چگونه یک دختر دوست داشتنی باشیم؟ ویژگی های ظاهری و اخلاقی دختران محبوب

32
23954
خصوصیات دختر دوست داشتنی

برخی از دخترها با حضور در هر جمعی در مرکز توجه قرار می گیرند. همه افراد، از دختر گرفته تا پسر، به آن ها علاقه مند شده و اولویت های خود را برای آن ها تغییر می دهند. ممکن است زیباترین یا خوش هیکل ترین دختر جمع نباشند، اما در نگاه دیگران، بسیار دوست داشتنی هستند. در مواجه با چنین دخترانی، این سوال برای ما پیش می آید که دلیل این محبوبیت چیست؟ در ادامه با معیارهای ظاهری و رفتاری یک دختر دوست داشتنی آشنا خواهید شد. با رعایت نکات ارائه شده در این مقاله، دختر دوست داشتنی بعدی جمع، شما خواهید بود.

 

ظاهر جذاب و متفاوت یک دختر دوست داشتنی

ظاهر یک دختر دوست داشتنی

به پاکیزگی خود اهمیت دهید

برای داشتن موهای تمیز و چهره ای درخشان و زیبا، هر روز دوش بگیرید و صورتتان را بشویید. همچنین برای داشتن لبخندی زیبا هر شب قبل از خواب مسواک بزنید. همیشه از دئودورانت استفاده کرده و یکی از آنها را در کیفتان داشته باشید تا در زمان عرق کردن از آن استفاده کنید.

 • برای حفاظت از پوستتان، هر روز پس از شستشوی صورت، ضد آفتاب ( با SPF 30 یا بیشتر ) بزنید. ضد آفتاب منافذ پوستتان را نمی بندد.
 • برای تکمیل بوی خوش بدن خود، از یک عطر ملایم استفاده کنید.
 • در عطر زدن افراط نکنید، عطر زیاد ممکن است برای اطرافیانتان ( به خصوص کسانی که مشکل تنفسی دارند ) آزار دهنده باشد. اگر شک داشتید، عطر کمتر، بهتر است.

 

به اندازه کافی آرایش کنید

بعضی از دختران دوست دارند کمی آرایش کنند و عده ای هم چهره ی طبیعی خود را ترجیح می دهند. این انتخاب شما است. شاید بخواهید جوش های صورتتان را بپوشانید، رژگونه و برق لب بزنید، یا کمی آرایش چشم داشته باشید. به راحتی آن ها را امتحان کنید و ببینید کدام را می پسندید. قانون خاصی برای آرایش کردن وجود ندارد. البته یک دختر دوست داشتنی به ظاهر خود علاقه مند بوده و با آرایش های خیلی غلیظ، چهره خود را تغییر نمی دهد.

 • ترفند هایی که شامل آرایش نمی شود را هم امتحان کنید. مثلا چند قطره آب به مژه هایتان بزنید تا بهم بچسبند و پر رنگ تر جلوه کنند، یا یک مسواک را به آرامی روی لب های خود بکشید، تا پر تر به نظر برسند.
 • با موهایتان بازی کنید
 • مدل های مختلف آرایش و لوازم مو را امتحان کنید. مدل موی دم اسبی، بافت تکی یا دوتایی، کلیپس، روبان یا گل سر، شما کدام را می پسندید؟ بعضی از دختر ها دوست دارند موهایشان را صاف یا فر کنند، در حالی که بعضی دیگر حالت طبیعی مو را می پسندند. مدلی که برای شما بهتر است را پیدا کنید، ساده یا فانتزی. به دنبال مدل مویی باشید که شما را خوشحال کند و به موهایتان جذابیت ببخشد.

 

شاد و خلاقانه لباس بپوشید

مهم نیست که مجله های مد چه می گویند؛ اگر لباسی را دوست دارید، آن را بپوشید. مدل ها و رنگ هایی را انتخاب کنید که حال شما را بهتر می کنند. همین حال خوب باعث محبوبیت بیشتر شما خواهد شد.

 • هنگام خرید لباس، از یک دوست یا اعضای خانواده کمک بگیرید تا شما را در انتخاب رنگ های مکمل پوستتان، راهنمایی کنند.
 • شناختن فرم بدنتان به شما کمک کند تا لباسی را انتخاب کنید که با آن فرم سازگاری دارد.

 

بیاد داشته باشید که شرم و حیا محدود کننده زیبایی نیست

ممکن است شما در لباس های پوشیده و یا باز، دوست داشتنی به نظر برسید. تصمیم با شماست که چه استایلی برایتان بهتر است. به یاد داشته باشید که لباس ارزش معنوی ندارد. لباس پوشیده مایه افتخار نیست و لباس باز هم نشان دهنده ی تظاهر یا علامت دادن به جنس مخالف نیست. هر کس بر اساس عقیده و انتخاب خود لباس می پوشد، پس لباسی را انتخاب کنید که حس راحتی دارد و نگران چیزی نباشید.

 • گاهی ممکن است پسر یا مردی برای شما مزاحمت ایجاد کنند. این موضوع ربطی به لباس شما ندارد، بلکه به کسانی بر می گردد که نمی توانند خودشان را کنترل کنند، و یا اصول انسان بودن را زیر پا می گذارند. شما لایق یک محیط بدون مزاحمت هستید، اگر مزاحمتی برایتان اتفاق افتاد به یک فرد مسئول اطلاع دهید. مهم نیست چه پوشیده اید، اشتباه شخصی دیگر، تقصیر شما نیست. مزاحمت موضوع مهمی است و نیاز به برخورد جدی دارد.

 

به بدنتان اهمیت دهید

هر شب حداقل ۸ ساعت خواب مفید داشته باشید ( ۹ یا ۱۰ ساعت بسیار بهتر است). حداقل یک سوم بشقاب خود را با میوه ها یا سبزیجات پر کنید و فعال باشید. در صورت داشتن اضافه وزن مضر، راهکارهای لاغری را دنبال کنید. سعی کنید عضو تیم های ورزشی شوید، با خواهرتان هر عصر به پیاده روی بروید یا با دوستان خود در ساحل وقت بگذرانید. یک دختر سالم، یک دختر زیباست.

 

صاف بایستید و در چشم دیگران نگاه کنید

درست ایستادن نه تنها ظاهر کلی شما را دوست داشتنی تر می کند، بلکه از مشکلاتی مثل کمر درد هم جلوگیری خواهد کرد. وقتی راه می روید سرتان را بالا بگیرید، با هدف راه بروید و بگذارید همه ببینند که شما فوق العاده اید. شیوه راه رفتن با اعتماد به نفس را در خانه تمرین کنید. حتی اگر آدم با اعتماد به نفسی نباشید، می توانید با تغییر روش راه رفتن، آن را در خود نهادینه کنید.

 • اگر با مشکل و معلولیت جسمی مواجه هستید؟ اگر نمی توانید تماس چشمی برقرار کنید، به بینی، دهان، گردن بند یا ابرو و هر جایی که راحتتر هستید نگاه کنید. اگر از ویلچر استفاده می کنید یا در راه رفتن مشکل دارید ( راه رفتن با عصا، نوک پنجه و امثال آن )، فقط بهترین حالت بدن خود را پیدا کرده و اعتماد به نفستان را بالا ببرید. دختران دارای معلولیت نیز لایق آن هستند که فوق العاده باشند.

 

محبوبیت در محیط کار

رفتار یک دختر دوست داشتنی

اعتماد به نفس داشته باشید

اعتماد به نفس باعث می شود تا دختران و پسران دیگر به سمت شما جذب شده و برای حرف شما ارزش قائل شوند. با اعتماد به نفس راه رفتن و ژست های قدرتمندانه را در خانه تمرین کنید. یک لیست از نقاط قوت خود تهیه کنید، عکس زنان موفقی که دوست دارید را در محیط اطرافتان قرار داده و از آن ها انرژی بگیرید.

 • مجله های زیبایی را دور بریزید. این مجلات اعتماد به نفس شما را پایین می آورد که اصلا چیز خوبی نیست.
 • بدانید که عقاید و احساسات شما، درست اندازه ی دیگران، مهم است. خوب است که با دیگران مهربان باشید، اما نه آن قدر که همواره خواسته های آن ها را به خودتان ترجیح دهید.

 

روحیه ی شادی و قدردانی را در خود پرورش دهید

احساس قدردانی نقش بسیار مهمی در شادی دارد؛ پس یک لیست از مواردی که قدردان آن ها هستید تهیه کنید، هر شب ۲ دلیل برای شاکر بودن، در آن روز، را بنویسید (مثلا خواهرم در انجام کار هایم به من کمک کرد، یا امروز هوا عالی بود). تشکر کردن از کسانی که کار خوبی را در حق شما یا اجتماع انجام می دهند، را تمرین کنید.

 

رابطه ای قوی با دیگران برقرار کنید

با دوستانتان بیرون بروید، مواقعی که به شما نیاز دارند آن ها را حمایت کنید و توانایی خوب گوش داردن را در خود تقویت کنید. داشتن روابط سالم با دیگران، سلامت فکری تان را بالا برده و شما را با اعتماد به نفس و زیبا می کند. به دوستان، خانواده و معلمان خود اهمیت دهید.

 • اگر می خواهید دوست پیدا کنید، به مکان های عمومی بروید و یا در فعالیت های داوطلبانه اجتماعی شرکت کنید؛ تا با افرادی شبیه به خود آشنا شوید. همچنین می توانید روابط خود با همکلاسی ها و آشنایان تان را گسترش دهید.
 • وقتی به کمک نیاز دارید، از درخواست کردن نترسید. مردم دوست دارند مفید باشند، زمانی که نیاز خود را مطرح می کنید، اطرافیان می توانند خودشان را نشان داده و دوستی خود را ثابت کنند.

 

فعالیت های داوطلبانه انجام دهید

داوطلب شدن یک راه مناسب برای کمک به اجتماع و نشان دادن محبتتان است. به فعالیت هایی بپیوندی که به آن ها اعتقاد دارید؛ مثل فمنیسم، مبارزه با فقر، حقوق معلولان، فعالیت در زمینه محیط زیست، یا حتی کار پاره وقت در یک موسسه خیریه. با این کار شما حس می کنید یک شهروند مفید هستید و هم چنین فرصت دیدن افرادی شبیه به خود را پیدا می کنید.

 

به درس و کار خود اهمیت بدهید

باهوش و سخت کوش بودن صفات بسیار دوست داشتنی هستند. فرقی ندارد که فرد درس خوانی باشید یا نه، به هر حال تحصیلات بخش مهمی از آینده شماست، مرد آینده ی زندگی شما، بیشتر جذب دختری می شود که از دانش خود برای ساختن آینده ی بهتر استفاده می کند.

 • به یاد داشته باشید، دخترها می توانند حتی در زمینه های علم، تکنولوژی، مهندسی و ریاضی فوق العاده باشند. دانشمندان زن بسیاری وجود دارند که جای اسمشان در کتاب های تاریخ خالی است ( در اینترنت راجع به زنان موفق جستجو کنید تا نتیجه را ببینید). کار های بسیاری در این زمینه ها وجود دارد، که می توانید در آن ها مشغول شوید.
 • کم بودن استعداد های ذاتی مسئله ی چندان مهمی نیست. در طولانی مدت، سخت کوش بودن از استعداد های ذاتی مهم تر است. تمام تلاش خود را بکار گیرید، سخت کوش باشید، و حتما موفق خواهید شد.

 

بدانید که کمی متفاوت بودن عادی است

هر کسی در مواردی جزئی با دیگران متفاوت است. این تفاوت ممکن است بینی کمی بزرگتر یا معلولیت جسمی آشکار باشد. مردم آن قدر هم که شما فکر می کنید به این مسائل اهمیت نمی دهند. (احتمالا سرگرم مشکلات خودشان هستند). اجازه ندهید افراد بی اخلاق، حس زشت بودن را به شما القا کنند. به این یقین برسید که بینی بزرگ شما به صورتتان می آید، رنگ پوست فوق العاده ای دارید، انحنای بدن شما زیباست، و بدن قدرتمند و خنده های دلفریبی دارید.

 

به نظر دیگران در مورد خود اهمیت ندهید

دوست داشتنی بودن یک تداعی ذهنی است و هرکس تصور متفاوتی از آن دارد. بیشتر روی سلامت و شادی خود تمرکز کنید، بگذارید زیبایی شما طبیعی باشد، و اگر در مسیر خود به افرادی با انرژی منفی برخوردید، اصلا نگران نشوید. در نوع خود بهترین باشید و اجازه دهید بقیه موارد خودشان اتفاق بیفتند.

 

محبوبیت ناشی از شادبودن و اعتماد به نفس

خلاصه :

توجه به سلامت و اعتماد به نفس، شما را به یک دختر دوست داشتنی تبدیل می کند. یکی از راه های سالم و خوش اندام ماندن، ورزش کردن است که با تغذیه درست تکمیل می شود. حتما یک سوم از وعده ی غذایی تان شامل میوه و سبزیجات باشد. وقتی به اندازه کافی استراحت می کنید، ظاهرتان هم بهتر می شود؛ پس حداقل روزانه ۸ تا ۹ ساعت بخوابید. وقتی در اجتماع هستید، با اعتماد به نفس رفتار کنید، صاف بایستید و سرتان را بالا بگیرید، به مرور زمان احساس می کنید که اعتماد به نفستان هم بیشتر شده و در نگاه دیگران دوست داشتنی تر به نظر می رسید.

تبلیغات

32 نظر

 1. مگه دخترا هم دوست داشتنی میشن؟؟ والا مگر با این تکنیک ها سر مارو شیره بمالید و یکم جذاب بشید.
  گاهی اوقات دلم میشوزه برا دخترا چون مجبورن از این مقالات بخونن بلکه یذره دوست داشتنی بشن.

  🙂

 2. خواهران خونسردیه خودتونو حفظ کنید ایشون فقط یه زر مفتی زدن .داداچ میگم تو اونوقت نشستی این مقاله رو خوندی که چی بشه؟!!!!!
  من الان تو خماری موندم!
  خاااااک تو سر پسر نمات کنن تهرانی باشی یه کوه ملخ جمع میکنم میریزم تو ش**ت…ابرو هر چی پسر بودو بردی اخه پسر میاد تو این سایتا؟!!
  من دیدم لب تاب خواهرم روشنه گفتیم یه فضولی بکنیم یکم دوستاشم ک**ل کنیم نظر شما رو دیده و مستفیض شدیم….ای الهی زگیل ت****ی بزنی ابرمونو بردییییییییی

 3. عالی بود
  من کلی با این ترفند ها توجه دوستامو به خودم جلب کردم
  همه بهم میگن چه با اعتماد به نفسی
  البته بد برداشت نکنین نمیخوام از خودم تعریف کنم
  و علب آقا شما تو سایت دخترونه چیکار میکنی؟

 4. وای خدا کامنتا رو ……….
  ترکیدم خخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخ
  بیخیال بابا جرررررررررخوردم از خنده

  واقعا ممنون اوقات خوشی رو رقم زدید.
  هههههههههههههههههههههخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخ

 5. خودت چرااومدی بخونی
  دلم برات میسوزه انقدر بیکاری که پیگیر دخترایی
  البته که ما دخترا نبودیم شماهاهم کسی آدم حساب نمیکرد😁😁

 6. زر مفت نزن بابا…
  تازه اصلا باورم نمیشه انقد اسکلی که میای سایت دخترونه تازه اسکل ترم هستی با اسم پسر نظر میزاری آی کیو😂🤣😂🤣😂🤣😂
  دلم برات میسوزه چون ما دخترا توی دعوا کم نمیاریم😎

 7. واقعا كه علي .

  در ضمن از حرف شكيبا جون خوشم اومد .
  مادخترا تو دعوا كم نمياريم و پشت هم وايميستيم.
  و واقعا حالم ازت به هم مي خوره كه تو سايت دخترايي و كسي هم بهت توجه نمي كنه!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

پاسخ دادن

نظر خود را وارد کتید
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید