داشتن زندگی عاشقانه هنگامی که از فرط چاقی نمی توانید نفس بکشید واقعاً دشوار است. دیگر لازم نیست اشاره کنیم که اگر بیش از اندازه چاق باشید و اضافه وزن داشته باشید، کوچکترین فعالیت ها هم مشکلات زیادی خواهد داشت. حتی بازی کردن با فرزندان تان هم به یک مصیبت بزرگ تبدیل خواهد شد. اضافه وزن بیش از اندازه واقعاً زننده و مضر است. برای اینکه کمی با همسر و فرزندان خود تفریح کنید، زمان آن رسیده است که کمی خود را تغییر دهید. با کمک 9 مورد از بهترین ورزش های کاهش وزن مردان نیمکت ذخیره را ترک کرده و کمی به خود تکان دهید.

حرکات ورزشی برای کاهش وزن مردان

1. دراز و نشست

دراز و نشست، سریع ترین و ارزان ترین راه برای تقویت ماهیچه های شکمی است. اکثر مردان در این قسمت چربی ذخیره شده دارند. مراقب باشید که حرکت را به درستی و کامل انجام دهید و تا جایی که توان دارید آن را تکرار کنید.

2. شنا

شنا کردن، ماهیچه های بازو و قفسه ی سینه را تقویت می کند. با اضافه کردن این تمرین ساده به فعالیت روزانه ی خود، می توانید همه را با نیم تنه ی جذاب خود تحت تاثیر قرار دهید.

3. بارفیکس

بارفیکس زدن نیز جزو بهترین ورزش ها برای کاهش وزن مردان محسوب می شود. برای انجام این ورزش به یک میله ی محکم و با ثبات نیاز دارد که تقریباً در هر جایی می توانید آن را پیدا کنید. این ورزش عضلات بازو و کمر را تقویت می کند.

4. کلاغ پر

پاها را به عرض شانه باز کنید و سپس تا جایی که می توانید بدن خود را پایین بیاورید. باسن خود را عقب بدهید و ران ها را موازی با زمین نگه دارید. مطمئن شوید که زانوها از انگشتان پا جلوتر نرود. سپس به آرامی بلند شوید و دوباره این کار را تکرار کنید.

5. پیاده روی

پیاده روی یکی از بهترین ورزش ها برای لاغری و کاهش وزن مردان است. این ورزش در هر ساعت حدود 500 کالری می سوزاند. تنها کافیست در را باز کنید و راه بروید. کار بسیار ساده ای است. 10 دقیقه پیاده روی از پیاده روی نکردن بهتر است. حتی برای نتیجه گیری بهتر می توانید آهسته بدوید یا فقط بدوید. می توانید درجا بدوید، به سمت محل کارتان بدوید یا از پله های اداره بالا بروید، فقط کافی است شروع کنید.
یک آقا در حال دویدن

6. لانج – قدمی بزرگ برای بشریت

لانج مانند کلاغ پر تمام ماهیچه های نیم تنه ی پایین را به کار می گیرد. همچنین تعادل و انعطاف پذیری را بهبود می بخشد. یک گام بزرگ بردارید و ستون فقرات خود را به حالت طبیعی حفظ کنید. زانوی جلویی را با زاویه ی قائمه خم کرده و زانوی عقبی را روی زمین بگذارید.

7. ستون فقرات خمیده به جلو

این ورزش مانند یک دوپینگ تمام عضلات کمر را تقویت می کند. برای این کار پاها را به اندازه ی عرض شانه باز کرده و زانو ها را کمی خم کنید. لگن خود را کمی به سمت جلو مایل کنید. ماهیچه های شکم را منقبض کرده و از ستون فقرات خود برای پشتیبانی استفاده کنید. دست خود را درست موازی با عرض شانه باز و دمبل ها را در دست بگیرید. آرنج ها را خم کرده و و دمبل را به سمت بدن خود بکشید. کمی مکث کنید و سپس دوباره به وضعیت اولیه بازگردید.

8. شیب قدرتمند

شیب یکی از بهترین ورزش ها برای کاهش وزن مردان و همچنین، تقویت عضلات قفسه ی سینه و ماهیچه ی سه سر است. دو صندلی را رو در روی یکدیگر قرار دهید. اطمینان حاصل کنید که تحمل وزن شما را داشته باشد و نمی افتد.

9. طناب

ابتدا کمی حرکات کششی انجام دهید. طناب زدن ضربان قلب را افزایش می دهد و به آرامی عضلات ساق و ران پا را تقویت می کند. با فرزندان خود برای طناب زدن مسابقه بدهید. مطمئن باشید سرگرم کننده خواهد بود.

اگر ورزش را قسمتی از فعالیت روزانه ی خود قرار دهید، مطمئناً زندگی و عشق شما با دوام تر و شیرین تر از آن چیزی خواهد بود که تا الان تجربه کرده اید.