چگونه ماندگاری عطر را زیاد کنیم ؟ معرفی ۸ روش برای افزایش ماندگاری بوی عطر

0
3855
چگونه ماندگاری عطر را زیاد کنیم ؟ معرفی 8 روش برای افزایش ماندگاری بوی عطر

معمولا تمام دخترها عاشق عطر زدن هستند، چراکه داشتن بویی خاص، اعتماد به نفس شما را بالا برده و ظاهرتان را فریبنده تر جلوه می دهد. اما برای اینکه بتوانید این اعتماد به نفس را برای مدت طولانی تری داشت باشید می بایست ماندگاری عطر تان را افزایش دهید. در همین جهت توصیه های بسیاری وجود دارد که موجب افزایش ماندگاری بوی عطر تان می شود.

راهکارهای افزایش ماندگاری بوی عطر :

یک خانم در حال استفاده از عطرقبل از پوشیدن لباس، عطر بزنید

به دلایل زیادی بهتر است قبل از پوشیدن لباس ، عطر بزنید. یکی از این دلایل این است که بعضی از عطرها باعث لک شدن لباس شما می شوند. دوم اینکه اگر عطر را مستقیما به بدن خود بزنید، گرمای طبیعی بدن باعث می شود که رایحه ی عطر فعال شده و در نتیجه موجب افزایش ماندگاری بوی عطر تان شود.

عطر را به جای اینکه بمالید اسپری کنید

اگر عطر را روی بدن بمالید، در اثر مالش، مولکول های عطر خرد شده و رایحه ی عطر با چیزی که در مورد آن فکر می کردید، تفاوت خواهد داشت. بهترین روش برای استفاده از عطر این است که شیشه ی عطر را حدود ۱۵-۲۵ سانتی متر از پوست تان نگه داشته و آن را اسپری کنید. با هر بار اسپری کردن، می توانید به میزان یکنواختی رایحه ی عطر را پخش کنید و همچنین بوی واقعی آن را حس کنید.

بهترین قسمت ها برای اسپری کردن عطر

عموما قسمت هایی از بدن که نقاط نبض هستند، بهترین قسمت ها برای اسپری کردن عطر به حساب می آیند؛ نقاط نبض، نواحی هستند که شما مستقیما و به صورت کاملا واضح می توانید تپش قلب خود را از روی رگ هایتان، احساس کنید. بر همین اساس، عطر خود را به پشت گوش ها، پایین گردن، روی مچ دست، روی آرنج و پشت زانوهای خود بزنید، چون این روش موجب افزایش ماندگاری بوی عطر شما خواهد داشت.

مطلب مرتبط:  استایل سبز - چه رنگ هایی با رنگ سبز ست کنیم؟

قبل از عطر زدن پوست تان را مرطوب کنید

از نظر علمی این موضوع اثبات شده است که ماندگاری عطر بر روی پوست چرب و مرطوب، بیشتر از پوست های خشک است. بسیاری از مردم از داشتن پوست چرب احساس ناراحتی می کنند، اما زمانی که حرف عطر زدن به میان می آید، همین مشکل، نعمت بزرگی محسوب می شود. اگر پوست خشکی دارید، دقت کنید که اگر به دنبال افزاییش ماندگاری بوی عطر خود هستید، قبل از عطر زدن پوستتان را مرطوب کنید. برای این کار از یک مرطوب کننده ی بدون رایحه استفاده کنید تا تنها بوی عطر شما به مشام رسد.

کمی عطر بر روی برس خود اسپری کنید

برای اینکه ماندگاری عطر تان بیشتر شود، کمی از عطر خود را بر روی برسی که استفاده می کنید اسپری کرده و با آن موهای خود را شانه کنید؛ با این روش هر جا که هستید، هر بار که راه می روید، رایحه ی شگفت انگیز عطرتان پخش خواهد شد.

با عطرهای خود بازی کنید و آنها را روی هم بزنید

با روی هم زدن عطرهای مختلف، می توانید موجب افزایش ماندگاری بوی عطر خود شوید. با این کار می توانید غلظت عطر خود را متناسب با موقعیتی که قرار است در آن قرار بگیرید، تغییر دهید؛ با عطرهای خود بازی کنید تا مثل عطرهای سفارشی، عطر منحصر به فردتان را خلق کنید. برای این کار دقت کنید که بیشتر از دو یا سه رایحه را روی هم نزنید و به این نکته نیز توجه داشته باشید که محصولات مختلف را با توجه به اندازه ی غلظت آن ها استفاده کنید. مثلا به ترتیب غلظت، ابتدا عطر و بعد از آن ادوتویلت و در آخر ادکلن را بر روی هم استفاده کنید.

مطلب مرتبط:  در دانشگاه چی بپوشیم؟ راهنمای کامل برای دانشجویان دختر

عطرها را در مکان های مناسب نگهداری کنید

از عطر خود در برابر گرما، رطوبت و نور محافظت کنید. آن را در محیط خشک و خنک نگه دارید و از تابش مستقیم نور خورشید دور کنید. برای اینکه از تبخیر عطر و واکنش آن با هوا جلوگیری کنید، انواعی از آن ها را خریداری کنید که اسپری می شوند.

نت هایی با پایه ی قوی ماندگاری عطر را بیشتر می کنند

برای خرید عطر از انتخاب نت های آن مطمئن باشید تا ماندگاری عطر تان بیشتر شود. نت هایی از عطر که رایحه های پایه هستند، معمولا با دوام تر و جذابترند. نت ها، پایه ی عطر هستند که رایحه ی آن را مشخص می کنند. درست مانند یک موسیقی ، عطرها هم از ترکیب نت های مختلف درست شده اند. در بین رایج ترین نت های پایه ی بکار برده شده، می توان به انواع چوبی، نعناع هندی، وانیل، کندر، کاج، سدر، و… اشاره کرد که ماندگاری بیشتری دارند.

تبلیغات

پاسخ دادن

نظر خود را وارد کتید
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید