چگونه می توان تعادل میان کار و زندگی شخصی را به بهترین شکل برقرار کرد؟

0
1129
قوانینی برا برقرار کردن تعادل میان کار و زندگی خصوصی

اگر شما یک مدیر باشید، حتما می دانید که یکی از بهترین راه ها برای افزایش سودمندی نیروی کاری شما، این است که باعث شوید تا محیط خانه ی کارمندان شما تا حد ممکن شاد باشد. تحقیقات زیادی نشان داده اند که زمانی که مردم خانواده های شاد و با ثباتی دارند، در هنگام کار خیلی خلاق تر، پر انرژی تر و قابل اعتماد تر می شوند. پس اگر خود شما یک کارفرما هستید، تنها با ایجاد تعدادی قانون خوب در مورد خانواده می توانید به کارمندان خود بیاموزید که چگونه تعادل میان کار و زندگی شخصی شان برقرار کنند تا کمترین خدشه ای به کار و زندگی هیچ یک از افراد وارد نشود؛ اگر هم کارمند هستید می توانید این قوانین را سرلوحه زندگی تان قرار دهید و مطمئن باشید که به زودی نتیجه آن را خواهید دید.

قوانین برقرار کردن تعادل میان کار و زندگی

۱٫ برای فرزندان خود زمان بگذارید

ما همه سرمان شلوغ است؛ والدین، بچه ها، این مکان، آن مکان. اگر به دنبال برقرار کردن تعادل میان کار و زندگی خصوص خود هستید، میبایست مطمئن شوید که زمانی را تنها برای فرزندان خود کنار بگذارید. آن زمان را در تقویم علامت بزنید تا دیگر کاری بجای آن انجام نداده و این برنامه ریزی مهم را فراموش نکنید.

۲٫ احساس برابری کنید

اغلب مردان سر کار خود، خیلی سخت تلاش می کنند. این موضوع به حس غرور مربوط می شود. اما آیا به همین اندازه نیز برای خانواده ی خود هم با احساس هستید؟ مهمترین کاری که برای برقرار کردن تعادل میان کار و زندگی شخصی تان باید انجام دهید، پدر بودن و همسر بودن است. سعی کنید زندگی خود را به شکلی طبقه بندی کنید که احساسات شما در یک روز به شکلی مساوی تقسیم شود.

مطلب مرتبط:  آموزش بستن کراوات یک گره ساده به صورت تصویری

۳٫ ارزش های اصلی تان را مشخص کنید

هیچ فردی نمی تواند همه چیز را با هم داشته باشد، این موضوع را قبول کنید. زمانی که در مورد ارزش های اصلی یک مرد، صحبت می شود، باید بگوییم که بهتر است به شکلی جدی، مسائلی را که بیشتر از همه برای شما اهمیت دارند، در نظر بگیرید و بگذارید آنها راهنمای شما باشند. در این مورد زیاد مطالعه کنید و بدانید که زمانی که گم می شوید این نشانه ها، شما را به امنیت و جایی که به آن تعلق دارید باز می گردانند.

۴٫ همیشه شاد باشید

آیا تا به حال با کودکان خود بازی کرده اید؟ زندگی خیلی جدی است، اما ما باید به اندازه ی کافی ریلکس باشیم تا از آن لذت هم ببریم. هیچ کس نباید آن روحیه ی بچگانه ای را که زمانی داشته از دست بدهد. ریلکس بوده و لبخند بزنید و سعی کنید هرطور که شده زندگی شاد و ی داشته باشید. در چاله ی آب پریدن، هیچگاه به کسی صدمه نمی زند.

۵٫ زمان تان را تقسیم کنید

بیشتر مردم بار زیادی را به دوش می کشند. موفقیت معمولا توسط همکاری تیمی مناسب، بدست می آید. باید بدانید که برای برقرار کردن تعادل میان کار و زندگی خصوص تان نباید تک روی کنید؛ به کسانی که با آنها کار می کنید اطمینان داشته باشید و مهمتر از همه به خانواده و دوستان خود اعتماد کنید. با به اشتراک گذاشتن وظایف، با آنهایی که مشتاق کمک کردن می باشند، برای مسائل مهم تر وقت بیشتری ایجاد می کنید.

مطلب مرتبط:  چگونه با توجه به اندام خود، بهترین تی شرت مردانه را انتخاب کنیم؟

دست های یک پدر و فرزند روی کیبورد۶٫ به خودتان برسید

اتومبیل شما هرچند وقت یکبار به سرویس نیاز دارد تا بتواند در بهترین سطح ممکن کار کند. زندگی شما هم همینطور است. در طول زمان، زندگی پر می شود از کارهای وقت گیر و غیر ضروری. موتور زندگی خود را با تمیز کردن چیزهایی که بی دلیل وقت شما را می گیرند بهینه سازی کنید. به عادات شخصی خود نگاهی بیندازید و ببینید که چطور هر دقیقه از روز را صرف می کنید. خودتان را از شر چیزهای اضافی خلاص کنید.

۷٫  پرستار کودک استخدام کنید

برای خودتان گروهی از پرستاران قابل اعتماد و اطمینان برای پرستاری از فرزند خود بسازید. ازدواج های زیادی در دریایی از غفلت غرق می شوند. یک رابطه ی سالم درست مانند هر چیز دیگری در زندگی نیازمند توجه و تلاش است و مستلزم زمان زیادی است. زمانی که یک پرستار کودک خوب پیدا می کنید با آنها خوب برخورد کرده و به آن ها حقوق خوبی بدهید. ارزش خانواده ی شما بی اندازه است.

۸٫ یک روزنه ایجاد کنید

خیلی از مردان گلف بازی می کنند، بسکتبال برای آن ها همیشه محبوب است، پرچم های لیگ های فوتبالی که مردان طرفدارشان هستند، همه جا پیدا می شود. اما به یک تنوع و روزنه نیز احتیاج دارید؛ شاید یک پیاده روی یا یک ماهیگیری. صدها روش ممکن برای فرار از زندگی روزمره وجود دارد، تنها برای آنکه خودتان باشید. این روش، از نظر ذهنی تا زمانی که دیدی مناسب داشته باشید سالم است.

۹٫ انطباق پذیر باشید

ما همه ایده آل های خودمان را در تصورمان از زندگی داریم، اگرچه با چسبیدن سختگیرانه به این ایده آل ها، امکان دارد استرس بی مورد تولید شود. زندگی سریع و سخت پیش می رود و مهم است که در برخورد با آن انعطاف پذیر باشید و فالبداهه عمل کنید. این روش فقط در مورد ارتش صدق نمی کند.

مطلب مرتبط:  چگونه توجه یک پسر را جلب کنیم؟ 10 روش برای جلب توجه پسر مورد علاقه تان

۱۰٫ زندگی هدفداری داشته باشید

همانطور که شما به شکل تصویری از خدا درست شده اید، باید هدف خود را در زندگی مشخص کنید. ما همگی مهارت ها و ویژگی های خاصی داریم. یادگرفتن اینکه چه کسی هستید و چرا در مکانی هستید که اکنون در آن حضور دارید، باعث رفع گیجی می شود. هدف واقعی خود را پیدا کنید تا زندگی شما هم به همان مسیر برود.

تبلیغات

پاسخ دادن

نظر خود را وارد کتید
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید