انتخاب شلوار مناسب به نوبه ی خود انتخاب سختی است؛ چه برسد به انتخاب بقیه ی آیتم های استایلی که می خواهید با آن ست کنید. ترکیب درست و صحیح کفش و شلوار و انتخاب کفش مناسب شلوار و به طور کلی، استایل تان می تواند به راحتی باعث جذاب جلوه دادن یا بلعکس موجب خراب شدن استایل شما شود؛ به همین جهت انتخاب کفش مناسب استایل تان، نکته ای حائز اهمیت است.

نکاتی برای انتخاب کفش مناسب با شلوار

شلوار مشکی

اگر نمی دانید چه رنگ کفشی را با مشکی ست کنید، نگران نباشید؛ چراکه اصلا کار سختی نیست. مشکی محبوب ترین رنگ از رنگ های خنثی است که با خیلی از رنگ های مختلف هماهنگ می شود. بهتر است آن را با سایر رنگ های تیره مثل بنفش، سبز تیره و سرمه ای نپوشید. ست کردن این رنگ ها با مشکی باعث می شود استایل شما کمی نامرتب و عجیب شود، بنابراین به جای آن از رنگ های متضاد مثل سفید استفاده کنید.

برخلاف تفکر عموم، ترکیب رنگ های مشکی و قهوه ای، استایل خوبی به وجود می آورد؛ چون هر دو رنگ، جزو رنگ های خنثی هستند. نکته ی کلیدی در پوشیدن این دو رنگ این است که بایستی پارچه های مختلف به تن کنید. مثلا اگر شلوار مشکی پارچه ای می پوشید، برای انتخاب کفش مناسب استایل تان می توانید از کفش های لوفر جیر قهوه ای استفاده کنید. پوشیدن رنگ های خنثی که بافت و جنس مشابهی دارند استایل شما را خسته کننده و یکنواخت می کند؛ پس جنس ها را با هم ترکیب کنید تا به لباس خود جلوه ی بهتری بدهید. درمورد رنگ اکسسوری نیز، آن ها را با رنگ کفش خود ست کنید. برای مثال کمربند مشکی را با کفش های قهوه ای استفاده نکنید و به جای آن کمربند قهوه ای بزنید.

کفش مناسب با کت و شلوار مشکی

هرچند پوشیدن کت و شلوار مشکی و کفش های قهوه ای در ابتدا عجیب به نظر می رسد اما شلوار مشکی و کفش قهوه ای می توانند به خوبی با هم ست شوند. در انتخاب کفش مناسب با کت و شلوار مشکی تان می توانید از کفش قهوه ای روشن استفاده کنید. اما توجه داشته باشید که شلوار قهوه ای و کفش مشکی اصلا به هم نمی آیند.

شلوار سرمه ای

سرمه ای رنگ محبوبی برای محیط کار، جلسات رسمی یا حتی یک دورهمی با دوستان در کافه است. با توجه به تنوع پذیری این رنگ احتمالا موقع ست کردن کفش با آن سردرگم می شوید. در مجالس رسمی تر بهتر است از آیتم های سنتی تر مثل شلوار آبی و کفش قهوه ای استفاده کنید. شاید در تابستان بتوانید شجاعت بیشتری به خرج دهید و کفش های پررنگ تر هم به پا کنید.

کفش مناسب با کت و شلوار سرمه ای

نوبت به کت و شلوار سرمه ای که می رسد، بهتر است از رنگ های مرسوم مانند قهوه ای و مشکی استفاده شود. سعی کنید از پوشیدن کفش های پررنگ خودداری کرده و از رنگ های ساده مثل مشکی استفاده کنید. برای اینکه استایل شما کاملا کلاسیک باشد، کت و شلوار سرمه ای خود را با کفش های قهوه ای بپوشید.
پاهای یک آقا با شلوار طوسی و کفش و جوراب مشکی

شلوار طوسی

رنگ طوسی و بعضی تناژهای قهوه ای جزو رنگ های خنثی محسوب می شوند اما تاثیر متفاوتی می گذارند. شلوار طوسی ، لباس ها را خنثی می کند درحالیکه قهوه ای به لباس ها گرمی می بخشد. برای انتخاب کفش مناسب با شلوار طوسی، از ترکیب کفش های قهوه ای با کمک بگیرید.

شلوار طوسی با کفش مشکی

در اتخاب کفش مناسب با شلوار طوسی رنگ تان، کفش مشکی نیز یک پیشنهاد جذاب است. کفش مشکی با شلوار طوسی بسیار خوب می شود؛ مخصوصا اگر به عنوان لباس رسمی مورد استفاده قرار گیرد. اما دقت کنید از چه تناژ طوسی استفاده می کنید. کفش های مشکی به راحتی رنگ های طوسی روشن را بی اثر می کنند پس سعی کنید از طوسی های تیره مثل ذغالی استفاده کنید تا تعادل ایجاد شود.

شلوار خاکی

خاکی هم رنگ محبوب دیگری در انتخاب شلوار است. بر خلاف چیزی که فکر می کنید ست کردن شلوار خاکی و کفش مشکی، روشی عالی برای رسیدن به استایلی از رنگ های متضاد است. اگر لباسی به رنگ روشن چینو به تن دارید رنگ قهوه ای بیشتر به آن می آید. رنگ های خنثی مثل قهوه ای هر دو به دلیل طبیعی بودن عناصری که دارند با هم هارمونی دارند. کفش و شلوار خاکی یا مشکی با بلیزر یا کت تک به هم می آیند؛ بنابراین باید یک جفت کفش آکسفورد یا لوفر خوب بگیرید.

کفش مناسب با شلوار جین

شلوار جین بسیار تنوع پذیر است و طیف گسترده ای از کفش ها با آن ست می شود. برای انتخاب کفش مناسب با شلوار جین، باید از انتخاب کفش های ورنی خودداری کنید؛ چون بیشتر کفشی رسمی محسوب می شود. از کفش هایی استفاده کنید که جنس آن ها جیر یا کانواس بوده و کمی بافت داشته باشد.

اگر جین کلاسیک آبی می پوشید کفش های قهوه ای چرم با آن بهتر خواهند بود. این کفش ها نسبت به چرم مشکی کمتر در دسته ی رسمی ها قرار می گیرد و برای استایل غیر رسمی مناسب است. برای این نوع استایل، کفش مشکی هم اگر از جنس جیر یا کانواس باشد مناسب است.

نکته ای که در مورد پوشیدن شلوار جین و انتخاب کفش مناسب با آن باید بدانید، طریقه پوشیدن شلوار است. شلوار جین را می توان طوری پوشید که کفشی را که می پوشیم بهتر جلوه دهد. چین دادن شلوار، یکی از این راه هاست. پاچه ی شلوار درست روی قسمت بالای کفش قرار دهید و پارچه بالای آن را چین دهید. این استایل برای کفش های ساق دار مثل چکمه های چلسی یا چوکا خوب به نظر می رسد. شاید ندانید چطور شلوار را باید چین داد اما اگر از ابتدا شلوار چین خورده بخرید کار شما راحت تر است.

همچنین اگر می خواهید به شلوار جین خود با روش آسان تری حال و هوای بهتری بدهید، تا زدن دمپای آن کار مناسبی است. این استایل با کتانی و لوفرهای جیر خوب به نظر می رسد؛ چراکه دمپای آن روی کفش نمی افتد.

چه جورابی با چه کفشی مناسب است؟

برای بعضی افراد، جوراب در درجه ی چندم اهمیت قرار دارد اما باور کنید اینکه چه جنس و رنگ جورابی بپوشید در استایل شما تفاوت قابل توجهی ایجاد می کند. کفش هایی مثل نیم بوت ها یا کتانی های ساق بلند، جوراب شما را می پوشانند؛ بنابراین هنگام پوشیدن این کفش ها نیازی نیست نگران جوراب خود باشید. همچنین اگر کفش لوفر می پوشید می توانید به کل قید پوشیدن جوراب را بزنید. بنابراین بهتر است یک جفت جوراب نامرئی مردانه بپوشید. اما با اینکه رنگ آن ها خیلی مشخص نمی شود، اما باز هم مهم است رنگ مناسبی انتخاب کنید. مشکی بهترین رنگ برای آقایان است اما بستگی به شلوار و کفش شما هم دارد.
پاهای یک آقا با شلوار سبز و کتانی سفید

آیا جوراب باید با شلوار و کفش ست باشد؟

ست کردن جوراب با شلوار و کفش آسان ترین راه برای تداوم بخشیدن به ظاهر شما است. برای مثال ترکیب کفش مشکی و جوراب مشکی ترکیبی رسمی و کلاسیک است. اگر می خواهید در ظاهر خود کمی تغییر ایجاد کنید، ترکیب جوراب های قهوه ای روشن با کت و شلوار آبی یا سرمه ای و کفش های قهوه ای ترکیب خوبی نیست.

رنگ جوراب مناسب برای کفش قهوه ای

رنگ قهوه ای طیف های مختلفی دارد و این به آن معنا است که انتخاب رنگ مناسب جوراب برای ست کردن با آن کار دشواری است. در این مورد باید سعی کنید جوراب های شما رنگ تیره تری نسبت به کفش شما داشته باشند. جوراب مشکی را با کفش قهوه ای بپوشید تا هیچ ایرادی به استایل شما وارد نباشد.

به بیان دیگر اگر کفش های شما قهوه ای کم رنگ است باید جوراب های قهوه ای کم رنگ بپوشید. این باعث می شود همه ی اجزاء لباس شما با هم هماهنگ باشد. البته این موضوع بستگی به رنگ شلوار شما هم دارد. اگر شلوار شما آبی است ترکیب خوبی در دست دارید، اما اگر شلوار مشکی یا خاکی پوشیده اید بایستی گزینه ی دیگری انتخاب کنید.

کفش های جورابی

اگر می خواهید تغییرات اساسی تری در استایل خود ایجاد کنید، می توانید در انتخاب کفش مناسب استایل تان، از کفش های جورابی استفاده کنید. این کفش ها برای استایل های غیر رسمی مناسب اند و می توانند با شلوار کوتاه یا شلوار کتان نازک پوشیده شوند. اگر به یک کفش خنک نیاز دارید این کفش ها برای تابستان خیلی مناسب هستند. می توانید از ترکیب سرمه ای و قهوه ای استفاده کنید تا ظاهر متعادل تری داشته باشید.

با هر رنگی از شلوار چه رنگ کفشی بپوشیم؟

  • ترکیب مشکی با مشکی، یک ترکیب فوق العاده رسمی و بهترین نوع آن برای استفاده است.
  • ترکیب مشکی با قهوه ای نیز ترکیبی عالی است. فقط به یاد داشته باشید از تناژ رنگ ها و جنس های مختلف در زمان ست کردن این دو رنگ بهره ببرید.
  • شلوار سرمه ای را می توان هم با کفش مشکی و هم با قهوه ای ست کرد.
  • شلوار طوسی و کفش قهوه ای ترکیبی از تناژهای گرم و سرد و استایلی مناسب هستند.
  • کفش چینو می تواند هم با کفش های رسمی و هم با غیررسمی ست شود. بسته به موقعیتی که قصد استفاده دارید می توانید آن را با کتانی یا با کفش مجلسی بپوشید.
  • برای تکمیل استایل شما جوراب ضروری است. آن را با کراوات خود ست کنید.

اکسسوری

کمربند و کفش

به طور کلی باید کفش های خود را با کمربند خود ست کنید تا هماهنگ به نظر برسند. لازم نیست بقیه ی اکسسوری های شما با آن ها ست باشند اما اگر هم ست باشند یک امتیاز محسوب می شود. پس بهتر است از پوشیدن کمربند مشکی با کفش های قهوه ای خودداری کنید. اگر جین پوشیده اید و لباسی غیر رسمی دارید می توانید این کار را انجام دهید اما برای مجالس رسمی تر باید از کمربند مشکی و کفش مشکی یا کمربند قهوه ای و کفش قهوه ای بهره بگیرید.

نکته ی آخر

خوشبختانه حالا با اعتماد به نفس بیشتری می توانید تصمیم بگیرید چه رنگ کفش را با چه شلواری ست کنید. البته این امر شخصی است اما سعی کنید از رنگ های مختلف استفاده کنید. حال که قواعد کار را می دانید سعی کنید لباس ها و رنگ ها را با هم ترکیب کنید تا ببینید چه چیزی بیشتر به شما می آید. نوع شخصیت شما نیز حائز اهمیت است؛ مثلا ماجراجو و ریسک پذیر هستید یا اینکه همیشه ترجیح می دهید یک جفت کفش مشکی یا یک جفت کفش قهوه ای به پا کنید و نه چیز دیگر. این رنگ ها متنوع ترین رنگ ها هستند و برای هر مجلس و مراسمی در طول سال مناسب اند.