چگونه لباس هالووین درست کنیم؟ همه چیز درمورد آماده کردن لباس هالووین

1
4612
چگونه لباس هالووین درست کنیم؟ معرفی بهترین ایده ها

بسیاری از لباس های جذاب هالووینی که در مهمانی های هالووین مشاهده می کنید، توسط افرادی که آنها را پوشیده اند دوخته شده اند. اما چگونه لباس هالووین درست کنیم؟ اینکه خودتان به شخصه لباس هالووین تان را درست کنید ممکن است کمی زمان بر باشد؛ اما اگر ایده جذابی برای لباس تان انتخاب کرده و علاقه زیادی به آن داشته باشید، تنها کافی ست تا متریال مناسبی تهیه کرده و زمانی را برای درست کردن لباس خود مشخص کنید. مطمئن باشید که شما هم می توانید یک لباس جذاب برای هالووین درست کنید و در این شب بدرخشید.

 

ایده مناسب برای لباس هالووین

تصمیم گیری برای انتخاب لباس

تصمیم بگیرید که قصد دارید تا چه حد کار کنید

قبل از اینکه تصمیم بگیرید که قرار است در شب هالووین چه کارکتری داشته باشید، باید تصمیم بگیرید که قصد دارید تا چه حد روی لباس تان کار کنید. آیا فقط می خواهید یک لباس سرهم کنید و مهمانی هالووین را بگذرانید، یا قصد دارید یک لباس خاص با جزئیات فراوان را خلق کنید؟

 

دوختن لباس با چرخ خیاطی

بررسی کنید که برای تکمیل لباس چقدر زمان دارید

بررسی کنید که تا جشن هالووین چند روز مانده است؛ اگر برای درست کردن لباس هالووین تان تنها یک روز فرصت دارید، می بایست یک لباس ساده و راحت دقیقه نودی با لباس ها و خرده ریزهایی که در خانه دارید، درست کنید.

 

تهیه لیست

شخصیت های مورد علاقه تان را لیست کنید

هنگامی که مشخص کردید قصد دارید چه مقدار زمانی را صرف تهیه لباس تان کنید، به یک ایده احتیاج پیدا خواهید کرد. بهترین نقطه برای شروع، تهیه یک لیست از شخصیت های مورد علاقه شما از کتاب ها، فیلم ها، سریال ها و یا انیمیشن های مختلف می باشد. لباس پوشیدن مشابه با شخصیت مورد علاقه تان، همیشه می تواند یک انتخاب جذاب برای لباس هالووین باشد.

 

ایده گرفتن و دیدن عکس های افراد مختلف

ایده بگیرید

یکی دیگر از روش های انتخاب لباس هالووین، ایده گرفتن از لباس های دیگران است. عکس های مختلفی از لباس هالووین افراد مختلف یا سلبریتی ها را بررسی کرده و لباسی که بیشتر از همه توجه شما را به سمت خود جلب کرد را به عنوان ایده اصلی لباس هالووین تان انتخاب کنید.

 

انتخاب اکسسوری

از اکسسوری شروع کنید

اگر هنوز در انتخاب لباس هالووین تردید داشته یا گیج شده اید، با انتخاب چند اکسسوری جذاب که به آنها علاقه دارید شروع کنید. مثلا یک کلاه یا تل جذاب خریداری کنید و لباس تان را مطابق با آن درست کنید.

 

لباس هالووین گروهی

تصمیم بگیرید که لباس شخصی می خواهید یا گروهی

درست است که پوشیدن یک لباس هالووین تک و منحصر به فرد، باعث می شود در مهمانی بدرخشید، اما پوشیدن لباس های ست گروهی نیز می تواند جذاب و بانمک باشد. پوشیدن لباس های ست گروهی، افراد را تحت تاثیر قرار داده و آنها را به شک می اندازد که آیا آنها هم لباس خوب و مناسبی انتخاب کرده اند یا خیر.

 • اگر قصد دارید لباس هالووین تان را به صورت گروهی انتخاب کنید می توانید این مثال ها را درنظر داشته و از آنها ایده بگیرید: گروه های خوانندگی، گروه های قهرمانان، زوج های مشهور و یا شخصیت های یک کتاب، فیلم یا سریال.
 • مطمئن شوید که تمام افراد گروه تان به تم لباس هایی که انتخاب کرده اید پایبند بوده و از آن سرپیچی نکنند. اگر هر یک از افراد لباس مناسبی به تن نکند، ممکن است تمام جذابیت لباس های دیگر افراد گروه نیز از بین برود.

انتخاب پارچه لباس

بررسی پارچه های مختلف

گزینه های مختلف را بررسی کنید

پارچه فروشی ها مکان مناسبی برای انتخاب پارچه برای لباس هالووین هستند؛ حتی اگر به درستی ندانید که چه می خواهید. از آنجاکه ایده لباس هالووین تان را انتخاب کرده اید، می بایست به راحتی بتوانید پارچه مناسب آن را نیز پیدا کنید.

 

پارچه های رنگی ساده

پارچه های ساده انتخاب کنید

اگر لباسی که قصد دارید برای هالووین درست کنید، احتیاج به دوخته شدن دارد، پارچه ای را انتخاب کنید که کار کردن با آن ساده بوده و دوخت و دوز روی آن راحت باشد؛ خصوصا اگر خیاط تازه کار و مبتدی هستید.

 • برای مثال، نمد نوعی پارچه ارزان قیمت است که با چسب می توان چیزهای مختلفی (حتی گیره های کاغذی و آهنی) را روی آن چسباند. روی پارچه های نخی ساده نیز به راحتی می توان دوخت و دوز انجام داد؛ چه با چرخ خیاطی، چه با دست.

 

گرفتن سایز دور کمر

اندازه گیری کنید

قبل از رفتن به پارچه فروشی، می بایست اندازه های دقیقی از لباسی که می خواهید درست کنید را داشته باشید. اگر در مورد مقدار پارچه مورد نظر خود شک دارید، از یک نفر کمک بگیرید.

 

بررسی کمد لباس

به سراغ لباس های قدیمی بروید

اگر قصد ندارید که لباس هالووین را خودتان از صفر بدوزید، می توانید به سراغ لباس های قدیمی تان بروید. همچنین می توانید از لباس های قدیمی پدر، مادر، خواهر یا برادرتان هم استفاده کنید. تنها کافی ست مقداری تغییرات روی آنها به وجود آورید.

 

تل گل رنگی

به تزئینات و اکسسوری های ممکن فکر کنید

هنگامی که پارچه مورد نظرتان را انتخاب کردید، به تزئینات و اکسسوری هایی که می توانید به آن اضافه کنید فکر کنید. بسیاری از اکسسوری های ارزان قیمت را می توانید به راحتی در خرازی ها و مغازه های مختلف پیدا کنید.

 • به دنبال اکسسوری هایی مثل تاج (از تل های بزرگ گرفته تا تاج های سر شبیه به گل)، کلاه یا خزهای دور گردن باشید.
 • مثال های خوبی که می توان برای اضافه کردن تزئینات به لباس درنظر داشت عبارتند از: گل مصنوعی، دکمه، ماژیک های اکلیلی و…

 

بررسی لباس صورتی گیپور

آیتم هایی که در خانه دارید را بررسی کنید

هنگامی که به دنبال متریال های مناسب برای لباس هالووین تان هستید، به قسمت های دورافتاده کمد لباس تان هم توجه کنید. کشوهایی که مدت هاست به آنها سر نزده اید را باز کرده و دنبال آیتم مناسب لباس تان بگردید. ممکن است دقیقا همان چیزی که به آن احتیاج دارید را در خانه داشته باشید.

 

لباس هالووین جعبه ای

به لباس های جعبه ای فکر کنید

اگر در مراحل قبلی شکست خوردید و موفق نشدید لباس مورد نظر خود را انتخاب کرده یا آن را درست کنید، یک لباس ساده با جعبه های مقوایی می تواند شما را نجات دهد. لباس های جعبه ای می تواند شما را شبیه به یک ربات، ماشین لباس شویی، خشک کن، ماشین یا یک تلویزیون نشان دهد.

 • برای بریدن قسمت های مورد نیازتان (مثل جای سر و دست ها) ازکاتر استفاده کنید.
 • بعد از اینکه قسمت های مورد نظرتان را از جعبه بریدید، آن را تزئین کنید

ادغام کردن تمام آیتم ها

استفاده از متریال های مختلف برای دوختن لباس

متریال هایتان را ادغام کنید

حتی اگر خودتان لباس هالووین تان را نمی دوزید، همچنان می بایست آیتم ها و متریال هایی که تصمیم گرفته اید استفاده کنید را در نظر داشته باشید. همه چیز را در کنار هم قرار داده و برنامه ریزی کنید که می خواهید چگونه از آنها استفاده کنید.

 

چک کردن تمام اندازه ها

اندازه هایتان را بار دیگر بررسی کنید

هنگامی که متریال هایتان را انتخاب کردید، از اندازه های صحیحی که برای درست کردن لباس هالووین تان احتیاج دارید، اطمینان حاصل کنید. چک کردن دوباره این اندازه ها قبل از شروع بریدن و دوختن لباس، باعث می شود تا هزینه و مدت زمان کمتری را صرف کنید.

 • برای درست کردن شلوار، به این اندازه های احتیاج خواهید داشت: دورکمر، دور ران، دور باسن، طول دقیق پاها از کمر تا کف پا.
 • برای درست کردن تی شرت یا بلوز، به این اندازه ها احتیاج خواهید داشت: گردن، دور سینه، عرض شانه، طول دست ها، دور بازو و طول تی شرت یا بلوز مورد نظر.
 • برای درست کردن شلوارک، اندازه هایی که برای شلوار لازم بود را درنظر گرفته و تنها قد شلوار را کوتاه تر درنظر بگیرید.
 • برای درست کردن دامن، تنها به اندازه های دور کمر و دور باسن خود احتیاج خواهید داشت. قد دامن و چین آن، به مدلی که انتخاب کرده اید بستگی دارد.
 • مطمئن باشید پارچه ای که انتخاب می کنید، بدن نما نبوده و بدن شما را دچار خارش نمی کند.

 

درست کردن الگوی لباس

یک الگو بسازید

درست کردن یک الگو با کاغذ برای لباس هالووین مورد نظرتان، این شانس را به شما می دهد تا بار دیگر اندازه ها را بررسی کرده و از درست بودن آنها اطمینان حاصل کنید. چه بخواهید خودتان به طور کامل لباس تان را بدوزید، چه بخواهید روی یک لباس قدیمی کار کنید، درست کردن الگو یک تکنیک بسیار خوب خواهد بود. الگویی که کشیدید را روی یک تکه پارچه یا نمد گذاشته و با کمک یک خودکار، روی آن بکشید. سپس طرح نهایی تان را با قیچی ببرید.

 

دوختن لباس هالووین با چرخ خیاطی

لباس هالووین تان را درست کنید

استفاده از الگو، به درست کردن لباس هالووین تان سرعت می بخشد. بعد از اینکه لباس تان را طبق الگو بریدید، طبق طرحی که انتخاب کرده اید، آن را دوخته یا بچسبانید. بهتر است این مرحله را به آرامی و سر حوصله، و به تمیز ترین حالت ممکن انجام داده و تمامی اندازه ها را بار دیگر چک کنید.

 

اضافه کردن تزئینات هالووین به لباس

تزئینات را اضافه کنید

با استفاده از چسب حرارتی، آیتم های مورد علاقه تان را روی لباسی که دوخته اید یا لباس قدیمی که انتخاب کرده اید بچسبانید. برای مثال، شما و یکی از دوستان تان، می توانید برگ های مصنوعی سبز رنگی روی لباس تان بچسبانید تا شبیه به انسان های نخستین به نظر برسید. برای افزودن جذابیت بیشتر به استایل تان می توانید یک سیب هم در دستان تان بگیرید تا شبیه به آدم و حوا شوید. همچنین می توانید مانند تصویر بالا چند مدل آویز لباس مربوط به هالووین بخرید یا خودتان درست کنید.

 

کشوی اکسسوری

اکسسوری ها را اضافه کنید

هنگامی که لباس تان را پوشیدید، اکسسوری ها را اضافه کنید. ممکن است لازم باشد اکسسوری هایتان را چسبانده یا آنها را بدوزید. شاید هم بخواهید به سادگی، یک خز رنگی را دور گردن تان بیاندازید یا یک تاج یا تل بامزه روی سرتان بگذارید.

 

پوشیدن لباس های مخصوص هالووین

امتحان کنید

حداقل یک مرتبه قبل از جشن هالووین، لباس تان را بپوشید تا مطمئن شوید همه چیز درست و مرتب است. هنگامی که لباس تان را آماده کردید، اکسسوری هایتان را نیز بیاندازید و اطمینان حاصل کنید که با لباس تان احساس راحتی می کنید یا خیر. شما می بایست چند روز قبل از هالووین این کار را انجام دهید تا اگر به تغییرات احتیاج بود، زمان کافی برای آن را داشته باشید.

تبلیغات

1 نظر

پاسخ دادن

نظر خود را وارد کتید
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید