کنید و یک هفته بعد یک لباس زیباتر را ببینید. چیزهای خوب برای کسانی که منتظر هستند اتفاق می افتد، اما کسانی که تعلل می کنند، چیز خوبی نصیبشان نمی شود؛ بنابراین خریدتان را طولانی نکنید.

مطلب مرتبط:  جدیدترین مدل های لباس زنانه پاییزه و زمستانه 2019 - 2020

لباس خود را خیلی هم زوتر از موعد مراسم خریداری نکنید، زیرا قبل از رویدادهای بزرگ ممکن است به راحتی بنا به عواملی مانند استرس یا موارد دیگری مانند دوره های قاعدگی یا استرس دچار کاهش یا افزایش وزن شوید. لباس هایی با سبک های مختلف و برش های مختلف را امتحان کنید تا موردی را پیدا کنید که برای بدن شما مناسب باشد.

 

لباس را انتخاب کنید

هنگامی که انتخاب های خود را به یک سبک لباس مجلسی محدود کرده اید، رنگ های مختلفی را از آن نوع لباس انتخاب کنید. اگرچه شما از قبل می توانید ایده ای از رنگ مورد نظرتان داشته باشید، اما برای بررسی نهایی، امتحان کردن رنگ های پر زرق و برق نیز ضرری ندارد. البته در هنگام انتخاب پارچه، به خاطر داشته باشید که در حالی که پارچه های مات باعث مبهم شدن و کاهش خصوصیات نامطلوب می شوند، پارچه های روشن و براق می توانند نقایص بدنتان را بیشتر نشان دهند.

 

از یک خیاط کمک بگیرید

اگر توانایی داشته باشید، می توانید لباس شخصی خود را خودتان طراحی کنید. احتمالاً فکر می کنید “چگونه؟” فقط کافی است آنچه را که می خواهید بر روی یک کاغذ ترسیم کنید و آن را به خیاطتان بدهید که برای شما بدوزد. یا می توانید از یک لباس، عکس بگیرید و خیاط می تواند یک کپی از آن تهیه کنند.

حداقل چهار هفته قبل از مراسم این کار را انجام دهید تا در صورت لزوم وقت داشته باشید که لباستان را تغییر دهید.

تبلیغات

پاسخ دادن

نظر خود را وارد کتید
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید