چگونه چکمه های چلسی را با استایل خود ست کنیم

0
4283

داشتن این نوع چکمه ها یک اصل مهم در کمد آقایان خوش لباس است و با توجه به شکل و طرح ساده ولی جذاب آن که هیچ گاه از دایره مد خارج نمی شود، برای آقایان در هر سن و تیپی ضروری هستند. از طرح های جیر ساده و راحت آن گرفته تا انواع مدل چرمی، چکمه های چلسی منطبق با هر تیپ، راحت و پیرو مد روز است. شما چه بصورت غیر رسمی و راحت لباس پوشیده باشید و چه به صورت نیمه رسمی، انتخاب این چکمه ها گزینه بسیار مناسبی می باشد. تنها کاری که برای یک انتخاب عالی باید انجام بدهید،انتخاب نوع مناسب برای تیپ شما است. خوشبختانه ما در این امر به شما کمک کرده ایم تا بتوانید چکمه های خود را به بهترین حالت بپوشید.

چکمه چلسی چیست؟

تاریخ استفاده از این نوع چکمه ها به دوران ویکتوریا باز می گردد. چکمه ها ی چلسی توسط فرد سازنده کفش های ملکه ویکتوریا  یعنی J. Sparkes-Hall ابداع شد. این نوع کفش با هدف راحت پوشیدن و در آوردن،  بدون بند و با کش یا نواری کشی درکنار قوزک پا ساخته شد. در آن زمان این کفش هم مردانه و هم زنانه بود و روی قوزک را می پوشاند و دارای یک پاشنه کوچک و یک زبانه در پشت بود که به پوشیدن آن کمک می کرد. به نظرمی رسد که اسم این مدل چکمه  برگرفته از مشهوریت آن در منطقه چلسی لندن در دهه ۵۰ و ۶۰  باز می گردد، یعنی زمانی که پوشیدن آن توسط مدل ها، بیتل ها و حتی رولینگ استونز باب شده بود.

چکمه چرمی چلسی

دو نوع مختلف از این چکمه برای انتخاب وجود دارد، نوع اول آن مدل چرمی کلاسیک است. این نوع کفش با توجه به حالت صاف و زیبایی ساده خود، ظاهری هوشمندانه داشته و می توان آن را مانند تمام کفش های رسمی دیگر، با انواع لباس های رسمی پوشید. حتی می توان از این مدل در موقعیتهای خیلی  رسمی تر همراه با کت وشلوار نیزاستفاده کرد. برای چنین موقعیت هایی مدل چرم مشکی بهترین گزینه است. همچنین می توان مدل براق آن را برای جذابیت بیشتر انتخاب نمود. از طرف دیگر مدل چرم قهوه ای آن نیز گزینه بسیار مناسبی برای پوشیدن در حالتهای نیمه رسمی، دوستانه ودر موقعیتهای کاری می باشد.

مطلب مرتبط:  مراقبت از موی مردان با رعایت 10 نکته ساده و کاربردی روزمره

چکمه های چلسی مدل جیر

نوع دوم این مدل چکمه ها مدل جیری آن است که به علت جنس و بافت آن نسبت به مدل های کلاسیک چرمی بیشتر حالت غیر رسمی داشته و زیبایی و درعین حال راحتی را به سبک پوشش فرد القا می کند. بنابراین برای استفاده با مدل های رسمی مناسب نبوده و بهترین گزینه برای استفاده با لباس های غیر رسمی می باشد. مدل های چرمی این مدل نیز به دو رنگ سیاه و قهوه ای تولید می گردد. هنگام انتخاب بین دورنگ در نظر داشته باشید که رنگ سیاه آن برای مدل شهری و کمی رسمی  و رنگ قهوه ای آن برای سبک دوستانه تر و راحت تر مناسب است. همچنین به علت اینکه مدل های جیر به آسانی خیس شده و خراب می شوند، همیشه از یک محافظ ضد آب جیر استفاده کنید تا حتی در فصل زمستان هم بتوانید از آن ها به بهترین حالت استفاده کنید.

 

چگونه از چکمه های مردانه چلسی مطابق با سبک پوشش خود استفاده کنیم؟

این چکمه ها بسیار تطبیق پذیر بوده و با هردو سبک غیر رسمی و رسمی قابل استفاده است. طراحی ساده و تمیز چکمه های چلسی باعث می شود که بتوان آنها با انواع مختلفی از لباس ها پوشید، بدون اینکه باعث حس عدم توازن یا تناسب شود. بنابراین چه آن ها را با شلوار جین بپوشید، چه با کت وشلوار، بسیار زیبا و شکیل به نظر خواهد رسید. برای اینکه یک تیپ مناسب با چکمه چلسی داشته باشید، ابتدا لباس مناسب با موقعیت مورد نظر را انتخاب کنید و سپس چکمه خود را با آن ست کنید. ظاهر شما  برای یک موقعیت دوستانه، دوستانه کمی رسمی، کاری،و یا نیمه رسمی روی انتخاب شما برای مدل مناسب این چکمه ها و بقیه وسایلی که می خواهید با آن استفاده نمایید تاثیرمی گذارد.

مطلب مرتبط:  بستن کراوات با 4 روش پرکاربرد همراه با آموزش تصویری و گام به گام

ظاهر دوستانه غیر رسمی

این چکمه ها را می توان به آسانی  با یک پوشش راحت دوستانه به جای پوشیدن کفش های کتانی استفاده نموده و ظاهر شیک تری ایجاد کرد.اگرچه می توان هر دو مدل چرمی یا جیررا در این نوع سبک پوشید ولی نوع جیر آن ظاهر راحت تری را القاء می کند. مخصوصا رنگ قهوه ای آن برای این سبک بسیارمناسب بوده و با بقیه اجزای اصلی موجود در کمد شما برای داشتن این نوع پوشش همگون است. برای داشتن ظاهری به روز و جذاب در آخر هفته یک جفت از این چکمه ها را با شلوار جین تنگ، یک تی شرت سفید و یک بلوزجین بپوشید.

ظاهر دوستانه کمی رسمی

همان طور که چکمه های چلسی را می توان به آسانی در پوشش غیر رسمی استفاده کرد، پوشیدن آن ها در حالت دوستانه نیمه رسمی نیز مناسب است.  شیک بودن  آن ها به بقیه اجزای کلاسیک کمد شما کمک می کند تا ظاهر رسمی تر و جذاب تری را خلق نمایید. لباس های ساده ای مانند شلوار جین سیاه، یک بلوز یقه اسکی، ویک کت دو طرفه دکمه دار وقتی که با چکمه های چلسی پوشیده بشوند ظاهری بسیار شیک و جذاب پیدا می کنند. اگرچه هر دو نوع جیر و چرمی برای این نوع پوشش مناسب هستند، نوع چرمی و سیاه آن برای ایجاد ظاهری شیک و رسمی تر گزینه بهتری است.

ظاهر کاری دوستانه

اگر فکر می کنید که این نوع چکمه ها فقط مناسب برای ساعت های بعد از کار و تعطیلات آخر هفته هستند، سخت دراشتباهید. این کفشها به قدری قابلیت انطباق دارند که درموقعیت های کاری نیز می توان از آن ها استفاده کرد. کلید موفقیت برای ایجاد یک پوشش مناسب کاری با این چکمه ها فقط پیدا کردن تعادل درست بین اجزای لباستان است. استفاده از نوع چرمی آن برای ایجاد ظاهری جذاب و چشمگیربسیارمناسب بوده ولی از پوشیدن نوع براق آن اجتناب نمایید زیرا برای این موقعیت بسیار رسمی است. سپس با استفاده از لباس های غیررسمی ولی مناسب برای محیط کار مانند شلواری از جنس کتان، پیراهن مردانه اسپرت، و یک کت ظاهر خود را کامل نمایید. انتخاب طرح شطرنجی یا طرح های دیگر برای کت یا پیراهن گزینه مناسبی برای کمی رسمی نشان دادن پوشش در این موقعیت می باشد.

مطلب مرتبط:  مراقبت از پوست آقایان - معرفی 10 راهکار برای زیبایی پوست مردان

ظاهر نیمه رسمی

چکمه های چلسی کفش بسیار مناسبی برای موقعیت های نیمه رسمی است. این نوع چکمه ها را می توان مانند انواع کفش های رسمی مردانه، مانند مدل های آکسفورد، لوفر یا هشترک، با کت وشلوارهای رسمی استفاده نمود. تنها کاری که باید انجام دهید انتخاب یک نوع مناسب است. اگر کت وشلوار سیاه یا خاکستری پوشیده اید از رنگ مشکی آن برای ایجاد حس رسمی و هماهنگ بودن با رنگ کت وشلوار استفاده کرده و اگر لباس شما به رنگ سورمه ای و یا قهوه ای است، می توانید هر دو رنگ سیاه یا قهوه ای را بپوشید. همچنین فراموش نکنید که برای داشتن ظاهری زیبا و شیک شلوار شما باید بالا و روی چکمه های شما قرار گیرد.

تبلیغات

پاسخ دادن

نظر خود را وارد کتید
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید