کاهش وزن در یک هفته – ۱۰ روش برای چربی سوزی سریع و آسان

0
4636
نکات کاهش وزن در یک هفته

کاهش وزن یکی از دغدغه های اصلی امروزه ی اکثر افراد است. چربی های اضافی به سرعت به وجود می آیند اما از بین بردن شان، بسیار دشوار بوده و زمان زیادی می برد. اما اگر برای کاهش وزن و چربی سوزی، عجله دارید و می خواهید به سرعت مقداری وزن کم کنید، ۱۰ نکته ساده برای کاهش وزن در یک هفته که در ادامه این مقاله ذکر شده است را مطالعه کنید.

نکات کاهش وزن در یک هفته

۱٫ آب بنوشید

آب، ماده ی اولیه ی خیلی مهمی برای کاهش وزن سالم است؛ زیرا نه تنها به سوخت و ساز بدن سرعت می بخشید، بلکه می تواند احساس سیری به همراه داشته باشد. خیلی از اوقات، زمانی که احساس گرسنگی می کنیم، درواقع تشنه ایم؛ بنابراین مطمئن شوید که هر روز حداقل ۸ لیوان آب می نوشید. مخصوصا اگر در مورد کاهش وزن خود جدی هستید.

۲٫ وعده های غذایی را کامل بخورید

اول از همه باید بگوییم، نخوردن یک وعده غذایی، سوخت و ساز بدن شما را کاهش می دهد که می تواند پروسه ی کاهش وزن را خیلی آهسته و سخت کند. همچنین اگر یک وعده غذایی را حذف کنید، احساس گرسنگی شما بیشتر می شود. بنابراین میل بیش از حد شما به غذا خوردن نیز، افزایش می یابد.

۳٫ نوشابه را کنار بگذارید

یکی دیگر از نکات کاهش وزن در یک هفته ، دوری کردن از نوشابه و دیگر نوشیدنی های دارای شکر است؛ زیرا به مقدار زیادی شکر و کالری دارند که حتی متوجه آن هم نمی شوید. آیا می دانستید که یک قوطی نوشابه کوکاکولا حاوی ۳۵ گرم شکر است؟ بنابراین خوردن این نوع نوشیدنی ها مطمئنا به کاهش وزن شما کمک نخواهد کرد؛ خصوصا اگر می خواهید نتایج دلخواه خود را سریع تر ببینید.

مطلب مرتبط:  معرفی خواص، مضرات و طریقه مصرف قهوه سبز برای لاغری

۴٫ حجم وعده های غذایی را کاهش دهید

این نکته به این معنی نیست که اگر به دنبال کاهش وزن در یک هفته هستید، باید وعده غذایی خود را کامل کنار بگذارید؛ وعده غذایی شما نباید خیلی هم کم باشد. غذایی که می خورید باید همچنان تمام انرژی لازم برای زندگی کردن را فراهم کند. اگر کمی هم اندازه ی وعده ی غذایی خود را کاهش دهید و به محاسبه کالری مصرفی وعده های غذایی تان بپردازید، مثلا به اندازه ی سه چهارم مقدار فعلی بخورید، نتایج کاهش وزن شما، خودشان را سریع تر و تنها در یک هفته نشان می دهند.

دست یک خانم با یک ظرف سبزیجات۵٫ برای کاهش وزن، ورزش کنید

اگر در این فکر هستید که چطور در یک هفته وزن کم کنید، مطمئنا ورزش می تواند به شما کمک کند. با ورزش هایی که به شما معرفی می کنیم شروع کنید تا تأثیر آن ها را در کاهش وزن خود ببینید؛ ورزش هایی مانند دویدن، پیاده روی، ایروبیک و استپ، شنا کردن، دوچرخه سواری، الپتیکال، رقص، زومبا و حتی تمیز کردن خانه!

۶٫ میوه و سبزیجات تازه

اگر در بین وعده های غذایی خود احساس گرسنگی می کنید، میوه های تازه، توت ها و سبزیجات تازه بخورید. این خوراکی های سالم، به سرعت بخشیدن به سوخت و ساز بدن شما کمک کرده و به بدن تان ویتامین، مواد مغذی سالم و فیبر می رسانند که به کاهش وزن شما با روشی سالم، کمک می کند.

۷٫ خواب کافی داشته باشید

داشتن خواب کافی و راحت، نه تنها سوخت و ساز بدن شما را که یکی از موارد اولیه و اساسی برای کاهش وزن می باشد معمولی و نرمال می کند، بلکه این استراحت کردن سطح استرس شما را پایین می آورد و شما را از میل و احساس شدید به غذا خوردن، دور می کند.

مطلب مرتبط:  با شگفت انگیز ترین خواص دمنوش لیمو آشنا شوید

۸٫ بجای ۳ وعده غذای بزرگ، ۶ وعده غذای کوچک بخورید

اگر تعداد دفعات بیشتر ولی در وعده های کوچک تر غذا بخورید، باعث می شود سوخت و ساز بدن شما را بالا ببرد و به شما کمک کند به راحتی وزن خود را کاهش دهید.

۹٫ ظرف های کوچک تر

استفاده از ظرف های کوچک تر یک حقه ی ذهنی است که می تواند به کمتر غذا خوردن و بنابراین کاهش وزن شما کمک کند.

۱۰٫ قبل از غذاخوردن، یک لیوان آب بنوشید

نوشیدن یک لیوان آب قبل از خوردن غذا، می تواند به شما کمک کند تا سریع تر و با خوردن مقدار غذای کمتری احساس سیری کنید.

تبلیغات

پاسخ دادن

نظر خود را وارد کتید
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید