چگونه هالووین را جشن بگیریم؟ چند ایده جذاب برای جشن هالووین

0
1084
چگونه هالووین را جشن بگیریم؟ چند ایده جذاب

هالووین در ۳۱ اکتبر هر سال، برابر با ۹ آبان، برگزار می شود. در این شب بسیاری از افراد مهمانی های باحال و متفاوتی برگزار می کنند و با پوشیدن لباس های خاص، جذابیت زیادی به مهمانی می دهند. اما چگونه هالووین را جشن بگیریم؟ اگر شما هم قصد دارید این مناسبت جذاب را جشن بگیرید، گزینه های مختلفی را می توانید انتخاب کنید. برای مثال می توانید یک مهمانی دوستانه و خانوادگی برپا کرده، تم هالووین برای مهمانی تان گذاشته و فضا را مناسب با این تم تزئین کنید. شادی کنید و از جشن هالووین خود لذت ببرید. با کمی برنامه ریزی، شما و افراد مورد علاقه زندگی تان می توانید از یک هالووین جذاب و باحال لذت ببرید.


برگزار کردن مهمانی هالووین

تم مخصوص هالووین

یک تم مشخص انتخاب کنید

همانطور که گفتیم، یکی از جذاب ترین قسمت های شب هالووین، پوشیدن لباس های متفاوت است. اگر قصد دارید مهمانی هالووین برگزار کنید، به تمام مهمانان گوشزد کنید که لباس مخصوص هالووین به تن کنند. اگر دوست داشته باشید، می توانید در مهمانی تان مسابقه هم برگزار کنید که جوایز آن به ” ترسناک ترین لباس ”  و یا به ” بامزه ترین لباس ” تعلق بگیرد.

 • می توانید خودتان یک تم مشخصی را انتخاب کنید و از مهمانان تان بخواهید تا مطابق با آن لباس بپوشند. برای مثال، می توانید تم ” دراکولا ” را انتخاب کرده و از دوستان تان بخواهید همگی شبیه به دراکولا لباس بپوشند.
 • برای انتخاب تم می توانید از فیلم های ترسناک یا انیمیشن هایی مثل عروس مردگان، هتل ترانسیلوانیا و یا انیمیشن کوکو کمک بگیرید.
 • به یاد داشته باشید که ممکن است همه مهمان ها علاقه نداشته باشند تا به سبک هالووین لباس بپوشند. اگر کسی دوست نداشت لباس مناسب با تم شما را بپوشد، او را مجبور به این کار نکنید.

 

بازی با گریم هالووین

یک بازی باحال انجام دهید

بازی کردن در شب هالووین کار مرسومی است و بسیاری از افراد در سرتاسر دنیا این کار را انجام می دهند. برای این کار می توانید از بازی های گروهی مثل مافیا استفاده کنید. همچنین می توانید در یک ظرف آب ریخته و تعدادی سیب داخل آن قرار دهید؛ از مهمان هایتان بخواهید تا بدون کمک گرفتن از دست هایشان، یکی از سیب ها را با دهان بردارند. این بازی می تواند خنده دار و بامزه باشد. البته در صورتی که بخواهید مراسم هالووین تان را با چراغ های روشن برگزار کنید؛ نه تاریک و ترسناک.

 

دیدن فیلم ترسناک در هالووین

فیلم ترسناک نگاه کنید

اگر بخواهید، می توانید یک فیلم ترسناک بگذارید. اگر توانایی آن را دارید، یک ویدیو پرژکتور گرفته یا اجاره کنید و فیلم را روی پرده به نمایش بگذارید تا تاثیر آن چندین برابر شود! برای انتخاب فیلم نیز می توانید چند گزینه را از قبل آماده کرده و با رای گیری مهمان ها، پرطرفدارترین گزینه را به نمایش بگذارید. سعی کنید فیلم هایی که انتخاب می کنید با فضای مهمانی شما همخوانی داشته باشند.

 • برای افزودن جذابیت به مهمانی تان، می توانید یک تنبیه در نظر بگیرید و هر زمان که کسی از ترس فیلم جیغ زد، او را تنبیه کنید.

 

مهمانی هالووین

آهنگ ترسناک بگذارید

یک پلی لیست از آهنگ های ترسناک مناسب هالووین درست کنید. برای مثال می توانید از آهنگ هایی مثل Somebody’s Watching Me  و آهنگ های فیلم های ترسناک استفاده کنید. این آهنگ ها را در کل مدت مهمانی پلی کنید تا فضا ترسناک به نظر برسد.

 • این نکته را درنظر داشته باشید که لازم نیست همه چیز یک مهمانی هالووین، ترسناک باشد. برای مثال می توانید به جای انتخاب تم های ترسناک، از تم های شخصیت های کارتونی که کمی متفاوت هستند، مثل هتل ترانسیلوانیا استفاده کنید.

 

نوشیدنی قرمز خونین برای هالووین

نوشیدنی مخصوص هالووین سرو کنید

نوشیدنی های تیره و یا قرمز رنگ را با هم مخلوط کنید تا یک نوشیدنی خونین مخصوص هالووین تهیه کرده باشید. برای مثال می توانید آب انار و آلبالو و تمشک را با هم مخلوط کنید تا چیزی شبیه به خون به وجود آید. همچنین می توانید یک تمشک یا آلبالو را با کمک رنگ های خوراکی تزئین کنید و آن را شبیه به چشم در آورید. آن ها را در داخل لیوان هر یک از مهمانان تان قرار دهید تا از خوردن نوشیدنی های هالووینی لذت ببرند.

 

شکلات درون کدوتنبل برای هالووین

همه چیز را هالووینی کنید

کارهای بسیار متنوعی وجود دارند که می توانید برای هالووین انجام دهید. مثلا می توانید شکلات هایی را روی میز بگذارید که با حقه های بانمکی همراه باشند. مثلا می توانید داخل بعضی از آنها را خالی کنید تا پیدا کردن یک شکلات به بازی حدسی مثل گل یا پوچ تبدیل شود! همچنین می توانید خودتان برای تم هالووینی که انتخاب کرده اید کارهای جالبی انجام دهید. مثلا می توانید شیرینی های کوچکی در شکل های مختلف مربوط به تمی که انتخاب کردید درست کنید. همچنین می توانید کیک یا شیرینی که درست می کنید را شبیه به کدو تنبل یا گربه کنید و آن را با پرتقال و نارنگی یا پوست این دو میوه، تزئین کنید.

 • بهتر است تا از خوراکی های سالمی مثل میوه و سبزیجات استفاده کنید تا همه مهمانان بتوانند به راحتی و با خیال راحت آنها را میل کنند.

تزئینات هالووین

 

حکاکی روی کدوتنبل برای جشن هالووین

حکاکی روی کدو تنبل

شما می توانید از سوپرمارکت ها یا میوه فروشی ها کدو تنبل های سالم و خوش فرمی را خریداری کنید. کدو را از سمت بالا باز کرده، دانه های آن را خارج کرده و داخل آن را بتراشید. با کمک یک مداد یا خودکار، طرح های دلخواه تان را روی کدو بکشید و سپس آن را با چاقو ببرید. یک شمع داخل کدو قرار دهید تا خاص بودن و جذابیت کدو تنبل تان بیشتر شود.

 • اگر قصد دارید کدو تنبل را با کمک یک کودک درست کنید، توجه داشته باشید که چاقو را دور از دسترس او قرار داده و اجازه ندهید تا او اشکال روی کدو را ببرد. به جای آن، از کودک بخواهید تا روی کدو را نقاشی کرده و سپس خودتان نقاشی او را ببرید.

 

نقاشی روی کدوتنبل برای هالووین

نقاشی روی کدو تنبل

اگر حکاکی برایتان کمی دشوار است یا به آن علاقه ای ندارید، می توانید روی کدو تنبل تان نقاشی کنید. برای این کار، چند کدو تنبل در سایزها و شکل های مختلف تهیه کنید. رنگ های مختلفی را انتخاب کرده و چند قلم مو نیز تهیه کنید تا بتوانید طرح های مورد نظرتان را روی کدو تنبل بکشید. می توانید شابلون تهیه کنید تا طرح هایتان تمیز تر از آب در بیایند. برای این کار می توانید ازشخصیت های مختلف کارتونی ایده گرفته و در گوگل و پینترست جست و جو کنید، و یا همه این ها را کنار گذاشته و به سبک موردعلاقه خودتان رفتار کنید! طرح هایی که می توانید بر روی کدو تنبل پیاده کنید، بی نهایت هستند.

 

تارعنکبوت های مصنوعی برای هالووین

تارعنکبوت های مصنوعی

در نزدیکی جشن هالووین، اکثر مغازه ها وسایلی برای هالووین دارند. از این رو به راحتی می توانید از همین مغازه ها، تارعنکبوت های مصنوعی خریداری کنید. این تارها را در محل هایی مانند راه پله، بالای درب ورودی و یا گوشه های سقف آویزان کنید تا ظاهری قدیمی به محل برگزاری مهمانی تان دهد.

 • همچنین می توانید چند عنکبوت پلاستیکی بخرید و آن ها را با گیره به تارعنکبوت ها متصل کنید.

 

میز شکلات روح

میز شکلات روح

یک ظرف بزرگ شیشه ای یا پلاستیکی را برداشته و آن را روی یک میز قرار دهید. یک ملحفه سفید روی کاسه بیاندازید و سپس توی کاسه را پر از شکلات و آبنبات کنید. ملحفه باید داخل کاسه بوده و اطراف تا پایین میز را در بر داشته باشد. مقداری نمد، یا هر متریال شبیه به آن، را تهیه کرده و تکه هایی شبیه به گوش و دهان ارواح درآورید. تکه هایی که درست کرده اید را روی ملحفه بیاندازید تا شکلی شبیه به روح به دست آید.

 

درب مومیایی

درب مومیایی

یکی از راحت ترین روش ها برای تزئین هالووین، ساختن درب مومیایی است. مقداری دستمال توالت یا نوار پارچه ای سفید را برداشته و دور درب یکی از اتاق ها یا درب ورودی منزل بپیچید. سپس ۲ عدد چشم کاغذی یا مقوایی درست کنید و آنها را به درب بچسبانید؛ سعی کنید درب تان را تا حد ممکن شبیه به یک مومیایی درست کنید.

 

بادکنک های ترسناک

بادکنک های ترسناک

یک بادکنک را برداشته و آن را باد کنید؛ سپس آن را داخل یک کیسه سفید قرار دهید و یا روی آن تور نازک سفید بیاندازید. توجه داشته باشید که اگر از کیسه استفاده می کنید، این کار را طوری انجام دهید که انتهای کیسه در قسمت بالای بادکنک قرار گیرد. سپس کیسه را هم مانند بادکنک با کمک یک نخ ببندید، اما پایین آن را قیچی نکنید و اجازه دهید چیزی شبیه به شبح ایجاد شود. با کمک یک ماژیک مشکی برای سر شبح تان، چشم و دهان بکشید.


مشارکت در جشن هالووین

 

خانه های متروکه

به مکان های متروکه سر بزنید

جست و جو کنید تا ببینید آیا محله متروکه ای در اطراف تان وجود دارد یا خیر. از آنجاکه هالووین به ترسناک بودن معروف است، با تعدادی از دوستان تان به یک خانه متروکه یا یک کلبه اسرارآمیز در اطراف شهر بروید. این می تواند یک تجربه جالب و خنده دار و در عین حال ترسناک برای شما و دوستان تان باشد. می توانید قبل از هالووین مکان مورد نظرتان را انتخاب کرده، به آنجا بروید و کمی هم آنجا را ترسناک تر کنید.

 • البته این را درنظر داشته باشید که هرکسی از رفتن به اماکن متروکه لذت نمی برد. اگر کسی از دوستان تان علاقه ای نداشت که با شما همراه شود، به او اصرار نکنید. بعضی از افراد واقعا از این کارها ترس و وحشت دارند.
 • توجه داشته باشید که به هر مکانی هم نمی توانید بروید. پس قبل از برنامه ریزی، از امنیت مکانی که قصد دارید به آنجا بروید مطمئن شوید.

 

تئاتر هالووین

به دنبال فیلم یا تئاتر مرتبط با هالووین باشید

سالن های سینما یا تئاترهای مختلفی هستند که با نزدیک شدن به هالووین، اجراها و فیلم های مرتبط با این مناسبت را اکران می کنند. با یک جست و جوی ساده در سایت های معتبر، می توانید از وجود این فیلم ها و یا تئاترها باخبر شوید.

 

ماسک ترسناک هالووین

دوستان تان را سورپرایز کنید

می توانید با یک گروه از دوستان تان هماهنگ شده و چند نفر از دوستان تان را سورپرایز کرده و یا آنها را بترسانید. مثلا شما می توانید ۲ یا ۳ نفر از دوستان تان را به خانه خود دعوت کنید؛ قبل از اینکه آنها برسند، بگویید دیگر دوستان تان آمده و در جایی از خانه مخفی شوند. هنگامی که این ۲ یا ۳ دوستی که هدف سورپرایزتان هستند رسیندند، بگویید که بقیه مهمان ها دیرتر می آیند و کس دیگری در خانه نیست. سپس با نقشه های از پیش تعیین شده، با کمک دوستان تان آنها را کمی بترسانید.

 • توجه داشته باشید که ممکن است هر کسی از این شوخی ها خوشش نیاید و واقعا بترسد. پس چند نفر از دوستان تان را انتخاب کنید که مطمئن هستید جنبه این کار را دارند.
تبلیغات

پاسخ دادن

نظر خود را وارد کتید
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید